להקליט שיר

• פותח הנושא 650
  • פורסם בתאריך

650

משתמש צעיר
איך ניתן להקליט שיר בתנאים ביתיים
בצורה הכי טובה.

650

משתמש צעיר
אני לא צריכה משהו מדי על רמה אבל שיהיה יותר טוב מגרוע
נו אז אם אפשר בבקשה לומר לי איך יצא הקלטה הכי טובה בתנאים אלו

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מזה שכתבת את ההודעה אני מסיק שמחשב יש לך. אז תקנה ב20 ש"ח מיקרופון פשוט ותחבר לכניסת המיקרופון של המחשב, תפעיל את הרשמקול שבתפריט עזרים - תלחץ על הכפתור האדום ותתחיל לשיר.
ועכשיו ברצינות: תוכל לפרט מהם התנאים הביתיים?

אולפני shir

משתמש רשום
בס"ד
כלל ראשון: מקום שקט מאוד וסגור
כלל שני: כדאי שיהיה בחדר ריהוט שימלא אותו כך שלא יווצר חדר גדול וריק שגורם להד טבעי חזק
כלל שלישי: להקליט מול קיר עקום

650

משתמש צעיר
יש לי מיקרופון וכבר ההקלטתי ויצא משום מה ליווי של רעש נוראי
אולי כדאי להקליט בנגן - האים זה יוצא ממש גרוע?

אולפני shir

משתמש רשום
בס"ד
אם תקליטי על נגן אבל במקום שקט זה אמור לצאת טוב אבל לא איכותי
רוצה דוגמא?
כל ההלוויות שמודיעים עליהם ברמקול מוקלטים בד"כ דרך נגן
וזו האיכות פחות או יותר

אם יצאו לך רעשים בהקלטה זה כנראה משום שהיה רעש בסביבה והמקום לא היה שקט כמו שצריך
מה שעוד יכול להיות שכיוונת את ווליום ההקלטה (בזמן ההקלטה) לגבוה מאוד עד שההקלטה נכנסה למיקרופון יחד עם רעש החדר

650

משתמש צעיר
אתם לא יודעים???
אני צריכה את זה דחוף לעכשיו אני מנסה להקליט עכשיו וזה יוצא ממש גרוע
אני בחדר די קטן לא מרוהט אבל סגור לגמרי אין פה רעשים
אני לא צריכה איכות של אולפן אבל משהו מינימלי,

650

משתמש צעיר
אופס...
קפץ לי ההודעה שלך אחרי שכתבתי
אז ממש תודה לך
יפה מאוד מצידך על העזרה
מקווה להצליח עכשיו.
עכשיו סתם שאלה כמה עולה להקליט באולפן?

אולפני shir

משתמש רשום
בס"ד
תלוי איזה אולפן, באיזה עיר ובאיזה אזור
לכל אולפן מחיר משלו
יכול להתחיל ב 50 לשעה ויכול להמשיך גם ב130 לשעה...

650

משתמש צעיר
בעיר ביתר
משהו הכי פשוט ורגיל
מדובר באחת שלא יודעת אם יש לה קול מאוד יפה
זה פשוט לבת מצווה שלה
ואני ממש לא רוצה להשקיע מדי הרבה כסף במילא היא לא מבינה גדולה בזה

אולפני shir

משתמש רשום
בס"ד
אני רחוקה מהעיר הזו ואין לי מושג אם יש שם אולפן ואיזה
בב"ב אני יודעת
גם באשדוד אם זה יעזור לך

650

משתמש צעיר
תודה על העזרה
אז בנתיים ננסה להסתדר בהקלטה ביתית..

mat

------- Magicode -------
תבדקו אולי המקרופון מכוון על מצב נמוך ולכן שומעים את הקול בגובה של הרעשים או לחילופין על מצב גבוה מדי מה שגורם לדיסטורשין

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הנה כמה טיפים שאולי יעזרו
תנסי ליצור אוהל משמיכת צמר (לדעתי זה ייצור אפקט דומה ליריעות אקוסטיות, יספוג את הרעשים מבחוץ, ואת ההד בפנים), להשאיר את המחשב בחוץ, כן? המחשב עצמו יוצר רעש רקע קבוע.
להניח את המיקרופון על בסיס יציב, שלא יזוז, ולא לשיר צמוד אליו.
אם יש בשיר קטעים שהבחורונת עולה בהם, להתרחק מהמיקרופון.
עדיף לעטוף את המיק' עצמו בבד אורירי/צמר דק זה ירכך את הקליטה של העיצורים שמשחררים בהם אוויר (יש מיקרופונים למחשב כאלה שבאים עם ציפוי כזה, אז הם עדיפים נראה לי)
מקווה שיעזור.
אגב, ייתכן שאיכות ההקלטה נמוה בגלל כרטיס קול לא איכותי, אולי במחשב אחר זה ילך אחרת.
בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה