מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

רמיזא

משתמש מקצוען
הוא לא צודק בשום צורה!!
להגיד שבפנסיה הכסף הולך לטמיון במקרה של מוות זה שקר מוחלט!!
ובוודאי לא לגבי דמי הניהול.
כפי שכתבתם למעלה, הרי יש פעמים אמנם לא כ"כ מצויים שבהם חלק מהכסף יורד לטמיון, נגיד חס ושלום בן אדם נפטר בגיל 50 סיים לחתן ילדים כבר, נשאר לו אישה שתקבל קיצבה זעומה,
אם הכסף היה בקופת גמל זה היה הרבה יותר,
הכסף הפנסיוני זה כסף לא בטוח, מי יודע יום ... ? מי יכול לתכנן 240 חודש או ללא הגבלה ?
קופת גמל הכסף בטוח, לא תלוי בדברים עלומים מבני אנוש.

רמיזא

משתמש מקצוען
שאלה קטנה, אם בגיל הפרישה בן אדם מחליט שרוצה למשוך את כל כסף הפנסיה להשקיע אותו בקופת גמל לצורך העניין האם יש מס 35 אחוז ?

פ. הלר

משתמש פעיל
נגיד חס ושלום בן אדם נפטר בגיל 50 סיים לחתן ילדים כבר, נשאר לו אישה שתקבל קיצבה זעומה,
דווקא בן אדם מהסוג המתואר - אשתו מסודרת עד 120 עם 60% מהמשכורת שהייתה לו לפני שנפטר,
וכל היתומים יחד יקבלו קצבה של 40% מהמשכורת עד הגיעם לגיל 21.
כל הדיבורים כאן הם על פנסיונרים שנפטרו לאחר שהחלו לקבל קצבת זקנה מהקרן.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כפי שכתבתם למעלה, הרי יש פעמים אמנם לא כ"כ מצויים שבהם חלק מהכסף יורד לטמיון, נגיד חס ושלום בן אדם נפטר בגיל 50 סיים לחתן ילדים כבר, נשאר לו אישה שתקבל קיצבה זעומה,
כפי שכבר נכתב, מי שנפטר לפני גיל הפנסיה אין מצב בעולם שהיורשים שלו לא יקבלו בצורה זו או אחרת את כל הכסף שיש בקרן הפנסיה, ובדר"כ הם גם יקבלו הרבה הרבה יותר ממה שיש שם.
ומי שחושב שאחרי היציאה לפנסיה עדיף לו להיות בקופת גמל מאיזה שהיא סיבה, אז הוא יכול להעביר את הכסף לקופת גמל 5 דקות לפני שהוא יוצא לפנסיה, ואין שום סיבה לעשות את זה 27 שנים מראש.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה קטנה, אם בגיל הפרישה בן אדם מחליט שרוצה למשוך את כל כסף הפנסיה להשקיע אותו בקופת גמל לצורך העניין האם יש מס 35 אחוז ?
הוא יכול להעביר את הכסף ישירות ואז אין שום מס.

אקראי

משתמש מקצוען
כפי שכבר נכתב, מי שנפטר לפני גיל הפנסיה אין מצב בעולם שהיורשים שלו לא יקבלו בצורה זו או אחרת את כל הכסף שיש בקרן הפנסיה, ובדר"כ הם גם יקבלו הרבה הרבה יותר ממה שיש שם.
ומי שחושב שאחרי היציאה לפנסיה עדיף לו להיות בקופת גמל מאיזה שהיא סיבה, אז הוא יכול להעביר את הכסף לקופת גמל 5 דקות לפני שהוא יוצא לפנסיה, ואין שום סיבה לעשות את זה 27 שנים מראש.
השיקול לניוד לקופ"ג הוא לשמר את הכסף שכבר נצבר ובמקביל להמשיף ולהינות מיתרון הכיסוי הבטוחי שהוא נגזרת של *שכר מבוטח* ולא של צבירה.
אם לדוגמא לבנ"א צבור חצי מליון ש"ח בקופה ויש לו שכר מבוטח של 10,000 ש"ח . אם ינייד את החצי מליון לקופ"ג ןימשיך להפקיד לקרן הפנסיה , במקרה פטירה שלו - היורשים יקבלו את החצי מליוןן ש"ח + קצבת שארים לפי 10,000 ש"ח. אם היה נשאר בקרן פנסיה , הם היו מקבלים קצבה לפי שכר מבוטח של 10,000 ש"ח בלבד בלי סכום חד פעמי.
יש מצבים שניוד כזה יגרר שינווי בעלות הכיסוי הבטוחי .

לאחר היציאה לפנסיה , זה כבר סיפור אחר...

נערך לאחרונה ב:

אקראי

משתמש מקצוען
השיקול לניוד לקופ"ג הוא לשמר את הכסף שכבר נצבר ובמקביל להמשיף ולהינות מיתרון הכיסוי הבטוחי שהוא נגזרת של *שכר מבוטח* ולא של צבירה.
אם לדוגמא לבנ"א צבור חצי מליון ש"ח בקופה ויש לו שכר מבוטח של 10,000 ש"ח . אם ינייד את החצי מליון לקופ"ג ןימשיך להפקיד לקרן הפנסיה , במקרה פטירה שלו - היורשים יקבלו את החצי מליוןן ש"ח + קצבת שארים לפי 10,000 ש"ח. אם היה נשאר בקרן פנסיה , הם היו מקבלים קצבה לפי שכר מבוטח של 10,000 ש"ח בלבד בלי סכום חד פעמי.
יש מצבים שניוד כזה יגרר שינווי בעלות הכיסוי הבטוחי .

לאחר היציאה לפנסיה , זה כבר סיפור אחר...
בהמשך לנ"ל , מאמר של נדב בענין זה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אכן זה שיקול ידוע, וגם הגיוני למי שחושש ממוות.
אבל זה מייקר מאד את דמי הניהול וכן מייקר תמיד את הכיסוי הביטוחי.
ובדר"כ הרבה יותר זול למי שחושש מהמוות ורוצה שיורשיו יקבלו סכום ח"פ חוץ מהקצבה החודשית, אז פשוט לעשות ביטוח חיים על איזה סכום שהוא רוצה.

אקראי

משתמש מקצוען
אכן זה שיקול ידוע, וגם הגיוני למי שחושש ממוות.
אבל זה מייקר מאד את דמי הניהול וכן מייקר תמיד את הכיסוי הביטוחי.
ובדר"כ הרבה יותר זול למי שחושש מהמוות ורוצה שיורשיו יקבלו סכום ח"פ חוץ מהקצבה החודשית, אז פשוט לעשות ביטוח חיים על איזה סכום שהוא רוצה.
את דמי הניהול זה לא מיקר (לפחות לא בהכרח) , וזה מנסיון.
ואת הכיסוי הבטוחי - גם לא תמיד.
צרפתי מאמר של נדב . מפורטים החסרונות וההשפעה של ניוד כזה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
את דמי הניהול זה לא מיקר (לפחות לא בהכרח) , וזה מנסיון.
זה לא מייקר רק למי שיש קרן פנסיה גרועה בדמי ניהול יקרים.
אבל כולם!! יכולים לקבל בפנסיה דמי ניהול הרבה יותר זולים מאשר בקופות גמל.
ואת הכיסוי הבטוחי - גם לא תמיד.
תמיד.
צרפתי מאמר של נדב . מפורטים החסרונות וההשפעה של ניוד כזה.
המאמר הזה מוכר לי.
לגבי זה , זה יהיה כנראה תלוי בגיל המבוטח ובצבירה.
ברוב מוחלט של המקרים, זה אופציה יותר זולה.

אקראי

משתמש מקצוען
זה לא מייקר רק למי שיש קרן פנסיה גרועה בדמי ניהול יקרים.
אבל כולם!! יכולים לקבל בפנסיה דמי ניהול הרבה יותר זולים מאשר בקופות גמל.
אם זו הכונה - אז כן.
אבל זה עשוי להיות כדאי למי שרוצה לבטח את כספו.
אני התכונתי לדמי הניהול בקרן הפנסיה אחרי הניוד של סכום הצבירה לקןפת גמל. אלו לא ישתנו.
תראי במאמר של נדב. לא תמיד

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני התכונתי לדמי הניהול בקרן הפנסיה אחרי הניוד של סכום הצבירה לקןפת גמל. אלו לא ישתנו.
הם לא ישתנו, אבל דמי הניהול על הכסף שהועבר שזה כל הצבירה יהיו הרבה יותר גבוהים, וככל שמדובר בצבירה גבוהה, זה יוצא הרבה יותר יקר.

תראי במאמר של נדב. לא תמיד
ברוב מוחלט של המקרים זה מייקר.

אקראי

משתמש מקצוען
בכל מקרה , נראה לי שאמירה הזו מוגזמת בהקשר הזה,
אז דבר ראשון לדעתי לנתק מגע לגמרי עם הסוכן הזה!!!
עוד סיפור שמראה למה אסור בשום אופן להתייעץ עם סוכנים פנסיונים.

כי יש צדדים כן לבצע הפעולה
גילוי נאות- אני לא סוכנת בטוח , ומכירה את העולם הזה ויודעת על הבעיתיות בו.
אבל בהקשר פה זה לא מדויק...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בכל מקרה , נראה לי שאמירה הזו מוגזמת בהקשר הזה,

כי יש צדדים כן לבצע הפעולה
גילוי נאות- אני לא סוכנת בטוח , ומכירה את העולם הזה ויודעת על הבעיתיות בו.
אבל בהקשר פה זה לא מדויק...
אוקיי, אז זו דעתך.
אבל לדעתי היא לא מוגזמת בכלל.

סוכן שדבר ראשון משקר ללקוח שלו, [או שהוא לא מבין בתחום, ואז זה עוד יותר גרוע] זה בעיה שאני לא רואה אותה בשום אופן כתקינה באיזה שהיא צורה.
וכמובן שבכל מקרה הוא מציע לו קרן פנסיה בדמי ניהול הרבה יותר יקרים ממה שהוא יכול לקבל.

לירי

משתמש פעיל
עובד הוראה חדש וצעיר (22) מה מומלץ? מה ההבדלים בכלל? אין לי שמץ מושג בעניין

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עובד הוראה חדש וצעיר (22) מה מומלץ? מה ההבדלים בכלל? אין לי שמץ מושג בעניין
אז זה מאד תלוי בנתונים האישיים שלכם, ולכן יש שני אפשרויות, או שתשקיעו קצת זמן ותלמדו את הנושא, [ויש פה בפורום הרבה מאד מידע] או שתפנו לעזרה של "יועץ מקצועי בלתי תלוי", כזה שאתם משלמים לו כסף על הייעוץ ולא לפנות לסוכן פנסיוני שמרוויח את פרנסתו מהחברות שאליהם הוא מפנה אתכם, ושיש לו אינטרסים שונים לגמרי משלכם.

לירי

משתמש פעיל
אז זה מאד תלוי בנתונים האישיים שלכם, ולכן יש שני אפשרויות, או שתשקיעו קצת זמן ותלמדו את הנושא, [ויש פה בפורום הרבה מאד מידע] או שתפנו לעזרה של "יועץ מקצועי בלתי תלוי", כזה שאתם משלמים לו כסף על הייעוץ ולא לפנות לסוכן פנסיוני שמרוויח את פרנסתו מהחברות שאליהם הוא מפנה אתכם, ושיש לו אינטרסים שונים לגמרי משלכם.
בפורום הספציפי הזה? חושב שזה מקיף מספיק ברמה שאני יוכל להחליט?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בפורום הספציפי הזה? חושב שזה מקיף מספיק ברמה שאני יוכל להחליט?
בפורום ההשקעות של פרוג יש בהחלט המון מידע, ועם תלמדו את הנושא, אז תוכלו בהחלט להחליט.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה