קורונה למה אנשים לא הולכים להבדק???

פונפוניקו

משתמש מקצוען
אז הנה התשובה, גם אנחנו יחד עם אלפי תושבי ישראל קבלנו הודעה על הימצאות ליד חולה מאומת ועל חובתינו בבידוד. יפה, אבל כאשר ניסנו לבקש לעשות בדיקות אז אין תורים... מריצים אותנו בין גופים שונים משרד הבריאות (שהטלפונים שלו קרסו...) קופת חולים שנותנת מענה חלקי לחלוטין ואין תורים.... (תתקשרו מחר, נראה...) וכן הלאה.
מסקנה: מי שעקשן אולי יגיע ליעד להבדק, ומי שאין לו קשרים בקופ"ח/בעיריה/במד"א/משרד הבריאות כדאי בהחלט להתייאש.
אני חושב שכל השדרנים המסורים שקוראים בכל רגע רוצו להבדק מן הסתם לא ראו מעולם את שירותי הבריאות של מדינת ישראל איך הם מתפקדים, אחרת אולי היו מבינים גם את הצד השונה.

ברכיק

משתמש פעיל
אז הנה התשובה, גם אנחנו יחד עם אלפי תושבי ישראל קבלנו הודעה על הימצאות ליד חולה מאומת ועל חובתינו בבידוד. יפה, אבל כאשר ניסנו לבקש לעשות בדיקות אז אין תורים... מריצים אותנו בין גופים שונים משרד הבריאות (שהטלפונים שלו קרסו...) קופת חולים שנותנת מענה חלקי לחלוטין ואין תורים.... (תתקשרו מחר, נראה...) וכן הלאה.
מסקנה: מי שעקשן אולי יגיע ליעד להבדק, ומי שאין לו קשרים בקופ"ח/בעיריה/במד"א/משרד הבריאות כדאי בהחלט להתייאש.
אני חושב שכל השדרנים המסורים שקוראים בכל רגע רוצו להבדק מן הסתם לא ראו מעולם את שירותי הבריאות של מדינת ישראל איך הם מתפקדים, אחרת אולי היו מבינים גם את הצד השונה.
מסכים עם כל מילה מנסיון מר..........

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי למה להיבדק.
מי שהיה ליד חולה אמור להיכנס לבידוד ל 14 יום מהחשיפה.
בדיקה אינה פוטרת מבידוד.
אם מישהו נחשף לחולה קורונה, הנגיף יכול לדגור 14 יום ולא יראו אותו בבדיקות.
(ראיתי סרטון של משרד הבריאות לפני חצי שעה, כי כבר לא הייתי בטוחה שאני צודקת, מרוב שכולם מדברים פה על בדיקות.)

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
100,000,000%!
מנסיון מר.
מי שאין לו רכב - זה סיוט לבדוק קורונה.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
בדיקה אינה פוטרת מבידוד.
לשני שכנים שלי אמרו בקופ"ח במפורש לאחר שנחשפו לחולה מאומת שאחרי שעושים בדיקה ויצאו שליליים שאין צורך בבידוד ואכן הם מסתובבים חופשי...
חלם!!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לשני שכנים שלי אמרו בקופ"ח במפורש לאחר שנחשפו לחולה מאומת שאחרי שעושים בדיקה ויצאו שליליים שאין צורך בבידוד ואכן הם מסתובבים חופשי...
משרד הבריאות אומר אחרת.
תיק"ו.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אהה...
ולנו הציעו להגיע לבדיקה במרפאה שרחוקה 40 דק' הליכה מהבית.
לא עזרו ההסברים שאין לנו רכב ותח"צ זאת לא אופציה.
רק אחרי שעות של טלפונים וטרטורים, קופ"ח הואילה בטובה לאשר לקיחת דגימה ע"י מד"א.

מאז עברו 4 ימים ואנחנו עדיין ממתינים לתשובות....

(רק תבינו שיש מצב שההוא שצועד במדרכה בצמוד אליכם, הוא מבודד עם סימפטומים
שצועד כבר כמעט שעה כדי לזכות להיבדק...)

הכהן הגדול

משתמש פעיל
מי ביקש ממך להיבדק??????
שבו בבידוד זה הכל!!

chani2006

משתמש מקצוען
גם אני חשבתי שבידוד דורש בדיקה גם אם אין תסמינים, פשוט כדי לשוב רגועים יותר לשגרה.
אבל גם בשאלת רב (בי"ד של הר' שטרן),
וגם להבדיל בשאלה לרופאה (ד"ר מינצר אופיר),
היתה התשובה החד משמעית שאם אין תסמינים- אין צורך להיבדק!
ולגבי החזרה לשגרה, לאור ההחמרה במצב,
אכן, כך או אחרת, עם או בלי בדיקה,
צריך להקפיד על ריחוק מקסימלי,
לא לצאת שלא לצורך, לא לשהות במקומות בהם יש אנשים נוספים,
ולא לא לא ללכת לבקר את סבא וסבתא.
נשמע מוכר?פסח מישהו? כן. זה.

הכהן הגדול

משתמש פעיל
רק לידיעתכם אתמול היה שיא של אחוז החיובים מסך הבדיקות
והוא עמד על 4.9%חיובים מסך הבדיקות

סמינר דוד

משתמש מקצוען
מי שמרגיש צורך להבדק, מכל מיני סיבות.
רוצה לצאת למקומות מסויימים, ורוצה להיות בטוח, או שהעבודה מחייבת, ולא חסר סיבות, הולך להבדק.
מי שזה לא חשוב לו, וקשה לו להבדק, לא הולך, וגם זה בסדר, משרד הבריאות לא מחייב בדיקה.
אגב, יש הרבה חולים, שהם לא יודעים מה המקור, לדעתי זה חלק מהמקור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה