התייעצות כמה מקובל לקחת עבור מילוי מקום למשפחתון של התמ"ת?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
קודם כל אני אציין לך אחת
אשתי מנהלת משפחתון ומקבלת ילדים מ7-4 כולל צומות
ב. כל המשפחתונים בעירי נוהגים כך, מידיעה !
ג. כל המשפחתונים שאני מכיר מערים אחרות נוהגות כך
ההנהגה הזו (של לקבל ילדים ב8 ) היא נחלתם של מתי מעט מטפלות שכנראה גם לא מפוקחות
משפחתון סטנדרטי נוהג בדיוק לפי הכללים
נחזור לטענה שלשמה נפתח האשכול.
לגבי תשלום לממלאת המקום.
לא קיבלתי כל התייחסות לכך שדעתם של ההורים היא שממלאת-המקום תתוגמל כראוי ותגבל את כל הכסף.
לפעמים המטפלת מאריכה את חופשת-הלידה עד לסוף השנה.
כך יוצא שממלאת המקום מקבלת 6000 ש"ח כל חודש, ומנהלת-המשפחתון מקבלת את ה4000 ש"ח.
הכל מתנהל כאילו להורים אין כלל מה לומר בנידון.
הם כלל לא בוחרים את ממלאת-המקום.
הם מקבלים עובדת שהם לא בחרו והיא עובדת ממורמרת ומנוצלת.
ממלאת המקום היא אשה שרוצה לקבל 'תקן' ואין לה ברירה אלא לשתוק ורק אם היא תהיה 'ילדה טובה' היא תקבל משפחתון.
ואז היא תעשה את העוולה הזאת למסכנה 'הבאה בתור'.
בקיצור:
למה לא מתחשבים ברצון של ההורים ?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ההורים פה הם לא קשורים בכלל
מטפלת משפחתון היא מוגדרת נותנת שירותים והיא ממש לא עובדת אצל ההורים והם לא מעסיקים שלה
המעסיק זה הרשת.
הורים לא יכולים לקבוע למטפלת איזה שעות הם רוצים להביא את הילד או כל דרישה אחרת והם גם לא יכולים לקבוע את השכר שלה, הם משלמים בדיוק לפי כמה שהתמ"ת הכתיב להורים
המטפלת עובדת לפי הנהלים של הרשת והתמ"ת
לא לפי הרצונות של ההורים

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ההורים פה הם לא קשורים בכלל
מטפלת משפחתון היא מוגדרת נותנת שירותים והיא ממש לא עובדת אצל ההורים והם לא מעסיקים שלה
המעסיק זה הרשת.
הורים לא יכולים לקבוע למטפלת איזה שעות הם רוצים להביא את הילד או כל דרישה אחרת והם גם לא יכולים לקבוע את השכר שלה, הם משלמים בדיוק לפי כמה שהתמ"ת הכתיב להורים
המטפלת עובדת לפי הנהלים של הרשת והתמ"ת
לא לפי הרצונות של ההורים
ההורים הם וודאי קשורים לנושא והחוזה נחתם בין ההורים למטפלת.
יש כאן חוזה נוסף בין המדינה לצדדים, והתמ"ת מוסיף כסף רק אם מקבלים את הנהלים של התמת.
יש כאן חוזה עם שלושה צדדים.
==
אני לא נכנס לנושא המשפטי שהוא סבוך.
אלא הנושא הוא הצדק וההגיון.
הכסף מיועד לטובת ההורים והילד.
ובסוף מי שנהנית ממנו זאת מנהלת המשפחתון על חשבון הילד וההורים וגם על חשבון ממלאת המקום.
היכן הצדק .
------------
נראה שאין ברירה וצריך לפנות לתמ"ת על מנת שיסדיר כאן כללים ברורים.
יתכן ואפנה אליהם אתאר להם את המציאות בשטח.
ואבקש מהם שיוציאו הוראות ברורות.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
זה ממש קשור לדיון.
יש כאן צד חשוב והוא ההורים שמעוניינים שממלאת-המקום תתוגמל כיאות !
מה קשור מטפלת שלא מקבלת לפני 8 בבוקר, לתגמול המ"מ?
זה מה ששאלתי.
בדוגמא של חנות:
אם תשכור ממלאת מקום לחנות ב40 ש"ח לשעה והיא תיקח עובדת אחרת ב30 ש"ח לשעה ותשלשל לכיסה את הפער ?
ברור שתרצה שהעובדת בחנות בפועל תקבל את מלוא כספך, כדי שיהיה לה מרץ לעבוד כראוי.
גם כאן ההורים (שהם המשלמים, והמדינה משלמת עבורם ובמקומם) רוצים שאת כל הכסף שלהם תקבל העובדת בפועל.
המשל שלך מועלה, הנמשל לא דומה...

מנהלת המשפחתון היא בעלת העסק, והיא בדיוק כמו בעל המכולת, שמרוויח כמה שבא לו, מוכר את הבמבה במחיר שמתחשק לו, ומשלם לעובדים תחתיו לפי ראות עיניו וביקוש והיצע באזורו. כמובן, גם לבעל המכולת יש כללים, כמו שכר מינימום, או מוצרים במחירי פיקוח.
ההורים מקבלים שרות מבעלת העסק (במשל הם הקונים במכולת, לא בעל המכולת), ומשלמים לה כפי הדרגה שנקבעה (אפרופו מוצרים בפיקוח).

אבל לבוא ולומר לו: "צ'מע, אני עובד אצלך במכולת, מסדר מדפים, קופאי, משרת את הלקוחות, אתה יושב במשרד ומשחק באייפון, לא הוגן שאתה לא נותן לי את כל הסכום (בניכוי הוצאות שכירות...)"
זה נשמע לך הגיוני? כך נשמעות טענותיך.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כידוע המחיר המלא שהמטפלת מקבלת הוא כ- 2000 ₪ ליליד. (1,964 לילד, או- 2,044 לתינוק.)
כלומר סה"כ כ- 10,000 לחודש.
הציעו לי עכשיו לקבל מילוי מקום (לחופשת לידה) של משפחתון של התמ"ת. המטפלת אמרה שהיא מקבלת מביטוח לאומי רק – 6,000 לחודש כיוון שמקזזים לה את עלות ההוצאות (שכירות/אוכל ומזון/חומרים ליצירות ולפעילויות וכד')
ועל כן היא אמרה שהיא תיתן לי את 'כל' מה שהיא מקבלת מביטוח לאומי... (שימו לב - במקום המחיר המלא שהוא 10,000 לחודש!) וכמובן המחליפה כלומר אני זאת שמשלמת את ההוצאות בתקופה הזו של המילוי מקום! המשפחתון מתקיים אצלי בבית ולכן דמי השכירות מגיעים לי ולא למי שעכשיו נחה לה בחופשת לידה בבית שקט... הכסף של ההוצאות מגיעים למי שמבשלת את האוכל ומשלמת על המוצרים ועל החומרים ליצירות וכו' וכו' לא?!
זה נשמע לכם הגיוני העושק הזה?
זה גזל של ממש!!!
מה מקובל בשוק?

כמה מקובל? ממה שידוע לי פלוס מינוס מה שהיא הציעה לך.
גזל(!!!...)? לא קשור פה, את לא חייבת לקחת.

למה שהיא לא תעביר לך הכל?
- למה כן? זה עסק שלה והיא מעסיקה אותך אם את רוצה בתנאים האלו.

סתם מעניין אותי..
ביטוח את משלמת? מנהלת תיק במס הכנסה? ביטו"ל? רו"ח?
אישור חשמלאי?
לימודים וניסיון (בניקיון) במעונות בשכר מינימום ואת הקושי של וועדת קבלה עברת בכלל?
צעצועים מיטות ציוד בטיחות שערים והשתלמויות את השקעת?
על מוניטין בכלל לא שאלתי משום מה..

גישה מעניינת ודי מוזרה יש לאנשים לפעמים.

סופרוומן

משתמש מקצוען
גם כאן ההורים (שהם המשלמים, והמדינה משלמת עבורם ובמקומם) רוצים שאת כל הכסף שלהם תקבל העובדת בפועל.
ממש לא!
ההורים הם לקוחות כמו לקוחות בחנות. זה לא מעניינם כמה היא משלמת או לא. וגם אם לגבי השכר יש לכם השגות היא לא צריכ הלהתחלק עם העובדת ברווחים!

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ההורים הם לקוחות כמו לקוחות בחנות. זה לא מעניינם כמה היא משלמת או לא

אכן, אבל בהחלט מעניינם האם ממלאת המקום מנוצלת ושחוקה, או עובדת שמרגישה מתוגמלת בהתאם לעבודה הקשה הזו ונותנת את הנשמה בשמחה, ולא במרמור ומתוך עיגול כל פינה אפשרית.
הם בחרו משפחתונית מסוימת על סמך המלצות, פתאום מוצנחת עליהם ממלאת מקום שאין הם מכירים את טיבה, ורוצים שתעמוד לכל הפחות בסטנדרטים של הקודמת, ואולי תעלה עליה. מי ערב להם שאכן כך יהיה?
כמו בדוגמה-משל שהעלו כאן, הם נכנסו לחנות, בחרו בפריט שנראה להם עונה על הטעם, התקציב והמידה, ובעל החנות, בלי לשאול אותם, מספק להם מוצר חלופי במידה אחרת ובדוגמה שונה, שלא תמיד עונה על צרכיהם וטעמם.
יש קושי גדול להשיג ממלאות מקום למשפחתונים, גם בשל היות העבודה הזו בלתי פשוטה (היא מורכבת יותר מעבודה במעון, ששם עובדים בראש קטן, מקבלים תלוש ושבים הביתה לחיים ולשלום), וגם משום שהשכר של ממלאות המקום כלל אינו אטרקטיבי.
אגב גם ממלאת מקום נדרשת להביא לביתה חשמלאי לצורך אישור ואיש תקינה שבודק את מצב בטיחותו של הבית, מצביע על ליקויים והיא לא תקבל את המשפחתון עד אשר יתוקנו - תיקונים שעולים לה כסף, למשל התקנת שער, רשתות בסורגים, אבזרי בטיחות לשקעים ועוד ועוד. גם ביקור החשמלאי ואישורו וביקור איש הבטיחות עולים כסף. בחוזה יש לעגן שהתשלום עליהם ישולם ע"י המשפחתונית הקבועה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
לא מצליח להבין הגיון לתת שכר מינימום למישהו והוא עוד צריך לנכות מזה הוצאות מזון איזה פנים יהא אחכ למנהלות המשפחתונים לנהל מאבק ציבורי על שכרם אם הם נוהגים הרבה יותר גרוע מהמדינה?
בכלל חישוב כלכלי מנהלת משפחתון מקבלת מביטוח לאומי 6000 שקל זה מה שהיא תביא למחליפה ההוצאות מהאויר. זה גם נשאר אצל מנהלת המשפחתון ויש כאן מי שמצדיק את זה אנשים איבדו את זה לגמרי.
אף אחד לא דיבר על שכר מלא של 10000 אבל טיפה הגיון.
יש הרבה שיגידו שמנצלים אותם אבל לאחרים יתנהגו יותר גרוע.

הכי הוגן זה יהא שהממלאת מקום תקבל מה שמקבלים מביטוח לאומי וכל ההוצאות (כולל ה2 שקל של המטרנה כמו שאמרו) על חשבון מנהלת המשפחתון.

נערך לאחרונה ב:

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אגב גם ממלאת מקום נדרשת להביא לביתה חשמלאי לצורך אישור ואיש תקינה שבודק את מצב בטיחותו של הבית, מצביע על ליקויים והיא לא תקבל את המשפחתון עד אשר יתוקנו - תיקונים שעולים לה כסף, למשל התקנת שער, רשתות בסורגים, אבזרי בטיחות לשקעים ועוד ועוד. גם ביקור החשמלאי ואישורו וביקור איש הבטיחות עולים כסף
היא לא נדרשת להביא ולא לתקן ליקויים משמעותיים כמו שהזכרת אולי דברים קלים כמו כיסוי שקעים והורדת מדפים וכו'
פשוט היועץ בטיחות יגיד שהדירה לא מתאימה ושהמטפלת תחפש מ"מ אחרת
ואני כותב את זה מניסיון אישי, אשתי עשתה פעם החלפה של מילוי מקום במשפחתון והגיע יועץ בטיחות ולא שילמנו עליו ולא הזמנו חשמלאי הביתה וגם לא דרשו מאתנו אישור חשמלאי
איזה הגיון יש לעשות את כל התיקונים האלו שזה תיקונים של קבע בשביל שלושה חודשים ?!

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
ואני כותב את זה מניסיון אישי

גם אני כותבת מניסיון אישי.
לפעמים כותבים חוזה לממלא מקום, היא חותמת ולא יודעת למה היא נכנסת ומה בשורה התחתונה זה ידרוש ממנה.

מצטרפת

משתמש מקצוען
בתור הורה לילד במשפחתון.
זהו אחד הנושאים שמאוד הכעיסו אותי.
מדוע שממלאת המקום לא תקבל את כל המשכורות כולל 'ההוצאות' ?
אני רוצה שהמטפלת של הילדים שלי תתוגמל כיאות !
כל 'המשחקים' האלו של בעלות המשפחתון (בהעלמת עיין של ההנהלה והפיקוח) גרמו לי לשלוח למעון והייתי הרבה יותר מרוצה.
אני מייעץ לכל ידידי ומכרי לעזוב את המשפחתונים עם כל 'החכמות' וה'טריקים' האלו.
יש עוד 'טריקים' ו'חוסר-יושר' שונים ומשונים.
אין לי כל כח 'להתווכח' איתם.
פשוט עזבתי את המשפחתונים והלכתי במעון.
להפתעתי הילד היה מאוד שמח במעון ומעון נהנה.
בתור הורה עם נסיון רב במשפחתונים ומעון.
ממליץ בכל פה לעזוב את המשפחתונים.
עד שהם ילמדו להפסיק עם כל השטויות שלהם.
חבל
בעלות המשפחתונים כורתות את הענף ממנו הם מתפרנסות.
הציבור מצביע ברגליים
אני שמחה שמצאת מקום שטוב לילדים וזה באמת המדד לראות אם טוב לילד
אבל הנסיון עם הילדים שלך ממש לא מציג את המציאות ואפילו לא בחלקי
כנראה שנכשלת בלמצוא מטפלת טובה
בכל אופן בתור אחת שעבדה בכמה וכמה מעונות (לפני שנים, היום זה בכלל לא המקצוע שלי)
מתוך כמה מעונות היה רק מעון אחד שאמרתי שאפשר לשלוח לשם ילדים.....
ומכירה הרבה מטפלות שהילדים מאושרים שם
מטפלת במעון יש לה פחות מחויבות למוניטין של המקום
ודווקא גם במעון יש הרבה מקומות יש מרמור מצד הצוות
כי העבודה שם קשה מאד מאד ולא מתגמלת
לא רוצה להסיט את האשכול אז לא אכנס להבדלים ודוגמאות
אבל מה שחשוב לדעת רק לא להכליל והכי חשוב להרגיש את הילד מה ואיפה הכי טוב
וכל הכללה תהיה טעות ביסודה (חוץ מהכלל הזה...)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
חוזר על הדוגמא שהבאתי.
שכרתי עובדת עבורי תמורת 50 ש"ח לשעה וציפיתי שהיות ואני משלם כזה סכום אמצא עובדת איכותית שתעשה את עבודתה נאמנה.
והיא הלכה והציעה לעובדת 30 ש"ח לשעה ובכך השיגה עובדת אחרת שעשתה את העבודה תוך תחושת מירמור וניצול.
ואת היתרה של 20 ש"ח לשעה היא לקחה לכיסה.
ברור הוא שלא לכך התכוונתי וזה לא התנהגות ישרה.
אני סבור שאפנה לתמ"ת ואתאר להם מה קורה בשטח ואבקש מהם שיוציאו הוראות מסודרות.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ממש לא!
ההורים הם לקוחות כמו לקוחות בחנות. זה לא מעניינם כמה היא משלמת או לא. וגם אם לגבי השכר יש לכם השגות היא לא צריכ הלהתחלק עם העובדת ברווחים!
בחנות אני מקבל מוצר ולא מעניין אותי האם העובד ממורמר או מנוצל.
כאן ההורה רוצה מטפלת שמתוגמלת כיאות שיודעת שלא מנצלים אותה.
ההורים צריכים לכתבו לתמ"ת ולהתלונן על העוולה ולבקש מהם שיטפלו בזה !

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני סבור שאפנה לתמ"ת ואתאר להם מה קורה בשטח ואבקש מהם שיוציאו הוראות מסודרות.
א. התמ"ת ישיבו לך שזה לא קשור אליהם
ב. נראה לי שאתה תגיע יותר מהר לגיל 90 עד שהם יעשו עם זה משהו... :)

דסי גולדברג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
קראתי כאן הרבה תגובות על שמשמיצים מטפלות ואני רוצה למחות.
אני מכירה באופן אישי מס' מטפלות משפחתון שממש נותנות את הנשמה בעבודה, עובדות את כל השעות לפי התקן,
יושבות עם הילדים על יצירות ומלמדות אותם, מאכילות באוכל!!! ולא מזון תעשייתי המיוצר במעון, ואל תגידו לי פיקוח וכו',
כי אני לפני שנים עבדתי בכמה מעונות עד שהגעתי לעבודה קבועה ב"ה, בפירות קבוע מכניסים ביסקוויטים כדי שישביע, (הרבה מרגרינה וקצת תפוח משימורים), האוכל בצהריים זה נראה כ"כ נורא שאני מרחמת על הילדים שצריכים להכניס את זה לפה.
ראיתי הרבה מטפלות שממש צעקו על ילדים (כמובן הערתי, והעברתי להנהלה, העירו למטפלת וזהו) והיו ממורמרות משעות העבודה, מהדרישה לנקות את החדר, לכבס סדינים, לשטוף את הכלים, להכין יצירות.

כמובן שהיו גם מטפלות טובות ומעון אחד טוב שמצאתי ולשם שלחתי את ילדי (שנה ראשונה למשפחתון והייתי מרוצה, כשהם גדולים אני מעוניינת שיהיה להם יותר מרחב, חצר וכו')

שורה תחתונה:
א"א להכליל, יש מטפלות טובות בכל מקום גם במעון, יש מבשלות טובות בכל מקום, צריך לחפש ולמצוא בס"ד.

היה לי ממש אכפת לקרוא את השורות נגד מטפלות המשפחתון, ממש הוצאת שם רע, במיוחד שאני מכירה באופן אישי כמה שאוהבות את הילדים שם כאילו זה הנכדים שלהם.

חיה שרה פ.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מייעץ לכל ידידי ומכרי לעזוב את המשפחתונים עם כל 'החכמות' וה'טריקים' האלו.
יש עוד 'טריקים' ו'חוסר-יושר' שונים ומשונים.
אין לי כל כח 'להתווכח' איתם.
פשוט עזבתי את המשפחתונים והלכתי במעון.
בכל מקום יש מעלות וחסרונות
לצערינו גם במעון עושים טריקים על חשבון המטפלות.
אתם יודעים שלמטפלת עם ותק אמור לעלות השכר במשכורת?
אתם יודעים שיש מעונות שנותנים למטפלות לחתום על חוזה כל שנה מחדש על מנת שלא יצטרכו להעלות להן במשכורת...:eek:
זה עגום ומצער מאוד!!!
פשוט הנשים שהולכות לעבוד בתפקיד הטהור הזה הם פשוט נשמות טהורות וקצת תמימות ויש לצערינו הרב אנשים טיפשים שמנצלים את התמימות הזו לרעה ממש ולא חושבים בכלל שבעצם זה מתנכל לכולם וגם להם בעצמם.
פשוט חבל לקחת אישה תמימה וטובה ולפתוח לה את הראש לכאלה טריקים הזויים... זה פשוט מתנכל לכולם בחזרה...
ובסוגריים הרבה ממנהלות המשפחתונים היו קודם מטפלות במעונות ויכול מאוד להיות שהן פשוט למדו שם איך לחשוב בצורה כזו...
זה נורא נורא עצוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה