לימודי קופירייטינג

• פותח הנושא dass
  • פורסם בתאריך

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אולי מי מכם יוכל להמליץ לי על מקום לימודי קופירייטינג??
בכלל ידוע למשהו אם קיימת מסגרת דתית שמעבירה קורסים בנושא? ועוד לבנות?

איש הקרח

משתמש רשום
זה מה שקיבלתי במייל ואני מעתיק את זה פה לתועלת הציבור.

הקורס עתיד להיפתח (ב"ה) בתאריך 03/06/08 (פתיחת הקורס מותנית בהיקף ההרשמה) ויתקיים בימי שלישי בשעות 17:00-20:00.

סה"כ 14 מפגשים, עלות הקורס: 4000 ₪ (לא כולל מע"מ).

אנחנו ממוקמים בשד' יהודית 35, בית ד.נ.ר, קומה 3, ת"א.

לפרטים, שאלות, תהיות וכדומה, אנחנו פה ונשמח לעזור בכל דבר.

בברכה,

ליבנת ושירלי
03-6243601

.
קורס פרסום אינטנסיבי למגזר החרדי
עיצוב מסרים בפרסום ותקשורת אפקטיבית.
_ במהלך 20 השנים האחרונות השחקנים הבולטים בזירות החברתיות, הלאומיות והכלכליות , הם אנשי תקשורת ופרסום. אנשי מקצוע המשתמשים במניפולציות תקשורתיות , שווקיות ופרסומיות, המסיטות דעות, עמדות והתנהגויות לפעמים במחי...משפט מנצח אחד!
אלה הם אנשי "ההשפעה".
שום מוצר לא יכול לנצח, בלי פרסום ותעמולה. שום פוליטיקאי לא יכול להתחזק בלא שיפעיל מערכות השפעה מתוחכמות.
את יסודות המניפולציה הכמעט מדעית הזו, תלמדו ב- 14 מפגשים מקצועיים, בקורס המקצועי הראשון בארץ למגזר החרדי.

המיון :
מבחן התאמה בכתב וראיון אישי , על פיהם נדע אם אתם תפורים לזה בכלל, ואם כן...למה.
צוות המורים :
המובילים בתחומם בעולם הפרסום בארץ.
שיטת הלימוד:
נשמע ונעשה
שיטת הלימוד היא התנסותית. תרגילים וידע משולבים זה בזה. תנאי לקבלת תעודה הוא השלמה וביצוע של תרגילים ופרויקטים המתבצעים בבית במהלך הקורס, והצגת עבודת גמר בנושא אמיתי, על פי תדריך של לקוח "חי".
מהלך הלימודים
הלימודים יתקיימו במפגש שבועי בן 4 שעות אקדמאיות כל מפגש.
הקורסים והסדנאות מתקיימים בבית ACC. פינה קטנה וחמה בשדרות יהודית 35 בתל אביב.
*קורס ייפתח לפי היקף הרשמה.
התכנים :
  • יצירתיות והסרת בלמים.
  • חשיבה יצירתית ופיתוח כישורי הדמיון והיצירתיות.
  • נכסי המותג. אישיות המותג. BRAND equity/, מיתוג.
  • בסיסים בטיפוגרפיה ובויזואליזציה.
  • בסיסים באסטרטגיה.
  • מחקר ואיסוף נתונים.
  • על חודה של מילה: קופירייטינג.
  • עיצוב מסרים.
  • צרכן תחת השפעה. מניעים ומערך שיקולים. חדירה פולשנית דרך מערכות החיסון נגד פרסום. הכרת הצרכן, התנהגות, מניעים.
  • אינטרנט ופרסום במדיומים "מתחת לקו".
  • תזרים עבודה במשרד פרסום : הדמיית תהליך שלם.
  • הבריף : איך לכתוב, איך לקרוא.
  • מאסטרטגיה לטקטיקה : מהלך שלם.
  • הדמיית משרד פרסום ומטלות חיות.
  • פרזנטציה : הופעה ופאוואר פוינט.
  • מאסטרטגיה עד טקטיקה . מהלך מלא על מוצר אמיתי.
קצת על ACC :
ACC הוא בית הספר הראשון לקופירייטינג בישראל.
הוא הוקם לפני 17 שנה על ידי מוטי מורל ותרצה גרנות, לאחר שנים פרש מוטי מורל, ובית הספר ממשיך להתקיים בניהולה של גרנות.
כיום מתנהל בבית הספר קורס מס. 32 לקופירייטינג. מסלול הקופירייטינג אורך שנה אקדמית.
לצד מסלול זה, מתקיימים ב ACC מסלולים נוספים :
קורסים מסעירים לחשיבה יצירתית
קורסים לכתיבה יצירתית
קורסים מרוכזים וממוקדים למגזר החרדי.
כיום 90% מהקופירייטרים במשרדי הפרסום הם בוגרינו, ואנחנו גאים על כך.

איך מדברים איתנו ?
www.acc-grannot.co.il
03-6243601/2/3
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
שדרות יהודית 35, תל אביב

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לאיש הקרח

ראשית, תודה רבה!!
ושנית,אפשר לשאול מה ידוע לך באופן אישי על הקורס/המעבירה?

LMNT

משתמש פעיל
אני בוגר של המחזור הקודם,

באופן אישי, הקורס היה מעולה, לימד הרבה ופיתח כיווני חשיבה רבים ומעניינים. הקורס הועיל לי גם כגרפיקאי וכמובן גם כקופירייטר. אני מרגיש שלעבודות שלי שנעשו אחרי הקורס היה טעם חזק יותר מאשר אלו שלפני.

אם את אוהבת את התחום, מומלץ בחום.

CU

משתמש חדש
אשמח מאד לשמוע על מצטרפות מהפורום, נראה לי מעניין מאד.

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לcu

עשיתי עבודת מחקר וכל הקורסים היו מעורבים-גברים נשים-וארוכים מידי, את ההיוועצות בפורום השארתי לסוף ודווקא זה הכי רלוונטי, אז אם זה מענין אותך אולי באמת נפגש...

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
עם כל הכבוד לתרצה גרנות ויש הרבה מאוד כבוד תסתכלו מה יצא לכם מהקורס הזה
אם אתם מתכננים ללכת אחרי הקורס הזה לתחום הקופירייטר לא נראה לי שייצא לכם איזה תעודה מכובדת שתפתח לכם את שערי משרדי הפרסום במיוחד לא במגזר, כך שלדעתי עם הסכום הזה אפשר ללכת למקומות יותר רציניים וללמוד יותר מקיף...
אם אתם מתכוונים רק להשתלם בתחום ולהתעסק בגראפיקה ולשלב את הידע מהקורס בעבודה שלכם אז אכן הקורס הזה מיועד לכם.
בהצלחה!

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י rel10;95354:
עם כל הכבוד לתרצה גרנות ויש הרבה מאוד כבוד תסתכלו מה יצא לכם מהקורס הזה
אם אתם מתכננים ללכת אחרי הקורס הזה לתחום הקופירייטר לא נראה לי שייצא לכם איזה תעודה מכובדת שתפתח לכם את שערי משרדי הפרסום במיוחד לא במגזר, כך שלדעתי עם הסכום הזה אפשר ללכת למקומות יותר רציניים וללמוד יותר מקיף...

rel,
תוכל לפרט על בסיס מה הקביעות שלך? ואילו תחליפים הולמים אתה מכיר?

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
בא נתחיל מזה שאני לא מכיר תחליפים הולמים הווי אומר סביבה דתית נפרדת וכדו' כך שזה הברירת מחדל וזו היתה כוונתי בדברים.
הקביעה שלי נובעת מעצם זה שזה קורס מרוכז כך גם כתוב בפרסומת עצמה ולא בתהליך לימודי קצת יותר ארוך עם יותר עבודות ויותר לימודים אין מה לעשות יש הבדל ביו שני הדברים.
. בקשר לתעודת גמר אני מזמין את בוגרי הקורס הקודם לתת את חוות דעתם בנושא...

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אז אני דווקא ממש לא מסכימה איתך. אם תאורתית אתה מדבר הרי שהתאוריה שלי טוענת שמי שיש לו את זה צריך את הלימודים רק כדי להכנס לעניינים, ומי שאין לו- שילמד וילמד וילמד וילמד ו...זה לא כ"כ יעזור. חוצמזה שאם תעודה של acc מוכרת בכל מקום כמכובדת אין סיבה שבגלל שקיבלתי אותה כעבור 4 חודשים ולא שנה הדלתות יהיו סגורות בפני, הטווח הקצר של הלימודים אינו דחיסה אלא סילבוס התואם לציבור החרדי. ז"א גזימה של כל נושאי התקשורת הלא שימושיים עבורנו. (כששנה זו מריחה רצינית-באחריותי)
ואשמח באמת לשמוע את הבוגרים.
נו, מה אתם אומרים?

א

אליהו פריד

אורח
דס, משרדי הפרסום, גם החרדיים, מזלזלים בכישוריהם של הציבור החרדי ונוטים להעסיק דווקא חילוניים.

LMNT אכן למד השתלם אצל תרצה גרנות ומצא את עצמו עובד כתקציבאי.
בונפיס, גם השתלם אצל תרצה גרנות, ומצא את עצמו עובד עם LMNT :)

תכל'ס, לא כדאי להעלות צפיות למשרה מכובדת במשרד פרסום בתחום הקופי.

א

אליהו פריד

אורח
יש עוד נקודה קטנה לגבי אורך הקורס.
בבצלאל לומדים 4 שנים עיצוב. מה את חושבת שעיצוב דורש 4 שנים??? לא מתחיל בכלל.

הנקודה היא מה שנקרא "בגרות מקצועית", היינו הסטודנט לא לומד בפועל חומר במשך כל 4 השנים כמו ארכיטקסט אלא הוא עובר 4 שנים של הדרכה מונחית על מנת להביא אותו ל"בגרות מקצועית"
תיאורתית אפשר לדחוס את כל החומר שנלמד בבצלאל בקורס של 9 חודש. אבל העיקר יחסר.
אין מה לעשות, אין כזה דבר "קורס אינסטנט"

הקורס של גרנות הוכיח את עצמו ככישלון בתוצאות בשטח, אין בוגרים שעובדים כיום במשרד פרסום בתחום הקופי.

LMNT

משתמש פעיל
טיפוגרף, דס ו-רל..

בוא נטפל בזה נקודה נקודה.

טיפוגרף צודק בקטע של משרדי הפרסום במגזר. הם לא מעוניינים להכניס קופירייטרים חדשים למערכת, ובדרך כלל לכל משרד יש קופירייטר אחד וזהו. כך שאם אתם בונים על להיות קופרייטר במשרד פרסום חרדי, זה כנראה לא יקרה. מה שכן, בונפיס למשל, כן נכנס למשרד פרסום ועבד שם כקופיריטר והיו עוד כמה שנכנסו למשרדי פרסום, כממלאי מקום של קופי..

תעודה של acc אכן מוכרת ומוערכת, וכשהצגתי אותה בפני מעסיקים פוטנציאליים היא בהחלט תרמה לדיון, גם במשרדי הפרסום המגזריים (היא אחת הסיבות שבגללה התקבלתי לעבודה ב'אפיקים'). אך באמת במשרדים המגזרים היא לא מאד משמעותית מעצם העובדה שהם לא מעוניינים להחליף או להוסיף קופי.

אבל, ללא קשר לאפשרויות התעסוקה, הקורס עצמו ממצה ומלא בתוכן. הבדל הזמן בינו לבין הקורס הרגיל נובע בעיקר מעצם העובדה שבקורס רגיל מוקדש חלק גדול לפרסום בטלוויזיה ותסריטאות וכדו' מה שבמגזר החרדי לא רלוונטי.

עם הסכום הזה, וגם עם כל סכום אחר, אין מקום יותר טוב שאני מכיר. הקורס עצמו נותן תמורה הולמת לכסף שמשלמים עליו ואפילו יותר. ולגבי הקטע של ההפרדה, בקורס בו אני הייתי הכיתה היתה מחולקת ל-2 חצי גברים וחצי נשים.

לגבי המשפט האחרון שלך- טיפוגרף, רוב תלמידי הקורס לא היו מעוניינים להיכנס למשרד פרסום כך שזה לא נכון לקבוע את הכישלון על פי קורס כזה.

בונפיס

משתמש צעיר
לא כל כך התחשק לי להגיב.. אבל אני רואה שאת יוצאת מבולבלת מכאן, אז אני אקח על עצמי להסביר כבוגר הקורס את עיקרי הדברים ואת תחליטי מה לעשות עם זה.

הקורס מהנה מאד.
הקורס מקנה ידע עצום.
הקורס הינו מקצועי פרופר.
הקורס מועבר ע"י מרצה מדהימה בשם תרצה גרנות.
אם תלמדי אצל תרצה, לא תרצי לסיים. מובטח.
תרצה הינה אושיית פרסום בפני עצמה. מותג בפני עצמו.
זה נכון, תלמידיה של תרצה מאיישים את מיטב המשרדים ברמת 90% מהם.
זה מאד נכון שהמשרדים החרדיים לא זקוקים לך.
גם אם הם כן יזדקקו לקופי, הם לא יפרגנו את זה לך.
הם מעדיפים להיתקע עם קופי חסר ניסיון בתחום החרדי, אבל חילוני.
בעייני משרדי הפרסום החרדיים "חילוני" - משמע "מקצועי".
גם אם מאד תרצי ותהיי מוכשרת, אין משרות פנויות בתחום.
עלייך להמציא את הגלגל בכדי לעבוד בתחום, או להיות ברת מזל.

קחי אותי כדוגמא חיה.
אני שימשתי כקופי ב'מגזרים'. במשך קרוב לשנה, ביצעתי קמפיינים מוצלחים מאד ל'דפי זהב', 'אלקטרה', '013 ברק', 'קידישיק' ועוד, ובכל אופן, כאשר שוחררתי משם מסיבות שאינן קשורות לענייני מקצוע בכלל, לא הצלחתי למצוא עבודה כקופי במשך שנה וחצי!
כלומר, אז מה אם הייתי טוב ומוכשר וכל אחד שרצה יכל לראות את זה, "אין לך ניסיון מספיק, אז אנחנו לא נסתכן איתך".
מטומטמים! הרי אם רק הייתם נותנים לי צ'אנס ומסתמכים על מה שכבר הצלחתי לעשות, הייתם מרוויחים קופי ברמה גבוהה (מה לעשות ואני יודע לבצע את עבודתי על הצד הטוב ביותר) שלאחר זמן קצר מאד יכול היה לתת לכם ערך מוסף למשרד מתוקף היותו צעיר, דינמי ובעל יכולת לשמש בכמה תפקידים?

בקיצור, אני הייתי מתוסכל. עסקתי במשך זמן רב כ"פרילנסר" (שכיר חרב..) ועבדתי בעבודות שאינן מתאימות לי, העיקר להתפרנס. לפני כמה חודשים מצאתי משקיע משוגע לנושא שהסכים לממן לי ולLMNT את פתיחת העסק הפרטי שלנו, וב"ה רצנו על זה.

מקווה שהבנת את תמצית העניינים ותלמדי מכך את שעליך לעשות.

המלצתי לך היא, אם את רוצה להיעזר בזה להתפתחות של תחום הגרפיקה או משהו כזה, שווה לך מאד לעבור את הקורס. אם את מעוניינת למצוא עבודה בתחום בזכות זה, שכחי מהרעיון ותמשיכי הלאה בחיים ללא תחושת עוגמת נפש וביזבוז כסף.

בונפיס

באלמעלה

משתמש פעיל
הרבה מאיתנו עובדים באופן פרטי, ולדעתי זה נשמע שזה יכול להוסיף המון ולעלות את הרמה המקצועית, אני חושבת שמה שאפשר ללמוד בחיים תמיד טוב ולאו דווקא ע"מ להתפרנס מזה, כל דבר מפתח ובמיוחד שהוא בתחום.

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ראשית, תודה לכל המשקיעים להסביר ו...
ב"ה אני לא סוחבת באמתחתי אשליה שתעודה מסוימת היא מפתח לתעסוקה. לענ"ד להתקבל למשרה זה תלוי בהרבה דברים שכולם מתגמדים מול הרצון האלוקי. ותעודה מה טיבה? שאם אין לי אותה מצד הטבע הדרכים חסומות, אבל למעשה היא בורג קטן במערכת. ולא חסרים אוגרי תעודות טובות בהרבה משל גרנות שהם מובטלים.
טיפוגרף, "בגרות מקצועית" זו הגדרה נחמדה אבל אם אתה מתעסק בתחום גם לאחר הריון בלבד אתה "מתבגר" תוך כדי עבודה, מה שפריסה של כמה שנים חוסכת לבוס שלך, ותו לא. עברתי מסלול של עיצוב גרפי 3 שנים וככל שהתקדם הזמן למדתי שה'מקצועניים' שמעליי אינם כאלוקים ואני יכולה גם לא להסכים איתם..
ושוב תודה לכולם על העמדת הדברים על דיוקם,
מתנצלת אם לא נתתי לכם לשחוט לי ציפיות.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י dass;95395:
אז אני דווקא ממש לא מסכימה איתך. אם תאורתית אתה מדבר הרי שהתאוריה שלי טוענת שמי שיש לו את זה צריך את הלימודים רק כדי להכנס לעניינים, ומי שאין לו- שילמד וילמד וילמד וילמד ו...זה לא כ"כ יעזור. חוצמזה שאם תעודה של acc מוכרת בכל מקום כמכובדת אין סיבה שבגלל שקיבלתי אותה כעבור 4 חודשים ולא שנה הדלתות יהיו סגורות בפני, הטווח הקצר של הלימודים אינו דחיסה אלא סילבוס התואם לציבור החרדי. ז"א גזימה של כל נושאי התקשורת הלא שימושיים עבורנו. (כששנה זו מריחה רצינית-באחריותי)
ואשמח באמת לשמוע את הבוגרים.
נו, מה אתם אומרים?

בוודאי שמי שלא חושב שהוא מספיק משוגע ומטורף על הדבר הזה שנקרא קופירייטר והוא מוכשר ברמות הגבוהות אין לו מה לחפש בכזה קורס על זה בכלל לא מדברים.
לעניין משך הקורס, כנראה שאין לך מושג כמה לימודים ארוכי טווח ממקצעים ועוזרים לעתיד ולניסיון,
לדוגמא אם את לומדת 14 שיעורים כמו בקורס הזה ויש לך עבודת גמר אחת או שתיים את משווה את זה לאחד שיוצא מביה"ס לפרסום עם 10 עבודות טובות ועוד 10 בינוניות בגלל שהיה לו זמן להשקיע היה לו מי שיכוון אותו מה לא טוב ומה כן, איפה הבעיות, על מה יותר לשים דגש וכו' אז מה ההשוואה?
וחוץ מזה נכון שהלימודים ארוכים במגזר הכללי הם בשביל השתלמות גם בטלויזיה ותסריטאות וכדו' אבל את הידע של כל מה שמסביב של ידע בשיטות שיווק שונות והקמת קמפיינים לטווח ארוך ועוד הרבה דברים אין בקורס קצר.
שוב אני חוזר על דעתי אם זה בשביל להשתלם בתחום אז זהו הקורס האולטמטיבי אבל לצערי כיון שאין מספיק היצע וביקוש למגמת פרסום בציבור החרדי אין כרגע לימודים ברמה גבוהה שיוציא בוגרים מושלמים לעבודה ברמה הגבוהה ביותר. חוץ ממי שהוא באמת פצצת כישרון [ בונפיס כבר אמרתי? :) ]

dass

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
היי rel,
לטווח היותר רחוק זה בכלל לא משמעותי מקום הלימודים, לימודים לא מקנים הרבה מעבר לתעודה. לטווח הקרוב- למצוא עבודה? ה' גדול. צריך רק להאמין בזה. (וביכולות שלך)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה