לדון לכף זכות או טאקט...?

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י mig;1355000:
הביטוי הוא:
"נוצרי יותר מאפיפיור"
ולא: "צדיק יותר מהאפיפיור"... ח"ו...
באמת זה "יותר קדוש מהאפיפיור" כביכול :rolleyes:. תרגום חופשי מאנגלית:
"holier than the pope"

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ch3;1355589:
דוגמא ממש טובה, לנו תמיד למדו, עדיף להקרא יאכנע, ולהיות חזקים עם זה, מאשר להראות כמו ברחוב.
והלוואי, שבזכות שלא שינו שמם, לשונם ומלבושם, שנגאל במהרה.

נ.ב. אני אוהבת לקרוא לילדי בשני השמות, מה הבעיה?
גם אני יצאתי פה יאכנע שקוראת לילדים שלה ב2 שמות :)

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarigold5;1355601:
גם אני יצאתי פה יאכנע שקוראת לילדים שלה ב2 שמות :)

אויש! לא הבנתם אותי!!!
לא אמרתי שזה יאכנע
נתתי דוגמא על חומרות מיותרות שגורמת לסביבה לגחך
כל המוסיף גורע - צו פרום איז קרום!!!
גם נשות השאלים לא מקשיבות לאף אחת כי הם הכי צנועות בעולם וחזקות בהשקפתם

ch3

משתמש פעיל
נכתב ע"י חנון;1355615:
אויש! לא הבנתם אותי!!!
לא אמרתי שזה יאכנע
נתתי דוגמא על חומרות מיותרות שגורמת לסביבה לגחך
כל המוסיף גורע - צו פרום איז קרום!!!

ומה עם קדש עצמך במותר לך?
נכתב ע"י חנון;1355615:
גם נשות השאלים לא מקשיבות לאף אחת כי הם הכי צנועות בעולם וחזקות בהשקפתם
הלכת על קיצוני.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ch3;1355628:
לא על חשבון הילדים
ממה שראיתי בסביבתי: הורים שצימצמו את הילדים יותר מידי ההורים גדלו לפתוחים ביותר ועושים מה שבא להם

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ch3;1355628:

יש דברים שהם קדש עצמך, ויש דברים שהם בל תוסיף.
ולא המוסכמות החברתיות קובעות את הגדרים.

ch3

משתמש פעיל
נכתב ע"י חנון;1355632:
לא על חשבון הילדים
ממה שראיתי בסביבתי: הורים שצימצמו את הילדים יותר מידי ההורים גדלו לפתוחים ביותר ועושים מה שבא להם
קודם כל, מאיפה לקחת את זה?? מי יחנך את הילדים אם לא ההורים.
ואז כאן השאלה, מה נקרא אצל אחד פתוח, לעומת השני.

והלוואי שלא נוכל להבין את ההורים שילדיהם פתוחים ביותר. 'אל תאמין בעצמך עד יום מותך', בדברים הללו רק תפילות.

נחל

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ch3;1355652:
ואז כאן השאלה, מה נקרא אצל אחד פתוח, לעומת השני.

והשאלה גם באיזה מצב מעמידים את הילדים מול החברה. האם הם מפנימים את מה שההורים מנחילים להם, או שבתוכם הם מתמרדים, או סתם ככה לא מתחברים לענין.
הרי כל המטרה בחינוך היא הטווח הארוך. אין ענין גדול שילד בן שמונה יהיה הכי 'צדיק' בכיתה, אם זה נעשה בצורה שמעוררת בו התנגדות פנימית

Yafittz

משתמש רשום
חנוך הנער על פי דרכו, תלוי בכל דבר אם זו הלכה או הנהגה באופן כללי צריך להאהיב את הדבר על הילד להראות את הערך של הדבר וממילא בעז"ה הוא יתחבר......

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תארו לעצמכם שכולנו היינו באותה רמה רוחנית,
כולנו היינו לובשים אותו דבר
וכו'...
היה יוצא שהיינו מלאכים!
לכל אחד יש רמתו שלו ולכל אחת עבודתו שלו,
ואם X הגיעה לדרגה גבוה יותר מY היא אמורה להעיר לה??
לא!!!
דבר נוסף-
חומרות זה ענין של נקודת מבט, וגם כאן לכל אחד ראיה שונה משל השני, השקפה שונה, וגם השתיכות מגזרת שונה, מה לעשות? בכוונה הקב"ה ברא אותנו שונים...
על כל אחד לעשות את עבודת ה' שלו ולא להתערב לשני בעבודת ה'...

הדיון פה נפתח במטרה לעזור ל'השראה' לדון את גיסתה לכף זכות,
ולדעתי הוא מיצה את עצמו

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י השראה;1353222:
אותה גיסה גם העירה לי אח"כ בשולחן שבת על כמה שערות שהציצו מהכיסוי. האמת? אחרי ההערה על שמירת העיניים ההערה הזו כבר ממש לא התקבלה אצלי ברוח טובה.
מה לעשות? אנחנו בני אדם. וגם אם אני באמת לא רוצה שיראו לי שערות מציצות עדיף שבעלי יעיר לי על זה ולא הגיסה מהצד השני של השולחן שכבר יש לה חשבון "צניעות" עוד משלשום איתי.

בטח הגיסה הזו כבר ממש בלחץ כי בעלה הודיע לה : או שאת מסדרת את ענין הצניעות איתה כדי שאני אוכל להסתובב פה (וגם לילדים לא יהי שאלות על השערות המציצות והברכיים) או שאנחנו אורזים ונוסעים. מה את רוצה שהיא תעשה???:)

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י מלכי;1354971:
בדורינו היום! גם אם את רוצה להעיר למישהו משהו - הכל צריך לבוא מתוך אהבה וקרבה ונתינה!

הדור המפונק!!!

היום את לא יכולה להעיר לאף אחת מאחיותיך שהלבוש שלה לא בסדר! ולא יכולה לומר שאצלנו לא מקובל - ממש לא!!! הדור לא יכול לשמוע ולא לקבל שום דעה כזאת!
הוא מיד נפגע ונעלב ולא ידבר איתך יותר מילה!

יש לי אחיות בחורות מתוקות וחביבות - שאכן - הן צעירות ולא נראות כמו אחיותיהן הגדולות מהן ב-10 שנים! כי הן חיות בדור של היום! ואני אישית גם לא דורשת מהן להראות כמו אחיותיהן הגדולות - בכל שבת שאחותי הנשואה מגיעה הן בורחות מהבית אלי / לאחות אחרת נשואה - ולמה? כי היא אומרת עליהן כל מיני דברים - אתן מודרניות ! או מידי מתלבשות! משקיעות את הראש בבגדים ולא במידות טובות ועוד............ והן לא מוכנות לשמוע!

ואילו אלי הן מגיעות - אני מסבירה להן בצורה מאד יפה שהן מתוקות, חביבות מדהימות ומה לא ! נראות מצוין! וטוב! ומותר להן להיראות טוב ובטעם טוב ובבגדים הכי יפים בחנויות. הן רק חייבות לשים לב שזה לא יהיה מוגזם! וזהו!
הן מקבלות את זה בצורה הכי טובה! ושואלות ומתייעצות האם זה טוב והאם לא!

המסקנה היא!

היום חייבים רק לקרב! ולאהוב ! וכשהקשר ממש ממש קרוב אפשר להוריד משהו.

אם היית מגיעה לגיסתך ואומרת לה יש לך טעם כ"כ יפה בבגדים, הילדים שלך תמיד נראים נסיכים! רק חבל שא"א להרים אותם על הידיים כי אח"כ חייבים ליטול ידיים ! היא היתה מקבלת את זה לגמרי אחרת!!!

לדעתי חלק מהסיבה שקשה לאנשים לקבל הערות טמונה בעצם הקונפליקט שהערה מציבה לפיתחם, חוסר המוכנות להתמודד עם שינויים וחיפוש האמת וחוסר הביטחון שלהם עצמם בצידקת דרכם.

ברגע שאדם שלם עם עצמו, זה לא יזיז לו.

שינוי אמיתי ולטווח ארוך מושג בד"כ כאשר הוא מגיע מצד האדם עצמו.

ההיגיון אומר שאם בן אדם מחפש להשתנות - הוא כבר ימצא את הדרך...

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ch3;1355652:
קודם כל, מאיפה לקחת את זה???
בתוך עמי אנכי יושבת וראיתי הרבה כאלה
הם לא עזבו את הדת ח"ו ומנהלים בתים חרדיים אבל יחסית להורים הם מודרנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה