כללי כמה מקבלת?

israeli

משתמש רשום
"לפי התגובות שלכן - יש כאן פוטנציאל אדיר למיזם חדש

Low cost Israeli designers
Support the Israeli working mothers

אתר שיאגד אתכן ויכניס לכן עבודות מכל העולם "

אני רציני

באתר יהיה מחירון קבוע - חברות האתר יתחייבו לא לרדת ממחיר זה
וקטגוריות שבהן כל גרפיקאית תציג את עבודותיה הנבחרות באותה קטגוריה

האחסון עלי

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אתה רציני?
זה נשמע כמו בדיחה צינית.
למה שמישהו ירצה לקבע את המצב הזה?

ולגבי "הייטק חרדי" - יש לי חברה טובה שעובדת שם, ואני מכירה מקרוב את הניצול שהן חוות.

נשים בגדול נחשבות לכח עבודה זול שאפשר לנצל אותו תוך איום בפיטורין,
לא רק במגזר החרדי.
בכל מקום נשים מרוויחות פחות, אפילו בתפיקדי ניהול בכירים!
תתפלאו כמה מעסיקים נצלנים יש בכל מגזרי השוק.
כמה נשים יוצאות לחופשת לידה ומגלות שאין להן לאן לחזור? (בניגוד לחוק)
כמה סובלות מאי-מתן זכויות עובד בסיסיות, כמו פנסיה ופיצויים?

israeli

משתמש רשום
א) הקהל העולמי הוא לא קהל ברירת המחדל
ב) התעריפים בחו"ל עשויים להיות גבוהים מבארץ
אך עדיין נמוכים מהמקובלים בחו"ל

ayala

משתמש מקצוען
לפי מה שנשמע מכאן, עדיף או להיות עצמאי, או לעבוד במקום חילוני.

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
אני גם די מתוסכלת
אבל ב"ה אם אסתכל לצדדים ואראה את גיסותי, אחיותי וכו'
המצב שלי הכי אידיאלי...
גיסתי הגננת עובדת וטורחת מחוץ לשעות העבודה ולא מקבלת פרוטה שחוקה, שלא לדבר על הטלפונים של ההורים, יציאה ב7:00 מהבית כשכל עול הילדים נופל על הבעל
גיסתי שעובדת בחברת ביטוח, עבודה מ7:30-4:00, קריעה בבית עם ילדים, שלא לדבר על חופשות מינימליות..
אחותי שיש לה משפחתון בביתה... עבודה מתישה ושוחקת, בלי שום תנאים
ואני ב"ה עובדת בשעות הבוקר בביתי הקט, עבודה שאני ממש נהנית ממנה ומקבלת סיפוק, אם הילד חולה הוא מצטרף לחגיגה, אומנם מנוצלת היטב ע"י סכום זעום לשעה וחוסר פרגון מחלק מהבוסים, הס מלהזכיר העלאת שכר, אבל תודו שזו עבודה משתלמת, במיוחד אם נחשוב על העתיד, הנסיון שצוברים, הלקוחות מתרבים, מותר לראות את הטוב ולהודות

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י צמרת;518502:
ואני ב"ה עובדת בשעות הבוקר בביתי הקט, עבודה שאני ממש נהנית ממנה ומקבלת סיפוק, אם הילד חולה הוא מצטרף לחגיגה, אומנם מנוצלת היטב ע"י סכום זעום לשעה וחוסר פרגון מחלק מהבוסים, הס מלהזכיר העלאת שכר, אבל תודו שזו עבודה משתלמת, במיוחד אם נחשוב על העתיד, הנסיון שצוברים, הלקוחות מתרבים, מותר לראות את הטוב ולהודות

חשיבה חיובית היא דבר מצוין.

אבל כשבכל התחומים מנצלים את הנשים, וכל אחת "בעלת חשיבה חיובית" אומרת העיקר שיש לי היכן לעבוד.
זה ממשיך הלאה לקבע את המצב.

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
דעתי חלוקה בנושא...
לפני כעשר שנים כשעבדתי כמתחילה, עשיתי כ"כ הרבה טעויות, וגם העיצוב היה ברמה בינונית, שהיה מגיע לי שכר מינימום (19 לשעה באותו זמן), אך לאחר שהרגשתי שהתמקצעתי (ומרגישים את זה לבד לפי הקלות שעושים דברים, ולפי הבטחון העצמי), נפגעתי על הצעת תשלום של 25 לשעה.
אני חושבת שצריכה להיות תקופה קצרה של סטאז' לגרפיקאית מתחילה. אבל מהר מאוד השכר צריך להתאים לרמה. יש בוסים שחושבים שבמשך שנה הגרפיקאית היא עוד נחשבת מתחילה!...
אני לא חושבת שגרפיקאית יכולה לדרוש שכר גבוה על ההתחלה- אמנם זה תלוי ברמה שלה. יש לי תלמידות מבריקות ומקצועיות שיכולות בצ'יק להכנס למשרד פרסום רציני ולהתברג שם יפה במערכת, אז למה שהן יקבלו שכר מינימום במקומון?...
בקיצור, יש צדדים לכאן ולכאן, ומעסיק ישר צריך לראות מה רמת הגרפיקאית ולפי זה להעלות לה את השכר תוך זמן קצר.
ולגבי מה שהזכירו ניצול- אני מכירה מקום עבודה שאמר לגרפיקאית (מתחילה) שהיא תעבוד 3 שבועות (!) בלי משכורת בכלל, לצורך החפיפה, ואח"כ הם יתנו לה 25 ש"ח לשעה (שכנראה לפי דעתם זה סכום גבוה). זה ממש לא חוקי! אמרתי לאותה אחת שלא תסכים בשום פנים ואופן, וברוך ד' הקב"ה זימן לה זמן קצר לאחר מכן עבודה במשרד פרסום חרדי ידוע, בשכר הולם!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י sunshine;518518:
דעתי חלוקה בנושא...
לפני כעשר שנים כשעבדתי כמתחילה, עשיתי כ"כ הרבה טעויות, וגם העיצוב היה ברמה בינונית, שהיה מגיע לי שכר מינימום (19 לשעה באותו זמן), אך לאחר שהרגשתי שהתמקצעתי (ומרגישים את זה לבד לפי הקלות שעושים דברים, ולפי הבטחון העצמי), נפגעתי על הצעת תשלום של 25 לשעה.
אני חושבת שצריכה להיות תקופה קצרה של סטאז' לגרפיקאית מתחילה. אבל מהר מאוד השכר צריך להתאים לרמה. יש בוסים שחושבים שבמשך שנה הגרפיקאית היא עוד נחשבת מתחילה!...
אני לא חושבת שגרפיקאית יכולה לדרוש שכר גבוה על ההתחלה- אמנם זה תלוי ברמה שלה. יש לי תלמידות מבריקות ומקצועיות שיכולות בצ'יק להכנס למשרד פרסום רציני ולהתברג שם יפה במערכת, אז למה שהן יקבלו שכר מינימום במקומון?...
בקיצור, יש צדדים לכאן ולכאן, ומעסיק ישר צריך לראות מה רמת הגרפיקאית ולפי זה להעלות לה את השכר תוך זמן קצר.
ולגבי מה שהזכירו ניצול- אני מכירה מקום עבודה שאמר לגרפיקאית (מתחילה) שהיא תעבוד 3 שבועות (!) בלי משכורת בכלל, לצורך החפיפה, ואח"כ הם יתנו לה 25 ש"ח לשעה (שכנראה לפי דעתם זה סכום גבוה). זה ממש לא חוקי! אמרתי לאותה אחת שלא תסכים בשום פנים ואופן, וברוך ד' הקב"ה זימן לה זמן קצר לאחר מכן עבודה במשרד פרסום חרדי ידוע, בשכר הולם!

זה נורמלי ביותר לומר שבחודשים ראשונים השכר X ואפילו לתכנן מראש את ההעלאה המדורגת כאשר ההתחלה היא מנמוך מאד, במיוחד למתחילה.

אבל הבעיה שהסמפטום אינו רק בגרפיקה, דודתי עובדת כמזכירה בכירה במוסד (שמפאת כבודו לא אזכיר את שמו) במשך כעשור כאשר שכרה אולי כשקל שתיים מעל שכר מינימום!
כמוכן, היא עדיין מקבלת לפי שעה (דבר זה אינו חוקי לכשעצמו) כאשר בתשרי וניסן שיש פחות שעות היא יכולה לקבל כ- 1000 ש"ח!!! (והיא אמא ל-9!)
והיא, שותקת.

ואנחנו שותקות.

ayala

משתמש מקצוען
להזכירכם גם..
יש עכשיו עליית מחירים נוראית, והמשכורות לא ממש עולות בהתאם. כסף הרי שווה לפי הערך שהשוק נותן לו, ועכשיו השווי שלו עוד קטן. המצב ממש קשה בשוק. שכר המינימום לכשעצמו היה יכול להיות יותר גבוה! בארצות אחרות מלצר מרוויח יותר משכר המינימום בארץ.

Big

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י mig;518521:
אבל הבעיה שהסמפטום אינו רק בגרפיקה, דודתי עובדת כמזכירה בכירה במוסד (שמפאת כבודו לא אזכיר את שמו) במשך כעשור כאשר שכרה אולי כשקל שתיים מעל שכר מינימום!
כמוכן, היא עדיין מקבלת לפי שעה (דבר זה אינו חוקי לכשעצמו) כאשר בתשרי וניסן שיש פחות שעות היא יכולה לקבל כ- 1000 ש"ח!!! (והיא אמא ל-9!)
והיא, שותקת.

מיג, במוסד זה הכללים ידועים לכל, הם באופן עקרוני לא מעלים, רוצים ציטוט של ההנהלה:
"אנחנו משלמים לתפקיד הזה שכר מינימום, אם אינך מעונינת, יש לנו מספיק קופצות על המשרה".
אחותי עובדת שם גם קרוב לשנתיים ולא צפויה העלאה.
אגב, שכר המינימום יעלה עד יולי ל-23 ש"ח שזה אומר: עוד כ-450 ש"ח למשרה מלאה.

אין מה לעשות, זהו המצב בשוק והוא לא ניתן לשינוי, כרגע בכל אופן. :(

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י ayala;518493:
לפי מה שנשמע מכאן, עדיף או להיות עצמאי, או לעבוד במקום חילוני.
נכון להיות עצמאי נוח מבחינת הילדים החולים וכו',אם כי לעצמאים צרות משלהם, כמו שאמר (מגדולי החסידות כמדותני) "העולם הזה כמו מפה, כשמושכים מצד אחד, מתגלה הצד השני, ולהיפך" יתרונות וחסרונות בכל תחום עבודה, מאז קללת האדם הראשון.
נברך בכוונה ברכת המזון ונתפלל ונזכה כולנו לשפע פרנסה. אמן.
(מקום עבודה חילוני? ח"ו. לא עולם הזה, לא עולם הבא. תבררו ותיוכחו)

חני 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
בדרך שאדם רוצה לילך מוליכין אותו.
מנסיון רב, מי שיודעת לדרוש ולעמוד על שלה (כמובן אם באמת יש לה על מה) מצליחה!!!

עם קצת אמונה בה' (ובעצמך) מגיעים למה שרוצים
ואין חובה להיות קדושים מעונים ולעבוד בשכר נמוך - כשאת שווה שכר גבוה.

הבעיה היא עם מי שבאמת שווה אבל אין לה בטחון בעצמה. נשים כאלו מוכנות לעבוד בשכר נמוך וכך יוצא שיש למעסיקים עובדות טובות בשכר מינימום.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י חני 100;518722:
בדרך שאדם רוצה לילך מוליכין אותו.
מנסיון רב, מי שיודעת לדרוש ולעמוד על שלה (כמובן אם באמת יש לה על מה) מצליחה!!!

עם קצת אמונה בה' (ובעצמך) מגיעים למה שרוצים
ואין חובה להיות קדושים מעונים ולעבוד בשכר נמוך - כשאת שווה שכר גבוה.

הבעיה היא עם מי שבאמת שווה אבל אין לה בטחון בעצמה. נשים כאלו מוכנות לעבוד בשכר נמוך וכך יוצא שיש למעסיקים עובדות טובות בשכר מינימום.

זה לא קשור!
אבל אמונה כן מעל הכל!

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;518613:
(מקום עבודה חילוני? ח"ו. לא עולם הזה, לא עולם הבא. תבררו ותיוכחו)
האמת? עבדתי במקום דתי, והמניפולציות והיחס שם, אין לתאר.. לעומת זאת עכשיו אני עובדת במקום חילוני וממש נחמד שם.. לא חשבתי על זה כשכתבתי את ההודעה, אבל מעניין לא?

gilag1

משתמש צעיר
נכתב ע"י ayala;518784:
האמת? עבדתי במקום דתי, והמניפולציות והיחס שם, אין לתאר.. לעומת זאת עכשיו אני עובדת במקום חילוני וממש נחמד שם.. לא חשבתי על זה כשכתבתי את ההודעה, אבל מעניין לא?
יתכן שכך ואת מרגישה שם יותר טוב למרות שאני עבדתי עם חרדים והיחס היה מצוין ההכרת הטוב מעולה אני חושבת שמי שמשקיעה ומראה אכפתיות ואחריות בעבודה לא לעצב ולסיים אלה לבדוק שמרוצים מזה ואם לא לשמוע ולשפר אין סיבה שבוס לא יעריך אותה
מה שכן אצל הציבור שלנו הבעיה מתחילה מהלחץ וכשאדם לחוץ אז קשה להיות סובלנים והלחץ נובע מכך שבציבור החרדי חושבים הרבה על לחסוך במקום להבין שאם יוסיפו עוד כח אדם התפוקה תהיה פי 2 כי לעבוד בלחץ נמאס מהר וכן הלקוח מרגיש את הלחץ הלחץ פוגם הן בנותן והן במקבל וזו נראה לי הסיבה שאצלנו יותר קשה פעם עבדתי במקומון שהבוס הוסיף 50 דפים יותר והשאיר את אותו מספר הגרפיקאיות כי כך ירוויח יותר אך הוא לא הרוויח מזה...
מה שרציתי לאמר לך שאולי לך נחמד ויתכן שלעוד כמה אך אסור!!!בתכלית האיסור לעודד שם עבודה במיוחד בתחום הגרפיקה שבדר"כ זה אנשים עם כושר דיבור ושכנוע..(ושלא נדבר על הפרדה)ודי...ברמיזא ואני אומרת לך את זה לאחר שיחה עם מנהל פרסום גדול שלא אפרט את שמו שבעצמו אמר שאסור וזה מסוכן ושהוא בעצמו לא עובד דרך המשרד אלה בעקבות הסכנה שכר חדר ושוב הוא מפרסום מאד גדול
ואני חושבת שגם מי שמאד מפתה אותה מהרבה בחינות ומוותרת בשביל להשמר אפשר להתפלל באותו רגע ולאמר ויתרתי על משהו וקשה לי בזכות זה תן לי סיעתא דישמעיא במקום אחר
וזה בטוח עובד
בהצלחה

מיה יצחקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ariels;518058:
(הלו??? לבייביסיטר משלמים 15 ש"ח לשעה!)

ורק אם הילדים ישנים, כי יש מבחן והן צריכות ללמוד. והן להן כח לשמור על ילדים ערים

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לעצם השאלה - כמה לוקחת גרפיקאית למקומון - אני אשית כבר לפני מס' שנים הבנתי שממש לא שווה לתמחר עבודה לפי שעה ולכן גם בהצעות עבודה כגון אלו אני דורשת (ומקבלת) שכר לפי עיצוב מקומון בודד.
החישוב שלי מתבסס על נסיון עבר - כמה זמן ייקח לי לעצב, בכמה כסף משתלם לי להתעסק עם העניין הזה וכו' וכמה כסף אני רוצה להכניס מהעבודה הזו לחודש. כמובן שנכנס איפשהו גם השיקול "שיהיה שווה למעסיק" אבל לגמרי לא על חשבוני.
זה מאוד שווה למי שעובדת מהר - כי באמת לא עניינו של המעסיק אם עשיתי עיתון שלם ב-8 שעות או ב-30 שעות - ולפי זה אם השכר שלי הוא 100 ש"ח לשעה או 25 ש"ח לשעה.
לדעתי האופציה הזו עדיפה גם למעסיק וגם לעובד - כי כך שניהם יודעים מהי ההוצאה/ההכנסה השבועית ובשבועות שלא עובדים לא מקבלים כסף, אבל יודעים את זה מראש ומתכוננים לזה מראש.
(כמובן שאם יש עיתון מוגדל אז התמחור גדל בהתאמה למחיר הראשוני ולמס' העמודים שהתווספו).

תוסס

משתמש פעיל
התופעה אולי לא ראויה אבל בכל מקום תמצאו את העובדים מתלוננים על השכר, מה לעשות. המעביד בדרך כלל יחפש לתת הכי קצת, גם הוא רוצה להרוויח בדיוק כמו הגרפיקאית, ואולי יותר, כי בזה הוא עובד כל היום פשוט סויחר בעידן המודרני, אז לא תאמינו אבל זה המחיר 20.70 שקלים כמעט בכל המקומונים המובילים וכן בבתידפוס בעיקר דגיטלים, מידיעה אישית. יתכן אחרי שנה שנתיים של וותק מתחיל עליה ומורדים שעות זה המצב בכח הפרסום לעניין תכלס קול הקריות וכו'
וכל אלו שבדרך כלל נותנים יותר זה עיתונים בהקמה שעדיין לא מספיק יודעים תמחיר או עיתון שאין בו הרבה עבודה או אחד שמתכנן לפשוט רגל או יד.מה לעשות בעבודה קבועה תמיד השכר יותר נמוך בפרט כשמדובר במקצוע מאד רווי.

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אילה, הצטערתי לשמוע שאת עובדת במקום חילוני... זה פתח להרבה בעיות הלכתיות...
לפעמים רוצים לעצב משהו עם תמונות של נשים, או לפרסם מזון שלא בהכשר מהודר, וזה לא נעים להגיד להם שיש דברים שאת לא עושה מטעמי דת, כי ממילא האוירה שם סוחפת יותר לכיוון שלהם (כמו ששמעתי ביטוי פעם: זה להלחם ביצר בזירה שלו...), ובכלל עצם הקירבה לאנשים חילונים, אפילו שהם לא מנסים להשפיע עליך מבחינה דתית, יוצרת קירור בשמירת המצוות וברגישות בכל מה שקשור לצניעות...
אני פעם עבדתי במקום דתי (ולא חרדי), וביקשו ממני לעצב פרוספקט לבי"ס לקולנוע שעל הכריכה צריך להופיע טלפון להרשמה לימות החול וטלפון להרשמה בשבת!! התקשרתי לרב שלי, והוא אמר לי שאסור לי לסייע בידי עוברי עבירה, ולמרות הקושי עזבתי את העבודה שם.
אילה, אל תתפתי ליצר שאומר לך שאין לך שם סכנה. בגלל הסכנה הוא דואג שיהיה לך נחמד שם שלא תרצי לעזוב...
הקב"ה יברך אותך בסיעתא דשמיא בכל התחומים שאת צריכה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה