כמה שאלות על ונטולין וקוצר נשימה אשמח לתשובות

הילה פוטוגרפי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני אסטמטית משתמשת בתדירות די נמוכה בונטולין פתאום משבת תוקפים אותי התקפים של קוצר נשימה מאד חזקים שונטולין מרגיע אולי לרבע שעה וזה שוב חוזר השאלה כמה מותר להשתמש בונטולין ולמה זה כבר לא משפיע עלי קרה פעם למישהו מכם ? אשמח לדעת
האמת שבמוצש היתי אצל הורי והיה ליהתקף נורא חזק והרגשתי שאני הולכת להחנק לא היה לי כח לחכות עד שאחזור הביתה והשתמשתי הונטולין ישן שאמי מצאה בארון יש מצב שזה ניהיה מזה ? ההחמרה או שזה לא קשור ? האם זה מסוכן להשתמש בונטולין ישן ? על הקופסא כתוב יש להשתמש עד חודש מהפתיחה ....
אשמח לכל מידע כי ההתקפים ממש חזקים ואני בקושי זזה כי כל התאמצות קלה אני צריכה לעצור לכמה דקות בשביל לנסות לנשום תופעה שמזמן לא קרה לי וזה נורא מלחיץ אותי אשמח לכל מידע תודה

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ממומלץ מאוד ללכת לרופא
אולי בטנזול יעזור

ר

רק ילדה;)

אורח
זה לא מהווה תסמין קורונה?

ר

רק ילדה;)

אורח
לא תמיד יש את כל התסמינים.
לפעמים יש רק חום, לפעמים רק חום, פעמים רק איבוד חוש טעם.
אין להם מספיק מידע בדבר.

ממליצה לך להיבדק במקביל, רק כדי לשלול או להחלים במידת הצורך.

הילה פוטוגרפי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא תמיד יש את כל התסמינים.
לפעמים יש רק חום, לפעמים רק חום, פעמים רק איבוד חוש טעם.
אין להם מספיק מידע בדבר.

ממליצה לך להיבדק במקביל, רק כדי לשלול או להחלים במידת הצורך.
אני בטוחה שזה לא כי בעבר כשלא אובחנתי עדיין כאסטמתית ועוד לא השתמשתי במשאפים גם היו לי התפרצויות כאלה

ר

רק ילדה;)

אורח
זה לא סותר.
זה יכול לעורר התקף בגלל הקרבה שלו לקנה הנשימה.
לא סתם הוגדרתם כקבוצת סיכון...

ממליצה לך להבדק. לא יזיק.

גלויה94

משתמש מקצוען
שימי בצל חתוך ליד הראש- עוזר מאד!! (לוקח בערך 20 דקות עד שמתחיל להשפיע).
אצלי גם הוונטולין כבר לא עזר- הייתי "ישנה" לילה שלם בישיבה ומשתעלת בלי הפסקה כמעט לנשום בין השיעולים (עד שעשיתי טיפול 3 המיימדים- בערך 3 טיפולים, והאסטמה שנולדתי איתה- פשוט נעלמה. היום המשאפים ב"ה קבורים באיזו מגירה שכוחה)

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
פתאום משבת תוקפים אותי התקפים של קוצר נשימה מאד חזקים שונטולין מרגיע אולי לרבע שעה וזה שוב חוזר השאלה כמה מותר להשתמש בונטולין ולמה זה כבר לא משפיע עלי קרה פעם למישהו מכם ?
זה קורה עקב שימוש תכוף בוונטולין!
יש לוונטולין אפקט שברגע שמשתמשים בו יותר מידי, לא רק שהוא כבר לא משפיע, אלא הוא מחמיר את הבעיה!

בתור אחת שיש לה ניסיון, את בוודאי יודעת את השימוש הסביר המומלץ שעוזר לך בשגרה, צריך להקפיד לא להשתמש יותר מידי בצורה מוגזמת,
כי מה שקורה, שזה רק מחמיר, אבל תחושת החנק גורמת לשאוף שוב, וזה גורם מיד להחמרה נוספת, כך שנוצר מעגל אימים נוראי,
צריך לעשות הפסקה של כמה שעות (מומלץ מאד להתייעץ עם הרופא האישי כמה) ורק אז לשאוף שוב כדי שזה באמת יעזור.

רפו"ש!

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ממליצה להתייעץ עם גורם רפואי , לשלול קורונה , וכן לקבל הכוונה גם אם זה רק אסטמה .
לבת שלי היה אחד הערבים סטורציה סביב 90 [אסטמתית] נתתי לה סטרואידים [פרינזון עפ מרשם]
וזה עזר ברוך ה' ,על אף היינו אחרי זה אצל הרופא ריאות ושאלתי אותו האם כדאי לשלול קורונה ואמר שבמקרה זה שהסטרואידים עזרו מאוד וההתקף חלף ונרגע ,זה נראה לו שלא צריך לבדוק, אך התקפים שהמשאף לא עוזר מחייבים הערכת רופא ,גם אם הוא יאמר שזה רק אסטמה .
רפואה שלמה

הילה פוטוגרפי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סתם לידיעה. משאף וונטולין טוב רק לחודש? אני משתמשת עם זה תקופה ארוכה עד ל200 לחיצות.
הכי מומלץ להבדק אצל רופא ודחוף. אבל אולי בינתים תתיעצי עם אחות .
לא משאף חומר מילוי לאינהלציה זה מה שהיה לאמי

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אסור בתכלית האיסור להשתמש בונטולין ללא הוראה של רופא, זו סכנה ללב!
מעלה את הדופק ויכול לגרום לבאלגן ....
אף פעם אל תקחי בלי הוראה של רופא ובכלל בתדירות כזו. זה בעיה גם בפני עצמה. שמעתי את זה מרופא.
וכפי הידוע לי וונטולין פג תוקף חדש לאחר פתיחתו.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
וונטולין בבקבוק פג תוקף תוך חודש במאשף לא
ו @הילה פוטוגרפי מה איתך מה עשית?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
התקף נשימה רציני, שוונטולין לא מסייע לו.
מחייב פניה מיידית לרופא !
לא להמשיך לקחת שוב ושוב וונטלין, ללא התייעצות עם רופא.
ישנם תרופות נוספות.
יכול להיגרם מצב שוונטולין לא עוזר.
התקף נשימה רציני ללא טיפול מתאים, הוא מסוכן מאוד !

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כשלוקחים לשימוש רציף (של כמה פעמים, לא של מליון שנה) חוץ מהונטולין צריך גם בודיקורט.
הונטולין פותח מיידי, הבודיקורט שומר על הנתיב פתוח.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני גם אסתמטית,
קרה לי פעמיים ששכחתי את המשאף והרגשתי שאני עומדת למות, הבנתי שאין לי ברירה, פשוט עצרתי את הנשימה, ואז נשמתי לאט לאט וההתקף נחלש מאוד.
אגב, יש לי התקפים רק לפני לידות, נכון לעכשיו (אחרי לידה) לא היו לי התקפים ב"ה.

ושואלת מאוד בזהירות, יש מצב שאלו התקפי חרדה שמרגישים כמו התקפים?
כי לפעמים יש התקפון שיוצר חרדה שיוצרת קוצר נשימה שיוצר חנק, א'קיצער בלאגן וחרדות...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני גם אסתמטית,
קרה לי פעמיים ששכחתי את המשאף והרגשתי שאני עומדת למות, הבנתי שאין לי ברירה, פשוט עצרתי את הנשימה, ואז נשמתי לאט לאט וההתקף נחלש מאוד.
אגב, יש לי התקפים רק לפני לידות, נכון לעכשיו (אחרי לידה) לא היו לי התקפים ב"ה.

ושואלת מאוד בזהירות, יש מצב שאלו התקפי חרדה שמרגישים כמו התקפים?
כי לפעמים יש התקפון שיוצר חרדה שיוצרת קוצר נשימה שיוצר חנק, א'קיצער בלאגן וחרדות...
התקף חרדה הוא תמיד עם תסמינים גופניים. כך שזה דבר גורר דבר.
יכול להיות שעצם זה שאת משתלטת על זה זה מראה שזה מחרדה ולא דוקא אסמטי.
תשאלי רופא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה