דרוש מידע כשאתם מתארחים בשבת בדירה

• פותח הנושא רי
  • פורסם בתאריך

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
שיהיה ברור שלא אתן את כל הפרטים המזהים.
אין לי ענין לנפח דברים,וזה סיפור ששמעתי מכלי ראשון ואפילו ראיתי את המצלמות הזעירות שקועות בתוך תמונה בקיר.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
פשוט מן הסתם זה סיפור אחד או שתיים שהתגלגלו והתנפחו למימדים שאפילו הם לא תכננו להגיע לכך
אין ספק שאלו מקרים בודדים. אם זה היה הנורמה אז אוי ואבוי
אבל הם כן סיפורים אמיתיים
לדעתי כן חשוב לדעת מזה, לשים לב לדברים חשודים

אפשר לבקש המלצות, ללכת למקומות מומלצים
או לחפש מצלמות ניסתרות שקועות בתמונות בקיר...
מעבר לזה לא חושבת שיש מה לעשות, ולא חושבת שה' רוצה שנעשה מה שא"א לעשות.

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מתארח יקר למה לא להביא מצעים?
לתת דירה 6 מיטות+
להוריד מצעים ישנים ולצפות את המיטות, להוריד (אולי המתארחים יורידו) לכבס, לתלות, לקפל...
אני חושבת שאנושי מאוד להגיע לדירה בשל שמחה ולהביא מצעים.
מי שזו"צ ויש לה זמן וכח לתת מצעים יפה מאוד, אבל זה לא הסטנדרט.
לענין להוריד מצעים עם נתנו עם מצעים ודאי להוריד!!
לגבי המגן מזרון כר כתבו...

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שיהיה ברור שלא אתן את כל הפרטים המזהים.
אין לי ענין לנפח דברים,וזה סיפור ששמעתי מכלי ראשון ואפילו ראיתי את המצלמות הזעירות שקועות בתוך תמונה בקיר.

ישירות לתביעה משפטית!! יכסה להם את כל השכירות פלוס פלוס...

חוה קוה

משתמש פעיל
באויפרויף של גיסי המחותנים דאגו לנו לדירה. כמובן מטופחת ונקייה.
כשהגענו לצפות את המיטות בעלי התלהב שהמגני מזרנים ממש לבנים וצחים. (ראו שהם משומשים).
במוצ"ש כשקילפנו את המצעים בטעות הרמנו את המגן מזרן וגילינו מתחתיו עוד מגן מזרן....
אני קניתי את הרעיון שלאורחים יש מגן מזרן מיוחד עבורם...
.

אני משאירה את המצעים שלי על המיטות בחדר שינה, על המצעים אני פורסת מגן מזרון ומגן כרית נוסף שיש לי, [נקי כמובן]. במוצאי שבת, כל מה שעלי לעשות זה להוריד את מגיני המזרון, ולכבסם.

אנונימית חדשה

משתמש פעיל
בדר"כ אין דבר כזה מצלמות בתוך הבית, אלא בכניסה לבית ואולי לזה התכוונה.
בבירור מדובר במצלמות בתוך הבית כי יצאו ונכנסו הרבה אנשים והיא ידעה לנקוב במספר המדויק של האנשים שנשארו
סליחה אבל זה ממש לא בסדר שהגיעו יותר אנשים ממה שסיכמו!
הם סיכמו על 4-5 אנשים ובסוף הגיעו 5, ואחרי שהזכירו לה את זה היא התנצלה על הטלפון ואיחלה שנה טובה וגמרה את העניין מבחינתה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אני לא מבין.
לדעתי מי שמקבל דירה צריך להשאיר מינימום 200-300 ש"ח דמי הוצאות וטירחה ועבודה לבעלי הבית. ללא דמי שכירות הדירה אלא עבור הטירחה וההוצאות בלבד.
אל תשאירו שוקולד ולא כרטיס ברכה !
תשאירו תשלום נורמלי !!!
הרי בעלי הבית טרחו בשבילכם כ5 שעות לפחות, ארבעים ש"ח לשעה זהו לפחות 200 ש"ח.
והכי מצחיק פעם אמרתי לבעל בית שביקש את הדירה לשבת מהשוכרים' לפחות תוריד להם את התשלום של השבת...' והוא אמר לי 'אני קונה להם שוקולד'.
והכי חשוב - ככה תשיגו דירה כשתצטרכו.
אנשים לא מציעים שום תשלום ומתפלאים למה אין להם דירה לשבת ?
האם תמצא מטפלת לילדך ללא כל תשלום ?
בקיצור : לנצל אנשים זהו לא חסד אלא ניצול והמבקש דירה הוא נצלן ! הנותן דירה לשבת הוא נותן מתנה ואם רצונו בכך תודה רבה . אבל מי שאין רצונו לתת דירה הוא לחלוטין צודק.
לא מבין את הנורמה הזאת לבקש מאנשים דירה לשבת.
תשלמו כסף ואז לא תצטרכו לסחוב מצעים מהבית ולנקות את הדירה כמו משוגעים אחרי השבת.
וכמובן גם לאחר תשלום צריך לשמור על הדירה ולהשאיר אותה נקיה ומסודרת.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אני חייב לספר מקרה קשה שארע לנו לאחרונה.
הוריי והורי אשתי גרים ממש בסמיכות אלינו כך שלא יוצא לנו כמעט לתת את הדירה לשבת.
לפני מספר שבועות התבקשנו (כן, התבקשנו) לתת את דירתנו לאחד מקרובי המשפחה.
חזרנו במוצאי שבת, ובמבט ראשון ושני הכל היה נראה מקסים, התלבטנו בכלל אם ההם באו לדירה...
הברוך התגלה כשנכנסנו למטבח, ושם על השולחן, לצד פתק מרהיב ומושקע, נחו להם בשלווה 2 מארזי ש-ו-ק-ו-ל-ד ! ! !
ולא סתם שוקולד. פרליני שוקולד בלגי משובח.... מקורי, היישר מבלגיה.
עינינו חשכו....
יודעים כמה קלוריות יש בכל פרלין קטן בודד??? 80 קלוריות!!!
את שארית הערב בילינו חמושים במשקל ובמחשבון כדי לנסות לחשב האם פרלין כזה מתאים בסיטואציה כלשהי לכללים של מיכל פתל וחלי ממן ושאר הקלאפטעס שמתערבים לנו בצלחת, ולמרבה היגון לא הצלחנו למצוא פתח היתר ליהנות מהם.
לזרוק אין לנו לב, ואני בוש ונכלם, מודה ומתוודה, נכשלתי פעם אחת באכילת אחד כזה ואני רועד מהרגע שאשתי תגלה את זה...
אנשים, פליז. אל תביאו שוקולד אם יש לכם צל ספק אולי המארחים יתענו ממנו שבועות ארוכים אחר כך.
ואם מישהו אחד יתעורר מהדברים, והיה זה שכרי.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אני לא מבין.
לדעתי מי שמקבל דירה צריך להשאיר מינימום 200-300 ש"ח דמי הוצאות וטירחה ועבודה לבעלי הבית. ללא דמי שכירות הדירה אלא עבור הטירחה וההוצאות בלבד.
אל תשאירו שוקולד ולא כרטיס ברכה !
תשאירו תשלום נורמלי !!!
הרי בעלי הבית טרחו בשבילכם כ5 שעות לפחות, ארבעים ש"ח לשעה זהו לפחות 200 ש"ח.
והכי מצחיק פעם אמרתי לבעל בית שביקש את הדירה לשבת מהשוכרים' לפחות תוריד להם את התשלום של השבת...' והוא אמר לי 'אני קונה להם שוקולד'.
והכי חשוב - ככה תשיגו דירה כשתצטרכו.
אנשים לא מציעים שום תשלום ומתפלאים למה אין להם דירה לשבת ?
האם תמצא מטפלת לילדך ללא כל תשלום ?
בקיצור : לנצל אנשים זהו לא חסד אלא ניצול והמבקש דירה הוא נצלן ! הנותן דירה לשבת הוא נותן מתנה ואם רצונו בכך תודה רבה . אבל מי שאין רצונו לתת דירה הוא לחלוטין צודק.
לא מבין את הנורמה הזאת לבקש מאנשים דירה לשבת.
תשלמו כסף ואז לא תצטרכו לסחוב מצעים מהבית ולנקות את הדירה כמו משוגעים אחרי השבת.
וכמובן גם לאחר תשלום צריך לשמור על הדירה ולהשאיר אותה נקיה ומסודרת.
מחילה מכת"ר, אם בעיניך מי שנותן דירה בחינם לשבת הוא פראייר, ומי שמקבל כזו בחינם הוא נצלן, כנראה שנולדת וגדלת במקום אחר מרוב הגולשים כאן. זו בהחלט נורמה מקובלת לבקש דירות לשבת ובעיקר בערים הצעירות, רבים וטובים עושים זאת בשמחה, ורבים וטובים לא עושים זאת מסיבותיהם שלהם.
להשכיר דירה לשבת זו נורמה חדשה שהחלה בשנים האחרונות, אני מכבד את זה ומקבל לחלוטין, אבל שלא תהפוך את המקובל מזה עשרות שנים לנצלנות.
הדבר אינו פוטר כהוא זה מלהביע את הכרת הטוב שלנו למארחים בדרך כזו או אחרת.

אלישבע וי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לגמרי מקובל לתת דירות לזוגות צעירים!
מי שלא רוצה-שלא יעשה זאת אבל לדרוש תשלום זה מופרך
אני חושבת שזה ענין של אזורי מגורים מסוימים, פעם התארחנו אצלינו מישו בדירה והשאירו 200 שח, בעלי הצדיק במוצ"ש רץ למשפחה שאלו היו הבנידודים שלהם והחזיר להם את השטר, אמר שהוא לא מוכן לקבל את זה ולא מעונין שערך המצוה ירד בגלל הכסף(למרות שלא בטוח כי לא תכנן לקבל)אצלנו זה בכלל לא מקובל, מקובל רק להשאיר שוקולד ומכתב תודה..ואולי קצת מעבר..
לא נדרש מכם להיות כאלו, אני מבחינתי גם היייתי לוקחת בשמחה את הסכום אם בעלי לא היה מתעקש להחזיר, אבל מכאן ועד לדרוש תשלום מראש הדרך ארוכה,
מותר לעשות חסד בעולם, תחשבו למה הגענו לכאן,
אני כל פעם שאני נוסעת זוכה ב"ה לתת את הדירה לזוגות צעירים(מסכנים, המון משפחות באזור שלנו שחיתנו הרבה ילדים ואין להם גרם של מקום לאכלס אותם לשבת) אפילו שלפעמים מממש ממש לא מתחשק לי, אבל צריך לזכור שזה כלום לעומת השכר שנקבל ע"ז אח"כ בשמים, ולהיפך, כמה שיותר קשה יותר שכר(לפום צערא אגרא)אז יש טיפה לנקות אח"כ את הבית במוצ"ש.
ואגלה לכם שלפעמים אני אפילו לא מנקה את הבית לשבת(אם אני יודעת שאמורים להתארח אצלי כאלו שיש לי היכרות אישית איתם ועם איך שמחזירים לי את הדירה) פשוט חבל לי לנקות פעמיים את הבית לשבת: גם לפני וגן במוצ"ש, (פשוט מנקה במוצש או ראשון) ותמיד אני צוחקת שהבית לפני השטיפה יותר נקי בהרבה מאיך שהוא חוזר אחרי שאני נותנת אותו לשבת)
מעבר לזה כמבן יש את הבודדים שמתארחים אצלי ובמוצ"ש אני בכח מתאמצת להבין אם מישהו היה פה בסוף או שלא.. אשריהם!

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לא חושבת שחייבים להשאיר שטר (אישית בד"כ כן השארתי בדירות שקבלתי, ומעולם לא השאירו לי כשנתתי את הדירה).
כן חושבת שזכותו של מי שהחליט ובחר לדרוש תשלום על הדירה. מתן דירה הוא חסד עצום אך אינו מובן מאליו. השארת דירה לאירוח כוללת לא מעט טרחה, ויש זוגות המתפרנסים מהשכרת דירתם. איך אפשר להיכנס להם לכיס ולטעון שדרישת התשלום מצידם הרי היא כחוצפה? גם למלון את אומרת את זה?

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הי!!! ואם זה סטדרנט הנקיון שלה?? וגם לשבת אצלה בבית - ככה היא מנקהההה...
אני מדמיינת את עצמי משכירה דירה נקייה כמו שאני חושבת שזה נקי, ומישהו אומר לי שהיא מלוכלכת.........
ואנושי לא להספיק להחליף את המים... במיוחד אם לא אמרו במפורש לאיזה מטרה זה...
הסטנדרט שלה שהיא משאירה דירה לאורחים שמשלמים על האירוח טבין וטקילין להשאיר כלים בכיור?להשאיר מצעים לא מוכבסים?שרותים לא נקיים?????
ולהשאיר בריכה שהיו בה מיליון משפחות לםני זה אם סוכם במפורש שהמים יוחלפו!!!!!!

אלישבע וי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
למה לבקש מנערה לשמור על תינוק שעתיים מחייב לשלם לה בעוד שלבקש אשה עסוקה דירה לשבת דבר שמחייב אותה לעבודה וטירחה רבה זהו חסד ?
זה מאד אינוודואלי
אני לא טורחת יותר כשאני נותנת דירה מעבר למה שאני עושה כשאני לא נותנת.

גן נעול.

משתמש פעיל
כן והכיף לקבל במוצ״ש דירה מבריקה :) שווה את כל העבודה...
אני נהנת לתת!! ב״ה יש לי דירה שאני יכולה לתת, אז אני נותנת...
בתור בחורה לא היה לי זמן מיותר, אז זמן = כסף, מה גם שלא נהנתי לשמור על תינוק זר,
כשאני נותנת דירה כיףףף לי לדעת שמישהו נהנה, ולי לא חסר.... :)
בהזדמנות זאת אני רוצה לאמר תודה לכל האנשים הצדיקים שנותנים דירה, תבורכו מן השמים זה באמת חסדדד ענק....
לא חושבת שכל משפחה של אברך שרוצה כולה להתארח אצל משפחת אברך אחרת שיש לה דירה שמתאימה במקרה הטוב בדיוק לצורכיה צריכה לשלם על דירה...
מי שמשתכר מזה - מ ה טוב... מי שיכול לתת חינם - אשריו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
לא חושבת שכל משפחה של אברך שרוצה כולה להתארח אצל משפחת אברך אחרת שיש לה דירה שמתאימה במקרה הטוב בדיוק לצורכיה צריכה לשלם על דירה...

זה אמיתי?
משפחה שרוצה כולה להתארח בדירה של מישהו אחר? חשבתי שזה הולך הפוך - משפחה שרוצה כולה לתת את הדירה למשפחה אחרת. אבל שירצו עבור אחרים שיתנו לנו - זה כבר באמת נשגב מבינתי וממושגי.

גן נעול.

משתמש פעיל
משפחה שרוצה להתארח אצל משפחה, והדרך היחידה היא בדירה :) כמובן אם הם יודעים שהילדים לא יהרסו כלוםםם בבית,
נשגב מבינתי, יש לכם וילה???? הילדים שלכם לא רוצים אורחים?? אתם לא רוצים??ֿ
אני מרגישה בסדום.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אכן, ודווקא בשבת האחרונה אירחתי בוילתי הסדומית והאורחים טענו שנהנו אצלנו, ויהי הדבר לפלא.
דומני שבאשכול כאן דובר על מתן דירות.
לדרוש/להרגיש/לחשוב/שהזולת אמור לתת לי את הדירה שלו כי היא מתאימה לאירוח של משפחתנו שרק בא לה להתארח ונעבעך אנחנו אברכים או סתם דלי הכנסה אז לא בא לנו לשלם - נשמע לי מגעיל שבמגעילים.
לרצות לתת את דירתנו כשהיא מתפנה למען קיים בה הכנסת אורחים - נשמע לי אצלי להפליא.
מצאי את ההבדלים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה