לגבי הסמארטפון הכשר של נתיב

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
הבנתי שחוץ מהתשלום על המכשיר, וחוץ מהתשלום על הקו, צריך לשלם להם גם דמי מנוי חודשיים.
(הייתי קונה מרמי לוי, אבל המכשירים שלהם לא מוצלחים. אני רוצה את הg2 שיש לנתיב)

השאלה היא - למה בעצם אני צריכה לשלם לנתיב? אני אקנה מהם את המכשיר ואכניס שם סים אחר. הרי המכשיר חסום כבר. למה אני צריכה להמשיך לשלם מנתיב? מה הם עוד נותנים לי חוץ מהמכשיר שגם ככה עולה פי 2 מהמחיר המקורי בשוק?

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אתה יכול להכניס שמה כל סים שאתה רוצה, המכשיר חסום ואתה משלם על החסימה של המכשיר והתמיכה בחנות אפליקציות. זה סוג של כסף שכל עוד הם היחידים באישור הרבנים אז הם יכולים לקחת כל סכום שבא להם מתי שבא להם.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
מה קורה אם אני לא משלמת להם? הרי את המכשיר כבר קניתי, וקו טלפון זה לא מהם..

שרה'לה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sarit_f;1576309:
מה קורה אם אני לא משלמת להם? הרי את המכשיר כבר קניתי, וקו טלפון זה לא מהם..

אם את לא משלמת המכשיר נחסם.
אין פה ענין לקחת כסף כמה שרוצים בגלל שם היחידים, עלות החסימה התמיכה והשירות של החנות NATIV PLAY ועלויות השרתים מסתכמים בהרבה מאוד כסף.

כחלק ממהשגחה המכשיר שולח כל הזמן לשרת של נתיב "דביק" בכדי לוודא שמהכשיר לא נפרץ ואין בו תכנים אסורים (אפליקציות וכדו'), כך שהמחיר שהם מבקשים כלל לא מופרך בהתחשב במה שהם עושים / נותנים .

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני מכיר מישהו שיש לו מכשיר כשר של נתיב, אם סים שהוא הכניס שם. באמצע חול המועד החסימה של נתיב הפסיקה לפעול. המכשיר הפך לפרוץ לחלוטין. הוא סיפר, שניסה לפנות לנתיב, אבל (כפי שהוא הבין, כל כל פנים) הם לא עבדו בחול המועד. בינתיים, ממה שהוא סיפר על החוויות שלו, הבנתי שממש נפתחו לו העיניים מכל האפשרויות שיש במכשיר הפתוח.
אני חשבתי לעצמי על רכישת מכשיר כזה, אבל הסיפור הנ"ל העלה לי נקודה נוספת למחשבה.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הערת אגב, מי שחשובה לו הכשרות ולאו דווקא ה"חותמת", והוא לא נמצא בתחום האנדרואיד-ואין לו עניין לחפש הרפתקאות מיותרות, אפשר לעשות את אותו הדבר בדיוק באופן עצמאי..

ועוד הערה אחת, המחיר של נתיב הוא מופרך ומנצל. אין שום הצדקה לגבות את המחירים המפולפלים שהם גובים. כל העלויות שרק ישנם, מצטער, זה לא זה...!

יש כאן שליטה ומונופול אכזר בשוק שלנו, וזה גרוע מאוד.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רמה פלוס, זה שיש לך משהו נגד נתיב זה פשוט שקוף מכל אשכול תמים שנפתח כאן.
אף אחד לא הכריח אותך להשתמש במכשיר שלהם, אבל לא צריך סתם ללכלך, במיוחד שהדברים לא נכונים.

אני משתמשת כבר כשנה וחצי במכשיר שלהם, ואני חושבת שאם לא הייתי משלמת להם את התשלום החודשי, והמכשיר היה נשאר בדיוק כמו שקניתי אותו - איך זה היה נראה היום.
בשנה האחרונה נוספו עשרות (!!!!) אפליקציות חדשות, וזה מתווסף כל הזמן.
בנוסף יש עידכונים לאפליקציות, תוך חסימת האופציות שאינן מתאימות (כך שא"א שהכל יתעדכן מגוגל פליי)

לגבי מה שסיפר כאן s976 אין לי מושג, רק מה שברור שמכשיר לא נפרץ סתם כאן ביום בהיר, בלי שתעשה שום פעולה שתגרום לכך.

אין לי אחוזים בנתיב, אני פשוט לקוחה מרוצה, ואני לגמרי לא היחידה. מכירה עוד רבים שמשתמשים כבר תקופה ארוכה ומרוצים מאד. היום יש מגוון של מכשירים, כולם מעולים, והמחיר הוא ממש לא על החותמת או במטרה לסחוט את הציבור.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ביום שתהיה באמת תחרות דברים ישתנו!!

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
למה אצל רמי לוי אין את התשלום הזה?? אנחנו לא משלמים מספיק יקר על המכשיר עצמו??

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין לי מושג איך עובדת החסימה אצל רמי לוי, אבל כפי שהוסבר בתגובות הקודמות - אצל נתיב את משלמת על שירות החסימה, והמכשיר שלך כל הזמן מקבל מהם עידכונים.

אליזבט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
את משלמת תוספת רק אם את רוצה אינטרנט בנוסף על האפליקציות.
לי יש את המכשיר שלהם ללא אינטרנט בכלל רק רק אפלקציות ואני לא משלמת שקל בחודש.
ואגב גם אני לקוחה מאאאד מרוצה

MIC.MIS

סטודיו GlowUp בניית אתרי חנויות בהנהלת מיכל מישאלי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י אליזבט;1576589:
את משלמת תוספת רק אם את רוצה אינטרנט בנוסף על האפליקציות.
לי יש את המכשיר שלהם ללא אינטרנט בכלל רק רק אפלקציות ואני לא משלמת שקל בחודש.
ואגב גם אני לקוחה מאאאד מרוצה
אני שאלתי אם יש אפשרות כזו וענו לי בשלילה... קנית לא מזמן?

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מרשה לעצמי לא להגיב על הדברים שנאמרו לעיל, כשהמגיב לא מגיב מתוך ידע מקצועי בתחום, אלא בסה"כ לקוח שמרוצה ממה שיש לו ולא יודע דבר וחצי דבר מעבר, ועל זה פשוט לא דיברתי..
אם המחיר=תמורה נכון או לא נכון, יקבע המשתמש המקצועי החיצוני בתחום האנדרואיד, ולא מי שלא מכיר את התחום מעבר ל-"4.3 של המכשיר שהוא רכש מנתיב לפני כשנה.

בהצלחה.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
מה הכוונה אינטרנט בנוסף לאפליקציות? הרי האפליקציות עובדות דרך אינטרנט..
אני הבנתי שמשלמים להם על המכשיר (פי 2 מהמחיר של המכשיר בשוק הכללי)
חוץ מזה עוד 40₪ חודשי
וחוץ מזה לך תקנה סים ותשלם על הקו וכו'

אלא מה, התרגלנו
גם על בשר כשר אנחנו משלמים פי 2...
מה לעשות, החותמת שווה לנו הרבה מאד, ומנצלים את זה..
אני כן אקנה נתיב ואשלם כפול רק בשביל החותמת, אפילו שמאד קורץ לי לקנות בחצי מחיר ולחסום בדיוק כמו שנתיב חוסמים..

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarit_f;1576651:
מה הכוונה אינטרנט בנוסף לאפליקציות? הרי האפליקציות עובדות דרך אינטרנט..
אני הבנתי שמשלמים להם על המכשיר (פי 2 מהמחיר של המכשיר בשוק הכללי)
חוץ מזה עוד 40₪ חודשי
וחוץ מזה לך תקנה סים ותשלם על הקו וכו'

אלא מה, התרגלנו
גם על בשר כשר אנחנו משלמים פי 2...
מה לעשות, החותמת שווה לנו הרבה מאד, ומנצלים את זה..
אני כן אקנה נתיב ואשלם כפול רק בשביל החותמת, אפילו שמאד קורץ לי לקנות בחצי מחיר ולחסום בדיוק כמו שנתיב חוסמים..

אכן, משלמים על כשרות מהודרת, ולא צריך להיאנח על כך.
כמו בשאר הדברים שנוגעים ליר"ש יש לנו את חופש הבחירה, וזו הזכות שלנו לשלם יותר על הידור.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Nיכל;1576700:
אכן, משלמים על כשרות מהודרת, ולא צריך להיאנח על כך.
כמו בשאר הדברים שנוגעים ליר"ש יש לנו את חופש הבחירה, וזו הזכות שלנו לשלם יותר על הידור.
הבשר שבעלך שחט בעצמו, יהיה יותר מהודר בעינייך בכשרותו, מבשר שנשחט במשחטה כשרה בכשרות מהודרת...! מקווה בשבילו ובשבילך בכל אופן.

אין כאן חופש בחירה, ואין כאן זכר וזיקה כל שהיא ליר"ש והידור.

את לא משלמת על "כשרות מהודרת", אלא את משלמת על חותמת. נקודה.
ואכן, צריך להיאנח על העובדה שהשוק החרדי נשלט ע"י גורמים חיצוניים, ובצורה כזו.

תגובתי האחרונה לדיון המטופש הזה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י s976;1576325:
אני מכיר מישהו שיש לו מכשיר כשר של נתיב, אם סים שהוא הכניס שם. באמצע חול המועד החסימה של נתיב הפסיקה לפעול. המכשיר הפך לפרוץ לחלוטין. הוא סיפר, שניסה לפנות לנתיב, אבל (כפי שהוא הבין, כל כל פנים) הם לא עבדו בחול המועד. בינתיים, ממה שהוא סיפר על החוויות שלו, הבנתי שממש נפתחו לו העיניים מכל האפשרויות שיש במכשיר הפתוח.
אני חשבתי לעצמי על רכישת מכשיר כזה, אבל הסיפור הנ"ל העלה לי נקודה נוספת למחשבה.

אני מרגיש צורך לציין ולהוסיף, שבעקבות פירסום הודעתי הראשונה (המצוטטת), פנה אלי מישהו שקשור לגוף המפקח על הכשרות של נתיב ולקח פרטים על מנת להבטיח שמקרה כזה לא ישנה שוב.

(ודרך אגב, אם כבר מדברים על זה. רציתי לשאול משהו שהיה לא ברור לי. הרי מדובר על שימוש בסים לא כשר. אז איך בעצם כל הענין הזה כשר?)

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הסים לא כשר והחסימה נמצאת במכשיר, ברגע שהסים יהיה במכשיר אחר הוא יעבוד כמו כל סים לא כשר, זה לשאלה שמעליי.
לרמה פלוס, זה טוב מאוד שאנשים מסתובבים עם חותמת על הטלפון כי כן זה טוב שהשוק יישלט על ידי סטיגמות! וזה טוב שאדם ירגיש לא בנוח להסתובב עם מכשיר שהוא כל הזמן צריך להתנצל על זה שהמעבדה ליד הבית של הבן דוד שם לי על זה גירסה כשרה של אנדרואיד ועוד כל מיני סיפורים שמי שבאמת רוצה מסדר את המכשיר בשעה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י 3 פינות;1576958:
הסים לא כשר והחסימה נמצאת במכשיר, ברגע שהסים יהיה במכשיר אחר הוא יעבוד כמו כל סים לא כשר, זה לשאלה שמעליי.
זה ברור. שאלתי היתה האם זה נקרא "כשר" (ראיתי כאן גם כאלה שמדברים על "כשרות מהודרת").
זאת אומרת, השימוש בפלאפונים לא כשרים נאסר על ידי הרבנים, כמו כן נאסרה החזקתם.
האם אותם רבנים מתירים להחזיק סים לא כשר, מספר טלפון בקומה לא כשרה?
או שמי שנותן אישור לענין זה, זה לאו דווקא אותם רבנים שאסרו את הטלפונים לא כשרים.
או שמי שנותן חותמת למכשיר של נתיב, נותן אישור רק על החסימה, ואילו השימוש בסים לא כשר זהו על אחריותו של המשתמש (זאת אומרת, אם מישהו לא מציית להוראת הרבנים לגבי טלפנים לא כשרים, אז לפחות שיהיה לו חסימה)?

ובדרך אגב, עוד שאלה. הסים שמכסינים למכשיר של נתיב הוא פרוץ לחלוטין מצד עצמו. במכשיר אנדרואיד יש אפשרות לשתף גישה לאינטרנט דרך WI FI. כלומר, מישהו עם מחשב נייד יכול להתחבר לאינטרנט פרוץ דרך המכשיר "הכשר". (בדקתי זאת בעצמי במכשיר של נתיב עם סים לא כשר, ואכן כן הם הדברים). משמעות הדברים, שמי שיש לו מכשיר כשר, מחזיק אינטרנט לא כשר בבית. לא?

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רמה פלוס;1576765:
הבשר שבעלך שחט בעצמו, יהיה יותר מהודר בעינייך בכשרותו, מבשר שנשחט במשחטה כשרה בכשרות מהודרת...! מקווה בשבילו ובשבילך בכל אופן.

אינני סומכת על שחיטתו של בעלי, מהסיבה הפשוטה שאין לי אחד כזה.
אבל גם לו יצוייר שבעלי לעתיד יהיה שוחט, ולאחר שאדע שהוא אכן בקי בכל דיני והלכות השחיטה לחומרותיה, ואחליט משיקולים כלכליים לאכול רק משחיטתו במקום לרכוש את העופות עם חותמת הכשרות, זה עדיין לא יגרום לי להשמיץ את חברי הבד"ץ והשוחטים הממונים על ידם כאילו אינם מבינים כלום בשחיטה, ובוודאי שלא אלך לכל חברותי ואומר להם 'הבד"ץ רק מוכר לכם עוף באריזה עם חותמת, תתנו לבעלים שלכם לשחוט לבד'.
וד"ל.

נכתב ע"י s976;1576979:
זה ברור. שאלתי היתה האם זה נקרא "כשר" (ראיתי כאן גם כאלה שמדברים על "כשרות מהודרת").
זאת אומרת, השימוש בפלאפונים לא כשרים נאסר על ידי הרבנים, כמו כן נאסרה החזקתם.
האם אותם רבנים מתירים להחזיק סים לא כשר, מספר טלפון בקומה לא כשרה?
או שמי שנותן אישור לענין זה, זה לאו דווקא אותם רבנים שאסרו את הטלפונים לא כשרים.
או שמי שנותן חותמת למכשיר של נתיב, נותן אישור רק על החסימה, ואילו השימוש בסים לא כשר זהו על אחריותו של המשתמש (זאת אומרת, אם מישהו לא מציית להוראת הרבנים לגבי טלפנים לא כשרים, אז לפחות שיהיה לו חסימה)?

ובדרך אגב, עוד שאלה. הסים שמכסינים למכשיר של נתיב הוא פרוץ לחלוטין מצד עצמו. במכשיר אנדרואיד יש אפשרות לשתף גישה לאינטרנט דרך WI FI. כלומר, מישהו עם מחשב נייד יכול להתחבר לאינטרנט פרוץ דרך המכשיר "הכשר". (בדקתי זאת בעצמי במכשיר של נתיב עם סים לא כשר, ואכן כן הם הדברים). משמעות הדברים, שמי שיש לו מכשיר כשר, מחזיק אינטרנט לא כשר בבית. לא?

מספר הטלפון הוא אכן לא בקומה הכשרה, וזו אכן מגרעה ל'מראית עין', אבל המכשיר הוא חסום(=כשר), ולכן מי שצריך אותו - רוכש למרות הסיבה הזאת, ואם זה מעורר בעיות (כגון במקומות לימוד של הילדים) הסבר ע"כ ש'אני משתמשת בסמארטפון המוגן של נתיב ולכן זה מספר 'לא' כשר' תמיד יתקבל.
ובנוגע לשאלתך השניה, ניסיתי להפעיל נקודה חמה ניידת במכשיר שלי, וזה התנתק אחרי 2 שניות בלי אפשרות להתחבר מהמחשב הנייד. זה חזר על עצמו בכל פעם שניסיתי (במחשב ראו לרגע את הרשת שהגדרתי, אבל לא היה ניתן להתחבר). אין לי מושג באיזה מכשיר ניסית, אבל אצלי זה בפירוש בלתי אפשרי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה