כמה אתם נכנסים ברכב 7 מקומות?

אני ראיתי שיש בעולם סאניונג רודיוס הדגם שיש לנו בארץ עם 11 מקומות 2+3+3+3 (באמצע מושבים מתקפלים)
האם יהיה אפשר עם רפד רשמי ועדכון במשרד הרישוי וכו' להכשיר אותו ל11 מקומות רשמי?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני ממהר מאוד מאוד, הרמזור אדום. האם אין דרך להמשיך ליסוע באופן חוקי?
אם התכוונת לגחך על פותח/ת האשכול, זה לא במקום
כי בהחלט יש דרכים חוקיות להוסיף חגורות ולנסוע יותר אנשים.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני ממליץ לקנות רכב מרווח כמו קיה קרנבל לדוגמא ואת 2 הכסאות מאחורה להחליף במקום חוקי לספסל של 3.
קוד:
וגם אם לא מעניין אתכם החוק
כדאי מאוד שזה יהיה בצורה חוקית בשביל הביטוח.
מכיוון שבכל מקרה שלא יבוא אם הביטוח יגלו שיש שם כסא נוסף או נוסע נוסף הם יתנערו מייד מהאחריות בטענה שזה לא כלול בביטוח ולא נהגת בצורה שכתובה בחוזה וכו’.

נערך לאחרונה ב:

שואל לעניין

משתמש פעיל
אני ממליץ לקנות רכב מרווח כמו קיה קרנבל לדוגמא ואת 2 הכסאות מאחורה להחליף במקום חוקי לספסל של 3.
קוד:
וגם אם לא מעניין אתכם החוק
כדאי מאוד שזה יהיה בצורה חוקית בשביל הביטוח.
מכיוון שבכל מקרה שלא יבוא אם הביטוח יגלו שיש שם כסא נוסף או נוסע נוסף הם יתנערו מייד מהאחריות בטענה שזה לא כלול בביטוח ולא נהגת בצורה שכתובה בחוזה וכו’.
למה נראה לך שזה חוקי?
יש 2 מגבלות:
מס' הנוסעים ברשיון רכב
שינוי מרכב הרכב

אם מצאת מישהו שעשה את התהליך חוקי -תעדכן פה לטובת כולם
(התייעצתי לפני שנים עם הרפד הכי ותיק ומוכר בירושלים - וענונו הרפד שלנו - והוא אמר שאין דרך להכשיר תוספת נוסעים. הוא מתקין מורשה והכל. אמר לי קודם כל תוציא מהיצרן ביפן אישור חתום שאפשר להוסיף נוסעים אח"כ נתקדם)
מציע להתייעץ איתו
ראיתי אותו בונה השלמה ל2 כיסאות אחוריים של מאזדה MPV ועשה מהם ספסל של 3, מאד מקצועי נראה מהמפעל. הוא אמר לי בפירוש- חוקי זה לא.
הציע לי להוסיף חגורה בשביל הבטיחות וזהו.

אגב- ראיתי שם אברך עם רודיוס 7 מקומות (קצר) שקנה מפירוק עוד ספסל של רודיוס ורצה להוסיף אותו. הבעיה שאם מכניסים עוד ספסל כולם צריכים לשבת בישיבה מזרחית כי אין יותר מרווח לרגליים....
האברך אמר לו אין מה לעשות תתקין :)
לא יודע מה יצא בסוף

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אנחנו נוסעים עם שני רכבים,
ב"ה ב"ה תודה לה' שהרכב מלא, ובכל מושב יושב אוצר יקר מפז.
כשנולד הרביעי, והיינו עדיין עם רכב קטן, אני הייתי נוסעת עם אחד הילדים בתח"צ (או שבעלי הסיע אותי לתחנה שמשם יש אוטובוס ישיר). או שהסתדרנו עם מישהו מהמשפחה שיש לו מקום אחד פנוי, או שנסענו בפעמיים או שהשארנו את אחד הילדים.
ונכון, המאמץ גורם לכך שירדנו בתדירות הנסיעות המשפחתיות.

העתק שמש

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני מצטרף לכל מי שהזהיר על ענין הביטוח

וזה מאוד חשוב - ובאותו ענין - גם מי שלא אכפת לו ולפעמים אין לו כח לריב עם הילדים על החגורה וכו'

צריך לידע שהביטוח במקרה חלילה וכו' לא יכסה את התביעה
(אם הוא ידווח לביטוח שכולם היו חגורים וכו' זה כבר בעיה שלו של גזל גמור, ולא בכאלה אנשים אנו עוסקים)

פעם מישהו אמר לי ביותר חריפות - שהחוק הוא שאם אחד לא חגור, אז לא יכסה את ההוא שנפצע בדרגה הכי חמורה, לא משנה מי זה היה, אפילו אם היה חגור למשל. חלילה ושנדע רק שמחות.
לא בדקתי את הענין אבל צריך לדעת שהענין של הביטוח זה מאוד מאוד חמור, כי תביעות של נזקי גוף יכולות להגיע לסכומים דמיוניים, ושכל אחד יחשוב לעצמו האם הוא יעמוד בנסיון של לא לשקר (ולגנוב) את הביטוח, כשהוא יודע שאם הוא יאמר את האמת הוא יצטרך לפעמים למכור את ביתו/להיות בעל חוב מאוד מאוד גדול.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
אני מצטרף לכל מי שהזהיר על ענין הביטוח

וזה מאוד חשוב - ובאותו ענין - גם מי שלא אכפת לו ולפעמים אין לו כח לריב עם הילדים על החגורה וכו'

צריך לידע שהביטוח במקרה חלילה וכו' לא יכסה את התביעה
(אם הוא ידווח לביטוח שכולם היו חגורים וכו' זה כבר בעיה שלו של גזל גמור, ולא בכאלה אנשים אנו עוסקים)

פעם מישהו אמר לי ביותר חריפות - שהחוק הוא שאם אחד לא חגור, אז לא יכסה את ההוא שנפצע בדרגה הכי חמורה, לא משנה מי זה היה, אפילו אם היה חגור למשל. חלילה ושנדע רק שמחות.
לא בדקתי את הענין אבל צריך לדעת שהענין של הביטוח זה מאוד מאוד חמור, כי תביעות של נזקי גוף יכולות להגיע לסכומים דמיוניים, ושכל אחד יחשוב לעצמו האם הוא יעמוד בנסיון של לא לשקר (ולגנוב) את הביטוח, כשהוא יודע שאם הוא יאמר את האמת הוא יצטרך לפעמים למכור את ביתו/להיות בעל חוב מאוד מאוד גדול.
ובמקרה כנראה הריאלי יותר לצערנו -
שהביטוח יבדוק טוב טוב (והם יודעים לעשות זאת) האם נסעו כחוק וכו'
וגם אם ממש תרצו לשקר ולהצהיר שהייתם כחוק
- הם יעלו על זה ותשארו עם תביעות של מאות אלפים. לבד

yyff

משתמש פעיל
באזור המרכז מישהו שמתקין חגורת בטיחות לרכב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה