לימודי הנדסאי תוכנה אונליין?

חוה ר.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שלום
רציתי לשאול היכן אפשר ללמוד תיכנות מהבית
ואיזה תעודה מקבלים?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר ללמוד ברשת. יש מלא קורסים באתרים כמו udemy או coursera
הקורסים באנגלית. אם זה לא מתאים, ואת מחפשת דווקא בעברית, אז האפשרויות מצטמצמות בצורה דרסטית אבל עדיין קיימות.
אם תפרטי יותר מה את מחפשת, אולי יעזרו לך כאן יותר.
כל עוד שלא מדובר בלימודי תואר התעודה לא מעניינת אף אחד. לכן זה נושא לא רלוונטי.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש המון אופציות. בעברית או באנגלית.

ראשית נתחיל מהתעודה:

1. יש קורסים שונים. תעודתם לרוב חסרת משמעות. העיקר הוא הידע
2. יש הנדסאי. לא מכיר מקום לא ממשלתי שיש לתעודה זו משמעות. והלימודים בהיקף קרוב לתואר.
3. תואר. יש לו משמעות. אך לא הכרחי או מבטיח עבודה.

כעת התוכן:
יש המון תחומים בתכנות.
הכי נגיש למתחילים זה פרונטאנד, או בעברית בניית החלק החיצוני של אתרי אינטרנט. יש המון קורסים. מחינם ועד יקרים.

יש כמה אופציות איך ללמוד:
קורס ערב, בוטקאמפ, לימוד עצמי, יודמי, וכלה בתואר.

כדאי להכיר יותר את התחום לפני שמחליטים על אופציה מביניהם.

קשה לי להאריך יותר כעת. אך אשמח להרחיב טלפונית. אפשר ליצור קשר בפרטי.

צבי לוי

משתמש חדש
הנדסת תוכנה
שלום
רציתי לשאול היכן אפשר ללמוד תיכנות מהבית
ואיזה תעודה מקבלים?
יש את מכללת פרקטיקו שמלמד בעברית את רוב התכנות וזה בסרטונים עם עזרה צמודה ומקבלים תעודה של המכללה על צפיה וכן על פרויקטי גמר,
אם רוצים להתמקצע יותר בפיתוח אתרים ומסדי נתונים הכי טוב זה הספרים בעברית של רן בר זק אך בזה אין תעודה,
בהצלחה

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא הבנתי יכול להרחיב יש משמעות לתואר או לא? תעודת מה"ט לא שווה?
ואיפה אפשר ללמוד בעברית
בהייטק, למעט מקומות ממשלתיים (שם אינני יודע מה נחשב ומועיל, אך אולי יש ערך שם להנדסאי)
אין שום חיוב והכרח חוקי או רשמי לתעודה. וערכה היחיד הוא כדי להרשים את המראיין או המגייס. ולפי הנדרש בתיאור המשרה.

תעודה שמרשימה אנשים כאלו במידת מה היא תואר. וגם זה רק במידת מה.

כך שכאשר לומדים דברים שאינם תואר, אין לייחס ערך רב לעצם התעודה.

אלא להסתכל על הידע עצמו. האם הוא שוה את ההשקעה. וגם בזה אין ללכת שולל אחר סיליבוס מפוצץ...

לגבי תואר, יש הרבה משרות שהוא נצרך בהם. אבל לרוב לא מספיק להם. כלומר צריך עוד דברים כמו תיק עבודות או נסיון. או קשרים.

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קצת דיוקים:
1. בממשלתי (העסקה דרך חברת כ"א) - תמיד ביקשו את הדיפלומה של ההנדסאים (תעודת מה"ט).
2. בראיונותי למאגמ"א סיפר לי המראיין - Principal Architect - שהוא עצמו בוגר צה"ל (8200 כמדומני) ותעודתו היא תעודת מה"ט.
3. בעבודה הנוכחית, הייטק (תל אביב) - הכירו את התעודה לגמרי.

כך שאומנם תואר נמצא במקום הראשון, אך גם לתעודת מה"ט יש נוכחות טובה.
לא הבנתי יכול להרחיב יש משמעות לתואר או לא? תעודת מה"ט לא שווה?

כמובן שאם אתה מוכשר בסדר גודל, ומוכשר בלהעביר את המסר בראיונות - לא יעניין ההשכלה.

סיפורים

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הפקות ואירועים
שהוא עצמו בוגר צה"ל (8200 כמדומני)
אם הוא אכן בוגר 8200 הוא לא צריך גם תעודת מה"ט והוא יכול לכתוב לי דפלומה בטוש זרחן על נייר טישו משומש - וזה יספיק.
כל עוד אתה לא בוגר 8200 צריך לבוא עם משהו ביד.
ופה יש שתי גישות. יש חברות שבלי תואר אחד לפחות אין לך שם דריסת רגל, וזה חשוב שם לא פחות מתעודת זהות.
לעומתן - יש את החברות שבודקות מי אתה ויסתפקו גם בתעודה של הרבה פחות ממה"ט... בתנאי כמובן שאתה טוב ויש לך את הנסיון / החומר שהם מחפשים.
כך שאומנם תואר נמצא במקום הראשון, אך גם לתעודת מה"ט יש נוכחות טובה.
למרות שהיא מקיפה יותר לא ראיתי שום עדיפות לגביה מכל תעודה אחרת. ואפשר בהחלט לאסוף את הידע בדרכים אחרות עם תעודות הרבה פחות דורשות - ואם אתה בעניין של החומר - אין לאף אחד עדיפות עליך.

כדאי להבין שרוב המנהלי פיתוח לא יודעים אפילו לפתוח את הר"ת של המילה מה"ט והם מתיחסים לזה כלא יותר מקורס מקיף.

אולי אבסורדי, אבל קמאטאק, בגלל התהודה התקשורתית שלה יכולה לעניין את המנהל הפונטנציאלי הרבה יותר ממה"ט שזה מילה מוזרה שהוא לא מכיר.

ובגלל שזה ארוך ואולי גם מסורבל אני אסכם:
-חברות שדורשות רק תואר. לא יעזור שם מה"Y
-חברות שמחפשות לבדוק מה הידע האישי שלך - אפשר גם תעודות פחות טובות. אם אתה בחומר - אין להם הבדל.

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
-חברות שדורשות רק תואר. לא יעזור שם מה"Y

כדאי להבין שרוב המנהלי פיתוח לא יודעים אפילו לפתוח את הר"ת של המילה מה"ט והם מתיחסים לזה כלא יותר מקורס מקיף.
אני רק שאלה.
את.ה בעל תעודת מה"ט?
כי מניסיוני (כמעט 10 שנים ו5 מקומות עבודה, זה לא מדוייק בעליל!)

סיפורים

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הפקות ואירועים
אני רק שאלה.
את.ה בעל תעודת מה"ט?
כי מניסיוני (כמעט 10 שנים ו5 מקומות עבודה, זה לא מדוייק בעליל!)
אני (חגורה אדומה)
בעלת זכאות לתעודת מה"ט שמעולם לא היה לי בה צורך...
לא קרה לי שביקשו ממני את התעודה (חוץ מבעבודה הראשונה שלי ששם עוד לא סיימתי את הפרויקט של הלימודים ולכן הגשתי גליון ציונים)
אצלי בצוות כיום יש בוגרי תכניון ואונברסיטאות מובילות לעומת נשים חרדיות בעלות השכלה של קורסים כמעט מינימלים אבל מוכשרות ובעלות ניסיון בתחום.

ומאף אחד לא ביקשו תעודה...

כיום הם יכולים לשאול אותה איפה למדת, והיא אומרת את השם של הקורס, ואז יש כאלו שחוטפים הלם ויש כאלו שאומרים לה שבאמת צריך רק נסיון... וכל הלימודים התיאורתיים מעולים למי שכבר בתחום אבל כמעט לא רלוונטים לכל השאר.

והאינטנט הוא המורה הטוב ביותר.
רק צריך להשתמש בו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה