לילה ולא דומיה - תועלתי גם לגברים?

מצב
הנושא נעול.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י שטייגעניסט;2297874:
בכל העניין של הפרעת א''ג מי אמר שהבעיה היא רק אצל הגברים? האם רק גבר צריך לדעת שלהעיר לאשה זה כמו לחתוך לה את האצבע וכו' והאשה לא יודעת שלהעיר לגבר זה כמו לתת לו סטירת לחי ברחוב!!!!!!! בהדרכות מדברים רק על ''כבוד הבעל'' כמו איזה מנטרה ולא מרחיבים כדי הצורך!!! נכתב בשם אישתי.

אם כתבת בשם אשתך, אתה בטח הודרכת לכבד את האשה, לא? קצת תמוהה התגובה "בשם אשתך"

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י אניתי;2297912:
אני מאוד מסכימה עם כל התגובות.

לי אישית ג"כ הספר גרם מאוד להעריך את בעלי ולא לראות הכל מובן מאליו. ודווקא יצאתי ממנו שמחה יותר מקודם.

אבל, וציינתי את זה במודעה הקודמת כ"כ מפריע לי בתור אשה ממוצעת שלא מבינה בפסיכולוגיה, מה הייתה מטרת הספר??

האם לחשוף אותנו לסיפורים כה כואבים? כנראה שלא.
האם לעודד נשים שנמצאות שם לצאת מזה? השאלה אם זאת הדרך, אשה שנמצאת שם מבינה לבד שזה לא הגיוני ולא בריא המציאות שלה.
האם לעודד אותן שיש לזה טיפול? לא ראיתי תהליך טיפולי בספר מלבד עצות ודיבורים מהמטפלת שהתבררה כבת הדודה. ומלבד זאת זה לא כזה ראה וקדש-כל אחת והטיפול המיועד לה ולבעלה.
האם ללמד אותנו על הפרעות אישיות? לא מפורט כל אחד איזו הפרעת אישיות יש לו, עם מי ניתן להתמודד ועם מי לא. (למשל ירחמיאל הרגיש לי חסר סיכוי, גם בעלה של רייזי מרגיש לי יותר סאדיסט משמעיה לדוג') וחוסר הפירוט וההבחנה בין כל אחד למשל ממש חסר לי להשלמת התמונה...
ובכלל כל בעל רע הוא בעל עם בעיה נפשית או שיש באמת רעים כאן בעולם עם השקפה מעוותת על מעמד האישה?
יצאתי עם המון שאלות ותהיות. מה דעתכם??

לא כל אישה שנמצאת שם מבינהה לבד שהמצב שלה לא הגיוני...
בכלל לא.

וכן - המודעות שמתעוררת להשפעות הנוספות (על הילדים וכד')

(היא כותבת בסוף מפורש למה היא כתבה את הספר ולמי..)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י אניתי;2297912:
יצאתי עם המון שאלות ותהיות. מה דעתכם??מי מרימה לי את הכפפה ומסבירה לי מה יש שם לכל אחד ומתי זאת הפרעה ומתי זאת רישעות כפשוטה??

חומר קריאה אמור לעורר חשיבה ודיון, ולא תמיד (או יותר נכון בד"כ לא) להביא פתרון.
עצם ההצפה של הנושאים לדיבור ומודעות זאת מטרה.

בספר הזה ספציפית זה לא משנה מתי זו הפרעה ומתי רשעות. בכל מקרה אשה לא אמורה להפוך את עצמה לסמרטוט רצפה.
ומהספר לא היה ניתן לקבל מידע מסודר על מאפייני הפרעת אישיות, היא יותר דיברה על דפוסים של שתלטנות.

שטייגעניסט

משתמש רשום
נכתב ע"י תותח שיוקי297876:
תהיה 'גבר', תדבר בשם עצמך....;)

עשיתי כך שלא יגידו שאני שוביניסט... ואגב ממש... אשתי מסכימה עם זה במאה אחוז!!!
כבוד קדושת ''אפשרי'' תשמע/י את ההרצאות של הרבנית וולדמן ואני חושב שלפחות חצי מהחיוכים שכ''כ התאמצת להקליד ימחקו... "

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שטייגעניסט;2297874:
בכל העניין של הפרעת א''ג מי אמר שהבעיה היא רק אצל הגברים? האם רק גבר צריך לדעת שלהעיר לאשה זה כמו לחתוך לה את האצבע וכו' והאשה לא יודעת שלהעיר לגבר זה כמו לתת לו סטירת לחי ברחוב!!!!!!! בהדרכות מדברים רק על ''כבוד הבעל'' כמו איזה מנטרה ולא מרחיבים כדי הצורך!!! נכתב בשם אישתי.
מה הכוונה ב'להעיר '? אפשר לאמר כמעט כל הערה בצורה מכובדת המועילה לשני הצדדים. זה לא תמיד תענוג אבל לאיפה מגיע זוג שאף פעם לא מעיר?
לא ממש הבנתי את הדברים. מה פרוש 'כמו לחתוך לה את האצבע'? אנשים לא יודעים לתת ולקבל ביקורת?

שטייגעניסט

משתמש רשום
אני לא מתיימר למסור כאן שיעורים בשלום בית אבל כל הערה יכולה להיות ''הארה'' תלוי איך היא נאמרת ולא אמרתי שזה קל להגיע לרמה כ''כ גבוהה של לא להעיר ואגב, אם תרצה יש לי שיעור מצוין מהרב אליפנט ממיר שאומר ש''אפשר'' להגיע לרמה של לא להעיר. תפנה באישי כי אם אתן את המייל שלי אני יוטרד בלי סוף... . ובקשר לאצבע... הכוונה היתה להמחיש את בודק הזהירות הנדרשת! וחוץ מזה בקשר להערות על הסיומת, תרימו רמה תגדילו ראש ותהיו עניינים זה יועיל לכולם...

PRIMA

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחת המטרות העיקריות שלה,
זה לפתוח את העיניים לנשים צעירות,
שיכולות לחשוב בטעות,
שאולי לכך התכוונו
כשאמרו אישה טובה עושה רצון בעלה...

ככל שעובר הזמן כל קטנים הסיכויים.
לכן אני חושבת שהמידע הזה קריטי לנשים צעירות.

PRIMA

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פוינט;2297828:
עשית עבודה יפה ומושלמת.
הכריכות מהממות - האוירה כל כך אלגנטית ומשדרת.

תודה,
שמחה לשמוע!

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שטייגעניסט;2297975:
אני לא מתיימר למסור כאן שיעורים בשלום בית אבל כל הערה יכולה להיות ''הארה'' תלוי איך היא נאמרת ולא אמרתי שזה קל להגיע לרמה כ''כ גבוהה של לא להעיר ואגב, אם תרצה יש לי שיעור מצוין מהרב אליפנט ממיר שאומר ש''אפשר'' להגיע לרמה של לא להעיר. תפנה באישי כי אם אתן את המייל שלי אני יוטרד בלי סוף... . ובקשר לאצבע... הכוונה היתה להמחיש את בודק הזהירות הנדרשת! וחוץ מזה בקשר להערות על הסיומת, תרימו רמה תגדילו ראש ותהיו עניינים זה יועיל לכולם...
נו, זה נקרא לאמר הערה בצורה נכונה. להחליף אותיות זו דמגוגיה.
הבנתי שזו הכוונה עם האצבע, ולא הבנתי למה אי אפשר לקבל הערה שנאמרת בצורה נכונה
ולגבי משפט הסיום- מי שכותב דבר כזה בסוף ההודעה, לא יכול לאמר לאחרים להרים רמה ולהיות עניינים...

שטייגעניסט

משתמש רשום
נכתב ע"י userit;2298209:
נו, זה נקרא לאמר הערה בצורה נכונה. להחליף אותיות זו דמגוגיה.
הבנתי שזו הכוונה עם האצבע, ולא הבנתי למה אי אפשר לקבל הערה שנאמרת בצורה נכונה
ולגבי משפט הסיום- מי שכותב דבר כזה בסוף ההודעה, לא יכול לאמר לאחרים להרים רמה ולהיות עניינים...

לא חושב שיש צורך להגיב.

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לא קראתי את הספר וכעת זה מאוד מסקרן אותי לקרוא. אבל מכל מה שנכתב כאן אני מבינה שמטרת הספר זה להביא למודעות שכשאישה נמצאת במצב כזה היא לא אמורה לחיות כך. אני מכירה מקרה אומנם הפוך, שבחור עדין נפש ממש סבל מאישתו קשות, ובתחילה הוא חשב שזה נורמאלי והורמונאלי, רק כשפלט לתומו כמה דברים בפני אחיו אז משפחתו פקחה את עיניו ועשו סוף לסיפור.
אם היתה לבחור מודעות מההתחלה, היו מפרקים את החבילה כבר בשבע ברכות ולא היה מתווסף לסיפור הזה תינוק....

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י efigraf;2298353:
לא קראתי את הספר וכעת זה מאוד מסקרן אותי לקרוא. אבל מכל מה שנכתב כאן אני מבינה שמטרת הספר זה להביא למודעות שכשאישה נמצאת במצב כזה היא לא אמורה לחיות כך. אני מכירה מקרה אומנם הפוך, שבחור עדין נפש ממש סבל מאישתו קשות, ובתחילה הוא חשב שזה נורמאלי והורמונאלי, רק כשפלט לתומו כמה דברים בפני אחיו אז משפחתו פקחה את עיניו ועשו סוף לסיפור.
אם היתה לבחור מודעות מההתחלה, היו מפרקים את החבילה כבר בשבע ברכות ולא היה מתווסף לסיפור הזה תינוק....

לא יודעת אם מתאים לכתוב כאן על הנושא הרגיש הזה. אם לא - תגידו ואני אמחוק את ההודעה.

כל קטע הזה של מחלות נפש וגרושים תמוה בעיני.
כשבעל מגלה שאשתו חולת סרטן הוא מוסר את נפשו בשבילה.
כנ"ל כשאשה מגלה שבעלה חולה סרטן.
אף אחד לא חושב להתגרש בגלל שבן הזוג חולה במחלת גוף קשה ככל שתהיה, מאמצת ככל שתהיה.

אבל כשמדובר במחלת נפש זה אחרת. למה??

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י efigraf;2298353:
זו המסקנה שבעקבותיה נפתח האשכול...כנראה שמתאים גם לגברים

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י לב הענין;2298383:
לא יודעת אם מתאים לכתוב כאן על הנושא הרגיש הזה. אם לא - תגידו ואני אמחוק את ההודעה.

אף אחד לא חושב להתגרש בגלל שבן הזוג חולה במחלת גוף קשה ככל שתהיה, מאמצת ככל שתהיה.

ממש לא אחרת
מכירה חברה שעמדה על סף גירושים עקב בעיה נפשית של בעלה ולבסוף הסכים לקחת כדורים והיא לא פירקה את החבילה בינתיים...
ההבדל בין מחלה ממארת למחלת נפש הוא הנזק !!שלעיתים גם פיזי וגם נפשי(במחלת נפש כמובן)אין לך מושג כמה היא היתה מפוחדת בתקופה שלא רצה לקחת כדורים ממש פחדה שיהיה לילדות נזק פיזי
מה גם שמחלת גוף בדרך כלל חושפים תיק רפואי ומגלים קודם לכן ומתחתנים מתוך הסכמה בעוד שמחלת נפש היא משו מולד שהבחור או הבחורה או הוריהם בחרו במודע להסתיר (בדרך כלל)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שרינה;2298399:
ממש לא אחרת
מכירה חברה שעמדה על סף גירושים עקב בעיה נפשית של בעלה ולבסוף הסכים לקחת כדורים והיא לא פירקה את החבילה בינתיים...
ההבדל בין מחלה ממארת למחלת נפש הוא הנזק !!שלעיתים גם פיזי וגם נפשי(במחלת נפש כמובן)אין לך מושג כמה היא היתה מפוחדת בתקופה שלא רצה לקחת כדורים ממש פחדה שיהיה לילדות נזק פיזי
מה גם שמחלת גוף בדרך כלל חושפים תיק רפואי ומגלים קודם לכן ומתחתנים מתוך הסכמה בעוד שמחלת נפש היא משו מולד שהבחור או הבחורה או הוריהם בחרו במודע להסתיר (בדרך כלל)

עוד נקודה (והנקודה פונה לשני המינים כאחד): מחלות נפש -לא הפרעות, אמתיות: כלומר פסיכוזה מאובחנת. הן למעשה פגם מולד במוח. בנאדם כזה ברוב כמעט מוחלט מהמקרים, יסבול מהתפרצות כבר בגיל ההתבגרות.

אם מחתנים כזה אדם, מאוזן ככל שיהיה, עם בחורה סטנדרטית שלא עשתה כל רע, זה פשע.
אה, הוא נוטל כדורים, הוא מאוזן?
שמעתי במו אזני מפי אחד המקצוענים הגדולים בתחום: חולה נפש המטופל בכדורים, ומאוזן (וזה יפה כשזה קורה, כי אחת הבעיות הנפוצות בתחום הטיפול בחולי הנפש, היא שאין שיתוף פעולה. החולה מרגיש נהדר וחושב: רגע למה לקחת כדורים? מזגזג ויוצא מאיזון. הסבל שלו עצמו- נוראי, ושל סביבתו, לא פחות) בקיצור, על פי הרפואה יבש: כשחולה נפש מטופל בכדורים הוא מכוסה ב80% שלא יהיו התפרצויות. זה לא מאה אחוז.
זה לא רפאפן לדלקת גרון.
ועוד לא דברנו על תורשה. למה שאישה תרצה להביא לעולם ילדים שיסבלו מזה? (אם נתעלם מהסבל להיות ילדים לאבא מעורער)
שוב, נתונים יבשים: אם יש במשפחתו של הלוקה בנפשו עוד מקרה, התורשה היא 50%, אם הוא מקרה בודד במשפחתו, התורשה היא 10%, או כמו שהסביר לי אותו בעל מקצוע:"עשרה אחוזים על כל אחד מהילדים".

הנ"ל אינו שולל גישה מבינה ואמפטית לאוכלוסית חולי הנפש הסובלים סבל נוראי שקשה מאוד לתיאור, וזקוקים לכבוד כמו כל אדם, והבנה.
נישואים- זה כבר סיפור אחר.

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

תודי לה' שאת לא מכירה מקרוב.
קודם כל, גם לחתן בנ"א חולה פיזית בלי ליידע את הצד השני זה פשע
זה שונה לחלוטין כאשר בן הזוג חלה אחרי הנישואין.

כשמדובר במחלת נפש עד שלא חיים עם זה בתוך הבית אי אפשר לדעת מה אנשים עוברים...
בפרט בנושא של הפרעות אישיות שהבנ"א מבחוץ נראה נורמטיבי ובבית...
ובד"כ בעלי הפרעת האישיות לא מכירים בבעיה ולא מוכנים לטפל בעצמם ואז גם למומחים בבריאות הנפש אין פתרון.
לכן יש רבנים וכן אנשי מקצוע מוסמכים ואם בסוף זוג מתגרש בגלל מחלת נפש זה בד"כ לא מתוך טפשות או שעמום אלא כי היתה סיבה מאד מאד רצינית לעשות זאת.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
זה שונה לחלוטין כאשר בן הזוג חלה אחרי הנישואין.
גם מחלות נפש מתפרצות לפעמים אחרי הנישואין.
ולא תמיד החולה ומשפחתו ידעו קודם שבעצם הוא חולה והפצצה מתקתקת.

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP

זה הזוי להשוות!
מחלת גוף היא בד"כ אינה מזיקה לסובב ואין שום סיבה לא לתמוך בחולה ולהמשיך יחד.
אבל מחלת נפש או הפרעה וכו היא מהווה לרוב סכנה לאדם ולסביבה (אישה, ילדים..) אני לא מאמינה שיש מצב של אדם חולה נפשית שאינו פוגע בו עצמו או בסביבתו (פיזית/מילולית)
ואני אומרת את זה מתוך הכרות עם אנשים כאלו.

איקס-עיגול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
רציתי להוסיף עוד משהו: אין חובת דיווח לסביבה מה בדיוק קרה בבית ולמה
ולכן עדיף לא לנבור בחיים של אחרים ולשפוט מה מוצדק ומה לא.
"אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו"

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

הגיע זמן הגאולה • אתגר 50

לוח מודעות

למעלה