ניהול תקציב כמה עולה פסח למשפחה ממוצעת?

מצב
הנושא נעול.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
טוב,
הדיון לא אמור לרדת לפסים אישיים:

שאלה לכולם:
1. יש פה משפחה עם 6 ילדים ומעלה שמצליחה להכניס פסח
בפחות מ-7,000 ש"ח?
זה תלוי בצרכים של כל משפחה.
למשפחה כמו של @תמי אחת למשל יהיה יותר קשה לעשות את זה. לעומת כאלו שאוכלים קטניות...

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
אלו לא הוצאות של החג. אלו הוצאות חצי שנתיות שמחושבות מראש. ומתכוננים אליהן מראש.
מחלקים אותן ל6 חודשים ושישית מהן נכנס לתקציב של חודש אפריל.
נכון
אבל פותחת האשכול בקשה לדעת כמה עולה ההוצאות לחג כולל הביגוד

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
בד"כ לא קונים הכל בערב פסח, משאירים את רוב הסכום לשבועות שאז המחירים צונחים...
נכון,
אבל בדיוק לכן שאלתי:
מה קורה אם היא מחליטה לרכוש הכל בערב פסח?
ההורים לא מסכימים?
מאפשרים?
מתמודדים אם ההוצאה החריגה?

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא
קראתי הכל לפרטיו.
היא בקשה פירוט הוצאות של "משפחה סטנדרטית" (ציטוט)
לא, אני הבנתי מתחילת האשכול את כוונת הפותחת, חלק לא.
אבל באיזשהוא שלב נפל האסימון...
כפותחת האשכול אני מזדהה איתך.
אני בסטטוס די דומה למשפחה שתיארתי. לא יודעת להגיד כמה אני מוציאה על פסח אבל בוודאי שלא קרוב לסכומים המדוברים פה.
ואני לא מתארחת בכלל וכן מארחת. ולא מקבלת אפילו שקל מחלוקה.

ממש כך. ואני קצת בזעזוע מהיחס פה לכספי צדקה.
כספי צדקה צריכים זהירות מופלגת!
ובכלל הגישה שחזרה על עצמה לאורך האשכול של מה *צריך* לספק למשפחה נזקקת. מי צריך? מי מחויב? מי צרה עינו??
כל משפחה מחויבת לעצמה ותבדקו טוב טוב אם מותר להסתמך על כספי צדקה בשביל הידורים מופלגים(מצות ב200 ש"ח).
לא רוצה להרחיב כי זה לא הנושא אבל צרם לי ממש.

כנ"ל.

סיכמתם יפה.
נשארתי פעורת פה הן מהיחס לכספי צדקה והן מרמת ההוצאות של עם ישראל. מאיפה?
גם אני.
אין לי מושג מה המינימום למשפחה נזקקת.
תחזרי להודעות שפספסת...

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מתנגדת....
יש כאלו שלא חושבים להוציא כסף על בגדים,
וזה נראה להם מיותר, ובזבוז....
ואז מגיעה המתבגרת שלהם והיא מרירה ועצבנית
ורוצה בגדים כמו החברות
וההורים - משיקולים חינוכיים! - מחליטים לפרגן לה באהבה את הרצונות שלה
כי חשוב להם שהיא תדע שמעריכים אותה ואוהבים אותה,
שלמרות שההורים לא חושבים כמוה - הם מפרגנים לה באהבה בגדים יקרים כי לה זה חשוב....

החיים הם לא שחור לבן
ואם מישהו הוציא X כסף על בגדים
אף אחד מהצד לא יכול לבוא ולהגיד שזה חוסר במודעות כלכלית
מסכימה לגמרי,
שימי לב שכתבתי שלכל אחד יש את הצרכים והדברים שעושים לו טוב,
ולכן אין מה להקיש מאחד לאחד, אצל אחד זה הבגדים ואצל השני זה הנברשת בסלון/ החופשה/ המסעדה/ רמת האוכל בבית,
לכל אדם יש את החלטותיו בחיים, והן לגמרי אמורות להיות מותאמות לו ולא לשני.
עדיין אוחזת בדעתי שלגבי סעיף ביגוד לפעוטות ותינוקות שלא מבינים אם הבגד הוא מעונה זו או מעונה קודמת, רוב האנשים אם היו עושים קצת חושבים - זה היה המקום הראשון לקצץ בו.
לגבי מתבגרות, לא עברו כ"כ הרבה שנים מאז שהייתי מתבגרת, ומשומה היה בהחלט ברור לי מה היכולת הכלכלית של משפחתי ואפילו לא חשבתי שמגיע לי מה שיש לחברותי... אבל עדיין לא הגעתי לשלב הזה ולא התמודדתי עם מתבגרת עצבנית, ובכל זאת מבינה לגמרי את הגישה שלך, וגם בדוגמה שציינת, הצורך הוא חינוכי - לא הבגדים הם הצורך.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכון,
אבל בדיוק לכן שאלתי:
מה קורה אם היא מחליטה לרכוש הכל בערב פסח?
ההורים לא מסכימים?
מאפשרים?
מתמודדים אם ההוצאה החריגה?
זה לא משנה להם, הם מתכוננים לזה מראש. ולכן גם מוכנים לזה. שוב חזרנו להתנהלות כלכלית ותקציב...

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הילכתית סעיף הביגוד נחשב כהוצאה של פסח.

מי שעושה תקציב שנתי ומחלק אתזה ל12, זה מעולה מבחינה כלכלית, אבל זה עדיין לא אומר ש'מצות' זה הוצאה של ל"ג בעומר או של החופש הגדול...
[בגלל שמחלקים את ההוצאה של מצות ל12].
וזה אותו דבר בדיוק כלפי ביגוד. מבחינה הילכתית זה נחשב בהוצאות החג.

ברקוני

משתמש צעיר
הסכומים פה מוגזמים מאוד.
מאחר ורוב המשפחות מתארחות בליל הסדר, כך שנשאר חול המועד שאוכלים כמו יום רגיל פלוס קצת יותר בשר, שבת חוה"מ שזה כמו שבת רגילה ושביעי של פסח כנ"ל.

כך שמדובר פה בתוספת של שביעי של פסח (כי שבת יש תמיד) שזה אולי עוד עלות נוספת של 800 שקל.

מי שמארח אחרים, זו זכותו, אבל הוא לא אמור לקבל על זה כסף מהציבור.

לגבי ביגוד, בד"כ יש בגדים מהחתונה מלפני כמה חודשים של האחיין וגם אם לא, אז מדובר על 1000-2000 שקל ביגוד לילדים ולהורים, חליפה קונים פעם בכמה שנים וכןובע פעם בעשר שנים (בפרט בורסלינו שמחזיק 10 שנים בקלות)
כך שכל ההוצאה מסתכמת למשפחה סטנדרטית שמתארחת אצל ההורים בליל הסדר - ב2000-3000 שקל.
ומשפחה שנמצאת בבית בליל הסדר-4000-5000 שקל לכל החג.

אלא מה, רוב האנשים שלוקחים קמחא דפסחא, לוקחים עופות ודגים מכמה קמחא דפסחא לכל השנה ופה כבר יש איסור של גזל גמור שאנשים עוברים.
משפחה עם פלוס 3.4.5.6 ילדים במשפחות הברוכות ילדים שלכל אחד יש את המספר ילדים שלו מי יארח אותם????????מילא שהם יארחו את ההורים
וההוצאות אני באמת חושבת שזה קשור בגיל הילדים וכל אחד מדבר מפוזיציה של זוג צעיר שסמוך על שולחן ההורים או משפחה בפני עצמה
אני כשהילדים היו קטנים קניתי רק אחרי החגים כשהמחירים כבר ירדו והיו שפויים (לי זה לא הפריע שהם לא התחדשו בבגד חדש)
אבל היום זה משמח אותם בגד חדש לחג ונראה לי על זה כתוב הוצאות שבת וחג...לוו עלי ואני פורע....
ואוכל ככל שהם יותר גדולים צריך אוכל והרבה
אתם מבינים שא"א להשוות כמויות אוכל לילדים קטנים לכמויות לבוגרים אז ככה זה גם ברמת המנות והקינוחים
במשפחה עם גילאים בוגרים יש יותר צורך להשתבח בכל רמת הקולינריה

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מאחר ורוב המשפחות מתארחות בליל הסדר, כך שנשאר חול המועד שאוכלים כמו יום רגיל פלוס קצת יותר בשר, שבת חוה"מ שזה כמו שבת רגילה ושביעי של פסח כנ"ל.

כך שמדובר פה בתוספת של שביעי של פסח (כי שבת יש תמיד) שזה אולי עוד עלות נוספת של 800 שקל.

כלומר יש פה רוב מתארח ומיעוט מארח
והמיעוט לשיטתך אמור לשאת על גבו את משא הרוב, בין אם יש לו בין אם אין לו, ושיסתדר לבד
אם זו השיטה - אזי הרוב הם פרזיטים ונצלנים, במחילה, או סועדים מסעודה שאינה מספקת לבעליה.
זה לא הולך ככה.
משפחות מארחות לא מארחות בהכרח אנשים זרים או חברים ורעים להתרועע, ובפסח בכלל בבתים רבים לא אוכלים מחוץ לחיק המשפחה הגרעינית (זיך נישט מישן...) בשל החומרות וההקפדות. הורים מארחים ילדים נשואים - זו בעייתם הבלבדית אם הם עניים או דחוקים, שיחוגו את החג בבית לבד על פת במלח (אה, אי אפשר פת בעצם)?

זכרו כי ביום הזה נצטווינו לנהוג כבני מלכים.

אני הראשונה שתזעק לנהוג לפי תקציב, ומקפידה על כך בכל מאודי. כמי שמתעסקת קצת בגבאות צדקה, אני יודעת מה המשמעות של כל שקל ושקל שלא ילכו סתם, אבל איפה מעט חמלה על מי שמקבל? למה הכל צריך להיכנס לתוך סד נוקשה ודוקרני של הסטנדרט הכי נמוך ועלוב ששייך? לא בקשו להלביש אותם בנעליים של פירסט קלאס ובמחלצות מדוליבול, אבל לרוב מטרת המתן לתת תחושה של הרווחת מה.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
בעיני יש כאן חילוק בין תקציב האוכל לתקציב של הדברים האחרים
האוכל- בפסח לרוב אי אפשר לומר תאכלו משהו אחר, יותר זול אל תאכלו כל יום בשר וכו' כי זה מה יש, כל אחד אוכל לפי מנהגיו, קונים הכל מחדש גם מה שיש בחמץ, נמצאים כל היום בבית אין צהרונים וכו' זה לא כמו חישוב של שבוע אחד בחמץ זה הרבה יותר מפי שתיים.

מה שאין כן בשאר
בגדים(כמו שכבר כתבו כאן, נכון שאם קונים מראש זה עדיין בהוצאות הפסח אבל זה חצי מחיר ממה שנכתב, וגם ילדה יכולה לחדש לחג שמלה ב80 וקשת לא חייב 3 סטים ומי שיש לה ירושה יכולה לשמוח גם בקשת וגרביון.... תלוי איך ההורים מציגים את זה... גם נערה יכולה להבין את המצב ושלא בכל בית קונים כמו החברות)
משחקים- אם אתם קונים חדשים לפסח זה לא אומר שכולם חייבים שוב- ילדים יכולים לשמוח ממשחק אחד והשאר מנקים מהחמץ
בדברים האלו אין חובה...

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
טוב,

שאלה לכולם:
בפחות מ-7,000 ש"ח?
2. האם תסכימו לשתף אותנו בשיטת ההתנהלות שלכם?
מסקרן אותי נורא.
בלנ פסח הקרוב אני אנסה לתעד ולבדוק
כלומר יש פה רוב מתארח ומיעוט מארח
והמיעוט לשיטתך אמור לשאת על גבו את משא הרוב, בין אם יש לו בין אם אין לו, ושיסתדר לבד
אם זו השיטה - אזי הרוב הם פרזיטים ונצלנים, במחילה, או סועדים מסעודה שאינה מספקת לבעליה.
זה לא הולך ככה.
משפחות מארחות לא מארחות בהכרח אנשים זרים או חברים ורעים להתרועע, ובפסח בכלל בבתים רבים לא אוכלים מחוץ לחיק המשפחה הגרעינית (זיך נישט מישן...) בשל החומרות וההקפדות. הורים מארחים ילדים נשואים - זו בעייתם הבלבדית אם הם עניים או דחוקים, שיחוגו את החג בבית לבד על פת במלח (אה, אי אפשר פת בעצם)?

זכרו כי ביום הזה נצטווינו לנהוג כבני מלכים.

אני הראשונה שתזעק לנהוג לפי תקציב, ומקפידה על כך בכל מאודי. כמי שמתעסקת קצת בגבאות צדקה, אני יודעת מה המשמעות של כל שקל ושקל שלא ילכו סתם, אבל איפה מעט חמלה על מי שמקבל? למה הכל צריך להיכנס לתוך סד נוקשה ודוקרני של הסטנדרט הכי נמוך ועלוב ששייך? לא בקשו להלביש אותם בנעליים של פירסט קלאס ובמחלצות מדוליבול, אבל לרוב מטרת המתן לתת תחושה של הרווחת מה.
כגבאית, את יודעת כמה צרכי עמך מרובים ושאף פעם אין מספיק.
החכמה היא לחלק באופן היעיל ביותר.

מה שאני התבקשתי לחשב הוא כמה עולה למשפחה לעבור את הפסח עם ראש מעל המים. כנראה שלא הייתי מספיק ברורה בהודעה הפותחת אבל בעיני זה משתמע מהדברים - משפחה שנסמכת על צדקה(ועוד ברמה כזו! של כל הוצאות החג) לא ראוי שתחיה ברמה גבוהה. לא רק מבחינה הלכתית, גם מבחינה כלכלית- חיים ממה שיש. בע"ה לכשירחיב, יוכלו להתפנק ולהתהדר.

רחלה 123

משתמש מקצוען
זה חוסר טאקט להכנס ככה לקישקע של השני.
מרגיש לי חדירה לפרטיות.
זה גם חוסר טאקט לכתוב כאן לאנשים שחושבים על תקציב מסודר כל השנה, ומחושבנים בטרוף שאין להם מודעות כלכלית!
הרשימות שלי לפסח כבר מוכנות
תאמיני לי שהם הכי מצומצמות שיש , ויתרתי בנתים על כמה דברים חשובים
והבת שלי תלך עם נעלי חורף עוד כמה שבועות.
ועדיין חג עולה המון כסף , המון
בהנחה שאנחנו רוצים לחגוג אותו בנחת, בהרגשה של שפע ולא צמצום
שיהיה לנו מה לאכול, ועם מה לשחק.
אין באמת טעם להכנס לכל פרוט ההוצאות
יש למה להאמין שאם אנשים כותבים שהחג יוצא להם יותר ממכם כנראה זה אכן נכון.
ולא להפוך אותם לפזרנים ללא מודעות כלכלית.

פיצקי

משתמש צעיר
אדרבא, בואי נחשבן:
מצות חבורה? כמה קילו הולך אצלם? קילו לכל אחד לכל החג - נשמע לך? 60*8= 480
מבינה שאין מצות יד, גם לא לליל הסדר.
2 קרטוני עופות לפחות? 550
3 שמן אגוזים - 60
סלמון (כל נתח עולה כ-60-70 ש"ח) - 200
בקר/ כבד - 200
חלבי (גבינ"צ, 4 גבינה, 20 לבן, 2 חלב, חמאה) 70 מינימום
2 מארזי צ'יפס - 25
2 קופסאות עוגיות - 50
לפחות 5 מיץ ענבים (לפחות! 4 כוסות, + קידוש והבדלה שבת חג) - 100
חסה (לליל הסדר) - 15 ש"ח
עד כאן נשמע לך הגיוני? עשיתי את המינימום ומטה.
מה עם תפו"א? 2 שקים? 40 ש"ח
בצל - 10 ש"ח
ירקות (עגבניות, מלפפון, פלפלים, קישואים, חצילים, קולרבי, סלרי ועוד) - 120 ש"ח (הלוואי)
פירות - 70 ש"ח
מה עם שוקולד (לנוהגים), אגוזים וכו'?
ביצים?
סוכר?
תבלינים?
קמח תפו"א?
קקאו?
עכשיו התחלנו לדבר. ספרי לי מה הפרזתי כלפי מעלה בחשבון, בסדר? ותאמיני לי שאני לא מאמינה שפירות עולה רק 70 ש"ח, בוודאי לא אם מכינים תרכיז לבד. ומי מדבר על עוגות...
המחירים כאן מנותקים מהמציאות!!!!!!!!!!!
ולאיזה משפחה של 8 נפשות הולך רק 4 גבינה שלפי המחיר כאן היא של 250 גר'???
שק תפו"א קטן עולה בימינו 5ק"ג * 2.9 (אם זה עולה פחות תגלו לי אם לא הכל על סף ריקבון)

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כגבאית, את יודעת כמה צרכי עמך מרובים ושאף פעם אין מספיק.
החכמה היא לחלק באופן היעיל ביותר.

מה שאני התבקשתי לחשב הוא כמה עולה למשפחה לעבור את הפסח עם ראש מעל המים. כנראה שלא הייתי מספיק ברורה בהודעה הפותחת אבל בעיני זה משתמע מהדברים - משפחה שנסמכת על צדקה(ועוד ברמה כזו! של כל הוצאות החג) לא ראוי שתחיה ברמה גבוהה. לא רק מבחינה הלכתית, גם מבחינה כלכלית- חיים ממה שיש. בע"ה לכשירחיב, יוכלו להתפנק ולהתהדר.
אני מבינה שהאג'נדה המנחה את הארגון מטעמו את עורכת את המיני סקר הזה היא לתת את מעטפת המינימום ההכרחי למשפחות הנזקקות ביותר, ולא לחרוג מכך
האם ינתן להן כסף, או שיחולקו מוצרים?
את צריכה לדבר עם מומחי הסעדה כדי להגיע לתוצאות ריאליות בתחום עלויות המזון וחישוב סל פר נפש.
יש איזה תחשיב של משקל מנה בשרית, כמות ירק וכו' במנה, ופשוט צריך לחשב את הנ"ל לפי כמות הנפשות, פלוס עלויות משוערות של צריכת ביצים ושמן לנפש כפול כל ימי המועד והחג.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
הסכומים פה מוגזמים מאוד.

לגבי ביגוד, בד"כ יש בגדים מהחתונה מלפני כמה חודשים של האחיין וגם אם לא, אז מדובר על 1000-2000 שקל ביגוד לילדים ולהורים, חליפה קונים פעם בכמה שנים וכןובע פעם בעשר שנים (בפרט בורסלינו שמחזיק 10 שנים בקלות)
כך שכל ההוצאה מסתכמת למשפחה סטנדרטית שמתארחת אצל ההורים בליל הסדר - ב2000-3000 שקל.
ומשפחה שנמצאת בבית בליל הסדר-4000-5000 שקל לכל החג.

אלא מה, רוב האנשים שלוקחים קמחא דפסחא, לוקחים עופות ודגים מכמה קמחא דפסחא לכל השנה ופה כבר יש איסור של גזל גמור שאנשים עוברים.
משפחה עם 6 ילדים, שיש כבר בחורי ישיבה מתארחת בליל הסדר? וזה הרוב?
מעניין. ממה שאני מכירה, רוב המשפחות בסטטוס הזה עורכות כבר ליל הסדר בבית.
בחול המועד זה לא רק עניין של עוד קצת בשר. זה העניין ששפת שחרית עולה כמה מאות אחוזים יותר מפת שחרית של יום רגיל. כנ"ל ארוחת ערב. זה עניין שיש פיות רעבים כל הזמן (כי מצות לא משביעות כמו לחם, ועוגיות מקמח תפו"א לא משביע כמו ביסקוויט) וצריך לדאוג להם שישבעו. זה עניין שהילדים כל הזמן בבית ומחפשים מה לנשנש - בניגוד ליום רגיל עם סדר יום ושגרה.
כובע פעם בעשר שנים? אולי שטריימל. הכובעים היום דוהים כ"כ מהר, ונראים אחרי שנתיים שלוש זבל. ובעלי ממש שמרן. בגדים - גם אם יש מהחתונה של האחיין - הרבה פעמים קנו כי לקחו בחשבון שזה יתאים לפסח.
אז מסבירים לה יפה שכסף לא גדל על העצים,
היום מאוד מקובל שבנות סמינר יוצאות לעבוד.
היא יכולה לממן חלק.
בכל מקרה אצלנו היו מקצים תקציב(מכובד, היתה אפשרות ב"ה וההורים שלי ממש לא רצו שאלך לעבוד) של 1500 לעונה לביגוד לכל נערה.(אני מדברת על לפני כמה שנים, היום המחירים שונים).
מכאן תחליט המתבגרת לעשות בתקציב כרצונה...
גם אחיות שלי עובדות, והכסף כולו מגיע להוריי. בכל מקרה, למרות שב"ה הנורמה הזו נכנסה, ובנות רבות מממנות פעילות חברתית מכיסן - עדיין הן זקוקות לסיוע מההורים (ולו בשביל ההרגשה שהן חלק מהבית. הלו, יש מצווה לשמח גם אותן...)
נכון, ההבדל הוא שמי שמנהל תקציב מסודר יודע בדיוק כמה הוא הוציא ועל מה.
הוא ידע גם לצפות את ההוצאות של פסח הבא על סמך ההוצאות של פסח הקודם ולהתכונן בהתאם.
נו, אז הוא מתכונן בהתאם. זה אומר שאין לו את ההוצאות הנ"ל או שהוא פורש אותן על כל השנה? גם אם הוא פורש את העלויות על כל השנה - עדיין זה הוצאות של פסח.
המחירים האלה מעודכנים לתשפ"ג?
נשמע מנותק ממש אפילו לימות השנה, איפה יש כאלה מחירים בפסח?
מה זה בצל ב10 ש"ח? תפו"א ב20? ירקות ב120 ש"ח?
באמת מענין אותי לדעת, מה אוכלים?
כמה מכיל קרטון עופות? (אף פעם לא קניתי כי אין לי מקום במקפיא)
לא מכינים סלטים לחג ולשבת? מכינים מרק בלי עופות וירקות? אין תוספות?
ומה לגבי חוה"מ? מה אוכלים בבוקר? צהרים? ערב?
הכמויות הנ"ל נשמעות מתאימות לרמאדן, לא לפסח.
מסכימה לגמרי. כתבתי שהורדתי את המחירים כלפי מטה.
אני עם 2 ילדים (באה מבית מבורך, בלע"ה, והכירה התנהלות כלכלית מצוינת מקרוב), אין לי בבית תפו"א ביום יום כך שאני לגמרי לא מונחת במחירים. הגיוני שאם בצל עולה לי 4.4 לק"ג במשנת יוסף, אז שק של 10 ק"ג יעלה 44 ולא 10. צודקת.
אבל מה לעשות שגם בתקציב העלוב הזה טענו שאני מגזימה?
ואגב ההודעות של @תמי אחת היו מאוד הגיוניות.
רק שלדעתי היא משתייכת למגזר שונה ולכן ההוצאות שונות.
בית ליטאי בסגנון ישיבתי.
היום יש כמה וכמה נשואים והכמויות מטורפות. אבל נצמדתי לבקשה של משפחה עם 6 ילדים.
רק בליל הסדר הולכים אצל ההורים שלי כ-15 בקבוקי יין ומיץ ענבים. כל בקבוק מינימום 20 ש"ח (מקפידים 100% יין, כפי הוראת מרן הגרי"ש אלישיב).
8 שקים של תפו"א, 14 תבניות ביצים, 2 שקי בצל. והם מחושבנים בטירוף. אבל יש משפחה להאכיל. כל היום אמא שלי ואחיותיי במטבח, לאפות ולבשל (לא יקנו קופסת עוגיות ב-30 ש"ח, כי אין את התקציב לזה)
בד"כ לא קונים הכל בערב פסח, משאירים את רוב הסכום לשבועות שאז המחירים צונחים...

אלו לא הוצאות של החג. אלו הוצאות חצי שנתיות שמחושבות מראש. ומתכוננים אליהן מראש.
מחלקים אותן ל6 חודשים ושישית מהן נכנס לתקציב של חודש אפריל.
אז יש כאן שאלה מהותית איך לחשב הוצאות.
אם אני התארגנתי בשלהי הקיץ וקניתי לילדים שלי בגדים לפסח - האם זו הוצאה של פסח או של אב? מבחינתי, של פסח. אמנם קניתי את זה בחודש אב, אבל זה מיועד להלבשה לפסח. אז חתכתי את העלות ב-80%, ועדיין ה-50 ש"ח הללו נלקחו מהכיס ע"ח הוצאות הפסח...
טוב,

שאלה לכולם:
בפחות מ-7,000 ש"ח?
2. האם תסכימו לשתף אותנו בשיטת ההתנהלות שלכם?
מי ירד לפסים אישיים? דיברו על מחיה של משפחה סטנדרטית עם 6 נפשות - ביניהם בוגרים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
המחירים כאן מנותקים מהמציאות!!!!!!!!!!!
ולאיזה משפחה של 8 נפשות הולך רק 4 גבינה שלפי המחיר כאן היא של 250 גר'???
שק תפו"א קטן עולה בימינו 5ק"ג * 2.9 (אם זה עולה פחות תגלו לי אם לא הכל על סף ריקבון)
מסכימה לגמרי. כתבתי שהורדתי את המחירים כלפי מטה.
אני עם 2 ילדים (באה מבית מבורך, בלע"ה, והכירה התנהלות כלכלית מצוינת מקרוב), אין לי בבית תפו"א ביום יום כך שאני לגמרי לא מונחת במחירים. הגיוני שאם בצל עולה לי 4.4 לק"ג במשנת יוסף, אז שק של 10 ק"ג יעלה 44 ולא 10. צודקת.
אבל מה לעשות שגם בתקציב העלוב הזה טענו שאני מגזימה?

פיצקי

משתמש צעיר
אגב, גם מחירי הבגדים לא הגיוניים
כובע סמט חסידי
אחרי הנחת קהילות
אין להשיג בפחות מ800 ש"ח
ואי אפשר להלביש לבחור כובע מגיל 13 בגיל 15 הראש גדל
כנ"ל חליפות
אז נכון שאולי זה הוצאה שנתית או דו שנתית אבל ההוצאה ואת הסכום צריך בערב פסח!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה