..כמה ימים לאחר הכנס.מה שפרינצלה הייתה אומרת?

אלונה יקואל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
טוב ,אז באמת התלבטתי אם להעלות את הנושא לדיון או לא ,אבל אני חושבת שזו אפילו מצווה והדברים חייבים להיאמר.
בהרצאה שהייתה בכנס של המרצה ..זה שהגיע בתור רובוט,חלק מדבריו היו נשמעים כדברי כפירה והוא סכם את הנושא ההרצאה במי יהיו המנצחים, ונתן ארבעה אופציות:המומחים, החברותיים, אנשים המחשב, והחדשנים.
איני מתכוונת למסור כאן שיעור תורה אבל בהחלט צריך להעמיד את הדברים על דיוקם:
המנצחים יהיו אלה המוגדרים ע"פ תורתנו הקדושה בבחינת "איזהו הגבור הכובש את ייצרו".(וכל הרוצה להרחיב בנושא לא חסר ספרים....)
מרצים המגיעים מהמגזר הכללי ההיבט וההסתכלות שלהם על החיים בכלל שונה ולעיתים ממש מנוגדת את כל אורך חיינו,הרצאה לכאורה תמימה על העתיד, בקלות יכולה לפגום באמונה ולקלקל.
אל לנו להתבלבל,אנחנו לומדים ועוסקים באומנות כמובן כצורך כביטוי ורצון להשפיע אבל בראש ובראשונה כמקור פרנסה.
בתחום הזה של היצירה שמעורב בו פן טכנולוגי עלינו לנקוט במשנה זהירות וחלילה לא להישאב למקומות שאינם ע"פ רוח התורה עלינו לעשות סינון גדול במה שאנחנו רואים שומעים ומכניסים לתוך עולמנו שהדבר עלול בקלות לפגום,(ודי לחכימה ברמיזה...)
עוד בכנס הייתה הרצאה לנשים מחברת ה"נחומים".המרצה העלתה סרטים "מצויירים" אך הכלל לא תמימים ,באווירה של אלימות חוסר צניעות ואפילו סמלים מהעולם הנוצרי...

ולכן,למרות שאנחנו רוצים להתמקצע יותר וללמוד יותר ולעיתים זה מיוצרים שאינם שומרים תורה ומצווה, עלינו לנקוט במשנה זהירות.
לסיכום ,ניקח את הדברים לתשומת ליבנו ויהי רצון שאנחנו כיוצרים מהעולם התורני והחרדי נזכה להשפיע את רוח המקום והפיץ את שם השם בעולם בבחינת להיות אור לגויים וחלילה לא להיפך.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טוב ,אז באמת התלבטתי אם להעלות את הנושא לדיון או לא ,אבל אני חושבת שזו אפילו מצווה והדברים חייבים להיאמר.
בהרצאה שהייתה בכנס של המרצה ..זה שהגיע בתור רובוט,חלק מדבריו היו נשמעים כדברי כפירה והוא סכם את הנושא ההרצאה במי יהיו המנצחים, ונתן ארבעה אופציות:המומחים, החברותיים, אנשים המחשב, והחדשנים.
המנצחים יהיו אלה המוגדרים ע"פ תורתנו הקדושה בבחינת "איזהו הגבור הכובש את ייצרו".(וכל הרוצה להרחיב בנושא לא חסר ספרים....)
מרצים המגיעים מהמגזר הכללי ההיבט וההסתכלות שלהם על החיים בכלל שונה ולעיתים ממש מנוגדת את כל אורך חיינו,הרצאה לכאורה תמימה על העתיד, בקלות יכולה לפגום באמונה ולקלקל.
אל לנו להתבלבל,אנחנו לומדים ועוסקים באומנות כמובן כצורך כביטוי ורצון להשפיע אבל בראש ובראשונה כמקור פרנסה.
בתחום הזה של היצירה שמעורב בו פן טכנולוגי עלינו לנקוט במשנה זהירות וחלילה לא להישאב למקומות שאינם ע"פ רוח התורה עלינו לעשות סינון גדול במה שאנחנו רואים שומעים ומכניסים לתוך עולמנו שהדבר עלול בקלות לפגום,(ודי לחכימה ברמיזה...)
עוד בכנס הייתה הרצאה לנשים מחברת ה"נחומים".המרצה העלתה סרטים "מצויירים" אך הכלל לא תמימים ,באווירה של אלימות חוסר צניעות ואפילו סמלים מהעולם הנוצרי...

ולכן,למרות שאנחנו רוצים להתמקצע יותר וללמוד יותר ולעיתים זה מיוצרים שאינם שומרים תורה ומצווה, עלינו לנקוט במשנה זהירות.
לסיכום ,ניקח את הדברים לתשומת ליבנו ויהי רצון שאנחנו כיוצרים מהעולם התורני והחרדי נזכה להשפיע את רוח המקום והפיץ את שם השם בעולם בבחינת להיות אור לגויים וחלילה לא להיפך.
בהחלט מסכימה עם כמעט כל מילה!

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

אני עוסקת באמנות בשביל לבטא את עצמי ולהשפיע, לא בשביל פרנסה.
עם עיקרון הנכתב אני מסכימה.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אם כבר להיות רגיש - אז להיות רגיש ב"אשר התרת אסרתי".
למה? למה באמת לא לאסור את מה שמותר? זה לא ייראת שמים?
זהו, שלא.
כי אולי, רק אולי, אנחנו פשוט לא סובלים מי ששונה ממנו.
ומדביקים עליו את כל הדחפים של שנאת השונה. בשם השם כמובן.

ושוכחים, שישנה הלכה פסוקה, והיא מגדירה את רצון השם, וכל דחף של רתיעה מדבר שונה הוא דחף אנושי ולא רוחני.

וחלק מהוידוי הוא - אשר התרת אסרתי. לקחתי דברים רגילים שבראת בעולם - והעמסתי עליהם איסורים משונים. ועיוותי את רצון ה'.

אז להפסיק להמציא הלכות ורתיעות, להתמקד במה שחשוב, ואם משהו מעורר בנו רתיעה, לבדוק אם זה לא המידות הרעות שלנו. רק לבדוק.

דגאיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אבימי, זוכר?:D

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כשנכנסתי להרצאה על אנימציה, הייתי מוכנה מראש לעובדה שאצפה בדוגמאות אנימציה של דיסני פיקסאר ודומיהם. נראה לי שזה מה שנקרא 'חכמה בגויים' בלי להיכנס למידת הטהרה של זה. הדברים לא היו על טהרת היהדות אבל למה ציפיתם? ראיתם פעם את זונדל קופילוביץ' נלחם בדרקונים באולפני דרים וורקס?
עדיין אין 'דיסני יהודי'. בינתיים צריכים להראות דברים כאלה, עד סרט האנימציה החרדי הראשון.
לא יודעת, אולי סיבכתי את עצמי בדיון שעבר למידותיי. ה' יעזור.

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אה, וממש לא הבנתי את ההשוואה בין ארבעת המנצחים בתחום העסקי בעתיד הטכנולוגי הקרוב,
לבין 'איזהו גיבור הכובש את יצרו',
יכול להיות שהבעיה אצלי, אבל... איך בדיוק זה נמצא באותו מקום שאפשר להשוות בין המונחים האלו?
הוא דיבר על מנצחים בתחום העסקי, ואילו גיבור הכובש את יצרו הוא קודם כל גיבור- (ולא מנצח, שזה שונה כל כך) ומדובר על דרגה רוחנית, ודבר שני בן אדם יכול להיות גיבור הכובש את יצרו, ובו זמנית להיות ליימך חסר פרוטה... אלו מונחים כל כך מנותקים זה מזה שאני לא מבינה את ההתקוממות.
אם אני לא טועה, נראה לי שהייתה לך בעיה בהבנת ההרצאה.
ממליצה לשמוע אותה שוב בריכוז מלא.

שחר עולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא כל השונה - בגלל זה נדחה!!
בפירוש לא!
אבל גם לי הפריע הסרטונים שהיו באינימציה.
נכון שאנחנו נשים - אבל בכל אופן - יש כאן נשים שנשמותיהן עדינות וזה צורם להם (וב''ה שזה צורם להם, כי לפעמים מרוב שמתרגלים - כבר לא צורם.... וחבל!)

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עדיין אין 'דיסני יהודי'
סתם בשביל המעניין, נתקלתי לפני לא המון זמן בסרט אנימציה אורך מלא על אברהם אבינו. (באנגלית. "אברהם הצעיר" קראו לו, נראה לי) מה שיפה, שמצד אחד הסרט ברמה בינלאומית מבחינת הביצוע, ומצד שני כולו מבוסס על המקורות ומדרשי חז"ל עד הפרטים הקטנים. משהו ממש יהודי ויפה

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סתם בשביל המעניין, נתקלתי לפני לא המון זמן בסרט אנימציה אורך מלא על אברהם אבינו. (באנגלית. "אברהם הצעיר" קראו לו, נראה לי) מה שיפה, שמצד אחד הסרט ברמה בינלאומית מבחינת הביצוע, ומצד שני כולו מבוסס על המקורות ומדרשי חז"ל עד הפרטים הקטנים. משהו ממש יהודי ויפה
כולנו נשמח לקישור...

אלונה יקואל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם אם ההרצאה הזאת לכאורה דברה רק "עיסקי", הכוונה של אותו מרצה היא לא דברים בעלמה אלא זהו ההיבט שלו על כלל החיים והוא ממש חי את זה,וזה מנוגד לתורתנו.
אני לא באה לתת לאף אחד על הראש רק הרגשתי חובה להוכיח את עמיתיי לתחום וכן להזהיר קצת,מה יקרה? בוא לא נשכח למה באנו לעולם ומה תפקידנו ומה השם רוצה מאיתנו....
ואני מאוד מצטערת, מצווה שבאה ע"י עבירה זוהי טעות,לראות דברים (סרטי אנימציה וכדומה...) כדי ללמוד מהם ויחד עם זאת לקלקל את העיינים שלי...אני מצטערת לא נראה לי שהרב שטיימן ז"ל היה מתיר.
יש ויש יש כל מיני סרטים.אני דברתי ספציפית על אותם סרטים שראיתנו בכנס והם לא היו ראויים ואני מאוד מקווה שמי שהייתה שם גם שמה לב.באותו רגע שהבחנתי פשוט סגרתי את העיינים-מה אני צריכה להכניס לראש לי טינופת שבאה באיצטלה של סרט אנימציה איכותי?
ובאמת חברה כל כוונתי היא לטובה ,שניקח את הדברים לתשומת ליבנו וננקוט במשנה זהירות.

אלונה יקואל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא יודעת .אני קנאית להשם...והוא לא ממש ייצג לי אותו.קשה לי להפריד את הקב"ה מהמציאות ולשמוע הרצאה בלי לחבר את מה שאני שומעת להקב"ה.
כנראה שזה מה שקורה לאחר החשפות ממושכת לראיות שאינן לגמרי "כושר"...פשוט החושים נעשים כהים.
והמבין יבין,ומי שלא הבין...

מרימוש

משתמש מקצוען
מוזמנת לחבר את זה לאלוקות בעצמך...

אלוקים נתן לאדם כוח ושכל כדי להשתמש בו !
המרצה לא עשה שום דבר רע עם הרובוט שהוא יצר בעזרת החכמה שה' נתן לו...
ואם הוא לא חיבר את זה לאלוקות- אז התפקיד שלנו הוא לחבר.

אפילו שזה לא אדם דתי לא בהכרח שהכוונות שלו זדוניות..

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לא יודע. אצלינו אמרו שמי שמריח זבל בכל מקום, משהו לא בסדר לו באף.

והמבין יבין, רמז נורא, ודי לחכימא משמעויות נסתרות של סוד כמוס למעלה מכל השגה לאנשים פשוטים.
וגם אני כותב שלוש נקודות רק כדי שזה יהיה ממש דרמטי הנה: ...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה