כמה כדור מסוג ציפקלרס מרתיע?

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק רוצה לשתף, אולי יעזור למישהו.
בעקבות מצב רפואי חטפתי התקף חרדה מאוד חזק. היות והיה ליל שבת, לא הצלחתי להשיג שום כדור הרגעה.
כל השבת הגיעו התקפי חרדה נוספים, כל כמה שעות. זה היה סיוטטטט!
אחרי השבת הנוראית הזאת, התחלתי לסבול מהפרעת חרדה. כל הזמן הייתי בלחץ מתי יגיע התקף החרדה הבא...
אם היו לי כדורי הרגעה בזמן, אולי לא הייתי מגיעה למקום שאני נמצאת בו היום.
אז נכון שלא צריך להמליץ על כדורים פסיכיאטריים לכל אחד, אבל כן חשוב להוריד את הפחד מכדורים
כדי שמי שצריך - יקבל את זה בזמן הנכון.
הלחץ שאדם נמצא בו - יכול להזיק הרבה יותר!

[להבדיל. בהרבה לוויות נותנים כדורי הרגעה לאנשים הקרובים. ולא צריך פסיכיאטר לזה]

רחלה 123

משתמש מקצוען
אני שמח לשמוע
לנרמל תרופות? הכל בסדר ?

כל טיפול תרופתי שהוא מקבל הוא מפרסם בפורום, את מי זה מעניין מה רשם לו הרופא ומה הבעיה שבגינה התרופה נרשמה

תכתוב שזו בדיחה כי הצחקת אותי
חבל חבל , הייתם יכולים לחשוב שניה לפני התגובה שכתבתם כדי לא לגרום למי שלוקח תרופות כאלו ואחרות להתכוץ' בכאב.

חני S

משתמש מקצוען
רק רוצה לשתף, אולי יעזור למישהו.
בעקבות מצב רפואי חטפתי התקף חרדה מאוד חזק. היות והיה ליל שבת, לא הצלחתי להשיג שום כדור הרגעה.
כל השבת הגיעו התקפי חרדה נוספים, כל כמה שעות. זה היה סיוטטטט!
אחרי השבת הנוראית הזאת, התחלתי לסבול מהפרעת חרדה. כל הזמן הייתי בלחץ מתי יגיע התקף החרדה הבא...
אם היו לי כדורי הרגעה בזמן, אולי לא הייתי מגיעה למקום שאני נמצאת בו היום.
אז נכון שלא צריך להמליץ על כדורים פסיכיאטריים לכל אחד, אבל כן חשוב להוריד את הפחד מכדורים
כדי שמי שצריך - יקבל את זה בזמן הנכון.
הלחץ שאדם נמצא בו - יכול להזיק הרבה יותר!

[להבדיל. בהרבה לוויות נותנים כדורי הרגעה לאנשים הקרובים. ולא צריך פסיכיאטר לזה]
את כ''כ צודקת. זה קול מאוזן ונכון.

הבעייה היא שדוכים. כל השאר באמת לא מזיז לזקוק לכך.
נשמח לטיפים יעילים לנושא ושדכנים רפואיים מקצועיים ודסקרטיים בתחום.

החשש הגדול הוא לספר בפגישה מתקדמת ואז זה יכול לעבור כאש בשדה בקוצים,
את הבושה הזו בצדק הבחורה לא מוכנה לעבור בהמשך לסבל ההסתרה הרגיל מהתרופה וכל הנלווה..

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
לנרמל תרופות?
רח"ל!

זה עלול לגרום לנרמול של עוד תופעות נוראות וחמורות
כגון צליעה וכיעור
צליאק ומי שאח שלו לא לומד בישיבה חשובה ל"ע

זה קו אדום ותמרור אזהרה!
לא לנרמול תופעות מחפירות מעין אלו!

תפארתנו בכך שאנחנו מושלמים ומוצלחים!!!

נערך לאחרונה ב:

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק רוצה להגיד לך תודה @אברך צעיר (?)
אחרי פרסום הפוסט שלך בעניין ציפרלס, העזתי ללכת לפסיכיאטר ולקבל עזרה.
לפני כן מאוד מאוד פחדתי רק מהמילה הזאת: פסיכיאטר.
הייתי צריכה תקופה קצרה משהו להרגעה, והפסיכיאטר עזר לי מאוד גם להרגעה במחשבה, אחרי כמה שיחות ירד הצורך בכדורים ב"ה. והפנה אותי לרופא המתאים לטפל בבעיה מהשורש.
לדבריו, יש חרדות שהן מחלת נפש - ואלה צריכים כדורים שיחזירו אותם לחיים רגועים.
ויש חרדות שהם כתוצאה מחוסר איזון של הורמונים/ויטמינים/מינרלים בגוף. והכדורים לא ממש יעזרו להם. [זה מה שקרה אצלי]

גרפיקאית לשעבר

משתמש מקצוען

את הבושה הזו בצדק הבחורה לא מוכנה לעבור בהמשך לסבל ההסתרה הרגיל מהתרופה וכל הנלווה..
יש לי מידע שאולי יכול לעזור לך
אשמח אם תכתבי לי מייל לcuteandfluffyfriendsאין לכתוב כתובת מייל

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
רק רוצה להגיד לך תודה @אברך צעיר (?)
אחרי פרסום הפוסט שלך בעניין ציפרלס, העזתי ללכת לפסיכיאטר ולקבל עזרה.
לפני כן מאוד מאוד פחדתי רק מהמילה הזאת: פסיכיאטר.
הייתי צריכה תקופה קצרה משהו להרגעה, והפסיכיאטר עזר לי מאוד גם להרגעה במחשבה, אחרי כמה שיחות ירד הצורך בכדורים ב"ה. והפנה אותי לרופא המתאים לטפל בבעיה מהשורש.
לדבריו, יש חרדות שהן מחלת נפש - ואלה צריכים כדורים שיחזירו אותם לחיים רגועים.
ויש חרדות שהם כתוצאה מחוסר איזון של הורמונים/ויטמינים/מינרלים בגוף. והכדורים לא ממש יעזרו להם. [זה מה שקרה אצלי]
יישר כח גדול!!!
עשיתם לי את השבוע!

(אני אישית מכיר גם שיטות אלטרנטיביות יעילות מאוד, כמו תנועות עיניים (IEMT) שמייתרות לעיתים את השימוש בתרופות, או שמסייעות להיגמל מהן, אבל יישר כח גדול גם על התודה וגם על המידע)

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען

מהמקרים שאני מכיר, לא הלכו לשדכן מיוחד וכו', אלא בפגישה קצת יותר מתקדמת, (שלישית+-) הורי הבחור ישבו עם הורי הבחורה, ובצורה רגישה ודיסקרטית הם הבהירו להם שכך וכך היה, תקופה מסויימת, וב"ה עם הטיפול הכל בסדר כבר שנים ארוכות (לא מומלץ באמת להתחיל שידוכים ישר אחרי שמתחילים לקחת את הכדורים, בכדי שלצד השני תהיה פרספקטיבה של זמן, בהתיעצות עם רה"י של הבחור, או של המורה בסמינר, לדעת שהכל בסדר, ובאמת מדובר בכלי עזר פשוט שאין שום סיבה בעולם לפחד ממנו).. וכשהדברין נעשים בצורה דיסקרטית ורצינית, אין שום סיבה בעולם שהדברים יתפשטו כאש בשדה קוצים, וזאת כמובן לא לעשות את זה ברגע ה99 שעומדים לפני הווארט, כי אז זה באמת עלול לעורר שאלות ותמיהות בציבור הרחב.
בכל אופן שיהיה לכם בהצלחה, אני רק יכול להגיד לכם, שאני מכיר כו"כ בתים בנויים לתפארה (ובעיני מי שמכיר את התחום אין בזה שום חידוש) כשאחד מהצדדים (ולעמים גם שניים) נוטלים תרופות באופן קבוע, ממש כמו תרופה ללחץ דם או כולוסטרול....

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
יישר כח גדול!!!
עשיתם לי את השבוע!

(אני אישית מכיר גם שיטות אלטרנטיביות יעילות מאוד, כמו תנועות עיניים (IEMT) שמייתרות לעיתים את השימוש בתרופות, או שמסייעות להיגמל מהן, אבל יישר כח גדול גם על התודה וגם על המידע)
חשוב לדעת רק שכל התרגולים הם לא זבנג ונגמר וצריך הרבה סבלנות של זה בכדי לוודא שזה יעזור באמת לעומת מה שכדור יכול לעשות. התמודדות עם חרדה למי שמכיר זה קושי עצום וכמה תרגולים שיכול לקחת חודשים עד שיעזרו אסור ליפול בהם לעומת מה שכדור יכול לעזור.

איגל

משתמש רשום
אני רוצה לציין לחניsמשהו קטן חברה טובה שלי עמדה עם בן בשידוכים בבוקר שבאותו ערב היו צריכים לסגור וורט ואז נזכרו לספר שהבחורה לקחה לפני כמה חודשים ציפרלקס לתקופה פיצית משהו עקב חרדה..
מה האמא הייתה אמורה לעשות?
החבררה שלי לא ידעה אם היה עדיף שלא יספרו כל החיים ודי .. אבל אם בהמשך היא תצטרך שוב? אז לא עדיף לדעת מראש? אני חשבתי שאם היו אומרים קצת קודם היו יכולים לשקול האם מתאים להם ולסגור בלב שלם ...אבל לתת את הזמן לברר ולחשוב ולעכל....(אגב הזוג נשוי באושר ככה שאין לך מה לדאוג בעניני שידוכים כשזה מהשמים זה קורה ממילא) אז עדיף להיות כנים .אבל יכול להיות שכשאומרים את זה מראש זה עושה מצב של משהו מפחיד וכשמצינים את זה בדרך אגב בסוף אז זה מקבל את הפרופורציה הנכונה

אפונה וגזר

משתמש צעיר
א. אני חושבת שזה שאלת רב לכל דבר.
ב. בשביל הפרופורציות של השידוכים:
יש לנו בחורה מדהימה ונהדרת, כלילת המעלות, רק לוקחת ציפרלקס.
ושואלים האם כדאי לחפש שידוך רגיל או להתפשר?
בואו נחשוב רגע, מי זה הבחור הזה שנחשב אצלנו פשרה?
בחור מדהים ונהדר, כליל המעלות, רק לוקח ציפרלקס / עם סוכרת / וכו' וכו'.
אז אולי "להתפשר" זה לא סוף העולם...

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
א. אני חושבת שזה שאלת רב לכל דבר.
ב. בשביל הפרופורציות של השידוכים:
יש לנו בחורה מדהימה ונהדרת, כלילת המעלות, רק לוקחת ציפרלקס.
ושואלים האם כדאי לחפש שידוך רגיל או להתפשר?
בואו נחשוב רגע, מי זה הבחור הזה שנחשב אצלנו פשרה?
בחור מדהים ונהדר, כליל המעלות, רק לוקח ציפרלקס / עם סוכרת / וכו' וכו'.
אז אולי "להתפשר" זה לא סוף העולם...
לא הבנתי מה את מנסה לומר

אפונה וגזר

משתמש צעיר
לא הבנתי מה את מנסה לומר
שהפשרה אם לוקחים בחור שגם לו יש בעיה מסוימת היא לא כזו נוראית.
שכמו שרואים בצד שלנו בחורה נהדרת פלוס כדור, כך אפשר לקבל פרופורציה שהבחור המוצע, שנחשב פשרה, הוא בחור נפלא פלוס משהו. כמו שהבחורה לא באמת סוג ב, למרות הכדור, כך גם הבחור, למרות ה---.

אבל כמובן שהשאלה של פותחת האשכול ראויה. האם היא צריכה להצטמצם רק לשידוכים מהקטגוריה הזו או לא.

חיים מירושלים

משתמש פעיל
תרופה טובה למי שממש זקוק לה באמת
להיגמל ממנה צריך בהדרגה ממש כמו כל גמילה
יש לה המון תופעות לוואי כולל פיזיות שלא את כולם אפשר לפרט כאן.

אל תקשיבו להמלצות מהסוג הזה זה פשוט לא נכון :
שטויות והבלים ציפרלקס אחד מהתרופות עם הכי פחות תופעות לוואי אם לוקחים את זה אחרי האכילה. וכמובן אם מתחילים בהדרגה.
דרך אג צריך מאוד מאוד להיזהר לא לכתוב דברים לא נכונים כדי לא למנוע אנשים שצריכים לקחת.
כמו כל המודעות בעיתונים "להורים שלא רוצים לתת ריטלין". או "ההודעות של ד"ר זמיר כמה גרועות התרופות".
לדעתי הרבנים כבר היו צריכים לצאת נגד זה....

מלכה123

משתמש מקצוען
אז אני מכירה אישית מישהי שלקחה ציפרלקס וגם הפסיקה. לא היו תופעות לוואי לא כשלקחה ולא אחרי שהפסיקה. זה ממש לא היה תהליך גמילה. היא פשוט הפסיקה ודי. (גם היום שנה אחרי ההפסקה הכל תקין)

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אם רבע מהאוכלוסיה לוקחת ציפרלקס, אז לא כ"כ קשה למצוא בחור/ה מצוין/ת עם ציפרלקס....

אורה דיין

משתמש חדש
הזעקה

שידוכים זו תקופה מאתגרת לכולם וכל אחד ואחת מוצעים לו הצעות מתאימות יותר או פחות

אבל כאשר מדובר במועמדת אשר עברה משבר נפשי ולו הקט ביותר כל הסיפור הופך להיות מרסק וקשה בהרבה

למה אנשים חושבים שבשם המשבר שהיה ולא משפיע בכמעט כלום בהווה אז מותר להציע הצעות משפילות ממש כמו אנשים מחוסרי איברים עם נכויות קשות ועד פושעים שפלים שזה עתה השתחררו מהכלא . האם אנשים בכלל יודעים מה זה משבר נפשי או שמדמינים רק דברים לא מציאותיים האם הם יודעים להבדיל בין הפרעות כרוניות להפרעות חולפות למה אתם לא מאמינים שאפשר להשתקם ולהיות אנשים הכי מדהימים בעולם אם מסקנות בוגרות לחיים וסל כלים להתמודדות נכונה בחיים וביננו למי אין התמודדות

מה ההבדל בין כדור נגד דיכאון ,חרדות ,מאניה וכו' לבין תרופות לאפילפסיה קוהן או סוכרת ואם כבר יש הבדל המצב של מי שעבר משבר נפשי הינו טוב בהרבה כי אנשים אלו אינם בסכנת חיים והם בסך הכל לומדים איך להתמודד בחיים ..

אנשים מדמינים שהפרעות נפשיות זה האלו מהספרים שנוזל להם ריר מהפה ומנותקים לגמרי

הם לא יודעים שכל הפרעה נפשית בדומה למחלות גופניות רבות הן בסך הכל חומר שלא מופרש נכון במוח ואז לוקחים תרופה שמסדרת וזה הכל אז מה כל הסיפור והבהלה וטררם שאנשים חושבים שאדם שנטל אי פעם תרופה כזו או אחרת שניתן על ידי פסיכאטר העולם חרב והוא משוגע תוציאו את זה מהלקסיקון ותפנימו שמתמודדי נפש הם אנשים מדהימים שחיים בעולם עם כולם ויש סיכוי שאין לכם מושג בכלל מי מבין מקריכם התמודד בהווה או בעבר

זו סתם נקודה למחשבה אז לילה טוב לכולכם

ואני מקווה שתפנימו את זה מהר.ותבינו שההתמודדות הגדולה ביותר של מתמודדי נפש זו הסביבה .. והמבין יבין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה