כמה שאלות על דמי לידה אצל עוסק מורשה (שכיר ועצמאי ביחד)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
תוכלו לעזור לאחותי הקטנה?
שאלה 1: אם אני עצמאית ושכירה אם אפשר לתבוע דמי לידה בנפרד ?
כי עד שהמעסיקים שלי יביאו לי את הטפסים שאני צריכה למלא זה יכול לקחת חודשים, וחבל לי על הזמן.
שאלה 2: איך ביטוח לאומי מחשב את הדמי לידה לעוסק מורשה ?
תודה רבה, זה מאוד יעזור לי.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
1. עוסק מורשה שמשלם ביטוח לאומי מקבל את דמי הלידה אוטומטית לחשבון הבנק ללא הגשת כל בקשה שהיא.
דרישת דמי לידה כשכירה תיעשה כרגיל, בלי קשר לדמי הלידה כעצמאית.

2. ביטוח לאומי יכניס את דמי הלידה ע"פ המקדמות ששילמה.
עם הגשת המאזן השנתי, יחלקו את הרווח השנתי למספר החודשים שעבדה באותה שנה, ויתייחסו ל-3 החודשים האחרונים שלפני הלידה (כלומר - אם ילדה במרץ למשל - יחשבו חודש אחד מהשנה הקודמת ועוד חודשיים מהשנה החדשה). לאחר החישוב מחדש ישלמו הפרשים או יגבו אותם, לפי הצורך.

הנ"ל נכתב מניסיון בלבד. אם למקצוענים יש מה לחדש עוד - הם מוזמנים.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י ckuh;1893506:
1. עוסק מורשה שמשלם ביטוח לאומי מקבל את דמי הלידה אוטומטית לחשבון הבנק ללא הגשת כל בקשה שהיא.
דרישת דמי לידה כשכירה תיעשה כרגיל, בלי קשר לדמי הלידה כעצמאית.

2. ביטוח לאומי יכניס את דמי הלידה ע"פ המקדמות ששילמה.
עם הגשת המאזן השנתי, יחלקו את הרווח השנתי למספר החודשים שעבדה באותה שנה, ויתייחסו ל-3 החודשים האחרונים שלפני הלידה (כלומר - אם ילדה במרץ למשל - יחשבו חודש אחד מהשנה הקודמת ועוד חודשיים מהשנה החדשה). לאחר החישוב מחדש ישלמו הפרשים או יגבו אותם, לפי הצורך.

הנ"ל נכתב מניסיון בלבד. אם למקצוענים יש מה לחדש עוד - הם מוזמנים.
רוב תודות!
בשמי, ובשם כל הצוות :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  38  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה