עזרה לירון פיין. למדתם אצלו? קורס קצר? משהו?

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אוי, כמה שזה נכון לצערי.
היו הרבה ספרים שאחרי שסיימתי לקרוא אותם אמרתי לעצמי: כל אחד יכול להיות סופר/ת.
זה לא בדיוק 'כל אחד יכול להיות סופר', אלא 'לא חסר אנשים עם כישרון, אבל הוא לא מפותח', מה שגורם לספר להיות "אולי" נחמד, אבל לו הייתה לו העריכה המתאימה...
אני מוצאת את עצמי יושבת מול ספרים, ומצטערת בשביל הסופרת שלא היה מי שיגיד לה שכיוון אחר למקרה מסוים בעלילה, היה יכול לגרום לספר שלה להיות הרבה יותר טוב.

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה לא בדיוק 'כל אחד יכול להיות סופר', אלא 'לא חסר אנשים עם כישרון, אבל הוא לא מפותח', מה שגורם לספר להיות "אולי" נחמד, אבל לו הייתה לו העריכה המתאימה...
אני מוצאת את עצמי יושבת מול ספרים, ומצטערת בשביל הסופרת שלא היה מי שיגיד לה שכיוון אחר למקרה מסוים בעלילה, היה יכול לגרום לספר שלה להיות הרבה יותר טוב.
אני לא יודעת אלו ספרים את קראת. בכל אופן חלק מהספרים שאני קראתי היו ממש רדודים. גם מבחינת עלילה הרגשתי מריחה נוראית (כאילו הכותב חייב למלא 300-400 עמודים ואין לו מה לכתוב...)

כמובן שקראתי גם ספרים משובחים שהתענגתי על כל רגע, אבל לצערי הם לא היו רבים. ואולי זה הסיבה שכבר הפסקתי עם המנהג הזה, היו ספרים שהרגשתי שבזבזתי את הזמן שקראתי אותם.

נערך לאחרונה ב:

סמדר אלחנתי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צודקת לגמרי!
אני הייתי רשומה לרשימת תפוצה שלו, ויצאתי ממנה ברגע שהוא הביא דימוי שלדעתי, הוא לא מתאים.
גם אני!
הבן אדם אתאיסט גמור, לא מאמין בכלום.
מבחינתו סיפורים מהתנ"ך הם משהו שמישהו כתב (רחמנא לצלן), וניתן לנתח אותם סיפורית.
הדוגמאות שהוא מביא הם קטעים שאף אחד בפורום הזה לא יעז אי פעם לקרוא!
גם מבחינה מקצועית - זה נראה שהוא למד פעם כתיבה ונתקע שם.
מלימוד בספרים שקיימים היום ראיתי שיש הרבה חומר שהוא לא מודע אליו כלל\מבצע אותו בצורה שגוייה.
הרושם שלי היה שהוא די שטחי (רושם שקבלתי מהדרכות שלו שמסתובבות ברשת ומדברים שכתב - לא הייתי בקורס).
הקורס שלו גם לא נפתח בנטפרי.
מסתבר שהוא מוכר בנטפרי והם חוסמים כל מה שקשור אליו - אפילו דפי רישום למפגשי זום...)
נכנסתי לאתר שלו, ראיתי רשימת נושאים שמלמדים בקורס שלו, סימנתי לעצמי לעבור עליהם בויקיפדיה, וזהו. אני (כמעט) מסודר.

יש אוקיינוס אינסופי של חומר ללמוד. ואחרי שאתה לומד אותו אתה צריך ללמוד אייך ליישם את הכל בצורה מסונכרנת - שזה תורה בפני עצמה.
מי שרוצה עזרה אני אשמח במייל שלי (smadar 103 @)

נערך לאחרונה ב:

סמדר אלחנתי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סליחה, לא התכוונתי לפגוע.
עזרה בפיתוח הסיפור שלו, בהפניות ללמידת חומר מתאים וכו'

סמדר אלחנתי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
על זה יש לך הפניות לחומר מומלץ?
אף פעם לא ראיתי כזה דבר
יש לי.
כרגע נטפרי חסם לחלוטין את כל הספרים בקינדל.
זה אומר שלא ניתן לקרוא שום דבר שרכשתי אי פעם!
(אממ... אולי זה איכשהו מתיר לי לשחרר ספרים מתורגמים ומצונזרים למי שרכש מאמזון ולא יכול לקרוא אותם? הרי זה רק מועיל לסופר ולא להיפך?!)

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה אומר שלא ניתן לקרוא שום דבר שרכשתי אי פעם!
גם אחרי שדיברת איתם?

(אממ... אולי זה איכשהו מתיר לי לשחרר ספרים מתורגמים ומצונזרים למי שרכש מאמזון ולא יכול לקרוא אותם? הרי זה רק מועיל לסופר ולא להיפך?!)
לא הייתי מסתבכת. למה לא לשאול?

סמדר אלחנתי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כן. הם שמו איקס על כל הספרי כתיבה באשר הם.
כנראה שאצטרך לקנות מכשיר קינדל בקרוב.

קשה מאוד להשיג את הסופרים.
ניסיתי אחד והתייאשתי.
יש עכשיו מבצע מצוין באמזון על קינדל של 2018, משהו כמו 260 שקל

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
בעלי תשובה, חסר?
הגיוני שיש אחת\אחד שלמדו מקצועי...
לאו דווקא בעלי תשובה. יש גם סופרים וסופרות חרדים מבטן ומלידה שלמדו בצורה מקצועית ומלמדים ברמה גבוהה.

ואם להתייחס לנשוא האשכול, הרי שמלבד השאלה האינדבדואלית האם מתאים לכם מבחינה ערכית ללמוד מקצוע מאדם לא דתי, המקצועיות שלו בעיניי לא מוטלת בספק.
מי שנרתע מהמחירים של הקורסים שלו, יכול להתרשם מהספר שהוא הוציא לא מזמן ('מדריך הכתיבה של אוג'). ספר מקיף, בהיר ויעיל ביותר העוסק בבניית סיפור, כתיבת דמויות, פיתוח עלילות, שדרוג הכתיבה ועוד.
נקי כמעט לחלוטין, מלבד מילים בוטות ספורות פה ושם.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
('מדריך הכתיבה של אוג'). ספר מקיף, בהיר ויעיל ביותר העוסק בבניית סיפור, כתיבת דמויות, פיתוח עלילות, שדרוג הכתיבה ועוד.
נקי כמעט לחלוטין, מלבד מילים בוטות ספורות פה ושם.
תודה!
המידע מאוד מועיל לי כיוון שהתלבטתי לגבי קנייתו של הספר.

בנוגע לשאר - הצדק איתכם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה