לאן אתם מתקשרים? קל-קו ודומיהם...

מצב
הנושא נעול.

וינברג שמוא

משתמש רשום
תודה רבה
להרב/נית קל קו ש/תליט"א
על הצטרפותו/ה לפורום
ומענה לכל בעיה במערכת
בשם כולם נברכו בהצלחה

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אפשר שאלה?
למה הסדר רנדומלי? ז"א כשאני מחפש לפי קו, אחרי שאני בוחר את החברה, מוקראים האזורים והמסלולים בסדר משתנה, כך שאני לא יכול להקיש לפי הזיכרון (אפילו מהדקות האחרונות!)?

קל קו

משתמש חדש
נכתב ע"י טקסטיב;1594761:
אתה צודק, גם לי זה מאוד עוזר.

הבעיה היא שהמצב היה שבשעה 8:05 הוא אומר: האוטובוס יצא בשעה 7:50 (כשהוא כבר בעצם כבר יצא) ויגיע לתחנה המבוקשת בשעה 8:07.
כשהוא אמור להגיד: יגיע בעוד 2 דק'.

לא משנה, היום זה עבד בסדר...

ממערכת משרד התחבורה מגיעים חיזויים בשני צורות, צורה אחת כשהאוטובוס במסלול וצורה שנייה כשהאוטובוס טרם יצא למסלול, במערכת "קל-קו" יש הבדל בתמלול בין שני הצורות, חיזוי של אוטובוס שכבר נמצא במסלול המערכת תעדכן "יגיע בעוד X דקות" ואילו בחיזוי של אוטובוס שטרם יצא למסלול המערכת תעדכן "ייצא מתחנת המוצא בשעה X ויגיע לתחנה המבוקשת בשעה Y".
קורה לפעמים שיש תקלה בחיזוי ממשרד התחבורה וגם אחרי שהאוטובוס כבר במסלול צורת החיזוי שמתקבל הוא כמו אוטובוס שעדיין לא במסלול ולכן קורה המצב שציינת, לרוב מדובר בתקלות נקודתיות שאינם בשליטתי, כדאי מאד לא לסמוך על החיזוי במצב כזה כי לרוב זה אומר שהחיזוי נכון לזמן של טרם יציאת האוטובוס למסלול כמו למשל במקרה שציינת יתכן שהחיזוי של הגעה ב-8:07 דקות הוא נכון לשעה 7:49 ומשום מה הוא נתקע במערכת עד כעת במקום שיבוא חיזוי עדכני בהתאם למיקום האוטובוס (זה לא סותר שהוא אכן יגיע ב-8:07 דקות אבל זה חיזוי לא עדכני).
אם את/ה שם לב שמדובר במשהו גורף על קו מסויים בשעה מסויימת תעדכנ/י אותי בבקשה באישי עם פרטים מדוייקים ואני אפנה את למשרד התחבורה לבדיקה.

נכתב ע"י טקסטיב;1594876:
אם הסדרן לא הזין, אז איך זה שבמספר של טל-בוס כן אמרו לי באותו הרגע זמן מדוייק, ובקל-קו לא...?!

במערכת טל-בוס למיטב ידיעתי אין שום הבדל בין שני צורות החיזויים ותמיד ניתוח המידע שמתקבל הוא "יגיע בעוד X דקות" גם במצב של אוטובוסים שטרם יצאו למסלול, לכן במקרה כזה זה נשמע כאילו הוא יותר מדוייק.

קל קו

משתמש חדש
נכתב ע"י למען דעת;1595051:
אפשר שאלה?
למה הסדר רנדומלי? ז"א כשאני מחפש לפי קו, אחרי שאני בוחר את החברה, מוקראים האזורים והמסלולים בסדר משתנה, כך שאני לא יכול להקיש לפי הזיכרון (אפילו מהדקות האחרונות!)?

הסיבה היא בגלל שטרם שמוקראים האזורים והמסלולים השונים נעשה בדיקה באלו אזורים ומסלולים ישנם כעת חיזויים ורק אלו מושמעים, כדי למנוע מצב שתשמע נסיעות שכלל לא פעילות היום או שכבר סיימו פעילותם ליום זה.

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י נקודת מחשבה;1592086:
0583222333

מעולה!!!!

אפשר לקצר את תהליך ההמתנה ולשמור את המספר כבר עם מספר התחנה ומספר הקו אם זה קו קבוע שאתם עולים בו - לרשום את המספר ללחוץ * ארוך(זה יוצר את האות P או ,) לרשום 1 שוב פעם * ואז את מספר התחנה ואז # ואת מספר הקו ושוב #

דוגמה: 0583222333P1P12345#402#
כיום זה מיותר!
בלחיצה על מקש 3 אפשר להגדיר מ-1-9 מספרים קבועים בזיכרון!

popsi

משתמש פעיל
בקשה שרציתי לבקש כבר מזמן, מקש יחיד לקו אחר שיש לו רק שינוי במסלול, דהיינו קו 350/351 שכל השינוי הוא רק במסלול ההגעה לאשדוד, וכל השאר אותו דבר, אפשר לעשות שחיפוש של 350 יביא גם תוצאות של 351.

אפשר לעשות זאת שבהקשת מספר קו לאחר מספר תחנה שיוכלו להקיש סידרה של קווים בהפרדה של כוכבית, ומענה תינתן בהתאם. למשל
350 כוכבית 351 סולמית

קל קו

משתמש חדש
נכתב ע"י popsi;1596675:
בקשה שרציתי לבקש כבר מזמן, מקש יחיד לקו אחר שיש לו רק שינוי במסלול, דהיינו קו 350/351 שכל השינוי הוא רק במסלול ההגעה לאשדוד, וכל השאר אותו דבר, אפשר לעשות שחיפוש של 350 יביא גם תוצאות של 351.

אפשר לעשות זאת שבהקשת מספר קו לאחר מספר תחנה שיוכלו להקיש סידרה של קווים בהפרדה של כוכבית, ומענה תינתן בהתאם. למשל
350 כוכבית 351 סולמית

בהחלט רעיון נחמד, אבל צריך לזכור שלפעמים כמוסיפים שכלולים זה רק מסבך דברים.
גם כעת ניתן ע"י הקשה על 2 לבחור קו אחר בתחנה זו ללא צורך להקיש שוב את המספר תחנה.

פינת המבקר

משתמש רשום
אכן קל קו מדויק אך לא פעם יצא לי שבא לי אוטובוס שלא הופיע במערכת..
וע"כ לא כדאי לסמוך ע"ז בכל מצב.

popsi

משתמש פעיל
נכתב ע"י קל קו;1598001:
בהחלט רעיון נחמד, אבל צריך לזכור שלפעמים כמוסיפים שכלולים זה רק מסבך דברים.
גם כעת ניתן ע"י הקשה על 2 לבחור קו אחר בתחנה זו ללא צורך להקיש שוב את המספר תחנה.

הפתרון שמקש נניח 9 בתפריט הראשי יעביר את המשתמש לתפריט של חידושים ודרכו יוכלו להפעיל את האופציות החדשות, ואם זה לא יגרום לשיבושים זה יעבור לרגיל לאחר DEBUG שיבוצע בתת התפריט.

הדרה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מנדי שלום;1599475:
האם ניתן לדעת מתי יגיע האוטובוס לתחנה בעיר היעד? תחנת ירידה?
אם מקישים את מספר התחנה של היעד זה אומר באיזה שעה האוטובוס יבוא לשם

אני משתמשת במס' הבא: 0733733733.
בתחילת המענה הם נותנים אפשרות לעבור למספר החדש של מערכת חדישה יותר- 0548500040
אני עדיין משתמשת במערכת הישנה.

היתרון של המערכת הזו: אפשר לשמור שאילתות קבועות בזיכרון.

מה הכוונה- מאוכזבת? הזמנים לא מדוייקים? המערכת לא מזהה אוטובוסים?
גם בקל קו אפשר לשמור שאילתות קבועות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה