כללי לחתן - ולהשאר בחיים

itzuvim

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י אות ומופת;1659404:
אני חושבת שברוב המשפחות, לא מגיעים למצוקה אמיתית מכיסוי ההוצאות הבסיסיות וההכרחיות ביותר. לכן מיד הלכתי לכיוון של דיור.

אני מאמין שעדיין לא עשית חשבון כמה עולה דבר כזה.
תעשו חשבון פשוט: אולם, קייטרינג, ביגוד לחתן/כלה, ביגוד למשפחה [משפחה עם 10 ילדים], מתנות שבתקופת החתונה.
כמעט 70,000 ש"ח, או יותר!
תכפילו כפול 10 ילדים = ?!

נכתב ע"י לללי;1659406:
לא הייתי מקשרת את נושא מוות וחיים לחתונה.
בפרט כי אנשים אז רואים אמונה בעיניים...

חשבתי על זה. ובדיוק לכן אני מבקש לפתוח ראש ולחשוב כל נקודות חשיבה יצירתיות איך לשדר את המצוקה/הפיתרון להוצאות החתונה

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י itzuvim;1659422:
תעשו חשבון פשוט: אולם, קייטרינג, ביגוד לחתן/כלה, ביגוד למשפחה [משפחה עם 10 ילדים], מתנות שבתקופת החתונה.
תכפילו כפול 10 ילדים = ?!

אני יודעת כמה זה עולה. אם כי החישוב שלך לא ממש מדבר על ההוצאות ה"הכרחיות ביותר", כי אפשר להתחתן יפה ובכבוד גם ב40,000 עם שמלה יפהפיה מגמ"ח, מאפרת שלא לוקחת 1000 ש"ח, וכו'.
בכל אופן השאלה היא לגבי המציאות בשטח. האם הורים שלא מספקים דירה לילדיהם, מרגישים שהם מגיעים למצוקה קיומית בזמן השידוכים והחתונות? התשובה לגבי רובו המוחלט של הציבור, היא לא.
ואם אתה חושב שכן, אולי תעשה סקר קטן בנושא ותגיע לתשובה מדוייקת.

itzuvim

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י אות ומופת;1659461:
אני יודעת כמה זה עולה. אם כי החישוב שלך לא ממש מדבר על ההוצאות ה"הכרחיות ביותר", כי אפשר להתחתן יפה ובכבוד גם ב40,000 עם שמלה יפהפיה מגמ"ח, מאפרת שלא לוקחת 1000 ש"ח, וכו'.
בכל אופן השאלה היא לגבי המציאות בשטח. האם הורים שלא מספקים דירה לילדיהם, מרגישים שהם מגיעים למצוקה קיומית בזמן השידוכים והחתונות? התשובה לגבי רובו המוחלט של הציבור, היא לא.
ואם אתה חושב שכן, אולי תעשה סקר קטן בנושא ותגיע לתשובה מדוייקת.

לחסוך, אפשר בהרבה מאוד אפשרויות וצורות. אבל מציאות בשטח שרוב הציבור מוציא את הסכום הנ"ל משוער [לא כולל דירה] על החתונה בלבד!
אני לא מחפש לחנך אותם איך לחסוך בהוצאות. אלא לספק להם פיתרון שיביא להם את הכסף לכסות את ההוצאות הללו.

למעשה, מה שחסר לי זה: סלוגן/הגדרה קצרה וקליטה לתכנית. שתהיה המסר המרכזי של התכנית החיסכון/ההשקעה.

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י itzuvim;1659422:

לכל צד?

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בעצם ע"פ רוב הסבל של הוצאות החתונה גורם, שבן אדם שצאצאיו בשידוכים במקום לשמוח שהגיע למצב כזה מאושר, ההוצאות הגדולות הכרוכות תוך כדי שבירת הצלחת והמשכיו מעיב מאוד על השמחה, על אף שהוא נראה מבחוץ שמח מאוזן לאוזן
ואותו דבר כשהוא מוביל לחופה או רוקד עם בנו מעיב עליו ההוצאות של כל המצב והמקום שהוא נמצא בו (הוצאות האולם, האוכל, הבגדים, הצלם, התזמורת ועוד)

השאלה הגדולה האם אנשים שהראש שלהם תפוס כרגע על איך לסגור את החודש מסוגלים לחשוב על מה יהיה בעוד 10-20 שנה, אפי' שהם יודעים מה אכן המציאות אז

לדעתי אולי אנשים שמתחילים לברמץ (בר מצוה) מסוגלים לחשוב על כך, כי הם מתחילים קצת להרגיש מה זה נקרא כסף נשפך כמים ללא שליטה, וששוה להשקיע מחשבה תחילה

itzuvim

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י bbr;1659629:
בעצם ע"פ רוב הסבל של הוצאות החתונה גורם, שבן אדם שצאצאיו בשידוכים במקום לשמוח שהגיע למצב כזה מאושר, ההוצאות הגדולות הכרוכות תוך כדי שבירת הצלחת והמשכיו מעיב מאוד על השמחה, על אף שהוא נראה מבחוץ שמח מאוזן לאוזן
ואותו דבר כשהוא מוביל לחופה או רוקד עם בנו מעיב עליו ההוצאות של כל המצב והמקום שהוא נמצא בו (הוצאות האולם, האוכל, הבגדים, הצלם, התזמורת ועוד)

השאלה הגדולה האם אנשים שהראש שלהם תפוס כרגע על איך לסגור את החודש מסוגלים לחשוב על מה יהיה בעוד 10-20 שנה, אפי' שהם יודעים מה אכן המציאות אז

לדעתי אולי אנשים שמתחילים לברמץ (בר מצוה) מסוגלים לחשוב על כך, כי הם מתחילים קצת להרגיש מה זה נקרא כסף נשפך כמים ללא שליטה, וששוה להשקיע מחשבה תחילה

נגיד שמדובר במאמץ של 5-6 שעות חד פעמי. אני מאמין שזה היה מדבר אליך.
אבל בכל זאת, אני מחפש סלוגן שדבר ראשון יעיר את הבנאדם משנתו: שאסור לישון עכשיו! אחרת תתחרט על זה בעוד שנים מועטות.

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושבת שהסלוגן מצוין. (לחתן ולהישאר בחיים), זה סוג של ביטוי נפוץ על הרבה דברים, וה'חיים' פה לא נשמע חלילה ההפך ממוות, אלא כקונוטציה של: להעביר את התקופה בלי לחץ מיותר מאיפה להשיג כסף, סוג של פת בסלו.
בהצלחה!

שוקי דיין

שוקי דיין - פונטשוק
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
D I G I T A L
סליחה על התודה. בטעות, אבל בכיף!

עברתי על האשכול ברפרוף..
ונראה לי שלא נגעתם בנקודה אחת.
כשאומרים - לחתן "ולהישאר בחיים" זה לוקח את המוצר למקום זול.
ולדעתי חייב לאזן את הסלוגן כדי שלא יוריד מרמת המוצר.

ודרכי לפתור זאת היא: "לחתן בכבוד, ולהישאר בחיים".

את המילה כבוד לקחתי מהנפש החרדית.
ומהנקודה העמוקה של "האברכון" שמחפש את הגמ"ח הבא לכסות את תשלום המשכנתא
עד שידביק את הסכום החסר, וכבוד הוא הצורך הבסיסי שקהל היעד שמחתן דורש!
"ולמילה כבוד אפשר להצמיד את הטיקט הבטחת מותג"

ישראל סטריק

משתמש צעיר
מנסיון

בעבר השתתפתי בעבודה בארגון שעוזר לאנשים שמחתנים ופרסמו כותרת כדלהלן:
אורח בא מחו"ל
והכוונה לציבור שההורים יוצאים לחו"ל כדי לאסוף כסף עבור נישואי הצאצים
והמסר היה שיפסק הדבר שההורים יהיו רק אורחים לכמה שבועות בבית!
אך כשהקמפיין יצא הדבר מאוד כאב להורים כאלו והוצרכנו להוריד את הקמפיין הזה כי זה פגע להם בעומק ממש!!
אך אולי לחשוב שוב לפני שיוצאים עם סלוגן כזה להשאר בחיים

Kohen

משתמש רשום
אולי ברעיון של:
לחתן בלב (כיס) שמח/קל

(בעקבות הקוריוז הבא: אמא של חברה שלי שהתחנה מאוחר יחסית, אמרה לי אחרי ה-7 ברכות: "בחתונה כ"כ שמחנו, אבל חזרנו הביתה עם כיס כבד".... )

אם כי הסלוגן "לחתן ולהישאר בחיים" מתאים ביותר למטרה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל מה שכתבו כאן על קהל היעד צריך להילקח בחשבון לפני הכל
כי הורים לילדים קטנים לא מודאגים ממה יהיה עוד 15-20 שנה אלא עסוקים בכאן ועכשיו שלהם.
הסלוגן הזה לא מדבר אליהם בכלל, אלא פונה לקהל מבוגר יותר שכבר "מריח" את החתונות בדרך ומתחיל לדאוג.
או לקהל של מחותנים צעירים שחיתנו נניח ילד או שנים, ויש להם עוד סידרה שלמה.
בקיצור -
עוד קצת עבודת שטח.
כי אם יש לך צורך קודם לחנך את השוק, להעלות למודעות משהו שלא חשבו עליו -
הסלוגן הזה כלל לא קשור.

אות ומופת

משתמש פעיל
נכתב ע"י טוליפ;1659859:
אני חושבת שהסלוגן מצוין. (לחתן ולהישאר בחיים), זה סוג של ביטוי נפוץ על הרבה דברים, וה'חיים' פה לא נשמע חלילה ההפך ממוות, אלא כקונוטציה של: להעביר את התקופה בלי לחץ מיותר מאיפה להשיג כסף, סוג של פת בסלו.
בהצלחה!

הבעיה היא, כשזה הופך להיות מציאותי מדי.
אם נכתוב "לשלם חשבון חשמל ולהישאר בחיים", "ללכת לרופא שיניים ולהישאר בחיים" וכדומה, כל אחד יבין שמדובר בדימוי ותו לא.
בעניין החתונות, לצערנו, זה יצא מגדר הביטוי והפך למציאות :( לכן המשפט הזה מתקבל כפשוטו.

רייזי 36

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אות ומופת;1658848:
ראיתי שכתבו כאן על השקעות - לא הייתי חושבת שזה הפתרון פשוט כי ברור לי שזה לא...

דווקא זה הפתרון
יש יותר אנשים שהצליחו עם זה מאלה שהפסידו הם רק שומרים את זה בסוד מהמחותנים
צריך רק לדעת לעשות את זה בזהירות

לגבי הסלוגן
לחתן ולחיות נשמע הרבה יותר טוב
יש לזה משמעות של להמשיך את החיים ולא רק לא למות

מוסיקה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
זוכרים את המשפט הפרסומי הישן "יש חיים אחרי העסקים"...
אז זהו, שניסיתי להלביש על זה משהו - ולא הצלחתי - אולי מישהו יזרוק רעיון איך לסיים
"יש חיים אחרי ה_____"
הרעיון שהעלו פה קודם גם מוצלח "לחתן בכבוד" את הסיום פחות אהבתי, אולי אפשר-
לחתן בכבוד, לחיות בכבוד

בהצלחה!

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ה"להשאר בחיים" משייך את הפתרון לקטגוריית הדיור, משום ששם הכסף הגדול..

לדעתי משהו כמו "לחתן בכבוד ולהשאר שמח", או "לחתן בלב שמח" וכדו'.

יהיה יתור מובן שמדברים על סוגיית החתונה ולא הדיור, וגם המילה "שמחה" תמיד מושכת את הלב!

בהצלחה.

שחר עולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זה באמת מה שעשו בסוף?
אם לא, אולי איזהו חכם הרואה את החתן.... (על משקל איזהו חכם הרואה את הנולד)
ולמטה בקטן יותר: חושבים היום על הוצאות המחר...

NG

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אם כבר לרכך ולהישאר עם אותו משפט

אז אולי כבר עדיף
לחתן ולהמשיך לחיות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה