דרוש מידע לימודי הייטק/ תכנות לגבר חרדי שיוצא לעבוד

duvdevanit

משתמש רשום
אין לי שמץ. רוצה לפרט מה זה?
זה אתר חינמי ללימוד תחילת שפות התכנות, הסרטונים נראה לי פתוחים בנטפרי ומועברים באופן ברור מאוד

מה שכן, כדאי לעבוד לפי הקצב ולא לקפוץ קדימה (זה ים חומר שצריך לזכור)

מספיק לדעת אנגלית ברמה בסיסית ומשתפרים עם הקצב

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
בחור/אברך שמגיל צעיר למד כ"כ הרבה שעות גמרא (ואני מדברת על מי שלמד לא העביר את הזמן)
בטוח שיכול להגיע להשגים הרבה יותר גבוהים מבחורה שעשתה 5 יח"ל במתמטיקה !ואנגלית !!
והמציאות מוכיחה , אני באופן אישי מכירה אברכים שללא לימודי ליבה
הלכו לעשות תארים ועברו מכינה בהצלחה !! השקיעו בתואר שלמדו ומפרנסים את ביתם ב"ה ממה שלמדו.
(גם לשרוד בתור בחור ואברך בישיבה עם לימודי גמרא צריך להיות עם כוחות מיוחדים !!)
לא לכל התחומים לימוד הגמרא מקצר את הדרך
בתיכנות לדעתי זה סגנון חשיבה שונה מפלפולי הגמרא
(הייתי מגדיר שגמרא זה חשיבה לעומק ותכנות זה חשיבה לרוחב)

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בחור/אברך שמגיל צעיר למד כ"כ הרבה שעות גמרא (ואני מדברת על מי שלמד לא העביר את הזמן)
בטוח שיכול להגיע להשגים הרבה יותר גבוהים מבחורה שעשתה 5 יח"ל במתמטיקה !ואנגלית !!
הלכו לעשות תארים ועברו מכינה בהצלחה !! השקיעו בתואר שלמדו ומפרנסים את ביתם ב"ה ממה שלמדו.
ה יו על זה המון דיונים בלינקדאין,
אני לא למדתי גמרא מעולם- וקטונתי מלהכריע,
אבל המפתחים בלינקדאין טענו שזה לא בהכרח עוזר...

מה גם שהפער הככ גדול שהצטבר עם השנים..
במתמטיקה , אנגלית, וסתם כך צורת לימוד ככ שונה...
הבחינה התמידית עי מנהלי הצוות , - היא ושנה לחלוטין....

הכללית אני חושבת שמי שבאמת מוכשר (אבל מוכשר מאד מאד מאד!)
יוכל להדביק את הפער,
בכמה תנאים:
הוא הולך לטרוף את העולם
אם הוא בכלל חושב לצאת לעולם העבודה שיתחיל כל יום לדבר עם מישהו באנגלית, לפחות שעתיים ביום - גם אם הוא לא יודע מילה!

דבקות במטרה - ללמוד הכל, בלי לעגל קצוות!
ללמוד יותר ממה שצריך - נותנים משימה בלימודים לעשות משימות דומות.. בנוסף לניתן...

אני מכירה כמה אברכים , שעשו הסבה, אלו שהלכו לכיוון של היטק - הצליחו רק אלו שלקחו את זה בתי ידיים,
הכי רציני..
(וסליחה על האבחנה, רוב אלו שבאמת הצליחו הם בוגרי ישיבות תיכוניות - או ישיבות דומות .. שיש להם בסיס לימודי ליבה, וגם קיבלו חינוך שונה מבוגרי הישיבות הרגילות.. כמובן הכללה מאד גסה, מכירה אחד תותח שהיה ארך עד גיל שלושים , בלי שום לימודי ליבה, והוא אחד התותחים שאני מכירה...)

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
  • בישיבות שבהם ידוע שאחוז גדול מבין הבחורים יצאו לעבוד בשנים הבאות, ולא כ"כ קשה לדעת את זה.
  • בחסידויות מסויומות שבהם ידוע שיש שלב שבו רוב האברכים יוצאים לעבוד.
  • ארגונים כמו כיוון וקמח שיפרשו חסות על מפגשים כאלה.
בטח יהיו פה עוד רעיונות לאנשים :)

זה יהיה קצת מצחיק וחופר לפרט אבל בשמחה, בתקווה שזה יעזור למישהו, ולא מדובר בדברים רעים כלל וכלל, ולא באנשים רעים, אני באמת באמת הערכתי אותם בתור אנשים ומתכנתים, וגם בתור אברכים חרדיים שמורים, אלא פשוט סגנון אופי והתנהלות, שכנראה שיותר מצוי בקרב תלמידי ישיבות (וזה לפי דברי בעלי שנמצא בתוך הסגנון הישיבתי ב"ה :) ) זה התבטא בעיקר בנושאים של עבודת צוות לפי עקרונות ה agile אבל גם לפי כל עקרון צוותי, ודבר שני.... במרות וכניעה לכללים ולדרישות הצוותיות. אני אתן כמה דוגמאות:
  • חוסר השתתפות בפגישות צוותיות שנוגעות למהלך הספרינט - דיילי, פלנינג, רטרו וכו
  • התנגדות ומריבה על כל הערה ב code review , איך מצופה ממפתח מתחיל (וגם מנוסה) ללמוד על צורות כתיבה נכונות יותר ועל קונבנציות כתיבה שמקובלות בצוות הזה?
  • ימי חופשה או ימי מחלה ללא שום הודעה, לא מראש ולא בשעת מעשה.
  • עבודה יחידנית.
  • חוסר סנכרון בין שאר חברי הצוות כי אם לא עדכנתי משימות ב TFS/ADO/JIRA => לא הייתי בדיילי => לאף אחד אין מושג מה אני עושה.
  • עבודה על משימות שלא בעדיפות או שבעדיפות תחתונה, כי הן יותר מגניבות ומענינות.
זה נשמע גרוע כשכתבתי את זה ככה, אז אני אדגיש שוב שהיה מדובר במתכנתים חכמים מאד, עם ידע טכנולוגי ותכנותי מעל לממוצע.

מקווה שעזרתי למישהו, וברור שיש מתכנתים חילוניים לגמרי ומתכנתות חרדיות או חילוניות שגם מתנהלים ככה, זה אופי, אבל אופי שפחות מתאים לצוותים בחברות הייטק שמכבדות את עצמן שרובן או כולן עברו היום לעבוד באופן צוותי הדוק.

ואני אשמח לשמוע את תגובותיכם, חשבתי על זה הרבה במהלך עבודתי איתם, וגם אחרי, מענין אותי מה אתם חושבים על כך.
אני חושבת שבגדול אשר לקרוא לזה : חוסר משמעת - בכל תחום,
בחורי הישיבות ואף המוכשרים שבהם ,
(ואלי דווקא המוצלחים..)
שלמדו בישיבות שבהם יש פחות משמעת, פחות עמידה על דיוקים של זמנים , פחות הקשבה לצוות..

הם חונכו שכל העולם שלהם, והם עדיין למרות זאת היו "השפיץ" של השיעור...

אז גם פה הכישרון בהחלט מכפה .. אבל
להשוות לבחורי שלמדו מה זה משמעת בצבא(לא שזה שאיפה של מישהו, אבל זה בהחלט כור היתוך - לטוב ולרע), או בחורת סמינר שהמורה פתחה עליה כל יום זוג עיניים..
זה כבר תרבות אחרת...

(יש לצורה הזו הרבה פלוסים.. אבל זה חלק מהמינוסים..)

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
נכון מאד,
זה כבר החלק של העבודה בעצמה- שפתאום הם כפופים לחוקי כתיבת קוד קשוחים ולמרות זאת ממשיכים לעשות מה שבא להם- כמו שהתרגלו עד היום
לא נכנסים לישיבות, לא עולים בזמן לדיילים, עובדים בשעות שמתחשק להם, לא מודיעים על היעדרויות וכו'
באמת חלק בעייתי

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יש נתונים על חרדים שהלכו לעשות תארים שמראים על אחוזי נשירה גבוהים בהרבה מבציבור הכללי.

ולא צריך כוחות מיוחדים בשביל ללמוד גמרא בישיבה/ כולל, ניתן בהחלט ללמוד בשטחיות שנים על גבי שנים.

נערך לאחרונה ב:

הירקן

משתמש פעיל
לעניות דעתי דווקא נשים שהן מטבען צנועות יותר ומקבלות מלא הכוונה לעומת הגברים שאין להם הרבה פעמים את הרגישות הנדרשת ובלי מודעות זה לצערינו ממש מהר מתגלגל לדברים פחות לעניין.
עבדתי עם גברים חרדים.......
זה נראה כאילו יצאו לעבוד אז הכל מותר......
מה שאני נזהרתי הם הפרו ברגל גסה......... והמבין יבין
הסיבה היא הגברים החרדים שיוצאים לשוק העבודה זה בד"כ כי לא שרדו בכולל ויש לזה סיבות ואכמ"ל

תותית י.

משתמש מקצוען
עונה על הרף הגבוה בשתיהם
15 לעומת 30
בנטו המרווח מצטמצם
13 לעומת 19
הלכתי על ממוצע גבוה ויפה בשני התחומים
ברור שיש יותר ויש פחות...
@רגע של ניצחון טענה ש
חשבות שכר לדוג' שמרויחות יותר מהייטק
אז מעניין אותי באיזה סכומים היא נתקלה...

פפרר

משתמש מקצוען
בטח כתבו פה כבר הרבה אבל הסיפורים על משכורות העתק של הייטק נשמעים באמת קורצים
אבל למעשה ק ש ה לקבל באמת את הסכומים האלה
מכירה הרבה חשבות שכר לדוג' שמרויחות יותר מהייטק והלימודים הרבה הרבה יותר קצרים וקלים
במיוחד למי שמתחיל בגיל הזה שמשך זמן הלימודים גם אמור להיות בשבילו שיקול משמעותי.
אם כל הבחירה בהייטק היא בגלל הכסף הגדול כדאי לעשות חושבים...
יש חשבות שכר שמרויחות 15,000 ש"ח
ומנגד מתכנתות שמרויחות 5,000 ש"ח
אבל בשני המקרים מדובר בחריגים ביותר . בטל בשישים , יותר מדויק בטל באלפים .

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
(ואלי דווקא המוצלחים..)
שלמדו בישיבות שבהם יש פחות משמעת, פחות עמידה על דיוקים של זמנים , פחות הקשבה לצוות..

להשוות לבחורי שלמדו מה זה משמעת בצבא(לא שזה שאיפה של מישהו, אבל זה בהחלט כור היתוך - לטוב ולרע), או בחורת סמינר שהמורה פתחה עליה כל יום זוג עיניים..
זה כבר תרבות אחרת...

לא יודעת אם חוסר משמעת או עצמאות יתר,
בכל אופן התוצאות זהות,
ולכן באמת תמיד תשמעו את הסיפורים על אברך הכולל שיצא לעבוד ונהיה לאיש עסקים שחולש על עסקי ענק, או מתווך מוצלח או כל דבר שצריך המון אמביציה ועצמאות, וכמובן ניהול עצמאי, להיות כפופים תחת נהלים של מישהו אחר, ובינינו בהייטק זה קיים עד למנכ"ל (הצוות שלי מרצה אותי, אני מרצה את ה SoS master, הוא מרצה את מנהל המחלקה ומנהל המחלקה רועד מפחד ממנהלת החטיבה :sne:), זה פחות סגנון החיים שבחורי הישיבה התרגלו אליו.

עד מתי

משתמש מקצוען
יש חשבות שכר שמרויחות 15,000 ש"ח
ומנגד מתכנתות שמרויחות 5,000 ש"ח
אבל בשני המקרים מדובר בחריגים ביותר . בטל בשישים , יותר מדויק בטל באלפים .
חשבות שכר שמרוויחות 15 ממש לא נדיר
אולי לא בדיוק חשבות שכר רק אבל מנהלות חשבונות ראשית בחברות וכו', מדברת עלי אישית ועל מרבית חברותי

פפרר

משתמש מקצוען
חשבות שכר שמרוויחות 15 ממש לא נדיר
אולי לא בדיוק חשבות שכר רק אבל מנהלות חשבונות ראשית בחברות וכו', מדברת עלי אישית ועל מרבית חברותי
שמחה בשבילך :) ובשביל חברותיך , אני כנראה לא מעודכנת למה שקורה היום בשוק.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
(גם לשרוד בתור בחור ואברך בישיבה עם לימודי גמרא צריך להיות עם כוחות מיוחדים !!)[/
הלוואי וזה היה נכון, המציאות ממש לא תומכת בתאוריה הזאת.
יש אחוזי נשירה מאוד מאוד גבוהים ומדובר באנשים שעשו שינוי והלכו בעיניים פקוחות להשקיע ולא הצליחו.
סיפורי הצלחה קל וכיף לספר. סיפורי כישלון יש הרבה יותר אבל לא תשמעי מהם.

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הלוואי וזה היה נכון, המציאות ממש לא תומכת בתאוריה הזאת.
יש אחוזי נשירה מאוד מאוד גבוהים ומדובר באנשים שעשו שינוי והלכו בעיניים פקוחות להשקיע ולא הצליחו.
סיפורי הצלחה קל וכיף לספר. סיפורי כישלון יש הרבה יותר אבל לא תשמעי מהם.
מענין,

אני דווקא מכירה לא מעט שהלכו ועשו כל מיני תארים ....
אבל זה כנראה תלוי בכל מיני פרמטרים...

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
(ואלי דווקא המוצלחים..)

זה כבר תרבות אחרת...

זה יהיה קצת מצחיק וחופר לפרט אבל בשמחה, בתקווה שזה יעזור למישהו, ולא מדובר בדברים רעים כלל וכלל, ולא באנשים רעים, אני באמת באמת הערכתי אותם בתור אנשים ומתכנתים, וגם בתור אברכים חרדיים שמורים, אלא פשוט סגנון אופי והתנהלות, שכנראה שיותר מצוי בקרב תלמידי ישיבות (וזה לפי דברי בעלי שנמצא בתוך הסגנון הישיבתי ב"ה :) ) זה התבטא בעיקר בנושאים של עבודת צוות לפי עקרונות ה agile אבל גם לפי כל עקרון צוותי, ודבר שני.... במרות וכניעה לכללים ולדרישות הצוותיות. אני אתן כמה דוגמאות:

לא יודעת אם חוסר משמעת או עצמאות יתר,
בכל אופן התוצאות זהות,
מזדהה באופן אישי (כאחד שעליו בעצם מדברים) עם חלק מהדברים שרשמה @רוחי ב למעלה
אבל לא הייתי ממהר לראות בזה חסרון
אולי זה קצת (או קצת הרבה) עיצבן את חברי הצוות, במיוחד לפני שהתמתנתי (PR עם 200 הערות של הוויכוחים מרים זה היה דבר שבשיגרה בתקופה הראשונה)
אבל בסופו של דבר, אני חושב שזה דבר מבורך לתעשייה. מה שנקרא diversity
נכון שבהתחלה תקעתי את ה״איפכא מסתברא״ בכל מיני מקומות שפחות מתאימים וסתם בזבזתי אנרגיות שלי ושל אחרים לדברים של מה בכך, אבל עם הזמן למדתי לנתב את זה למקומות משמעותיים יותר, ולא פעם קיבלתי פידבקים חיובים מאוד על התנהלות לא סטנדרטית שאדם ממושמע לא היה מעלה בדעתו.

המשמעת זה דבר חשוב מאוד, אבל יותר מדי אנשים ממושמעים זה לא בריא. לפעמים כן מישהו צריך לתת push-back, או להציע מהלך אחר לחלוטין גם כשממש לא שאלו אותו.

(אדגיש שהקצנתי את הדברים. כך שלא מדובר כאן ב״קווים לדמותו״ אלא בזום-אין על ההבדלים המגזריים)

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
זה נכון,
אבל אני מכירה הרבה מקומות עבודה שבכלל לא יתנו את הצ'אנס לכזה עובד-
לא עומד בכללים? לא משתף פעולה עם הצוות? לא מתקן קוד? לא מגיע לישיבות? לא מודיע על היעדרויות? לא עולה בזמן לזום?
הביתה...
זה מקצוע שמאד חשוב להקפיד על משמעת וסדר ולהראות נכונות גבוהה לקבל, לכופף ראש למי שמעליך
ואין כמעט אופציה להיות עצמאי או להתנהל בצורה עצמאית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה