דרוש מידע כשרות בד"ץ קייפטאון

chani2006

משתמש מקצוען
בס"ד
האם מישהו מכיר את המוצר וויטביקס ויודע מה טיב הכשרות שלו?
רשום עליו בד"ץ קייפטאון.
מוכר? למה זה דומה בכשרויות של הארץ?
20221209_102520.jpg
20221209_102218.jpg

KAV

משתמש פעיל

קורן פלקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
אם אני לא טועה זה מוצר שכלול ברשימת המוצרים הכשרים שניתן לקנות ללא הכשר בסופרים הגויים בחו"ל (בשוויץ לפחות)
אל תסמכו על זה אבל כך זכור לי אז שווה לברר, אנחנו אישית קונים את זה ואוכלים למרות שלא אוכלים בד"ץ קייפטאון ולא רבנות אלא על סמך המוצר עצמו שנאכל גם ללא הכשר.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם אני לא טועה זה מוצר שכלול ברשימת המוצרים הכשרים שניתן לקנות ללא הכשר בסופרים הגויים בחו"ל (בשוויץ לפחות)
אל תסמכו על זה אבל כך זכור לי אז שווה לברר, אנחנו אישית קונים את זה ואוכלים למרות שלא אוכלים בד"ץ קייפטאון ולא רבנות אלא על סמך המוצר עצמו שנאכל גם ללא הכשר.
איפה יש רשימה כזו? איפה ניתן לראות?

chani2006

משתמש מקצוען
אשמח גם לראות רשימה כזו ומי חתום עליה.

תודה לכל העונים!!

3524

משתמש מקצוען
למעשה, אם מערכת הכשרות הזאת היתה קוראת לעצמה 'רבנות קייפטאון' מישהו היה חושב לסמוך מבלי להכיר? וכשהוסיפו את מילת הקסם בד"ץ זה נהיה טוב יותר? הכל תלוי מי הם חברי בית דין הצדק הזה, ועד כמה הם ידועים כמוסמכים בכשרות.

יש מי שיודע לכתוב מי הם חברי בית דין הצדק של קייפטאון? יש שם בכלל בד"ץ? יש קהילה חרדית?

קורן פלקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לענ"ד
הסמך על הרשימות האלו הוא בדיעבד ובשעת הדחק
בחול סומכים על זה מלכתחילה. הרבה בעיות אין שם ויש כאן. אלא שהרשימות משתנות ממדינה למדינה, ואם מסתכלים על רשימה של מדינה מסוימת צריך לבדוק שזה בדיוק בדיוק אותו מוצר.
בחול משתמשים בזה גם בהכשרים המהודרים ביותר! לא מדברת על המוצר ספציפית אלא על הרשימות בכלל.

שלום רבב

משתמש פעיל
בחול סומכים על זה מלכתחילה. הרבה בעיות אין שם ויש כאן. אלא שהרשימות משתנות ממדינה למדינה, ואם מסתכלים על רשימה של מדינה מסוימת צריך לבדוק שזה בדיוק בדיוק אותו מוצר.
בחול משתמשים בזה גם בהכשרים המהודרים ביותר! לא מדברת על המוצר ספציפית אלא על הרשימות בכלל.
הרשימות כמו כל דבר נכונות לשעת כתיבתן בלבד, רגע לאחמ"כ אין שום התחייבות שלא ישתנה משהו בייצור בחומרי הגלם או במכונות או כל דבר אחר.
בחו"ל משתמשים לכתחילה כי אין ברירה אחרת
או שאני טועה, תקנו אותי

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש מפעלים שבודקים אותם, ועד שלא מחליפים מתכון זה תקף, בכללי הרשימות מתעדכנות בערך כל שנה. הרשימה כוללת כל מה שהמתכון לא מכיל חומרים בעיתיים ולא מבושל בצורה כלשהי ובעקרון לא צריך הכשר- שמנים מסוימים, קמח, דגים גם קפואים של חברות מסוימות- כנ"ל פרות וירקות קפואים, כמובן- הכל צריך לדעת בדיוק איזה חברה, ופרטים קטנים מאוד- לדוג' פסטה מסוג מאוד מסוים- שמעתי מבעל מקצוע בעדה החרדית- לא זוכרת אם בוועד הכשרות או משגיח בעצמו. - אלא שהבדל מאוד קטן יכול להפוך ללא כשר- צריך מאוד לשים לב.

ח"ול

משתמש פעיל
בדרך כלל WEETABIX מיוצר בשביל אנגליה ושם רובם אוכלים את זה
השאלה היחידה שיש בזה מבחינה הלכתית הוא רק פת עכום שיש שמקילים בזה שמעיקר הדין פת עכום מתור באכילה חוץ מעשרת ימי תשובה
אז בWEETABIX מקילים שזה לא פת עכום כיון שזה אינו עולה על שולחן מלכים אני חושבת שזה מיוצר רק מWEATBRAN ולא מסולת
אגב כל הדגני בוקר של KELLOGS עם אותו שאלה ויש מהם אלו שמכילים קמח עם היתר יותר בדיעבד ולא משנה שיש להם הכשר
אני אישית אוכלת את זה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה