מידע שימושי כתיבת ספר ראשון - מה התהליך?

ורחוק

משתמש רשום
שלום רב,
לא הצלחתי לפתוח את הדיון הנ"ל בפורום סיפורת.

רציתי לשאול מהו התהליך להוצאת ספר ילדים, כאשר יש כבר טקסט מוכן [עוד לא מוגה כמובן].
ראיתי מאמר ברשת על הנושא, אך הייתי מעדיף לשוחח טלפונית עם אדם שכבר עשה את זה [גבר], כדי לדעת מהם השלבים שאני צפוי לעבור וכו'.
אפשר גם לתת מידע פה כמובן בכללי. ואם אפשר לדעת טווח מחירים של הוצאת ספר או האם יש שלבים 'מקצועיים' שניתן לדלג עליהם.
לדוגמא, אם הסופר גם יודע לאייר ויש לי איורים שאוירו על דף, האם אפשר, ואם כן כיצד, להעבירם למחשב וכו'.

אפשר כמובן לפנות גם בפרטי

תודה מראש

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כאן יש תשובה מפורטת של הסופרת רותי קפלר.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית

ורחוק

משתמש רשום
תודה רבה, מחר בע"ה אעבור על המידע שנשלח.

וסליחה על הבורות, אבל בתיאוריה, אם יש לי בשביל ספר ילדים :
1. טקסט טוב, מוכן ומוגה
2. חבר שאייר איורים יפים
3. לוקח את כל הנ"ל, ומשלב ב"פאוור פוינט", וממספר את העמודים וכו'

האם באופן תאורטי, אפשר לקחת דבר כזה לבית דפוס שמדפיס ספרים, ולקבל תוצאה טובה ? או שזה ממש לא יכול לעבוד ככה ?

שוב, סליחה על הבורות

פרודקשיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
וסליחה על הבורות, אבל בתיאוריה, אם יש לי בשביל ספר ילדים :
1. טקסט טוב, מוכן ומוגה
2. חבר שאייר איורים יפים
3. לוקח את כל הנ"ל, ומשלב ב"פאוור פוינט", וממספר את העמודים וכו'

האם באופן תאורטי, אפשר לקחת דבר כזה לבית דפוס שמדפיס ספרים, ולקבל תוצאה טובה ? או שזה ממש לא יכול לעבוד ככה ?
לא מומלץ בכלל
כדי להדפיס ספר צריך לדעת להתאים את הקובץ מראש בצורה מתאימה
1. חייב שיהיה בצבעי דפוס ולא צבעי מחשב
2. חייב גלישת שוליים בשביל החיתוך
חייב התאמה מדוייקת לגודל של הספר הרצוי והתאמת מס' עמודים - בדר"כ מדפיסים בשמניות (8 עמודים על שבלונה מקפלים ואז חותכים שוליים)
3. צריך לדעת לתכנן את סדר העמודים בצורה שמה שמעוניינים שיודפס בצד ימין יהיה ימין ומה שאמור להיות בצד שמאל יודפס באמת על צד שמאל
4. כריכה הרבה יותר מורכב ודורש הכנה מותאמת לגודל של הספר סימני חיתוך וקיפול ושוליים גדולים

אם תרצו אני מתעסקת בעיצוב עימוד והכנה לדפוס של סיפרי ילדים

בהצלחה!

ורחוק

משתמש רשום
תודה רבה על המידע, בהחלט מועיל.

שוב שאלת בורות, הפעם כנראה שאחרונה.

לגבי הדפסת הספר.
אני מאמין שיש מינימום לכמות ספרים להדפסה, וכמובן גם שככל שמדפיסים יותר, המחיר יורד.

אבל, אם לדוגמא המינימום זה 1,000 יחידות
יש אפשרות שבית הדפוס יסכים שזה יורכב מ 3 ספרים ? לדוגמא 330 מכל ספר, ולא 1,000 זהים ? [אז אולי לא בדיוק באותו מחיר שהיה לוקח ל1,000 ספרים זהים, אלא גבוה יותר, אבל לא משמעותית]

תודה מראש

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אבל, אם לדוגמא המינימום זה 1,000 יחידות
יש אפשרות שבית הדפוס יסכים שזה יורכב מ 3 ספרים ? לדוגמא 330 מכל ספר, ולא 1,000 זהים ? [אז אולי לא בדיוק באותו מחיר שהיה לוקח ל1,000 ספרים זהים, אלא גבוה יותר, אבל לא משמעותית]

אין כמות מינימום, אפשר גם להדפיס ספר אחד בודד אם רוצים. רק שזה יעלה המון.

בכמויות קטנות משתמשים בדפוס דיגיטלי, בכמויות גדולות - דפוס אופסט (אפשר למצוא כאן הסבר על ההבדלים ביניהם).

באופסט אחד המרכיבים היקרים הוא לוחות ההדפסה. ולכן ככל שמדפיסים יותר עותקים, המחיר לעותק יוצא נמוך יותר, כי העלות המשמעותית היא של הלוחות עצמם ולא של הדפסת עותק נוסף.

באופסט כמובן שאי אפשר לחלק כמות מוזמנת של 1000, לשלושה ספרים שונים. כי זה ידרוש הכנת שלושה סטים שונים של לוחות והמחיר יזנק בהתאם.

ורחוק

משתמש רשום
תודה על ההסבר

האם יש המלצה לדפוס דיגיטלי שאתם מכירים ?

נערך לאחרונה ב:
תודה על ההסבר

האם יש המלצה לדפוס דיגיטלי שאתם מכירים ?
לפני שאתה מדפיס, תחשוב על ההפצה.
כדי שהספר יימכר בכמות כדאי להפיץ באור החיים או ביפה נוף.
הרבה פעמים ההפצה מותנית בכך שההדפסה הייתה אצלם.
והמחירים שהם גובים הם לא יקרים.

ורחוק

משתמש רשום
תודה על התגובה

רק בשביל ההבנה, האם דפוס דיגיטלי אומר שהספרים שייצאו הן כמין ספר-חוברת כרומו כזה ? כמו כל מיני ספרי ילדים של 'חסדי נעמי' וכו' ?
או שגם בדפוס דיגיטלי יכול לצאת ספר קשיח ורגיל ?

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
דפוס דיגטלי מוציא ספר רגיל לכל דבר ועניין, רק צורת ההדפסה שונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה