לזכרו של מרן! פיסול 2013

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1149650:
אלו דוגמאות לדמויות שאין בינן לבין האמונה היהודית שום זיקה שגורמת לבן אדם לחוש "נעלה" כשהוא מצטלם לידו.
אני שונא החפצה של קדושה..

למה אתה רואה בזב החפצה של קדושה? ולמה, לצייר דיוקן של רב זה לא החפצה של קדושה? מבחינתי זה אותו דבר, זה במכחול וזה בשלג

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י GolanArt;1149663:
קקטוס היקר!

אני חושב שאני רדוד מדי בכדי לרדת לנימי דעתך, ואני מתנצל אם הרגזתי
אותך, אנחנו הרי חברים לא?;)

תקשיב, הגויים גרמו שיהיה ביננו מחלוקות אחרי שפיזרו אותנו.
אני לא בא מרקע ישיבתי (את זה כבר רואים בשם שלי...), ולכן
אני לא תופס איך אשכנזי מזדעזע ממותר לספרדי ולהיפך!
אני בכלל לא תופס את המושגים האלו של אשכנזי-ספרדי, למרות שנשרפתי
כבר לפני 17 שנה!

אם מישהו חושב שעשיתי דבר מזעזע, הוא צריך לבדוק טוב אם זו לא מחלוקת ויש מתירים, לפני שהוא זורק עלי כדורי שלג... ;);)
את הפסק שקיבלתי בשעתו לגבי פיסול בחומר שאינו מתקיים- להיתר,
קיבלתי מרב אשכנזי. (לא סוג פשרני. בכלל, בכלל לא. להעלות דוגמה של הזקן והכיפה שלו?:rolleyes:)
כמו בהרבה עניינים הלכתיים יש דעות לכאן ולכאן.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נוי;1149734:
את הפסק שקיבלתי בשעתו לגבי פיסול בחומר שאינו מתקיים- להיתר,
קיבלתי מרב אשכנזי. (לא סוג פשרני. בכלל, בכלל לא. להעלות דוגמה של הזקן והכיפה שלו?:rolleyes:)
כמו בהרבה עניינים הלכתיים יש דעות לכאן ולכאן.

כן בוודאי, הבאתי את הנושא של אשכ'/ספר' רק לצורך הדוגמה, ואדרבה את נותנת
חיזוק לדבריי.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
א אסור לעשות צורת אדם בולטת, ואסור להשהותה בביתו. ודוקא כשהיא צורה שלימה בכל איבריה, אבל פרצוף אדם וצוארו עד החזה בלי גוף, אפילו הוא בולט, אין בו שום איסור, בין בעשייתו, בין בשהייתו. והמנהג להקל לקנות לילדים הקטנים לשם שחוק ושעשוע, בובות העשויות תבנית אדם, שנעשו לשם משחק, ומכל מקום טוב להחמיר היכא דאפשר שלא לקנות בובות תבנית אדם שלם בכל חלקי גופו ואבריו, רק חצי הגוף העליון, או כאותם הנראות מצד אחד, דהיינו עין אחת וחצי חוטם ויד ורגל. ומותר לסחור בהם למכור ולקנות, גם בתבנית אדם שלם בכל איבריו. ואותם בתי חרושת העושים זאת לכתחלה מאן לימא לן שברצון חכמים עושים. והשואל על זה לעשות מעשה לכתחלה מורים לו להחמיר. ומכל מקום אין למחות בידי המקילים לעשות כן. [יביע אומר ח''ג סימן ח. וחלק י' חיו''ד דף שעב טור א ד''ה והנה. יחוה דעת חלק ג' סימן סד עמוד רג. הליכות עולם ח''ז עמ' רפב]

מרן בעצמו...

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ממש לא ראיתי פה החפצה של הקדושה. ואיני חושב שזו היתה כוונת המשורר.
הרב עובדיה הוא דמות מאוד מוכרת.
ותראה איזה טררם זה עשה. אם הוא היה מפסל את הבן שלו לא היית יודע מזה.
עלה לו דמות מוכרת לראש אני לא חושב שהיה פה יותר מזה.

(אולי כי אתה מכיר הרבה שלקחו את הרב יותר מידי כמו הדוגמה שהבאת. אני לא מכיר דברים כאלה ולכן הקונוטציות לא עולות לי. וכך נראה לי לפי התגובות שזה מה שקרה עם גולן.)

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
גולן יקר,
רק עכשיו אני רואה את כל העליהום שנגרר מתגובתי.

אז קודם כל- עמך הסליחה, אני כותבת ושוכחת וכאן הרוחות מתלהמות על לא מאומה.
הזעזוע שלי היה מכיוון שונה לחלוטין, לא ראיתי צורך לפרט וגם עכשיו אין צורך לעורר דב ישן מרבצו, אבל בא נאמר שזאת לא היתה קטילה של עבודתך מן הפן ההלכתי, אני רק סגנון שיזדעזע למראה תמונת רב גדול מושלכת בחוצות העיר ערב בחירות, נתונה למרמס לכל עובר ושב.
זה הכל,
וזו כמובן הרגשתי ודעתי האישית ואיני מצפה לשום צלצול עליה, אין כאן סתירה לכשרון העצום הניכר (או שכבר לא...) ממעשה ידיך.

המשך לפסל חיל... בשלג הבא.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אני שומע ומקבל את התנצלותך האמיצה.
עם זאת, דקות ספורות אחרי שכולם הצטלמו, הגיע הילד
עם היצר, ויישר את השטח, וזה היה צפוי! זו לא הפסל שלג הראשון שלי... (אפשר לראות בתיק העבודות את של שנה שעבה...) אגב מאחר ואני מאמין לך, גם אני מתנצל! ועכשיו תחזרי לראש השרשור ותוסיפי את הפעמון ה 180... רק אם את רוצה... :D

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה