מידע שימושי כשאתה קונה מחשב...

ידע פון

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
אל תסמוך על החבר שלך - מנסיון מר מתברר שכל התוכנות לא מקוריות הכל פריצות, ואחרי תקופה מתחיל לקפוץ הודעות על האופיס והווינדוס שפג תוקפם!!!
בשיחה עם המוכר הוא אומר שהוא התקין כמו לכל עם ישראל... ואם הייתי רוצה מקורי הייתי צריך להגיד וכו'...!!!

יש מקום לכולם בגיהינום...
ואבוי שכך עלתה בימינו בקהילתינו המעטירה!

ידע הציבור ליזהר ממוכרים שכאלו....

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני נפלתי עם כזה "חבר"...
וכשהתקשרתי אליו בבקשה שיסדר לי את זה,
מרח אותי - מחר / בערב / עמוס לי עכשיו... / מאוחר יותר,
ועד עצם היום הזה לא טרח להתנצל או לסדר!

אברךליטאי

משתמש מקצוען
התקנתי לא פעם ולא פעמיים מחשבים,
אני לא רואה את הלקוח משלם 250 ש"ח על אופיס ו 300 ש"ח על מערכת הפעלה
אני לא שם פריצות למי שאני מתקין לו (אני מסתדר..)
אבל א"א לבקש לשלם 250-150++ ש"ח כולל כל התוכנות והרווח של הטכנאי

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
רוב מי שקונה מחשב יודע שזה מה שאתה מקבל.
תלוי מי! והגיע הזמן לבדוק מה ההלכה אומרת בדברים אלו, ויתכן שבגלל שזה קנין רוחני אז יהיה הדין שהמע"ה...
כל הת"ח של פרוג מוזמנים לללבן את הנושא----;):rolleyes:

מצ'ינג

משתמש צעיר
חבר'ה!

הרגע דיברתי עם כמה רבנים והם אמרו לי שכשקונים בחנות עם חשבונית אין שום הצדקה למכור תוכנה פרוצה בלי לעדכן את הקונה קודם ויתכן שאפשר לתבוע חזרה את דמי ההתקנה מאחר וסתם קונה כוונתו לקנות דבר שלם ולא פגום וא"כ הרי זה מקח טעות!

לחיל אומר

משתמש מקצוען
עידכנת אותם שכל הטכנאים עושים את זה, שזה יותר נפוץ היום מתוכנה חוקית, שזה לא הגיוני תוכנה חוקית בכזה מחיר וכו' וכו'?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
האומדנא הוא שלקוח לא ישלם 400 ש"ח על מ"ה ו600 ש"ח על אופיס ומלכתחילה הוא היה מבקש בכל מקרה פרוץ במקרה והוא ידע זאת לפני הרכישה.
אבל זה לא פוטר את הטכנאים מלומר זאת בפירוש ללקוח.
כי רוב הלקוחות לא יודעים מזה ויש כאן עניין של יושרה ואמינות על עצם הידיעה והבחירה האישית של הלקוח.
אבל לומר שהוא גנב וצריך להחזיר כסף וכדו' זה קצת.. לא..
להתעצבן עליו שלא סיפר - כן בהחלט, לדרוש הלאה - תנסה, לא בטוח שהוא צריך.

הנושא והדיון הציבורי טוב ורע,
טוב כי כדאי שאנשים ידעו לבחון אמינות של טכנאי עד כמה הוא יספר ויאמר מראש וכמה הוא ישר.
ולא טוב - כי זה פלילי, ולא בטוח שגם הלכתי לפרוץ, ואנחנו בפורום ציבורי ועוד יותר מזה - חרדי.

.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אל תסמוך על החבר שלך - מנסיון מר מתברר שכל התוכנות לא מקוריות הכל פריצות, ואחרי תקופה מתחיל לקפוץ הודעות על האופיס והווינדוס שפג תוקפם!!!
בשיחה עם המוכר הוא אומר שהוא התקין כמו לכל עם ישראל... ואם הייתי רוצה מקורי הייתי צריך להגיד וכו'...!!!

יש מקום לכולם בגיהינום...
ואבוי שכך עלתה בימינו בקהילתינו המעטירה!

ידע הציבור ליזהר ממוכרים שכאלו....
אם הוא אמר לך שהוא מתקין תוכנה מקורית, אכן הוא נוכל ויש לו מקום בגיהנם...
אבל אם הוא לא אמר לך כלום, ידוע שסתם מחשב זול מגיע בלי מערכת הפעלה, ואם הוא מתקין לך ווינדוס ואופיס ושאר תוכנות, זה בחזקת פרוץ.
אכן טכנאי הגון ידאג להביא לך את ה-KMSPIKO שפורץ את התוכנות מחדש.

מצ'ינג

משתמש צעיר
אם הוא אמר לך שהוא מתקין תוכנה מקורית, אכן הוא נוכל ויש לו מקום בגיהנם...
אבל אם הוא לא אמר לך כלום.
השאלה היא: מה יהיה במקרה שהמוכר יודע שהקונה לא מבין במחשבים והוא רק מתחיל לעבוד בזה, האם בכזה אופן נוכל לומר שהיה עליו להודיעו את האפשרויות?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לכאורה סתם קנייה מטכנאי היא תוכנה פרוצה.
אם הקונה יסכים להוסיף עוד מאות שקלים בשביל תוכנה מקורית, מן הסתם גם עכשיו המוכר יכול להתקין לו אותה...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אגב, סתם תדעו שאשר לקנות באיביי סריאלים לווינדוס ולאופיס, וזה חוקי לגמרי. פשוט יש ארצות שזה יותר זול.

אם זה לא יעבוד לך - תוכל לקבל החזר כמובן.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אגב, סתם תדעו שאשר לקנות באיביי סריאלים לווינדוס ולאופיס, וזה חוקי לגמרי. פשוט יש ארצות שזה יותר זול.

אם זה לא יעבוד לך - תוכל לקבל החזר כמובן.
רציני?
בארץ עולה 600, ובארץ אחרת 6?

בריקים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אכן, כן.
אני רכשתי שם כמה חבילות אופיס כולל וורד אקסל פוואר פוינט וכו' במחיר שנע בין 15-20 שקלים. מייקרוסופט אישרו את הקוד, ועובד מעולה, ב"ה.

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אכן, כן.
אני רכשתי שם כמה חבילות אופיס כולל וורד אקסל פוואר פוינט וכו' במחיר שנע בין 15-20 שקלים. מייקרוסופט אישרו את הקוד, ועובד מעולה, ב"ה.
אפשר קישור לשם?

בריקים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הקישורים שאני רכשתי משם כבר לא תקינים.
אבל אם כותבים בשורת החיפוש microsoft office - יש כל מיני תוצאות מתאימות.
למשל זה.
צריך לבדוק שיש למוכר ציון טוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה