מסעדה כשרות קפה גרג בבני ברק

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אף אחד לא אמר להטעות, ואף אחד לא התכוין להטעות.
הנידון היה האם צריך לרוץ אחרי מי שאוכל חת"ס ולהודיע לו שזה מחפוד. וע"ז כתבו שפשוט לחלוטין שאין ענין וצורך.
ועל זה נאמר בושה בושה

זה בדיוק נקרא להטעות

אם בא לי יום אחד לאכול חת"ס ולא לאכול מחפוד, מה אז?

"פשוט לחלוטין שאין עניין וצורך..."
וואלה!

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אם בא לי יום אחד לאכול חת"ס ולא לאכול מחפוד, מה אז?

אם לא אכפת לך לאכול ללא כשרות, מדוע שלא תאכל מחפוד?
אם מדובר ממניעים גזעניים, אין חובה לתמוך בכך.

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
תמיד אמא שלי אמרה לי לא להתרגז מאמירות מטופשות
כלום לא עזר, אני קורא את זה ומתרגז ממש.

3524

משתמש מקצוען
ככה
לא בטוח שאתה צודק,

תחשוב על יהודי פשוט מפתח תקוה, הוא ירא שמים ומקפיד על כשרות, הוא משתייך לקהילת חוג חתם סופר שם והרב דייטש רב הקהילה הוא הרב המובהק שלו. יש אנשים כאלה? מן הסתם כן. הוא מותר לו לסמוך על הכשרות של הרב שלו? מן הסתם כן. אז מה, לכן תאכיל אותו גם מחפוד שלא בידיעתו? כל אחד וההקפדות שלו. אין כאן הכללות.

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
ככה

לא בטוח שאתה צודק,

תחשוב על יהודי פשוט מפתח תקוה, הוא ירא שמים ומקפיד על כשרות, הוא משתייך לקהילת חוג חתם סופר שם והרב דייטש רב הקהילה הוא הרב המובהק שלו. יש אנשים כאלה? מן הסתם כן. הוא מותר לו לסמוך על הכשרות של הרב שלו? מן הסתם כן. אז מה, לכן תאכיל אותו גם מחפוד שלא בידיעתו? כל אחד וההקפדות שלו. אין כאן הכללות.
חזק!

אחד שחושב

משתמש פעיל
אני עובר על התגובות ופשוט נדהם מהבורות, שום גוף כשרות אינו נמדד ואינו אמור להימדד על פי עדתיות או על פי העומד בראשו.
כשות טובה נמדדת בהקפדות שלה, בפיקוח,, באי החלקת כל מיני דברים וכדו', ולכן לומר שבית יוסף זה מהודר זה בורות, זה לא טרף אמנם אבל זה גם לא מהודר (אגב, הם גם לא מתיימרים להיות כאלה), תאכלו את ההכשר הזה בכיף אבל אל תהפכו אותו להכי טוב, וכנ"ל לגבי חוג חת"ס למי שיודע, בשונה מכשרות הרב מחפוד שהיא אכן מהודרת, ודאי יותר מההכשרים הנ"ל.
ומי שמעולם לא חקר ובדק בנושאים האלה, שידע שכשרות לא נמדדת בכלל לפי הרגשת הלב אלא אך ורק לפי פרמטרים הלכתיים.

3524

משתמש מקצוען
אני עובר על התגובות ופשוט נדהם מהבורות, שום גוף כשרות אינו נמדד ואינו אמור להימדד על פי עדתיות או על פי העומד בראשו.
כשות טובה נמדדת בהקפדות שלה, בפיקוח,, באי החלקת כל מיני דברים וכדו', ולכן לומר שבית יוסף זה מהודר זה בורות, זה לא טרף אמנם אבל זה גם לא מהודר (אגב, הם גם לא מתיימרים להיות כאלה), תאכלו את ההכשר הזה בכיף אבל אל תהפכו אותו להכי טוב, וכנ"ל לגבי חוג חת"ס למי שיודע, בשונה מכשרות הרב מחפוד שהיא אכן מהודרת, ודאי יותר מההכשרים הנ"ל.
ומי שמעולם לא חקר ובדק בנושאים האלה, שידע שכשרות לא נמדדת בכלל לפי הרגשת הלב אלא אך ורק לפי פרמטרים הלכתיים.
תחום הכשרות הוא לא תחום שהוסמכתי בו, אבל, מותר לי להסתייג?

בגדול יש מצב שאתה צודק, אבל אנחנו אנשים קטנים, לא שולטים בכל התחומים שבעולם, אין לנו דרך לדעת באמת מה מהודר ומה לא, להשערתי כל וועדי הכשרות מתאמצים להיות מהודרים, ולא בהכרח שמה שאומרים ברחוב זה מה שבאמת קורה בשטח. היות ואין לנו דרך לדעת מה באמת קורה במטבחים אנחנו נאלצים לראות מי נותן את הכשרות ולהחליט בינינו לבין עצמנו האם אנחנו סומכים עליו או לא.

למשל, יש לנו שאלה הלכתית, נלך לרב ונשאל אותו, נסמוך על התשובה שהוא ענה? אז למה לא נסמוך אם הוא אומר על מאכל פלוני שהוא כשר? אם בחרנו לסמוך על רב נסמוך עליו עד הסוף.

לכן, היות ואנחנו בדור שכל אחד בוחר לעצמו מי הרב שלו, לדעתי ברור שכל אחד צריך לגשת לרב שלו שיעשה לו רשימה על איזה רב מכשיר הוא יכול לסמוך ועל איזה לא. כי כיום, ה'פופולריות' (או העדרה) של כשרות כזאת או אחרת אין לה כל קשר למצבה הכשרותי האמיתי.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
ככה

לא בטוח שאתה צודק,

האם אתה בטוח כי הרב הנזכר עומד מאחורי ה"כשרות" הנ"ל?

3524

משתמש מקצוען
האם אתה בטוח כי הרב הנזכר עומד מאחורי ה"כשרות" הנ"ל?
אין לי מושג ירוק. דיברתי ברמת העיקרון.

מצדי תחליף את זה לבד"ץ מישקולץ, העקרון הוא דומה. כי באמת רצית שחסיד מישקולץ (ובסוכות יש רבבות כאלו...) לא יסמוך על הרבי שלו? בפרט שהוא כבר בין כה סומך על פסיקת בד"ץ מישקולץ בענין יו"ט שני לבני חו"ל...

נערך לאחרונה ב:

יצחק77

משתמש מקצוען
ברור שהשחיטה של הרב מחפוד מהודרת ביותר
אך האם ההשגחה במסעדה החילונית בעיר החילונית היא ברמה שאפשר לקרוא לה מהדרין ללא פקפוק?????
לא כל מי שמומחה לשחיטה וצדיק מסוגל לנהל כשרות באזור חילוני ,
יכול להיות שיש לו גישה של להציל יהודים מאכילת טריפה עד מקום שידי מגעת אבל להגיד שזה מהדרין למי שמקפיד על קלה כבחמורה הדרך רחוקה

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אין לי מושג ירוק. דיברתי ברמת העיקרון.

מצדי תחליף את זה לבד"ץ מישקולץ, העקרון הוא דומה. כי באמת רצית שחסיד מישקולץ (ובסוכות יש רבבות כאלו...) לא יסמוך על הרבי שלו?
העיקרון הוא שה"כשרות" הנזכרת, כל מומחה כשרות ידאג להבהיר כי לא מדובר בכשרות שראוי לסמוך עליה (במילים מאד עדינות).
ולו יצוייר שיש אנשים ספיצפיים שהרב המובהק שלהם הוא נותן הכשרות הנ"ל, נו שוין. לא עליהם דיברתי. (ובכשרות הנ"ל גם זה לא קיים)

3524

משתמש מקצוען
העיקרון הוא שה"כשרות" הנזכרת, כל מומחה כשרות ידאג להבהיר כי לא מדובר בכשרות שראוי לסמוך עליה (במילים מאד עדינות).
ולו יצוייר שיש אנשים ספיצפיים שהרב המובהק שלהם הוא נותן הכשרות הנ"ל, נו שוין. לא עליהם דיברתי. (ובכשרות הנ"ל גם זה לא קיים)
לא מופרך, אבל קודם תמצא לי מומחה כשרות אחד שאיננו נגוע באינטרסים ופניות אישיות.

לכן הצעתי את דברי חז"ל 'עשה לך רב והסתלק מן הספק', שכל אחד ישאל את רבו האישי מה הוא יכול להכניס לפה ומה לא.

אנחנו אישית עשינו כך, וההנחיות שקיבלנו היו די מפתיעות, לא כל כך התאימו למה שהיה ידוע לנו מהסטיגמה שברחוב.

יצחק77

משתמש מקצוען
חושבני שמיצינו
מי שרוצה באמת להחכים
יכול לדפדף בפורום לתורה יש המון חומר על כשרויות
מקובל שיש כאלו שמאד צריכים את היציאות והאוכל במסעדות ואין עניין לקלקל את החגיגה הזו עם עובדות
מי שבאמת מעוניין להגיע לחקר האמת ימצא את הדרך
אני לא חושב שרב בית כנסת מקומי חשוב וצדיק ובקי בהלכות, יש לו את היכולת להקיף את הנושא
אם לא נכנס לזה ראשו ורובו בסיורים ונסיון אישי, אחרת הוא כמו כל אחד מאיתנו

יצחק77

משתמש מקצוען
יש בהחלט, אם תחפש תמצא
כולם נגועים באינטרסים אבל מי שכשרות חשובה לו וחי את זה
מפתח עם השנים יכולת אבחנה מה הם עובדות ומה רכילות מי נאמן ומי קשקשן , ויש גם רושם מצטבר אם כוווולם אומרים דהיינו כל המומחים על הכשר מסוים שאסור לאכול אותו כנראה שזה המצב,
ואי אפשר להטמין ראש בחול ולהגיד אבל ראיתי הרבה חרדים אוכלים שם,

3524

משתמש מקצוען
כולם נגועים באינטרסים אבל מי שכשרות חשובה לו וחי את זה
מפתח עם השנים יכולת אבחנה מה הם עובדות ומה רכילות מי נאמן ומי קשקשן , ויש גם רושם מצטבר אם כוווולם אומרים דהיינו כל המומחים על הכשר מסוים שאסור לאכול אותו כנראה שזה המצב,
ואי אפשר להטמין ראש בחול ולהגיד אבל ראיתי הרבה חרדים אוכלים שם,
בעולם השקר שאנו חיים בו היום?

הנה כאן בפורום מצטטים השכם והערב 'מומחה כשרות' שהרב וואזנר והרב ניסים קרליץ העידו בכתב ידם שאין לו נאמנות ואסרו עליו לעסוק בתחום, ועדיין מחשיבים אותו מחוסר ידיעה כמומחה כשרות.

בעולם השקר קשה להגיע לחקר האמת, בפרט כשמעורבים כל כך הרבה יחסי ציבור המשווקים כשרות כזאת או אחרת.

3524

משתמש מקצוען
חושבני שמיצינו
מי שרוצה באמת להחכים
יכול לדפדף בפורום לתורה יש המון חומר על כשרויות
מקובל שיש כאלו שמאד צריכים את היציאות והאוכל במסעדות ואין עניין לקלקל את החגיגה הזו עם עובדות
מי שבאמת מעוניין להגיע לחקר האמת ימצא את הדרך
אני לא חושב שרב בית כנסת מקומי חשוב וצדיק ובקי בהלכות, יש לו את היכולת להקיף את הנושא
אם לא נכנס לזה ראשו ורובו בסיורים ונסיון אישי, אחרת הוא כמו כל אחד מאיתנו
לא רב בית כנסת, הרב שפוסק לך הלכות, הרב שעליו אתה סומך בשאלות חמורות וקלות, איסור והיתר.

או לחילופין, המנהיג הרוחני שלכם, זה שאיתו אתם מתיעצים בעניני חינוך, השקפה וענייני הבית.

ואם אתם דוקא רוצים, תשאלו את רב בית הכנסת איזה הכשרים נכנסים אליו הביתה ואלו לא, וכמוהו תעשו. העיקר לא להסתמך על שמועות פורחות וסטיגמות.

(אנשי פורום לתורה הם אנונימיים כולם, ומשכך, דעתם שווה כדעתי)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה