לימודי עריכת וידאו

• פותח הנושא pessy
  • פורסם בתאריך

pessy

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אשמח לשמוע את דעתכם, המנוסים
אני מתענינת בלימודי עריכת וידאו/ מצגות וצלום
האם יש בקוש? אולי השוק רווי?
באיזה תחום כדאי להשקיע? האם החלק של התאוריה חשוב?
דעתכם חשובה לי לפני שאני מחליטה ללמד ...

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
אין ספק שיש ביקוש. היום אין ביה"ס או מוסד לימודי שעושה כנס בלי שתהיה מצגת במהלך הערב.
אין ארגון שאין לו סרט תדמית, ובד"כ הוא גם משדרג אותו מידי שנה, נוסף לסרטונים קטנים שהארגונים זקוקים להם בשוטף, כמובן, שיש גם את הסרטונים המשפחתיים שתמיד יישארו.
אני חושבת שהחלק של התאוריה חשוב מאד, אבל, קשה מאד להבין אותו ולהתחבר בלי לדעת קודם את החלק הטכני, כי אז, עסוקים יותר באיך לעשות מאשר בלקלוט את החומר, ולכן, אני ממליצה לך ללמוד קודם את התוכנות הטכניות, להתנסות קצת בשוק, ורק אח"כ ללכת ללימודי תאוריה, זה יעזור לך להבין טוב יותר את הנלמד בקורס. שיהיה לך המון הצלחה.

ebalilti

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
יש ביקוש כמובן...בהצלחה
תתחילו עם התוכנה פרמייר וה' יעזור לכם בהמשך...

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש ביקוש, הן למתחילות שלוקחות מחיר נמוך מאוד והן למקצועניות, עבור אלו שמוכנים לשלם בעד עבודה ברמה גבוהה.
מציעה לך לא להיות מאלה שלמדו פרימייר וחושבות שהן עורכות אלופות . יוצרות עיצובי מסך מזעזעים ולא מתייחסות לכללי עריכה בסיסיים.:cool:

אם את הולכת על משהו תלכי עד הסוף.

הוליווד

משתמש צעיר
נכתב ע"י מולטימדיה ה;1689860:
יש ביקוש, הן למתחילות שלוקחות מחיר נמוך מאוד והן למקצועניות, עבור אלו שמוכנים לשלם בעד עבודה ברמה גבוהה.
מציעה לך לא להיות מאלה שלמדו פרימייר וחושבות שהן עורכות אלופות . יוצרות עיצובי מסך מזעזעים ולא מתייחסות לכללי עריכה בסיסיים.:cool:

אם את הולכת על משהו תלכי עד הסוף.

למה את מתכוונת "עיצובי מסך מזעזעים"?

רזולוציה נמוכה?
עומס אפקטים?

נשמח להסבר למה התכוון המשורר...

ואגב, יש גם כאלה שלמדו פרימייר, והן עורכות אלופות.

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י הוליווד;1690476:
למה את מתכוונת "עיצובי מסך מזעזעים"?

רזולוציה נמוכה?
עומס אפקטים?

נשמח להסבר למה התכוון המשורר...

ואגב, יש גם כאלה שלמדו פרימייר, והן עורכות אלופות.

הכוונה לעריכה "מהממת" אבל ללא ידע בסיסי בעיצוב ובקומפוזיציה.
יצא לי פעם לערוך מחדש סרט תדמית ללקוח ששילם את מיטב כספו לתותח בפרימייר [כלשונו] והסרט היה ביצוע של כל מיני יכולות שלו בפרימייר בלי טעם ובלי גריד.

pessy

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה לכל העונים

תודה לכל העונים,
ועוד שאלה:
איזה מקום מומלץ ללימודים?
כדאי ללמד משהו פרטי מהיר או עדיף קורס ארוך?
ועוד שאלה קטנה: תוכנת אפטר אפקטס - האם היא שימושית בעריכה?
חשוב ללמד אותה עד הרמה הגבוהה של אפטר מתקדם או שדי ברמה הבסיסית כדי להפיק ממנה תוצרים טובים?
שוב תודה רבה לכל המגיבים תשובתכם תורמת לי הרבה!

ts4

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
אפשר בלימוד עצמי דרך דיסקים של ערן שטרן

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
התשובה שלי לשאלתך:
הענין משתנה, לדעתי, מבחינת היכולות הלימודיות שלך
אני אישית ממליצה לך אם כבר - לכי על משהו מקצועי שיתן לך מענה לטווח ארוך, שלא תצטרכי ללכת וללמוד מחדש הכל כי בבסיסי מדלגים על דברים שיכולים לעזור מאד בעבודה מקצועית.
אפטר אפקט בהחלט שימושית, אבל אם את שואלת אותי היא לא מתאימה לכל אחת, היא דורשת המון סבלנות ובד"כ כדי ליצור משהו את צריכה לבנות אותו מהתחלה וזה לא הכי קצר ומהיר...
אך אם את אחת שאוהבת להשקיע ולראות תוצאות מושלמות כדאי לך לפחות ללמוד את הבסיס ומשם תנסי להתקדם לבד.
בהצלחה רבה!!

mishehoo

משתמש צעיר
אפטר משדרגת כל עריכה (פתיח טוב, סיום, קטע מעבר מלהיב) אפשר גם ללמוד ברמה בסיסית כדי לעבוד אח"כ עם תבניות חינמיות או קנויות. שכדי להתאים אותם בצורה מקצועית צריך שליטה בסיסית-טובה באפטר.

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בשלב ראשון, ואני מדבר על כמה שנים של לימוד וצבירת נסיון, תלמדי טוב פרמייר וכן פוטו שופ. ואח"כ כבר תדעי לבד אם את רוצה ללמוד גם אפטר.

ועוד מילה, באחריות!!!
אין ספור עורכות (וגם עורכי) וידאו, נמצאות כל היום במרדף מיותר אחרי תוכנות שיעשו להם את הסרט בה' הידיעה. בו בזמן שהתוכנה נמצאת מתחת לאף שלהם וקוראים לה פרמייר.
חלקן הגדול (לדעתי למעלה מ50%) לא מכירות אפילו 30% מהיכולות של פרמייר ופוטושופ
אבל הן משקיעות שעות, ימים ולילות בשביל פתיח באפטר. בו בזמן שאם היו מכירות את פרמייר ופוטושופ, הן היו יכולות לעשות פתיח פגז פצצה תותח וכל מילה שתרצו, בעשירית מהזמן.
אז נכון ואני לא מתווכח על זה שבאפטר אפשר לעשות דברים פפ"ת, ויש טמפלייטים וכו', אבל זמן זה כסף, והרבה.
שלא לדבר על כך שבהכרת הפרמייר לפני ולפנים זה ישפר ויקצר את התהליך של עריכת הסרט כולו.

ולכן תלמדו פרמייר ופוטושופ טוב טוב לפני שאתם רצים למחוזות אחרים.
בגרסאות האחרונות של פרמייר הכניסו יכולות אפטר מדהימות ברבע הזמן עבודה.

בהצלחה

רקורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י tadmit;1697503:
בשלב ראשון, ואני מדבר על כמה שנים של לימוד וצבירת נסיון, תלמדי טוב פרמייר וכן פוטו שופ. ואח"כ כבר תדעי לבד אם את רוצה ללמוד גם אפטר.

ועוד מילה, באחריות!!!
אין ספור עורכות (וגם עורכי) וידאו, נמצאות כל היום במרדף מיותר אחרי תוכנות שיעשו להם את הסרט בה' הידיעה. בו בזמן שהתוכנה נמצאת מתחת לאף שלהם וקוראים לה פרמייר.
אבל הן משקיעות שעות, ימים ולילות בשביל פתיח באפטר. בו בזמן שאם היו מכירות את פרמייר ופוטושופ, הן היו יכולות לעשות פתיח פגז פצצה תותח וכל מילה שתרצו, בעשירית מהזמן.
אז נכון ואני לא מתווכח על זה שבאפטר אפשר לעשות דברים פפ"ת, ויש טמפלייטים וכו', אבל זמן זה כסף, והרבה.
שלא לדבר על כך שבהכרת הפרמייר לפני ולפנים זה ישפר ויקצר את התהליך של עריכת הסרט כולו.

בהצלחה

מנסיון של הרבה שנים בתחום, (איך אמרת? באחריות...:))
גם אני חשבתי כך פעם, עד שהכרתי את אפטר....
ואני אומרת בלי שום ספק: כל אנימציה, ואפי' הפשוטה ביותר- יותר קל, נח ומהיר לעשות באפטר! וכמובן שהתוצאה בלי השוואה....
אז נכון שלא צריך לרוץ לאפטר על כל מושן או על כל תיקון צבע. ונכון שככל שפרימייר מתקדמת גם הביצועים שלה משתפרים, וברור שככל שמכירים את התוכנה יודעים לנצל אותה יותר, אבל עדיין יש באפטר אפשרויות שלא קיימות בפרימייר (חוץ מהתלת מימד, זה כבר נושא אחר) והעבודה איתה פי אלף יותר נוחה
לגבי המשפט הראשון- הייתי מדייקת: תעשי הכרות עם אפטר, תבררי מה היא נותנת ותדעי לבד אם את רוצה ללמוד אותה....
רמז: זה תלוי לאיזה תחום בעריכה את פונה :)

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י tadmit;1697503:

ועוד מילה, באחריות!!!

בהצלחה
לא מסכימה!
באפטר הכל זורם הרבה יותר מהר וכיפי, אם הייתי עובדת על פרוייקטים מסויימים רק עם פרימייר זמן העבודה היה מתארך לפחות פי שלוש והביצועים היו יורדים בלי השואה. פרימייר מסורבלת ויש לה את הפלוסים שלה לצרכים שלה. עורך מנוסה יודע להתאים כל חלק מהפרוייקט לתוכנה המתאימה.

tadmit

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מולטימדיה ה;1697728:
לא מסכימה!
באפטר הכל זורם הרבה יותר מהר וכיפי, אם הייתי עובדת על פרוייקטים מסויימים רק עם פרימייר זמן העבודה היה מתארך לפחות פי שלוש והביצועים היו יורדים בלי השואה. פרימייר מסורבלת ויש לה את הפלוסים שלה לצרכים שלה. עורך מנוסה יודע להתאים כל חלק מהפרוייקט לתוכנה המתאימה.

בוקר טוב,

עשיתי עשרות סרטים באפטר בלי לגעת בפרמייר, בגלל שסוג העריכה הנדרשת הייתה כזו שלא יכלה להיעשות בפרמייר.
עשיתי מאות אם לא אלפי סרטים בפרמייר, כי זה היה הכלי הנכון. ובמידת הצורך השתמשנו גם באפטר בקטנה.
אם השאלה של פותח האשכול הייתה באיזה תוכנות משתמשים לעשות סרט מקצועי, כמובן שאפטר הוא כלי מרכזי, יחד עם פרמייר ופוטו שופ. אבל כאשר השאלה היא מה ללמוד בשביל לערוך, לדעתי התשובה היא חד משמעית, פרמייר, פוטושופ ורק אחרי כמה שנות ניסיון להחליט האם מרחיבים את הידע לאפטר או שמעבירים את העבודה לאפטריסט, ומוותרים על העבודות שבנויות מתחילה ועד סוף על אפטר.

מי שרוקד על כל החתונות מפספס בכולם, השאלה רק כמה הוא מפספס וכמה הוא מרויח, ולדעתי להתחיל ללמוד בצורה כזאת זה פספוס ענק.

tadmit

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י רקורדית;1697888:
תדמית, אפשר לזכות לראות עבודה שלכם?

אני לא מראה סרטים של לקוחות, גם אם קיבלתי אישור, משום מעשה שהיה ונכוויתי.
אבל את מוזמנת לשאול בסמינר החדש, בסמינר הישן, בסניף, בתנועת בתיה, בזק"א, איחוד הצלה, ישיבת מיר, ישיבת פוניבז', פיקוד העורף, שיח סוד, נפש יהודי, לגעת ברוח, תנובה, יישוב נצרים, איילת השחר, לב לאחים, סביון סנטר, דגל התורה, אגודת ישראל, יד אליעזר, תהילת נאוה שלח לחמך, ישכיל-גטרנט, נצח יהודה, ברוך ומרפא, זה לזה ואני בטוח שבדרך תפגשי עוד כמה לקוחות שהפקתי עבורם סרטים, ואם הם יהיו מעוניינים הם יראו לך את העבודה שעשיתי להם.

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה