דרוש מידע לו הייתם יכולים לתכנן את הבנין שלכם, מה הייתם רוצים שיהיה בו?

מליון

משתמש מקצוען
חדר עגלות נגיש.
(כמו בסגנון של המתקן לאופניים... מי שמכיר..)
ושלא כל העגלות יחסמו את כל המעבר....

(כתבו פה? אם כן, סליחה, פשוט לא עברתי על כל האשכול)

ייצ'ק

משתמש מקצוען
בנין נעול אינטרקום לכל דייר
כניסה לבנין יפה מאד
מתגים ליד המיטות
שעון שבת לכל חדר ולשקעים (אם שייך)
תכנון חכם של החדרים ולא לא מתוכננים
מקום לתליית כובעים וחליפות (אולי ארון בתוך הקיר)
ארונות בתוך הקיר מאד מייפה את הבית
נברשות מגניבות ברחבי הבית
מעליות גדולות ולא קטנות (שנכנסים שנים שנים)
מחסן ענק לדפנות סוכה לכל השכנים
מחסן לכל דייר
בוידם מובנה בכל דירה
תריסים חשמליים
אולי (כמו של איקאה) לכבות את התאורה עם שלט
חלונות נורמליים בכל הדירה
בידוד טוב מהשכנים (אם יש דבר כזה איכותי גם בין השכנים באותה קומה)
שקעים מפוצלים מובנים
יריעות בגג
מים חמים על גז
תשתיות למזגנים למים בחדרים
גינה מתחת לבנין
מקום לקולבים בבית (אם זה לא בתוך ארונות)
2 כיורים במטבח, כיור במרפסת, אמבטיה גדולה, חדר כביסה גדול כולל מקום לגיהוץ, חדר לבגדים, אולי מחסנון בבית, יחידת הורים עם חלון נורמלי לאמבטיה, 2 שירותים, תנור מובנה, שקעים נמוכים וגבוהים, ממ"ד, דלתות שקטות, מזגן לכל חדר, צילון חשמלי או ידני בכל חדר ללא תריסים (חוסך תריסים ווילון), חניה לכל דייר,שער לחניה, תיבות דואר גדולות,

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תברה לא התייאשתם זה כיף לדמיין קצת אבל אתם בדמיון המון זמן ועמוק מאוד
יהיה קשה לצאת
מסתבר שהדימיון העמוק הזה קיים גם קיים.

ציפור קטנה לחשה לי שרוב הכותבים כאן גרים בבני ברק, ירושלים, מודיעין עילית וכד'.
גם אם הם בוגרים לשעבר החותם נשאר.

מלבד עניין הסוכה, שגם בו האמת אני בספק.
90% ממה שעלה כאן קיים. בערים השכנות. לא ראיתי בניין שיש בו ממש הכל ביחד.
אבל כן נפגשתי בבניין בו יש מועדון ספורט בכניסה, חדר לעגלות ואופניים, לובי גדול, מרפסות ארוכות, ו- שלוש מעליות.

וזו רק דוגמא אחת..

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: C

C

משתמש מקצוען
מסתבר שהדימיון העמוק הזה קיים גם קיים.

ציפור קטנה לחשה לי שרוב הכותבים כאן גרים בבני ברק, ירושלים, מודיעין עילית וכד'.
גם אם הם בוגרים לשעבר החותם נשאר.

מלבד עניין הסוכה, שגם בו האמת אני בספק.
90% ממה שעלה כאן קיים. בערים השכנות. לא ראיתי בניין שיש בו ממש הכל ביחד.
אבל כן נפגשתי בבניין בו יש מועדון ספורט בכניסה, חדר לעגלות ואופניים, לובי גדול, מרפסות ארוכות, ו- שלוש מעליות.

וזו רק דוגמא אחת..
בעיר חרדית סטנדרטית?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
  • תודה
Reactions: C

ש.ב.א

משתמש סופר מקצוען
שבועות- הכנה במטבח ל2 תנורים
ברוח ט"ו בשבט- מקום במרפסת לאדניות/ אדניות מובנות
לשבת- ויטרינה לנרות

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
אני חושבת שלפני הירידה לפרטים- שבזה יש הבדלים בין האנשים השונים,
חשוב לתת לכל דייר פגישה- שתיים עם אדריכלית, ואפשרות לבחירה לפחות מתוך 2 תוכניות תכנון לדירה.
ושלא כל שינוי יעלה הון תועפות בלי פרופורציה- אם דייר רוצה את מיקום השקעים שלו במיקום מעט שונה ועוד לא התחילו עם החשמל בדירה- אין שום סיבה לקחת על זה תשלום! וכן מיקומי קירות, שיתנו לפחות אופציה עד תאריך מסוים ועד כמות שינויים ללא תוספת תשלום

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חשוב לתת לכל דייר פגישה- שתיים עם אדריכלית, ואפשרות לבחירה לפחות מתוך 2 תוכניות תכנון לדירה.
ושלא כל שינוי יעלה הון תועפות בלי פרופורציה- אם דייר רוצה את מיקום השקעים שלו במיקום מעט שונה ועוד לא התחילו עם החשמל בדירה- אין שום סיבה לקחת על זה תשלום! וכן מיקומי קירות, שיתנו לפחות אופציה עד תאריך מסוים ועד כמות שינויים ללא תוספת תשלום
מסכימה איתך.
רוב מה שביקשו פה זה אינבדואלי פר דייר, ומה שטוב לאחד, יעצבן את השני...
אז יותר חשוב זה כמו שאמרת האופציה של השינויים.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ברור שהרבה מהנקודות שהועלו פה קיימות כבר בחלק בנינים, גם חרדיים.
לדוגמא באזור רוממה בירושלים יש פרויקטים עם בית כנסת במתחם (גני רוממה, כדורי),
אבל לא מכירה מספיק בשביל לזכור אם יש שם שקעים בגובה מוצלח, אמבטיה רחבה מספיק וכל שאר הנקודות הקטנות שהוזכרו.
אגב לעשות אולם קטן בבניין בתשלום זה גאוני בעיני, הרי כולם ישתמשו בזה וגם השכנים מהרחובות הסמוכים (ומהם ניתן לדרוש תשלום גבוה יותר).

עריכה - הפרוייקטים הנ"ל מגיעים עם הכנה למדיח כלים, חימום תת רצפתי, תריסים חשמליים, כמדומני יונקרס, ועוד.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אגב לעשות אולם קטן בבניין בתשלום זה גאוני בעיני, הרי כולם ישתמשו בזה וגם השכנים מהרחובות הסמוכים (ומהם ניתן לדרוש תשלום גבוה יותר).
אני לא הייתי מוכנה לגור בבנין עם אולם קטן :)

אבל באמת הרבה בניינים חדשים חלק מההנחיות של העיריה זה שצריך להיות שם משהו ציבורי- גינה/ ספריה / אולם / חדר כושר וכו'.
מבחינת השקעים, ההנחיה היום שיותר בטוח לעשות שקעים למטה בגלל החוטים שמסתובבים, (מאוורר, שואב אבק) האם זה חכם, לא בטוחה.
לי אישית יותר נח ככה, אבל זה נורא אינדוודואלי.
וגם מבחינת שאר הדברים, הרבה דברים נמצאים בחלק מקומות. אני לא חושבת שיש בנין שהתכנון דירות שלו מושלם, כי מבחינת היזם נוחות הדירה היא הנקודה האחרונה.. הוא קודם כל רוצה שיהיה כמה שיותר דירות. הרבה אדריכלים שמתכננים שכונות בכלל לא מתמחים בתכנון הדירה עצמה, לכן לדעתי שינויי בגודל של הדירה- שזה קריטי בעיניי שהחללים יהיו רחבים ולא צינוקות (מבחינתי כלקוח עדיף 5 שכנים פחות ודירות גדולות יותר, מה שמבחינת היזם עדיף יותר דירות ע"פ הגודל) ותכנון הגיוני שמאפשר שינויים בקלות יכול לבוא רק אם תהיה דרישה מהשטח.

manu

משתמש פעיל
אם דייר רוצה את מיקום השקעים שלו במיקום מעט שונה ועוד לא התחילו עם החשמל בדירה- אין שום סיבה לקחת על זה תשלום! וכן מיקומי קירות, שיתנו לפחות אופציה עד תאריך מסוים ועד כמות שינויים ללא תוספת תשלום
לא מבין למה שלא ייקחו על זה תשלום
כל שינוי בתכנית זהתכנית חדשה ושיגעון לאדריכל
כל שינוי יכול לגרום לעוד הרבה שינויים
ברור שעל כל עבודה קטנה ככל שתהיה צריך לקחת על זה כסף

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
התשלום הוא לא על העבודה, אלא על הבירוקרטיה של השינויים. יש הבדל גדול בין עבודה בסרט נע, בכל הדירות אותו הדבר, לבין עבודה משתנה בין דירה לדירה (וזה חוץ מהעבודה על התוכניות, לוודא שזה לפי התקן וכו'). זה כאב ראש גדול, צריך להחזיק מערך שידאג לכך שהכל ידפוק, וזה עולה כסף.

קו ירוק

משווק אינטרנט כשר (כל הארץ)
מנוי פרימיום
בלת"ק
1 - פיר לזריקת פחים
ראיתי את זה בבניין מסויים וזה ממש מעולה
יש בכל קומה פיר שדרכו שקית האשפה מתגלגלת עד לפח למטה.

2 - רשת נגד יונים - הרבה בניינים אחרי האיכלוס צריכים להשקיע עשרות אלפי שח בשביל הדבר הזה.

3 - הכנה למצלמות אבטחה - פריסה בכל חלקי הבניין.

4 - נעילת המעלית בשבתות - או כשמוביל מופרע מגיע - מסך שמראה מספר קומה - מצלמה בתוך המעלית - תיבת ריח למחוק את הזבל שהעלו במוצ"ש - פעמון שמטריד מי שמעכב את המעלית / או דוברת אלקטרונית שקוראת בקול צורם נא לשחרר - וכן דוברת שאומרת המלית עולה או יורדת.

5 - הכנת טפטפות לעציצים בבניין - או לכל הפחות הכנה לעניין הזה.

6 - הכנה להשחלות קווי חשמל של הגנרטור שבעתיד יכנס לבתים ...

7- ליד שקע של בזק ארון תקשורת מיועד לאחסון הראוטר .

8 - דירה עם קשיי קליטה - הכנה לתשתית מגבר קליטה (גילוי נאות אני מוכר כאלו - ומבחינה אסטטית אנשים מתקשים בזה.) זה חוט תקשורת מאד עבה. וכן מקום אחסון למכשיר המגבר.

9 - אפשרות נעילת ארונות חשמל שבלובי הבניין /מדרגות.

10 - במדרגות - בכל מדרגה יהיה חוסם מים שכשהמנקה שוטף לא יזלו מים עד למטה.

11 - ריצוף כהה בשטח הציבורי - זה תמיד מלוכלך גם כשמנקים...

12 - אם יש לכם המון כסף - משחקייה בבניין לפעוטות ןפינות ישיבה - ועוד ועוד כיד הדימיון...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה