דרוש מידע לימודי תכנות / ראיית חשבון? (עדכני ל 2023)

ארמון חול

משתמש פעיל
בכירים מאד במחלקת כספים משתכרים כמו בכירים מאד במחלקות אחרות
זה נכון לגבי משרות בכירות פחות.
שכר התחלתי בהייטק דומה לשכר בראיית חשבון שאפשר להגיע אליו רק אחרי כמה שנים והרבה ניסיון
רו"ח ללא תואר שני, לא משנה כמה הוא יהיה מקצועי ומוכשר ומחונן- הרבה מן הדלתות סגורות בפניו במיוחד בחברות ה"שוות"
החברות הגדולות באמת, שגם משלמות
תואר שני- זה תנאי סף לשליחת קו"ח ---
ובהייטק זה פחות משחק בקבלה לעבודה אם יש תואר או אין

מבחינת לימודים לימודי ראית חשבון קשים באותה רמה אם זה לתואר או לא
ןבהייטק הלימודים לתואר פי מיליון יותר תובעניים מלימודים לתעודה של מה"ט (בלי להסתכל על הקורסים של קמא-טק)

קומקום חשמלי

משתמש פעיל
את מבינה שזה עוול?
מבינה מצוין
ועל זה אני כועסת
מישהי יודעת אם יש לסמינר אפשרות לעכב את התעודה ממהט?
הם מאיימים בגלל נוכחות בקודש, יש סיכוי כזה?
אפשרות חוקית או מעשית?
חוקית לא יודעת אבל כנראה שלא
מעשית אין לך איך לאכוף את זה
הם מעכבים תעודות
מכירה אחת שלא קיבלה תעודה
אחרי שהתקבלה לעבודה ודרשו שם תעודה אמא שלה הלכה לצעוק על הסמינר וחזרה עם התעודה ביד

דיני

משתמש מקצוען
רו"ח ללא תואר שני, לא משנה כמה הוא יהיה מקצועי ומוכשר ומחונן- הרבה מן הדלתות סגורות בפניו במיוחד בחברות ה"שוות"
החברות הגדולות באמת, שגם משלמות
תואר שני- זה תנאי סף לשליחת קו"ח ---
ובהייטק זה פחות משחק בקבלה לעבודה אם יש תואר או אין

מבחינת לימודים לימודי ראית חשבון קשים באותה רמה אם זה לתואר או לא
ןבהייטק הלימודים לתואר פי מיליון יותר תובעניים מלימודים לתעודה של מה"ט (בלי להסתכל על הקורסים של קמא-טק)
ראיית חשבון פותח את כל הדלתות. לא ידוע לי על שום דלת שסגורה בפני מי שלא מחזיק בתואר שני. תואר שני הוא לא המשחק העיקרי בכלל.
לצורך העניין, בשביל להיות מנכל כספים של חברת הייטק צריך כישורי ניהול טובים מאד, ידע רציני בחשבונאות גלובלית, בשוק ההון, בגיוס הון, בתקינה, התנהלות מול רו"ח בסוגיות מס מורכבות וגלובליות, אנגלית שוטפת, התנהלות מול משקיעים, הבנה מעמיקה בכל מדדי החברה (KPI), תקציב, מימון וכדו'
רק בודדים יכולים לענות על הדרישות, ומי שעונה על הדרישות ויש לו הידע והנסיון הדרוש לכך התואר השני בכלל לא משחק תפקיד.
תואר שני יכול לשחק אולי בבנקים אולי במשרדי ממשלה. אני בספק.
(קראתי פעם מחקר שבוגרי תואר שני מרוויחים בממוצע פחות מבוגרי תואר ראשון)

יכול להיות שעוד כמה שנים, השלוחות החרדיות של משרדי הביג-4 שנפתחו לאחרונה, יצמיחו לנו גם מנהלות כספים מוכשרות ומנוסות. כיום זה כמעט ולא קיים. אני בכל אופן לא מכירה אף אישה חרדית בלבל הזה

אני לא יודעת להשוות בין לימודים לראיית חשבון (שהם יותר מלימודי תואר ראשון בחשבונאות, משום שיש את שנת ההשלמה שהיא שווה כנגד שלושת השנים שלפני בערך), לבין תואר ראשון במחשבים.
אשמח לחוות דעת של מישהי שמתמצאת בשני התחומים

וארמון חול, אשמח לחוות דעתך האם לבחורה מוכשרת עם רצון להשקיע כדאי להוציא תואר במדעי מחשב או לימודי תכנות רגילים בסמינר (עם מהט וקמאטק)

ארמון חול

משתמש פעיל
ראיית חשבון פותח את כל הדלתות. לא ידוע לי על שום דלת שסגורה בפני מי שלא מחזיק בתואר שני. תואר שני הוא לא המשחק העיקרי בכלל.
אם זאת משהי שמלימודים של סמינר הגיע לכזה מקום - פחות נשמע הגיוני
כי בד"כ זה חלק מדרישות התפקיד - ההשכלה הדרושה
כל השאר זהו הניסיון התעסוקתי- לא כל מי שיש בידו תואר שני יכול להיות מנכל כספים
וארמון חול, אשמח לחוות דעתך האם לבחורה מוכשרת עם רצון להשקיע כדאי להוציא תואר במדעי מחשב או לימודי תכנות רגילים בסמינר (עם מהט וקמאטק)
אני מתחום החשבונאות יש לי פחות ידע מעמיק בנושא ההיטק
את צריכה לברר מול משהי שעובדת בהייטק כמה תואר מוסיף לידע המקצועי ולשכר

שולי איטח

משתמש מקצוען
בהחלט יתכן חשבי שכר או מנהלי כספים או כל מקצוע אחר בתחום שמרויחים יותר מרואה חשבון
אבל לפעמים עבודה של חשב שכר (במיוחד במקומות של דירוגים /הסכמים /סניפים ותתי מחלקות וכד)
או של מנהל כספים/סמנכלים וכד במקומות מסוימים
יכולה להיות תובענית וברמה הרבה יותר גבוהה מעבודהשל רו"ח

דווקא בתחום הכספים לעבודות מתגמלות נדרשים הרבה מאוד כישורים מעבר לחשיבה לוגית וכספית

אז לשאלה למה להשקיע בלימודים של ראית חשבון
כי נדיר שמקבלים בעבודות שוות בלי תעודות לפעמים זה תנאי להיות מנהלי כספים/חשבים ולהתקדם

אחר כך הכל כבר תלוי בעבודה בפועל

שולחן וכיסא

משתמש פעיל
אני חושבת שעבודה בהייטק היא אחת העבודות המוצלחות (- כמובן למי שזה מתאים לה)
עובדים מהבית, לא לחוצים ליסוע ולהגיע בזמן , תוך שנתיים יש כבר משכורת
שבראיית חשבון לא מקבלים גם אחרי 10 שנות ניסיון...
כל חג מקבלים מתנה שווה בשווי של אלפים! כמובן תלוי מקום העבודה...
ויום הולדת, והיציאה לחופשים מאוד נוחה -זתומרת אפשר לצאת לחופש ולבוס לא תמיד זה מוזיז...
בקיצור הרבה מעלות טובות..

גויבה

משתמש פעיל
אני חושבת שעבודה בהייטק היא אחת העבודות המוצלחות (- כמובן למי שזה מתאים לה)
עובדים מהבית, לא לחוצים ליסוע ולהגיע בזמן , תוך שנתיים יש כבר משכורת
שבראיית חשבון לא מקבלים גם אחרי 10 שנות ניסיון...
כל חג מקבלים מתנה שווה בשווי של אלפים! כמובן תלוי מקום העבודה...
ויום הולדת, והיציאה לחופשים מאוד נוחה -זתומרת אפשר לצאת לחופש ולבוס לא תמיד זה מוזיז...
בקיצור הרבה מעלות טובות..
בעניין החופשים זה באמת נכון
בחשבונאות כל הזמן תלויים בתאריכים וקשה מאד לקחת חופש
אני רואה חברות שעובדות בתכנות הרבה יותר בקלות טסות לחו"ל וכו'

חלום לגדול

משתמש פעיל
בראיית חשבון, אם זה לא ביג4, אלא משרד בינוני ועובדים על תיקים של חברות גדולות אבל פרטיות, אין את הלחץ המטורף של פברואר- מרץ והשעות הנוספות, המשכורת היא כמעט אותו דבר, ובמשרדים כאלה (לפחות שתיים שאני יודעת) ניתן לעבוד הרבה מהבית, ולא מחייבים משרה מלאה, ובעז"ה ניתן להתקדם לחשבת וכו'.
אבל--- הלימודים קשים מאד מאד והם גם דחוסים בזמן קצר, ומריכים כח רצון אדיר ומלא מלא השקעה!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אלא משרד בינוני ועובדים על תיקים של חברות גדולות אבל פרטיות, אין את הלחץ המטורף של פברואר- מרץ והשעות הנוספו
ממש לא נכון באופן גורף.
עבדתי בבינוני ועובדת בקטן ויש לחץ בתקופות מסוימות בשנה.
והמשכורות לא אותו דבר.

הדס ר

משתמש רשום
בלת"ק
צריך לזכור שלפתוח מגמה בסמינר עולה לסמינר לא מעט כסף, במיוחד בראיית חשבון שדורש אקדמאיים וכיוון שהרישום לזה חלש הסמינר מנסה לשכנע שילכו לשם כי אחרת הם מפסידים מזה.

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בלת"ק
צריך לזכור שלפתוח מגמה בסמינר עולה לסמינר לא מעט כסף, במיוחד בראיית חשבון שדורש אקדמאיים וכיוון שהרישום לזה חלש הסמינר מנסה לשכנע שילכו לשם כי אחרת הם מפסידים מזה.
יכול להיות שזה הסיבה.
הסמינר הוא באמת לא אויביקטיבי,
ולכן לא בטוח שכדאי לשמוע להמלצותיו בנושא הזה.

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
בלת"ק חלקי ממש,
רושמת מנסיון עמוק מבפנים:

1. לגבי ההשמצות שעברו פה על הסמינרים:
אני נגד ההתנהלות המגעילה שלהם,
אבל למנהלים הרוחניים של הסמינר לדוג' הרב וולף זצ"ל
לא היה קשר לעמותת "אהל אברהם".
זו עמותה נפרדת, הוא לא ממש החליט על הקבלה שם,
על הנהלים, על הראשים ובטח לא על המחירים...
ובקיצור - הסמנרים לא בסדר, אבל תוציאו את הרב וולף משם
אין לו שום קשר (ברמה הטכנית) לכספים שהולכים שם.

2. ההתנהלות של הסמינרים איומה.
אין לי מילה אחרת לתאר.
חוויתי על בשרי, לצערי הרב.
לקחו לי תעודה ולא החזירו לי כי פחדו שאעבור סמינר.
היה לי סיפור הזוי
שאם הייתי כותבת עליו ספר
הוא היה נכנס לקטוגריה של "דמיון מופרע"
ולצערי הוא מתרחש בתוכנו בלי הפסקה.

3. רק תיקון קטן לשכר המורות:
מתחילה ממש לוקחת 150 ש"ח לשעה
בכיף מגיע גם ל-300
מה שכן, מי שמגיעה למסור סדנא קצרה ספציפית,
עם התמחות מסוימת בתחום נחשב
המחיר יכול להיות גם אלפי שקלים לשעתיים שלוש.

הדבר היחיד שאני יודעת להגיד לך זה השמה של מאה אחוז עוד בלימודים לטובת ראיית חשבון
למה את בטוחה כל כך?
מניסיון שלי לפני מעל 10 שנים- זה באופן ברור בגלים
עכשיו כשאין הרבה שניגשו ללמוד ראיית חשבון לפני 4 שנים כי הייתה הצפה... אז יש ביקוש גבוה.
הרבה ניגשות ללמוד ואז שוב יש יותר היצע מביקוש ולא הרבה ניגשות ללמוד ולכן כמה שנים אחרי יש מחזור ואז כולן מתקבלות עוד במהלך הלימודים..
וכן הלאה...
בזמני היה מאוד קשה לבנות (לוסטיג) ולקח כמה חודשים אחרי הלימודים עד שכולן הסתדרו
אבל בסוף הסתדרו
בשנתיים הראשונות השכר היה -מינימום וקצת יותר
היום ידוע לי שזה השתנה. אבל השכר נגזר מכיוון שהיה הצפה של מתמחים

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
למה את בטוחה כל כך?
מניסיון שלי לפני מעל 10 שנים- זה באופן ברור בגלים
עכשיו כשאין הרבה שניגשו ללמוד ראיית חשבון לפני 4 שנים כי הייתה הצפה... אז יש ביקוש גבוה.
הרבה ניגשות ללמוד ואז שוב יש יותר היצע מביקוש ולא הרבה ניגשות ללמוד ולכן כמה שנים אחרי יש מחזור ואז כולן מתקבלות עוד במהלך הלימודים..
וכן הלאה...
בזמני היה מאוד קשה לבנות (לוסטיג) ולקח כמה חודשים אחרי הלימודים עד שכולן הסתדרו
אבל בסוף הסתדרו
בשנתיים הראשונות השכר היה -מינימום וקצת יותר
היום ידוע לי שזה השתנה. אבל השכר נגזר מכיוון שהיה הצפה של מתמחים
כל מילה
בפרט זה:
זה באופן ברור בגלים

זכורני ששלחתי כתלמידה קו"ח למשרה בראש העין. השותף התקשר ובעלי ענה כיון שלא הייתי בבית וציין לפי תומו שמאז פרסום המודעה קיבל כ-900 קו"ח תוך יומיים בערך. משרד קטן. לא ביג פור.
היינו צריכים להתחנן לראיון. לא למשרה, לראיון.

חלום לגדול

משתמש פעיל
הבנות שכעת בשנה השנייה של הלימודים בתוכנית של איגוד הסמינרים בירושלים הוזמנו לבקר בכמה משרדים כביקור רשמי- כל הקבוצה (ובמשרד אחד אפילו היה ארוחת בוקר...), הם מחלקים מתנות על הלוגו של המשרד (מחברות, בקבוק) וחלק מהמשרדים הגיעו אליהם להציג את עצמם. במשרד אחד שהמראיינת שלהם ילדה בפסח כבר קיבלו בנות, ובמשרדים אחרים קבעו ראיונות ל 1/5 שרק אז רשמית מותר להתחיל לראיין כדי להתחיל לעבוד ב 1/1/24! ומדובר בביג4 ובביג10, לא משרדים קטנים שמחפשים מתמחה אחת...

עד מתי

משתמש מקצוען
הבנות שכעת בשנה השנייה של הלימודים בתוכנית של איגוד הסמינרים בירושלים הוזמנו לבקר בכמה משרדים כביקור רשמי- כל הקבוצה (ובמשרד אחד אפילו היה ארוחת בוקר...), הם מחלקים מתנות על הלוגו של המשרד (מחברות, בקבוק) וחלק מהמשרדים הגיעו אליהם להציג את עצמם. במשרד אחד שהמראיינת שלהם ילדה בפסח כבר קיבלו בנות, ובמשרדים אחרים קבעו ראיונות ל 1/5 שרק אז רשמית מותר להתחיל לראיין כדי להתחיל לעבוד ב 1/1/24! ומדובר בביג4 ובביג10, לא משרדים קטנים שמחפשים מתמחה אחת...
אכן
מבחינת השמה המצב עכשיו בשיא ! ( ועוד יותר מודגש לעומת השפל בהייטק)

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אכן
מבחינת השמה המצב עכשיו בשיא ! ( ועוד יותר מודגש לעומת השפל בהייטק)
נכון
אבל מוסדות לימוד או לפחות התלמידים שלהם צריכים לקחת את זה בערבון מוגבל לטווח ארוך.

דיני

משתמש מקצוען
נכון
אבל מוסדות לימוד או לפחות התלמידים שלהם צריכים לקחת את זה בערבון מוגבל לטווח ארוך.
הביקוש למתמחים עכשיו הוא מטורף בכל קנה מידה.

מעולם, מעולם, הביג-4 לא רדפו אחרי חרדיות. היה קשה מאד להכניס לשם רגל. רק בדרך מקרה.
הם תמיד היו קוטפים את המצטיינים מהאוניברסיטאות ואפילו על המכללות לא מסתכלים, שלא לדבר על חרדיות.

אבל בשנים האחרונות גם החילונים נוהרים להייטק, והביג 4 מתמלאים בערביות וחרדיות.
(כמובן שאין להשוות את איכות העבודה ולכן הביקוש הגדול לבוגרות סמינר)

לדעתי זה לא הולך להיעלם כל כך מהר.
צריך לקחת בחשבון שככל שיש יותר חברות הייטק שצומחות ומגיעות להנפקה - זה דבר שדורש ליווי מקצועי של אלפי שעות רו"ח ביג-4. הביקוש לעובדים מקצועיים גבוה מאד מראה סימני האטה.

(כפועל יוצא מכך המשרדים הקטנים והבינוניים גם כן משוועים לידים עובדות)

נקודה נוספת - האופציה כיום להשתלב בביג 4 יש לה משמעות אדירה. זה מסלול התקדמות מקצועית אחר לגמרי מאשר התמחות במקום קטן.
זה מאפשר בתוך שנים ספורות להשתלב כחשבת או מנהלת כספים בחברות טובות במשק, ואז כבר באמת אין פערי שכר בין מתכנתים לחשבים. ואם יש פער הוא זניח.
בביג פור סטאזר מתחיל היום ב-8. אני לא יודעת מה הלאה, אבל סביר שאחרי שנתיים מתקדמים לסניור והשכר מוכפל, וכעבור 2-3 שנים נוספות, מנג'ר בטוח מקבל יותר.
(אם יש כאן מישהו שמתמצא- נשמח שתשתף במידע מעודכן)

כך שלדעתי, השיקול המרכזי צריך להיות ההתאמה מבחינת המוח - צורת החשיבה, הכישורים, האופי.
כי בשכר אין פערים גדולים, וברמות שכר האלו, כל שקל, נשאר ממנו בנטו הרבה פחות משקל.
אז זה באמת נחמד להרוויח יותר, משפר אגו, וכסף אף פעם לא מיותר, אבל זה לא שיקול מאד משמעותי.
במקצוע הזה קל מאד להשתלב בשוק (כיום), ואילו בהייטק קשה מאד, זה גם שיקול.

אז מי שמתלבטת ממש כדאי לעשות אבחון מקצועי (לא תיל), ולראות התאמה מדויקת לכישורים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כך שלדעתי, השיקול המרכזי צריך להיות ההתאמה מבחינת המוח - צורת החשיבה, הכישורים, האופי.
ללא ספק
אבל כשהסמינר לוחץ להיכנס למגמה בנימוק שיש ביקוש (וזה נימוק שלגיטימי לבחורה לשקול בכובד ראש בפרט אם אין לה בעיה להתקבל לשתי המגמות
חשוב לסייג שלפעמים הביקוש הוא בגלים.

דיני

משתמש מקצוען
ללא ספק
אבל כשהסמינר לוחץ להיכנס למגמה בנימוק שיש ביקוש (וזה נימוק שלגיטימי לבחורה לשקול בכובד ראש בפרט אם אין לה בעיה להתקבל לשתי המגמות
חשוב לסייג שלפעמים הביקוש הוא בגלים.
אבל חשוב גם לציין שהפעם לא מדובר בגל תנודתי אלא בצונמי. מצב חדש שלא היה פעם. מה שקורה היום זה בפירוש מהפיכה.
בעבר חרדיות מעטות ביותר היו משתלבות בביג 4 (בעיקר בוגרות לוסטיג ובעלות תארים) והיתר מצאו עבודה אצל רו"ח קטנים שעושים למעשה עבודה של יועץ מס.
ההבדל המקצועי בין שני סוגי ההתמחויות - שמיים וארץ.
כיום כמעט כל הבוגרות משתלבות בביג 4 (במרכזים נפרדים ומותאים לנשים חרדיות). הן עובדות עם אשכולות מתל אביב ועובדות על התיקים הכי 'שווים', מה שיתן להם אופציות מצוינות להשתלב בשוק העסקי, במחלקת כספים בתפקידים בכירים.
במקום הזה אני כבר לא יודעת אם יש פערים משמעותיים בין הייטק לפייננס, כך שהשיקול המרכזי צריך להיות התאמה למקצוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה