התייעצות להישאר לבד-טור אישי נוקב מלב אל לב

מצב
הנושא נעול.

בעילום שם.

משתמש רשום
אני רוצה להעלות על הכתב קצת מהכאב שחווה כל בחור בשידוכים תקופה ממושכת:

אני בחור בן עשרים וכמה, לומד בישיבה חשובה, כבר כמה שנים בשידוכים, לא יותר מידי אבל מספיק.

התחלתי שידוכים כמו כולם בתחילת ועד שישי. בהתחלה כולם נפגשו, עוד בחור ועוד בחור וגם אני ביניהם. ואז התחילו גם להתארס. בהתחלה זה היה משמח, כל בחור שהתארס כולם שמחו בשמחתו ואני בתוכם. וזה המשיך עוד בחור ועוד בחור נפגשים ומתארסים, ואני בשונה מהם רק נפגש... בהתחלה זה היה עוד קל לשמוח בשמחת חבריי, אבל ככל שהלכו והתדלדלו החברים זה נהיה יותר ויותר קשה. ואז הגיע השלב שהועד מתחת מתחילים להתחתן, נהיה עוד הרבה יותר קשה לראות אותם מתחתנים ואני נשאר בישיבה. בנוסף לזה כולם מגיעים אליך ואומרים לך "בקרוב אצלך" וזה מאד מעצבן לשמוע. אפילו שהברכה מגיעה ממקום טוב, אבל לבחור מבוגר קשה מאד לשמוע את זה. וכל זה עוד בלי הסבל של לקבוע חדרים כל פעם מחדש. עם מי אני יהיה בחדר, אני כבר צריך להיות עם בחורים צעירים שלא היה לי איתם קשר בעבר, וצריך להתחיל להתרגל לשעות שינה אחרות, כי הם עוד בשלב שיש להם עוד מה לעשות בישיבה... וזה עוד בלי לדבר על כל חברותא שמתחתן לכמה צער זה גורם, להתחיל לחפש חברותא חדשה וכו...

לא נעים לי לכתוב את זה אבל ב"ה הגיע הקורונה וזה לא מזיק בשידוכים לא להיות בישיבה, אני בבית לא צריך לפגוש את הכאב הזה כל יום. לא צריך ללכת לישון בשעות לא שעות בגלל חברי החדר הצעירים. ב"ה לא פוגש את הבחורים המאורסים, לא צריך להחגיע לחתונות וממילא אף אחד לא מאחל לי "בקרוב אצלך" ו"מה איתך, למה אתה עדיין לא מתחתן... וכו.

וכל זה ממקצת הכאב שעובר על כל בחור ובחור מבוגר בישיבה ואפילו יותר צעירים ממני שבשידוכים תקופה ארוכה ומספיק גם להיות שנה בשידוכים בשביל שזה יהיה תקופה ארוכה.

לאור הדברים הנ"ל אני פונה בשמי ובשם עוד הרבה בחורים ואפילו לא כל כך מבוגרים לכל החברים מהישיבה שהתחתנו והמכרים כגון שכנים וכדו' שיגלו רגישות, לא צריך להיות שדכן בשביל לשדך. תסתכלו לצדדים לראות אם אתם מכירים רווקים או רווקות בשידוכים אל תחכו אפילו רגע, כל אחד שיש לו רעיון שמיד ינסה להציע. כל רגע ורגע שעובר זה סבל בל יתואר, ואם בזכות המכתב הנ"ל יבוא הצעה אפילו לרווק/ה אחד והיה זה שכרי.

• שנתבשר בשורות טובות...​

ששון אברהם

משתמש פעיל
אני רוצה להעלות על הכתב קצת מהכאב שחווה כל בחור בשידוכים תקופה ממושכת:

אני בחור בן עשרים וכמה, לומד בישיבה חשובה, כבר כמה שנים בשידוכים, לא יותר מידי אבל מספיק.

התחלתי שידוכים כמו כולם בתחילת ועד שישי. בהתחלה כולם נפגשו, עוד בחור ועוד בחור וגם אני ביניהם. ואז התחילו גם להתארס. בהתחלה זה היה משמח, כל בחור שהתארס כולם שמחו בשמחתו ואני בתוכם. וזה המשיך עוד בחור ועוד בחור נפגשים ומתארסים, ואני בשונה מהם רק נפגש... בהתחלה זה היה עוד קל לשמוח בשמחת חבריי, אבל ככל שהלכו והתדלדלו החברים זה נהיה יותר ויותר קשה. ואז הגיע השלב שהועד מתחת מתחילים להתחתן, נהיה עוד הרבה יותר קשה לראות אותם מתחתנים ואני נשאר בישיבה. בנוסף לזה כולם מגיעים אליך ואומרים לך "בקרוב אצלך" וזה מאד מעצבן לשמוע. אפילו שהברכה מגיעה ממקום טוב, אבל לבחור מבוגר קשה מאד לשמוע את זה. וכל זה עוד בלי הסבל של לקבוע חדרים כל פעם מחדש. עם מי אני יהיה בחדר, אני כבר צריך להיות עם בחורים צעירים שלא היה לי איתם קשר בעבר, וצריך להתחיל להתרגל לשעות שינה אחרות, כי הם עוד בשלב שיש להם עוד מה לעשות בישיבה... וזה עוד בלי לדבר על כל חברותא שמתחתן לכמה צער זה גורם, להתחיל לחפש חברותא חדשה וכו...

לא נעים לי לכתוב את זה אבל ב"ה הגיע הקורונה וזה לא מזיק בשידוכים לא להיות בישיבה, אני בבית לא צריך לפגוש את הכאב הזה כל יום. לא צריך ללכת לישון בשעות לא שעות בגלל חברי החדר הצעירים. ב"ה לא פוגש את הבחורים המאורסים, לא צריך להחגיע לחתונות וממילא אף אחד לא מאחל לי "בקרוב אצלך" ו"מה איתך, למה אתה עדיין לא מתחתן... וכו.

וכל זה ממקצת הכאב שעובר על כל בחור ובחור מבוגר בישיבה ואפילו יותר צעירים ממני שבשידוכים תקופה ארוכה ומספיק גם להיות שנה בשידוכים בשביל שזה יהיה תקופה ארוכה.

לאור הדברים הנ"ל אני פונה בשמי ובשם עוד הרבה בחורים ואפילו לא כל כך מבוגרים לכל החברים מהישיבה שהתחתנו והמכרים כגון שכנים וכדו' שיגלו רגישות, לא צריך להיות שדכן בשביל לשדך. תסתכלו לצדדים לראות אם אתם מכירים רווקים או רווקות בשידוכים אל תחכו אפילו רגע, כל אחד שיש לו רעיון שמיד ינסה להציע. כל רגע ורגע שעובר זה סבל בל יתואר, ואם בזכות המכתב הנ"ל יבוא הצעה אפילו לרווק/ה אחד והיה זה שכרי.

• שנתבשר בשורות טובות...​
כל הכבוד על האומץ!!! תמשיך!!! מחזיקים לך אצבעות!!!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
זה מאד יפה מצידך שאתה כותב כך, אבל תמיד יהיו את אלו שיגידו "מה בגלל שאני בחור מבוגר אני צריך לקבל הצעות כאלו מעליבות ?!"
לטובת המציעים - אם כבר יש רעיון, לחשוב קצת אם זה יכול להתאים בכללי

בעילום שם.

משתמש רשום
זה מאד יפה מצידך שאתה כותב כך, אבל תמיד יהיו את אלו שיגידו "מה בגלל שאני בחור מבוגר אני צריך לקבל הצעות כאלו מעליבות ?!"
לטובת המציעים - אם כבר יש רעיון, לחשוב קצת אם זה יכול להתאים בכללי
אתה צודק
לא כתבתי מספיק ברור הכוונה היא שדברים שמתאימים פחות או יותר
יש אנשים שהם לא מציעים עד שהם לא בטוחים שזה מתאים

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אתה צודק
לא כתבתי מספיק ברור הכוונה היא שדברים שמתאימים פחות או יותר
יש אנשים שהם לא מציעים הרבה פעמים עד שהם לא בטוחים שזה מתאים
מתאימים זה לפעמים סיבה לא להציע, כי מי יכול להבטיח שהוא יודע להתאים בחור לבחורה ?
כשכתבתי להתאים בכללי, כוונתי היא כזו
הבחור הוא בחור מצוין ? הוא מהמגזר הליטאי ? (סתם נקטתי דוגמה) הבחורה היא טובה ? מהמגזר הליטאי ?
אפשר להציע
ולא שעכשיו כל אחד יחשוב, "רגע היא מתאימה לתכונות/אופי שלו ? אני לא יודע/בטוח. אז עדיף לא להציע"
תציע, מקסימום הבחור יוריד מחוסר התאמת אופי/סגנון

בעילום שם.

משתמש רשום
מתאימים זה לפעמים סיבה לא להציע, כי מי יכול להבטיח שהוא יודע להתאים בחור לבחורה ?
כשכתבתי להתאים בכללי, כוונתי היא כזו
הבחור הוא בחור מצוין ? הוא מהמגזר הליטאי ? (סתם נקטתי דוגמה) הבחורה היא טובה ? מהמגזר הליטאי ?
אפשר להציע
ולא שעכשיו כל אחד יחשוב, "רגע היא מתאימה לתכונות/אופי שלו ? אני לא יודע/בטוח. אז עדיף לא להציע"
תציע, מקסימום הבחור יוריד מחוסר התאמת אופי/סגנון
כל מילה!

רייזי בירנבוים

קופילוביץ לשעבר, מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
בהזדמנות הזו אני רוצה להודות לכל האנשים מאחורי הניקים בפרוג שניסו, וחשבו, והציעו מלאאא הצעות לאח שלי (29).
הוא התארס בשעה טובה ומתחתן השבוע! (אמנם לא דרך פרוג, אבל אני מאמינה שכל הצעה מקרבת...)

מאחלת לכולם - בקרוב אצלכם בשמחות, מכל הלב!

mina

משתמש מקצוען
אפשר להציע
לא חל על כולם...
עם אותה הדוגמא ואחד מההורים יהיה גרוש - יש משפחה שעלולה מאוד להיפגע.
או עם אב הכלה עובד ולא יושב בכולל - כנ"ל.
לפעמים צריך להכיר קצת יותר.
אבל כן לפתוח עיניים ולראות מה מסביב. זה ברור.

מטעמים

משתמש מקצוען
אני הייתי מציע מהצד ההפוך: לא להיעלב.

גם לשדכנים מקצועיים יש אגף נפרד בפנקס שלהם לאנשים ש"נעלבים" מהצעות.

הורים, משודכים, משודכות. זהו הטריגר הגדול שמונע מכם הצעות.
תברחו ממנו כמו מאש.
גם אם מישהו הציע לכם הצעה שבאמת העליבה אתכם, תתאפקו ותורידו את ההצעה בצורה יבשה ללא הערות ביניים מיותרות.

לפעמים נחוץ לנו להסביר מה מתאים לנו שאין בהצעה שהציעו לנו (על מנת שהשדכן "יכיר אותנו" יותר טוב... -לכאורה)
בו בזמן שאין לשדכן מושג וחצי על מידת נחיתותה של ההצעה התמימה שהציע...
השדכן מעדיף להתעסק עם אנשים נוחים. ומי שנעלב הוא מעיק עליו.

אגב, כשמורידים הצעה, עדיף לעולם לא לשתף את השדכן בסיבת ההורדה. מכמה טעמים. ואכמ"ל...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא חל על כולם...
עם אותה הדוגמא ואחד מההורים יהיה גרוש - יש משפחה שעלולה מאוד להיפגע.
או עם אב הכלה עובד ולא יושב בכולל - כנ"ל.
לפעמים צריך להכיר קצת יותר.
אבל כן לפתוח עיניים ולראות מה מסביב. זה ברור.
נכון, אבל לא מדובר על בחור בן 18-20 שיכול לברור
מדובר על בחור מבוגר שכבר אין כמעט הצעות
לא חושב שזה המקום לברור את המשפחה

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
אני הייתי מציע מהצד ההפוך: לא להיעלב.
וגם להודות על עצם זה שחשבו עליכם!

לפעמים אני מציעה הצעה וההרגשה היא שהמשפחה עושה טובה שהיא בכלל שומעת את השם.... (אולי זה מרוב יאוש לאידעת)

אני מכירה מישהי שעל כל הצעת שידוך היא שולחת עוגה לשבת....
בא לכם עוגה לשבת? תתקשרו להציע להם שידוכים...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה