למבינים בחשמל ניטרלתי כפתור מה הלאה

yehudam

משתמש מקצוען
בחדר יש כפתור הדלקה של האור בכניסה וליד המיטה
על מנת לבטל את הכפתור שליד המיטה הוצאתי את כל החוטים מהכפתור הנ"ל וחיברתי אותם לשוקולד.

ומאז הכפתור הראשי בכניסה לחדר הפסיק
צרפתי התמונה

אציין שהיה מחובר לשם 3 חוטים בצבע חום

איזה חוטים אני צריך לחבר אחד לשני כדי שהכפתור השני ידליק את האור.

קבצים מצורפים

• 20230720_154807.jpg
    20230720_154807.jpg
    KB 1,020.3 · צפיות: 26
  • 20230720_154801.jpg
    20230720_154801.jpg
    KB 829.6 · צפיות: 16

ד.ב.

משתמש מקצוען
יש לך בחדר מה שנקרא מפסק מחליף

במקרה כזה יש 2 חוטים חומים בין המפסקים שממתג אחד יוצא למנורה ומהמתג השני מגיע החשמל ושני החוטים מעברים כל אחד בתורו את החשמל מצד לצד.

מה שצריך לעשות זה לחבר בין החוט שיש לו חשמל לבין אחד החוטים ומאותו חוט לחוט שיוצא למנורה ולהשאיר יציאה אחת במתג פנויה.

yehudam

משתמש מקצוען
יש לך בחדר מה שנקרא מפסק מחליף

במקרה כזה יש 2 חוטים חומים בין המפסקים שממתג אחד יוצא למנורה ומהמתג השני מגיע החשמל ושני החוטים מעברים כל אחד בתורו את החשמל מצד לצד.

מה שצריך לעשות זה לחבר בין החוט שיש לו חשמל לבין אחד החוטים ומאותו חוט לחוט שיוצא למנורה ולהשאיר יציאה אחת במתג פנויה.
אם תוכלו להסביר לי יותר פשוט משהו לא מסתדר לי

אם אני משאיר את הכפתור ורק רוצה שלא יעבוד יותר איזה חוט אני צריך לנטרל מהכפתור ולשים עליו שוקולד?
אבל שהכפתור של הכניסה ימשיך לפעול

ד.ב.

משתמש מקצוען
בכפתור בכניסה יש יציאה של שני חוטים זה לצד זה, תוציא אחד מהם לא משנה איזה,

תוציא את המתג ליד המיטה ותבדוק באיזה חוט יש חשמל ואותו תחבר לחוט שהיה מחובר במתג למטה [לא איפה שיש שניים אחד ליד שהשני].

yehudam

משתמש מקצוען
בכפתור בכניסה יש יציאה של שני חוטים זה לצד זה, תוציא אחד מהם לא משנה איזה,

תוציא את המתג ליד המיטה ותבדוק באיזה חוט יש חשמל ואותו תחבר לחוט שהיה מחובר במתג למטה [לא איפה שיש שניים אחד ליד שהשני].
אוקי אנסה
תודה רבה
אעדכן בהמשך

אלי365

משתמש פעיל
בכפתור שניתקת יש שלש חוטים, שנים חום-כתום, ואחד חום-שחור.
חבר את שני החום-כתום יחד.

yehudam

משתמש מקצוען
בכפתור שניתקת יש שלש חוטים, שנים חום-כתום, ואחד חום-שחור.
חבר את שני החום-כתום יחד.
מה שעכשיו בדקתי
בשני החום כתום אין חשמל
ובחום לבד כן יש חשמל (אגב אין בו פס שחור זה חום רגיל)

אז אם ככה הנתונים מבחינת החשמל לחבר את שני החום כתום יחד ?
(כשניתקתי מהכפתור שמתי כל אחד בשוקולד בפני עצמו)

מה שרואים בתמונה זה שהשוקולד זה השני חום וכתום שהם היו מחוברים לכפתור למטה ולמעלה.

קבצים מצורפים

• img_20230720_192702_7271506289169394358.jpg
    img_20230720_192702_7271506289169394358.jpg
    1.6 MB · צפיות: 26

יענקלה תשפג

משתמש חדש
תחבר את החוט שיש חשמל בעוד חוט לשוקולד אחד, והשני שאין חשמל (לא משנה איזה מהם) תשאיר לבד

yehudam

משתמש מקצוען
תחבר את החוט שיש חשמל בעוד חוט לשוקולד אחד, והשני שאין חשמל (לא משנה איזה מהם) תשאיר לבד
בטוח כי קודם כתבו לי לחבר את שני החוטים בצבע חום כתום אחד לשני (שבשניהם אין חשמל)

הסתבכתי
אתם אומרים 100 אחוז?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה