עזרה כניסת מזכירות קופ"ח לחדר באמצע בדיקת רופא/ה

מצב
הנושא נעול.

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
המשפט הזה מסביר הכל!
מעצם העובדה שהחומר חשוף להם, הם כבר לא מרגישות צורך לנהוג בדיסטאנס כלפי מטופלים/ות
כי הרי במילא הם יודעות הכל..
במילים אחרות זה נקרא איבוד הרגישות כלפי המטופלים, זה הכל.

אגב, מעניין שבמרפאות פרטיות בתשלום יודעים טוב מאד לכבד ולא להתפרץ באמצע..

יש כזה מושג 'פציינט שבוי'?
זה לא נכון.
בכל המרפאות הפרטיות שאני ביקרתי בהם המזכירות נכנסות כשהן צריכות. ואין עם זה אגב שום בעיה.
בדיקות מאחורי וילון.
כל היתר לא מביך.

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מה מכל מה שציינת לעיל לא סובל דיחוי של 5 דק'?!
הכנסת תיק רפואי - הרופא יעיין בתיק תוך כדי הפגישה עם הפציינט?
החתמה על מסמך חשוב ברמה שלא יכול להמתין 5 דקות?
פיענוח בדיקות דחופות - כנ"ל?
הכל יצלע אם המזכירה תאלץ להכנס רק בין המטופלים.

אילה שולמן

משתמש פעיל
הכל יצלע אם המזכירה תאלץ להכנס רק בין המטופלים.
ועוד יותר צולע כשהיא נכנסת באמצע
לא יודעת אבל במרפאות עצמאיות זה בדרך כלל לא קורה והכל דופק שם, הכל ענין של רצון
מאד מקווה שהאשכול הזה יכנס למודעות ואם במקום אחד המצה השתפר והיה זה שכרינו

ot!

משתמש מקצוען
סוער כאן לגמרי, והרי דעתי:
*מזכירה לא נכנס לחדר הרופא כי משעמם לה על הכסא.
*מטופלת לא יכולה (בד"כ) להיבדק אצל רופא אם אין מי שיכנס לפתע.
*רופא לא יסלח למזכירה אם תפריע לו סתם ולא למקרה חשוב באמצע בדיקה.
*המזכירה חשה איזה שהוא אי נעימות לפני שהיא מפריעה באמצע...
והיא עושה זאת כי היא חשה חובה.
*מטופל שלא דואג לדיסקרטיות של עצמו, בעייתו.
*אחריות המטופלת לדאוג לפתרון בעיית הייחוד, ואכן מזכירה יכולה לפתור את הבעייה.
*מזכירה שלא מקפידה על פרטיות המטופל- הן במידע, הן במסמכים והן בכניסה ללא דפיקה קודם: אינה ראויה להיות מזכירה רפואית.
*מטופל/ת שלא סומכת על המזכירה: לא תוכל לעולם לקבל שרות טוב, כי גם בשבילה אולי היה צורך פעם להיכנס לרופא באמצע טיפול של מישהו אחר.
*מזכירה איננה אמורה להמתין מאחורי דלת הרופא על חשבון עבודתה אם היא אמורה רק להכניס לו משהו.
*מזכירה צריכה להשתמש בשיקול דעת חזק אם היא באמת חייב להיכנס.

מה שחסר זה באמת להזדהות, לסמוך, ולחשוב פעם שנייה בין לפני שנכנסים ולבין פי שמתלוננים.

אם מטרת האשכול- לעורר את המזכירות לחשוב שוב. מצוין.
אם מטרתו להטיל ווטו על כניסתן. כשלתם לגמרי.
בדיוק מאה אחוז
חוץ מזה אני בשיטה שכל עוד לא עשיתי מעשה גרועה אין לי בושה כלפיו מה אני גנבתי את המחלה או את ההריון?

ot!

משתמש מקצוען
זה שיש זלזול מצד הרופאים זו בעיה כלל עולמית שכבר משלימים איתה, ככל שהרופא יותר בכיר הוא משתדל להיראות יותר אנטיפת, זהו סמל סטטוס משמעותי אצל הרופאים, וזה בסדר.
הבעיה שהמזכירות חובשות כתר לא להם, וחושבות שאם יש להם תעודה על הקלדה עיוורת אז גם להם מותר להתנהג כמו הרופאים.
כאן זה כבר מעצבן.
ממש מוציא לעז על רופאים
אני מכיר מקרוב מספר רופאים מומחים עולמים!!!!!!! והיחס שלהם לאנשים הוא מדהים הרבה יותר מהיחס של חלק מהכותבים לאחיות
אז נא להיזהר גם כשכועסים

ot!

משתמש מקצוען
בלת"ק

יש לי כמה נקודות להוסיף:
- מה עם זה שבבי"ח בביקור רופאים הרופאים מספרים בפרוטרוט את כל התיק הרפואי של הפציינט, כשמעבר לוילון הדק כולם שוטפים לעדכון ולמידע?
מסתבר שיש שם חוקים אחרים, סתם מעניין אותי לדעת.

- במרפאה שאחותי הצעירה משתייכת הגיעה מזכירה חדשה- בת כיתתה. (סיימו לימודים כולה לפני שנה). אחותי עשתה בדיקות דם לבירור הריון והתקשרה למרפאה לקבל תוצאות מהרופאה. התוצאות הועברו דרך המזכירה.
וכאן מגיע החלק הנורא של הסיפור: אחותי הולכת ברחוב ופוגשת חברה משותפת לה ולמזכירה. החברה אומרת לה בהתלהבות: ד"ש מציפי (המזכירה במרפאה) היא אמרה לי שאת בהריון! איזה יופי!
אחותי הלכה למות. המצב היה עוד טרי וחסוי וזה היה ממש מקומם!
הבעיה היתה שזה שכונה חרדית. כולם "היימישע" ומשלנו, ואין מצב שתלשין על החברה ותגרום לפיטוריה. אם היא היתה עושה כך היא הייתה מתפרסמת כ"מלשנית" ו"עושקת פרנסה".
מה שצריך ללמוד מהסיפור הזה- בנות שלומדות מזכירות רפואית צריכות להבין שהאתיקה כאן היא קריטית! במקום אחר היו מפטרים על כזה דבר לאלתר! מה שהיא עשתה זה פשוט עבירה חוקית והלכתית!
יש כאלה (כמו ציפי המדוברת) שלא מבינות את חומרת העניין.
הן מתלהבות מהעבודה החדשה והמרתקת שמלאה בגילויים מרעישים ולא קולטות מה הם עושות בעצם.
ולצערינו זה קורה אצלינו בשכונות כי כולם מרגישים משפחה אחת גדולה ולפעמים בנות צעירות לא מבינות את הרגישויות.

- ברופא שיניים- הרבה פעמים הרופא שם בפה את אחד ממכשירי העינויים שלו, ואז מתחיל לדבר עם האסיסטנטית או בודק הודעות בפלאפון בלי להתייחס לזה שאני חסרת אונים בלי יכולת לעשות משהו בנידון.
צריך לשאול רב אם מותר "להלשין" אם כו מחייב המציאות היא פשוט לא מתאימה לתפקיד

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש עוד משהו שמפריע לי
במאוחדת לפחות, רשימת הפציינטים לאותו יום רשומה בצורת שם פרטי מלא + אות ראשונה של שם המשפחה (ברשימה שתלויה בחוץ. רשימה מלאה נמצאת אצל הרופא ואצל המזכירה). כמובן שבעיתות השעמום של ההמתנה הבלתי נגמרת הפציינטים עומדים ולומדים את הרשימה בע"פ. לאנשים עם שם פרטי נדיר, שם מלא + אות ראשונה של שם משפחה זה בערך כמו לכתוב הכל, בפרט במרפאה שכונתית. למה לא להסתפק בר"ת?
ואל תענו לי "אפשר גם לראות אותך בעצמך", מספיק לי מי שרואה אותי, לא צריכה שכללל מי שביקר במרפאה באותו יום ידע שהייתי שם.
ואל תענו לי 2 "מה אכפת לך שידעו שהיית אצל הרופא". יש עוד רופאים חוץ מרופאי משפחה :rolleyes: וכן, לפעמים זה אכפת.
דווקא במרפאת נשים התור ל-U.S. הוא לפי מספרים בלי להכריז שם של מישהי

איילת מטילת

משתמש מקצוען
יש לי כמה נקודות להוסיף:
- מה עם זה שבבי"ח בביקור רופאים הרופאים מספרים בפרוטרוט את כל התיק הרפואי של הפציינט, כשמעבר לוילון הדק כולם שוטפים לעדכון ולמידע?
מסתבר שיש שם חוקים אחרים, סתם מעניין אותי לדעת.
זה באמת בעיה. שאחותי היתה בשמירה בבי"ח האחיות דברו על מצבה ואמרו שיש לה
twins. ומזה ידענו כולנו שיש לה תאומים;):p

ot!

משתמש מקצוען
אפשר לדעת לפי כמה צמידים שמו לה על היד (למשל)

ראש אמריקאי

תרגום וכתיבה שיווקית באנגלית
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
לא קראתי שום תגובה אז אני לא יודעת אם כבר אמרו את זה, אבל:
זה שמזכירה נכנסת באמצע הבדיקה, הוא הסיבה היחידה שלא עוברים על איסור ייחוד בשעת הבדיקה. כי תמיד יש את האפשרות שמזכירה תיכנס, ולכן מבחינה הלכתית זה לא איסור ייחוד. לכן הן נכנסות. תשמחי!

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יש עוד משהו שמפריע לי
במאוחדת לפחות, רשימת הפציינטים לאותו יום רשומה בצורת שם פרטי מלא + אות ראשונה של שם המשפחה (ברשימה שתלויה בחוץ. רשימה מלאה נמצאת אצל הרופא ואצל המזכירה). כמובן שבעיתות השעמום של ההמתנה הבלתי נגמרת הפציינטים עומדים ולומדים את הרשימה בע"פ. לאנשים עם שם פרטי נדיר, שם מלא + אות ראשונה של שם משפחה זה בערך כמו לכתוב הכל, בפרט במרפאה שכונתית. למה לא להסתפק בר"ת?
ואל תענו לי "אפשר גם לראות אותך בעצמך", מספיק לי מי שרואה אותי, לא צריכה שכללל מי שביקר במרפאה באותו יום ידע שהייתי שם.
ואל תענו לי 2 "מה אכפת לך שידעו שהיית אצל הרופא". יש עוד רופאים חוץ מרופאי משפחה :rolleyes: וכן, לפעמים זה אכפת.
בכללית כל לקוח מקבל מספר, אין בכלל שמות.
יש מערכת זימון תורים ממוחשבת.

ןרמקול שמכריז "לקוח מספר 775 לחדר מספר 2"

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה שמזכירה נכנסת באמצע הבדיקה, הוא הסיבה היחידה שלא עוברים על איסור ייחוד בשעת הבדיקה.
אכן כבר כתבו את זה קודם, שלכן כן חשוב לאפשר להן להכנס בעת הצורך, אבל זו לא תמיד הסיבה היחידה- לפעמים נמצאים עם הבעל, ולפעמים זו בכלל רופאה...

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כן נכון בכל אופן בשמירה מנסיון

לא נכון - אני אם לתאומים שאושפזה מס' פעמים בשמירה, בשום אשפוז לא ענדו לי שני צמידים טרום לידה. ואושפזתי ביותר מבית חולים אחד.
וכן, גם לי לא היה נעים שמספר העוברים היה גלוי כמעט לכל באות המחלקה. חיצונית לא היה ניכר הבדל ביני ובין מי שנשאה עובר יחיד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה