דרוש מידע כמו חולי קורונה היו בתאריכים 13-14/3/2020?

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מי יודע איפה אני בודקת את זה?
תודה מראש (:

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
עכשיו אני רוצה להבין:
בתאריך 14 במרץ 2020 היו 181 חולים מאומתים וביום זה השביתו את מערכת החינוך.
מדוע ביממה האחרונה שהתגלו למעלה מ-200 חולים מאומתים חדשים, מחזירים את מערכת החינוך???
אשמח לתשובה שתתקבל על דעתי ולבי,
כי אני, שעדיין לא שלחתי את ילדיי ללימודים,
רוצה להבין את ההיגיון מאחורי ההחלטה (האם ההחלטה נובעת רק מחשש להשבתת המשק בשנית?!)
הרי אין שינוי, ולהיפך, המספרים עולים (ומאד מקווה שלא, אבל, יותר מתמיד, נראה ש-) גל שני בפתח.

ayys

משתמש מקצוען
יש את הפירוט של ה181 חולים המאומתים ההם.
כמה מוקדי התפרצות היו באותו זמן ברחבי הארץ.

ובנוסף יש הבדל בין הידיעה שהייתה אז להיום לגורמים המחליטים, ובסופו של יום גם לכולנו.

אני חושב (יתכן שאני טועה והטענה של הכלכלה היא התשובה) שצירוף של 2 הנקודות הללו גרמו לקבלת ההחלטה לפעול כעת נקודתית תוך הגברת האכיפה ולא להשבית את הכל.

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
עכשיו אני רוצה להבין:
מדוע ביממה האחרונה שהתגלו למעלה מ-200 חולים מאומתים חדשים, מחזירים את מערכת החינוך???
רוצה להבין את ההיגיון מאחורי ההחלטה (האם ההחלטה נובעת רק מחשש להשבתת המשק בשנית?!)
הרי אין שינוי, ולהיפך, המספרים עולים (ומאד מקווה שלא, אבל, יותר מתמיד, נראה ש-) גל שני בפתח.
בשורה התחתונה אז השביתו את המשק כי המדינה לא היתה ערוכה לזה
עכשיו שכולם ערוכים ויש מספיק מכונות וכו'
לא הולכים להשבית את המשק כל כך מהר

הייי

משתמש מקצוען
עכשיו אני רוצה להבין:
באיזור ה 150 מתוך החולים החדשים הם מהגימנסיה בירושלים, כך שזה מבחינתם התפרצות נקודתית,
וודאי שהסיבה המרכזית היא השבתת המשק, אבל גם יש לזה הצדקה מסוימת.
אגב, מהעוזר מלמד בסנהדריה, לא נדבקו תלמידים (ככה הבנתי), כי שמרו שם על הכללים.

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
באיזור ה 150 מתוך החולים החדשים הם מהגימנסיה בירושלים, כך שזה מבחינתם התפרצות נקודתית,
שר הבריאות יולי אדלשטיין: "יש לנו אירוע נקודתי בירושלים עם מספרים גדולים וחריגים. שמעתי שאומרים: מה הפאניקה הזאת? מדובר באירוע נקודתי. צריך להבין- העליה המתמדת התחילה עוד לפני האירוע של בית הספר בירושלים. וגם אם מנקים את הנתונים מבית הספר עדיין רואים את מגמת העליה".

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שר הבריאות יולי אדלשטיין: "יש לנו אירוע נקודתי בירושלים עם מספרים גדולים וחריגים. שמעתי שאומרים: מה הפאניקה הזאת? מדובר באירוע נקודתי. צריך להבין- העליה המתמדת התחילה עוד לפני האירוע של בית הספר בירושלים. וגם אם מנקים את הנתונים מבית הספר עדיין רואים את מגמת העליה".
בדיוק.
אמנם יש עליה, אבל היא לא גדולה כצעקתה - בגלל שחלק גדול ממנה זה נקודתי.

הייי

משתמש מקצוען
אבל לא 200... ;)

שושנית100

משתמש מקצוען
1. השבתת המשק גורמת גם היא לנזקים עצומים - הן כלכלית, הן נפשית, והן פיזית (לאנשים אין איך לקנות ...)
2. המדינה ערוכה לאלפי חולים- יש מכונות הנשמה, יש רופאים שהוכשרו, יש מחלקות פעילות / יכולות להיות מופעלות בקלות. אז אין סיבה לא להשתמש...

ניק יבש

משתמש רשום
עכשיו אני רוצה להבין:

יש פה כמה תשובות נכונות
אבל יש בעיה כבר בעצם השאלה
פשוט כי לא היו 200 חולים ביממה האחרונה (בהנחה שחמישי, שישי ושבת זה לא יממה אחת - בשלושת הימים האלו ביחד היתה עליה של 219 )
לפני ה'איפה זה היה' וה'נקודתי' ו'המשק'...

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אמנם יש עליה, אבל היא לא גדולה כצעקתה - בגלל שחלק גדול ממנה זה נקודתי.
צריך להבין- העליה המתמדת התחילה עוד לפני האירוע של בית הספר בירושלים. וגם אם מנקים את הנתונים מבית הספר עדיין רואים את מגמת העליה".
נכון, אבל עליה של פי 5% לדברי אדלשטיין

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עכשיו אני רוצה להבין:
כמו שכבר כתבו, שבימים האחרונים זה נקודתי יחסית, וב14/3 י"ח אדר, זה היה בכל הארץ, והחלה התפרצות ועליה במספר החולים עם הכפלה כל כמה ימים. כמו שניתן לראות בגרף.
וירוס הקורונה בישראל.png

נערך לאחרונה ב:

@qwerty

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וודאי שהסיבה המרכזית היא השבתת המשק, אבל גם יש לזה הצדקה מסוימת.
אגב, מהעוזר מלמד בסנהדריה, לא נדבקו תלמידים (ככה הבנתי), כי שמרו שם על הכללים.
נדבקו. מידיעה אישית.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
הסיבה היא כנראה כי עכשיו יש ממשלה
ואז לא היתה.

בנוסף- אף אחד לא רוצה לרשום על שמו את התרסקות הכלכלה במדינה סופית.

Bat hen

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הסיבה היחידה שהמשק עדיין פתוח, מערכת החינוך פועלת העצמה, היא לא בגלל שההדבקה יורדת. והיא באמ תלא.
זה רק בגלל שבתי החולים ערוכים להתמודד עם כמות גדולה יותר של חולים.
זה הכל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה