עזרה כתיבת יומן

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לקראת התחלת כתיבת ספר ביכורי, אשמח לעזרתכם
מדובר בספר אמיתי, על קרוב רחוקים, שאמור להיות כתוב בצורת יומן, מכיל סיפורים קצרים של מקסימום חצי עמוד כל אחד.
אשמח להמלצות על: חלוקה לפרקים, פתיחה, האם לכתוב תאריכים ועוד המלצות שיש לכם בכלל

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נשמע ממש טוב!
מציעה לך להתחיל להתחיל לכתוב ותוך כדי כך לבחון איך זה מסתדר.
הרעיונות שכתבת מעולים, למשל בכל עמוד סיפור, ונראה לי יהיה מקסים אם יהיה איור מתאים בתחתית כל עמוד, אם כי זו המלצה שלי כי אני אוהבת ציורים...

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לקראת התחלת כתיבת ספר ביכורי, אשמח לעזרתכם
מדובר בספר אמיתי, על קרוב רחוקים, שאמור להיות כתוב בצורת יומן, מכיל סיפורים קצרים של מקסימום חצי עמוד כל אחד.
אשמח להמלצות על: חלוקה לפרקים, פתיחה, האם לכתוב תאריכים ועוד המלצות שיש לכם בכלל
כאשר כותבים סיפור בגוף ראשון, ואולי במיוחד כשמדובר ביומן- צריך הרבה משחק, אולי אפילו יותר מכושר כתיבה.
רוצה לכתוב מאורע כל שהוא שקרה לדמות? נסה להיות הדמות הזאת, לדמיין איך זה קרה כולל הבעות הפנים של הסובבים אותך והרגשותיך לגביהם, נסה להרגיש עד העומק את הדמות- ולשאול את עצמך (הדמות): איך אתה מרגיש עכשיו? מבולבל, עצבני, מתרגש? מה גרם לך לזה? האווירה הכללית, המסקנה שהגעת אליה אתמול, משפט של אחד הסובבים?
כשתהיה הדמות לגמרי, תזכור את המאורעות (גם אלו שאתה לא מציין בסיפור) לפרטי פרטים, תרגיש רגשות מסוימים כלפי אנשים מסוימים מהסיפור (גם אלו שאתה לא חושב לספר עליהם), יהיו לך חלומות, רצונות, תקוות- אז תשב לכתוב את הפרק הנוכחי.
ואז- ביומן אין כללים... ברגע שתכנס לדמות הכתיבה כבר תזרום לך בעז"ה.
עם תאריך, בלי תאריך? תלוי באופי של הדמות ובמצב הרוח שלה כרגע. פתיחה? כנ"ל, הדמות לא ישבה ותכננה את זה, לכן ממילא כשתיכנס אליה גם אתה לא תצטרך לשבת ולתכנן.
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה