דרוש מידע כשאתם מתארחים בשבת בדירה

• פותח הנושא רי
  • פורסם בתאריך

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אף אחד לא דורש, לבקש גם אסור??
כאילו כשאני יוצאת לשבת אני צריכה להשים מודעה למטה?????
פעם בשנה לבקש לא נראה לי חריג בכללללללללל וממש לא מגעיל,
אני שמחה שאנשים מבקשים :)

ודאי שאפשר לבקש, ואשרי השכנים שיש ביניהם יחסים כה נעימים המאפשרים לבקש.
אני התקוממתי כנגד תפיסה של אנשים שבטוחים שחייבים להם. הדירה שלכם מילא הולכת להיות ריקה, ממש לא יפה מצדכם שלא תנדבו לנו אותה. ואז הם מפעילים כזה מכבש. ולצערי ומניסיוני העגום יש ויש כאלו אנשים.

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L
דווקא אני משכירה את הדירה לאנשים לדוג' בחגים כך שיוצא שאני שוכרת דירה בבני ברק ומשכירה את דירתי לאלו שרוצים להגיע לאדמו"ר.
השבוע החלטתי שאני כנראה לא עושה את זה יותר.
חזרתי לדירה במוצאי שמחת תורה והדירה שלי הנקיה והמתוקה זוועה לא טיטאו גרעינים מפוצחים בכל פינה. לא רוקנו את הפח כולו מלא אריזות חטיפים ועבמים שונים. אפילו את המים בשירותים לא טרחו להוריד. הוציאו לי דברים מהארון ובלי בושה גם לא חשבו להחזיר.
אהה... כן, הם הורידו את הסדינים .
באמת תודה.
כאב לי הלב שהשארתי להם כזו דירה מצוחצחת ומתוקה אאאאווווווףףףףףף....
נס שיש את פרוג והאשכול הזה בשביל להוציא קיטור.
נ.ב. נכון שהם שילמו (לא יקר) אבל אני לא מלון. וגם אני השארתי למשכירים שאירחו אותי בדירתם דירה נקיה ואנושית.
מי שמשלם זה אחרת
הוא מרגיש שהוא נמצא בזכות ולא בחסד
לא דאני מצדיקה התנהגות ברברית...

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אני כל פעם שאני נוסעת זוכה ב"ה לתת את הדירה לזוגות צעירים(מסכנים, המון משפחות באזור שלנו שחיתנו הרבה ילדים ואין להם גרם של מקום לאכלס אותם לשבת) אפילו שלפעמים מממש ממש לא מתחשק לי, אבל צריך לזכור שזה כלום לעומת השכר שנקבל ע"ז אח"כ בשמים, ולהיפך, כמה שיותר קשה יותר שכר(לפום צערא אגרא)אז יש טיפה לנקות אח"כ את הבית במוצ"ש.
ואגלה לכם שלפעמים אני אפילו לא מנקה את הבית לשבת(אם אני יודעת שאמורים להתארח אצלי כאלו שיש לי היכרות אישית איתם ועם איך שמחזירים לי את הדירה) פשוט חבל לי לנקות פעמיים את הבית לשבת: גם לפני וגן במוצ"ש, (פשוט מנקה במוצש או ראשון) ותמיד אני צוחקת שהבית לפני השטיפה יותר נקי בהרבה מאיך שהוא חוזר אחרי שאני נותנת אותו לשבת)
מעבר לזה כמבן יש את הבודדים שמתארחים אצלי ובמוצ"ש אני בכח מתאמצת להבין אם מישהו היה פה בסוף או שלא.. אשריהם!

צדיקה!

רינהרינה

משתמש מקצוען
אני גם חושבת שלתת דירה זה חסד עצום שלא מובן מאליו! למרות שזה מקובל!!! זה לא מוריד מהקושי!!!
לי מאד קשה שמישהו מסתובב לי בבית וחופר לי, אני בקושי יודעת מי הוא והוא כבר מכיר אותי לפרטי פרטים, אפילו רק כמה ילדים יש לי, איפה לומדים, הרגלי קניות שלנו ועוד ועוד...
פעם פגשתי באקראי מישהי שהיתה בדירה שלנו והיא אמרה לי משהו על תמונה משפחתית מהחתונה שלנו שראתה בביתינו, תמונה שמעולם לא יצאה מהאלבום שהיה בתוך הארון, הווי אומר שהם פתחו את הארון, הוציאו אלבומי תמונות וישבו ודיפדפו.
מי יודע מה עוד הוציאו מאותו ארון (שמכיל עוד מסמכים רבים כמו- דפי בנק, תלושי משכורת ועוד ועוד)?
לי זה ממש ממש עושה רע!!!
וכן לגבי התשלום- אם כשאנחנו בבית אנחנו חושבים פעמיים לפני שאנחנו משאירים מזגן בשבת בגלל העלות (!) למה שמישהו אחר ישאיר מזגן על חשבוני?

ניחוחות

משתמש מקצוען
אני תמיד משתדלת להשאיר את הדירה בשמחה כולל מצעים קפה שוקולדים וכו'
אבל שנה שעברה בערב ראש השנה בקשה ממני שכנה שאני לא מכירה את הדירה
אמרתי לה שלא נוח לי כי אני שוכרת דירה וצריכה לסחוב אוכל וכו (וכן הייתי בתשיעי)
אחרי שהיא לחצה אמרתי לה שאני מוכנה לתת לה אם היא תשלם לי את מחיר השכירות שאני משלמת על הדירה שלי (300 ש"ח) למרות שיהיה לי קשה
והתגובה שקיבלתי היתה מזועזעת "אי אפשר לעשות חסד לראש השנה"?
זה שאני שכרתי ב2000 שקל דירה הרבה פחות גדולה מהדירה שלי והרבה פחות נקיה ומטופחת
זה בסדר,
ולבקש את ה300 שקל שאני משלמת על שכירות על הדירה אסור???????

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
תשובה חכמה ששמעתי ממישהי ואימצתי:
כל אחת (ואחד) מתשדלת תמיד לעשות חסד ומצות
אבל לא תמיד יכולה לעשות את כל החסדים שבעולם... ולעזור לכוווללם.
יש אחד שפותח גמח תרופות , השני גמח עריסות, השלישי גמח דירה לשבת וכו'
כל אחד וחסדיו שלו...

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כשאני נותנת את הדירה אני משאירה אותה עם המגן. וערמת מצעים ומגבות מקופלת בצד..
לא מגיעה לזה.. אז מי שמניח את המצעים מבין שהוא צריך גם להוריד..
אני חושבת שבכל אופן כמתארחת הייתי מורידה ומקפלת יפה או מביאה מהבית שלי תלוי אצל מי... ואם הייתי מגלה משהו חשוד מתחת.. הייתי מחזירה...

רוקי

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
מי שמשלם זה אחרת
הוא מרגיש שהוא נמצא בזכות ולא בחסד
לא דאני מצדיקה התנהגות ברברית...
גם אני מקבלת דירה לחגים ו שלמת כך שאני לא מרויחה אלא מעבירה ולא חושבת שאם אני משלמת צריך פחות לשמור על הדירה. ברבריות כבר אמרת?!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כמו תמיד שלל דיעות וגישות.
שימו לב לכמה נקודות:

א. ממה המשפחה מורכבת? לפעמים יש הבדל בין זוג צעיר בלי ילדים, לבין זוג עם ילדים קטנים שהבית בלאגן, לבין משפחה עם 7 בנות שמכינות את הבית תוך רבע שעה [וכל אחד מוריד ומחזיר את המצעים שלו, ולא שהאשה מורידה מצעים לפני שבת ומציעה אח"כ 8 מיטות].
ב. ההבדלים באים לידי ביטוי גם בעבודת ה"צנזורה", אין דומה בית של זו"צ שמסמכים אישיים ו'מסווגים' מסתובבים בכל מקום, לבין בית עם ילדים גדולים, נשואים, ונכדים.
ג. יש כאלה שהבית שלהם מסודר כל היום, כי מקבלים תלמידים/לקוחות/אורחים 24/7. ויש כאלה שמסדרים רק פעם בשבוע לכבוד שבת [וממילא טורחים במיוחד].
ד. לגבי התשלום: במקום שמקובל להשכיר דירות [טבריה, קרית בעלז י-ם] זה כמו לבקש טרמפ מנהג מונית, אני מבין את מי שמרגיש פרייאר.
ה. יש כאלה שהסיבה שהם נסעו לשבת זה מחוסר כח להכין שבת, אז מה הועילו בתקנתם?

בקיצור, תתרגלו לראות את המכלול, וקצת פחות תשפטו.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
בעקבות האשכול הנ''ל
כרגיל כשאנחנו מזמינים לשבתות, אנחנו מארחים בבית, הילדים הגדולים מפנים את חדרם לקטנים,
אך השבת הזמנו זוג מבוגר שלא יהיה לו נוח לשהות כל השבת בבית עם לא מעט ילדים, ביקשנו מהשכנים דלת לידנו את הדירה לשבת, הם הסכימו בלב שלם.
הבוקר נכנסתי אליהם לומר שמצעים ומגבות כמובן נביא אנחנו, וכן ננקה את הדירה לאחר השהות, וכמובן אנחנו רוצים לשלם.
הם הזכירו לנו שלפני כשנה הם חיתנו את ביתם הבכורה, ועשו שבת שבע ברכות בבית שלהם ושלנו, הגברים אצלנו והנשים אצלם, ועוד כ15 מיטות שינה היו אצלנו..
ובזכות האשכול הזה והבנת השקעת האורחים, ידעתי לומר להם את הערכתי וברכתי...
[כמובן שנביא מתנה יפה]
תודה לפותח/ת האשכול שהעיר את עיני.

אילה שולמן

משתמש פעיל
והכי חשוב - ככה תשיגו דירה כשתצטרכו.
מנסיון זה לא תמיד עובד, שנים נתנו את דירתנו בשמחה ובהרגשה שכאשר אנחנו נצטרך יחזירו לנו, אבל יש את אלו שתמיד יבקש וימשיכו לבקש, והם בחיים לא יתנו את הדירה, וזה לא מונע מהם להמשיך שבוע אח"כ לבקש כאילו כלום, כשם שפרצופיהם שונים...

ביתי

משתמש מקצוען
פעם אחת ביקשו לתת את הדירה ולא יכלתי
בית מלא קטנטנים ברצף ולא הגעתי לנקות
הפעילו לחץ שזה רק בחורות ורק לשינה ומה אם מבולגן קצת
איך אפשר לעמוד במכבש לחצים...
אח"כ האשה שבקשה את הדירה אמרה שיש בסמינר בנות שבאות לעזור אולי כדאי...
לא אמרו לך שהבית מבולגן?? לא סתם ? נורא כאב כאילו אני צריכה עזרה?
ב"ה מסתדרת עם כל הקטנטנים לא צריכה ארגוני חסד
דבר אחד בטוח- אסור ואסור להכריח לתת דירה בקשת דירה וסרבו? תלכי הלאה לא לנסות לנגן על המצפון בשום אופן לכי תדעי באיזה מצב האשה\ בני הבית נמצאים
אולי בתקופה קשה אולי מישהו לא מרגיש טוב ואין כוח לתת זה לא צחוק- רוב אנשים לא מסרבים סתם

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אח"כ האשה שבקשה את הדירה אמרה שיש בסמינר בנות שבאות לעזור אולי כדאי...
מסכימה איתך לגבי כל מה שאמרת חוץ מההרגשה הרעה לגבי ההצעה שלהם לשלוח לך בנות.
כמעט כל הסמינרים החוצניקיים שולחים את הבנות פעם בשבוע לעזור למשפחות- לא של נזקקים, משפחות שהאמא צריכה קצת עזרה. לדעתי כל אמא יודעת מה לעשות עם שעתיים עזרה בשבוע (בד"כ מוציאות את הילדים לגינה וכדו')
השנה ניסיתי למצוא כזו בחורה, ולא מצאתי- יותר מידי משפחות מבקשות...
אז אל תעלבי- זה לא שריחמו עליך או חשבו שאתם נזקקים. ובפעם הבאה שמציעים לך- תשלחי אותן אלי...

גמד

משתמש מקצוען
אני אומנם נתתי את הדירה רק פעמיים, אבל אני חושבת שזה הספיק לי לכל החיים...
אני אישה נקיה, ומשאירה דירה מטופחת ומטופטפת, מצחצחת כל פינה מהמסד עד הטפחות, בפעם הראשונה השאירו לי על המיטה בחדר שינה הר של מצעים מדובללים, סליחה אבל זה היה ממש דוחה..... גם אם אני יפתח אותם לפני הכביסה, תשאירו מקופל, קצת מראה אסתטי.... על הרצפה מצאתי כמה קליפות של גרעינים בחדרים שונים, ועל השיש כתם סגול מכוער שלא ירד בקלות בכלל (כנראה מחבילת טישו שעמדה על שלולית מים)....
בפעם השניה נתתי את הדירה לפסח, מתי הבית יותר נקי מפסח? זה פסגת הניקיון.... הדירה היתה אמורה להיות לזוג צעיר ללא ילדים, ובסוף הודיעו לי שישנו שם זוג מבוגר, הייתי בטוחה שאני חוזרת לבית מצוחצח כמו שהשארתי, אבל נכנסתי הביתה היה לי שחור בעיניים..... השירותים- לא מכובד לתאר כאן איך הם היו נראים... באמבטיה- שאריות של חול וטיפות של שטיפת מייקאפ על אדן האמבט, הכיסאות עומדים בשורה ליד החלון עם סימני נעליים על הריפוד, כתמים של תחתיות כוסות קפה על השולחן וכמובן טפטופים מסביב לכיורים ובכל רחבי הבית, אז נכון שהבית שלי חדש ונוצץ ורואים בו לכלוך אבל אפשר לנקות אם קשה לכם לשמור על נקיון..... אני מנסה להרגיע ת'צמי שזה זוג מבוגר שהיה קשה להם לנקות והלכלוכים מהילדים שעלו לבקר, אבל בקשתי מפורשות שלא יכנסו ילדים לדירה... והכי כאב לי למה השכנה לא עלתה לראות שהדירה במצב סביר.... ופעם אחרת שביקשה וניסיתי להתחמק היא כמעט הכריחה אותי לתת... אבל ניצלתי...
אני רוצה לעשות חסדים, אבל ההתנהגות הזו ממש מוציאה את החשק..... בבקשה מתחננת, אם אתם מתארחים בדירה- תחשבו על הבעלים שלה.... גם אם לא יהיה מבריק כמו שנתנו לפחות מראה אנושי......

cherry c

משתמש סופר מקצוען
וואו איזה שרשור... בתור מארחת ומתארחת בעבר בעיקר יש לי מה לומר.

אני זוכרת שפעם היה ראיון ב"קטיפה" עם הרבנית שולמית אזרחי תחי', והיא אמרה שפעם הכנסת האורחים היתה ליהודי העיירות שארחו עוברים ושבים, קטפו אותם בהפתעה מהבית כנסת, וכולי. כמו כל הסיפורי צדיקים.
והיום ההכנסת אורחים היא בלתת דירה לשבת לאנשים שלא מכירים, כדי לגמול איתם ועם השכנים חסד.
עד כאן דבריה.

בעיני זה חסד, ואני משתדלת לעשותו כשאני נוסעת, ועל הצד הטוב ביותר.
במשך השנים כשאני מתארחת, גם למדנו מה נחוץ לאנשים, ואנחנו משתדלים לשפר.

אני תמיד מביאה חדר שינה, בבקשה ממי שלא מביא חדר שינה לעדכן את המתארחים לפני. לפעמים זה יכול להיות קריטי. לצערי רוב מיטות הספפה כל כך לא נוחות שאני מעדיפה לא לבוא לשבת מאשר להיות ערה כל הלילה, או להיות עם גב תפוס במשך השבוע. זה שזה נוח לילדים שלכם זה לא בהכרח נוח למבוגרים.

מצעים אני לא משאירה.
מצעים אני מורידה בכל הבית, לוקחת איתנו לאיפה שאנחנו נוסעים ומכניסה למכונה במוצאי שבת. זה אכן קשה לשים במוצ"ש מצעים, אבל מגעיל אותי בכל מקרה שישימו מצעים על המצעים שלי.
אני לא מביאה מצעים, זו עבודה פיזית קשה, ואני משאירה את זה למתארחים.
בעיני השכנה המארחת צריכה להביא מצעים.

אני משאירה בית טיפטופ, כמו שהוא בשבת אצלי כולל חלונות ומראות, ואכן אוהבת להרגיש שלא היה, זה לא תמיד מצליח, לפעמים יש טביעות קלות, אבל באמת עמ"י בסדר בדרך כלל, למעט פעם אחת שהשאירו בית מלוכלך יחסית (בלי תיאורי אימה) ופעמיים ששברו לנו דברים, אבל שלמו והתנצלו. אז לא נעים אבל זה בני אדם. שיהיה ברור, השארתי עשרות פעמים וקיבלתי ב98% בית מצוחצח כמו שהשארתי.

משאירה פינת קפה, מוציאה מיחם, לא ממלאה כי ראיתי שהרוב לא משתמשים.
משאירה כמה חבילות בגסי וצמידי סוכריות לילדים, לי זה עולה כמה שקלים, ההשפעה על המתארחים זה רמה אחרת.
משאירה נרות, פעם בעלי הכין קבוע משמן, אבל אחרי שלא השתמשו, אז עברנו להשאיר נרוניות וגפרורים.
משאירה חבילת טישויים וכוסות ח"פ ובקבוק שתיה אם יש בבית.
מכבה את האור במקרר.

אגב יש קטע שברוב הדברים שהשארתי למעלה, אנשים לא אוהבים להשתמש, וחבל זה באמת מכל הלב, תהנו ותבלו. כל הדברים הנ"ל לוקחים ממני עוד 10 דקות לפני שיוצאים וזה רמה אחרת.

בקשר לתשלומים שהלכו פה.
סלחו לי, אבל זה חסד, ולא מתאים פה לשלם על עבודה וכאלה, אם כן משלמים זה השכרה. דוקא להשכיר לשבת אני לא מסכימה, אנשים שמשלמים לצערי חושבים שיש להם כל זכות לעשות מה שבא להם. 100-200 שקל זה מחירים של השכרה. (לא שבאזור שלי מישהו מעונין לשכור)
אני מעדיפה לתת למשפחה של השכנים והסביבה, שיודעים שיש שם ופנים לבעלי הדירה.

אנחנו משאירים 20 שקלים לכיסוי הוצאות מזגן+, אני לא חושבת שצריך לשלם על הספונג'ה זה כבר לא חסד נטו אלא קניית עבודה.
(בקשר למי שאמרה שהיא מתקמצנת על עצמה בשבת, סתם חבל הוצאות שבת חוזרות. תתקמצני ביום חול)

אם מישהו היה משאיר לי מעל 50 שקל, היינו מחזירים לו את זה מיידית.
כן יפה להשאיר מתנה סמלית ביותר/שוקולד סגנון "רבע לשבע" עם מכתב.

עוד פניה לבעלי הדירות, אם אין לכם כוח לנקות, תתנצלו ותגידו לשכנים שאתם לא יכולים. מותר להגיד לא. זה עדיף לאנשים מאשר דירה לא נקיה.
ועוד משהו, זה גם יהיה נחמד אם מצידכם תגידו אם יש או אין מזגן בדירה בחדר דירה, ואין מדליקים אותו. שוב זה קריטי להרבה אנשים.

ועוד משהו, לדעתי השכן שמזמין את הדירה צריך לבדוק את נקיות וסידור הדירה לפני ואחרי. וגם כדאי לו הוא זה שירצה לבקש שוב בשבת אחרת וירצה שיתנו לו בשמחה...

נערך לאחרונה ב:

אמא5

משתמש מקצוען
לא קראתי הכל, אבל בדיוק בגלל סיטואציות שבהן קשה לשכנה לתת דירה אבל לא נעים לה, אבל בחיים לא אבקש דירה ישירות (חוץ מפעם אחת, לפני שנים, שביקשתי בלי לחשוב, וההבעה הנבוכה של השכנה הספיקה לי לתמיד, למרות שב"ה היא היתה אמיצה מספיק לאמר שהפעם קשה לה), אלא אתלה פתק במעלית ובו אשאל אם יש משהו שיכול לעזור.

והכלל שלנו כשאנחנו מתארחים- שלא ירגישו שהיינו. כולל ניקוי מראות אם יש מראה נמוכה והילדים נגעו.
ומצעים- מביאים איתנו.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בחגים בהם היו שבתות וחגים רודפים, חזרנו באחת הפעמים הביתה ובן ה-5 שאל בתמיהה- מה, לא השאירו לנו כלום?
הבנ"א התרגל שכל פעם שחוזרים משבת הביתה מחכה משהו על השולחן, הוא רק לא קישר את זה לכך שקדם לזה נתינת הדירה, מה שפעם ההיא לא קרה משום מה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה