דרוש מידע לא לקחת חבילה מהדואר על מנת שתחזור לנקסט זה גזל מהדואר??

• פותח הנושא cyp
  • פורסם בתאריך

cyp

משתמש מקצוען
רכשתי משהו בנקסט ואח"כ שמתי לב שהזמנתי מידות לא נכונות אז בצעתי הזמנה חדשה... חשבתי לא לקחת את החבילה הראשונה או לחתום על סירוב....אך פתאום חששתי שאולי זה גזל מהדואר שהרי אם אקח את החבילה ואז אשלח אותה חזרה הדואר יקוויח דמי משלוח טבין ותקילין....
יכולה לשאול רב אבל בגלל שיודעת שהרבה עושים את זה חשוב לי לשמוע אם יש כזה חשש באמת?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
@cyp זו בחירה של נקסט
לא כל חבילה כשאת חותמת על סירוב את מקבלת את כל הכסף חזרה.
בחברות האחרות אני חושבת שדואר ישראל פשוט לא מחזירים את זה כי הם לא משלמים להם את המשלוח .

• תודה
Reactions: cyp

bonbon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני סרבתי לקבל חבילה מvertbaudet בגלל מכס אם הם נותנים את האפשרות לסרב לא חושבת שיש עם זה בעיה

• תודה

ל123

משתמש מקצוען
נקסט מציעים את זה בעצמם כאופציה לביטול
כיון שאפילו דקה אחרי שמזמינים אי אפשר לבטל אצלם אז זה הפתרון שלהם
אם הם אומרים את זה אז לא חושבת שיש בעיה ..

• תודה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה היא לגבי הדואר, לא לגבי נקסט.
לא בדקתי הלכתית אבל ההגיון שלי אומר שכל עסקה שאנחנו מבצעים עם הדואר היא על דעת זה שבמידה והנמען לא ימצא/לא ירצה החבילה תחזור לבעליה.
את לא עובדת עליהם או משהו, את פשוט מסרבת לקבל את החבילה והם בעצמם אומרים שזו זכותך.

• תודה

cyp

משתמש מקצוען
תודה רבה,
חשבתי כך כי ברגע שאני מחזירה את החבילה אני משלמת דמי משלוח וכעת הם בעצם מפסידים את זה

שוש12

משתמש פעיל
צריך לשאול רב
1. יתכן גזל מנקסט - הם שילמו על משלוח (והכניסו את העלות בחישוב עלויות המוצרים) ואם לא תקחי את החבילה, הם יצרכו עדין לשלם על המשלוח, ובמקביל להחזיר לך את עלות המוצרים...
2. יתכן גזל מהדואר - אם תכננת להחזיר דרכם והם היו אמורים להרוויח עלות של עוד משלוח - אבל זה לא גזל מוחשי אלא סוג של "גזל תכנוני"...

• תודה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
צריך לשאול רב
1. יתכן גזל מנקסט - הם שילמו על משלוח (והכניסו את העלות בחישוב עלויות המוצרים) ואם לא תקחי את החבילה, הם יצרכו עדין לשלם על המשלוח, ובמקביל להחזיר לך את עלות המוצרים...
2. יתכן גזל מהדואר - אם תכננת להחזיר דרכם והם היו אמורים להרוויח עלות של עוד משלוח - אבל זה לא גזל מוחשי אלא סוג של "גזל תכנוני"...
1. מנקסט זה ודאי לא גזל, כי גם אם אקח את החבילה ואשלח אותה על חשבוני חזרה, הם יזכו אותי בכל הכסף, והם הפסידו את דמי המשלוח, כך שלא יהיה להם שום רווח אם אני אשלם את דמי המשלוח חזרה.

2. מה בדיוק הקומבינה? מילא אם [תאורתית] היית מבקשת מהפקידה שתפתח את החבילה ותוציא פריט אחד ואז היית מחזירה את השאר, אז יכול להיות שיש בעיה, אבל להחזיר את החבילה במלואה? - זה כלול בהסכם שבשליחה בדואר.

נ.ב. מי שמזמינה בנקסט פריטים מיותרים כדי שתגיע לסכום גבוה כדי שיהיה לה משלוח חינם, ובשעת ההזמנה בדעתה להחזיר אותם בוודאות, אז לכאורה יש כאן גזל הגוי.

אליש

משתמש מקצוען
אם כך זה גזל בכל מקרה שמחזירים, גם אם היא שולחת לבד.

• תודה

cyp

משתמש מקצוען
מצד נקסט אין משום בעייה רק שאלתי מבחינת הדואר.... אם המוכר שולח משהו בטעות אז זכותי לחתום על סירוב אבל אני הזמנתי בידיעהלכן אני מסתפקת... טוב נראה...אני ישאל את הפקידה בדואר מי בעצם מפסיד מזה

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  33  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה