מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואיך אני בודק אם העבירו גם את הרווחים של 2021? כי הם העבירו צבירה של כ200.000 ש"ח. אבל בלי שום פירוט.
עוד מעט תקבל דו"ח שנתי מהחברה הקודמת ויהיה לך שם את הפירוט.
ואתה גם יכול לבדוק באתר שלהם או בטלפון עם נציג.

נתיי

משתמש פעיל
מה הרכב הנכסים של הקרן הנבחרת של (כמה מניות וכמה אגח) אלטשולר והאם זה הלכתי וכן מה מספר מסלול באוצר
תודה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה הרכב הנכסים של הקרן הנבחרת של (כמה מניות וכמה אגח) אלטשולר והאם זה הלכתי וכן מה מספר מסלול באוצר
תודה
לחברת אלטשולר שחם יש הרבה מסלולי השקעה בקרן הפנסיה וכולם הם "קרן נבחרת" בין המסלולים יש מסלול עם הכשר, שזה מסלול "הלכה".
המסלול הזה משקיע עד כ50% במניות, עוד כ30% זה אג"ח, והשאר זה בהשקעות אלטרנטיביות.
הקוד באוצר זה 1328

נתיי

משתמש פעיל
למה הם העלו את דמי הניהול מצבירה ל0.22 בזמנו היה 0.1 זה לא מעוגן במכרז שעשו
אני מקווה שהקרנות נבחרות של מור ואינפניטי שיוקמו במאי השנה יהיו0.1
ואגב לא מצאתי בפנסיה נט את מסלול 1328 הנ"ל

רינת סלע

משתמש צעיר
מישהו יודע איזה מסלולים כשרים במיטב דש ?

קבצים מצורפים

• פנסיה-העברה בין מסלולים (1).pdf
    KB 568.7 · צפיות: 194

נתיי

משתמש פעיל
אילון מיטב מקיפה הלכה וכן מחקה מדד 500 s&p בהכשר העדה
וכן בקרן הכללית

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
למה הם העלו את דמי הניהול מצבירה ל0.22 בזמנו היה 0.1 זה לא מעוגן במכרז שעשו
כל שנתיים זה מכרז חדש.
הדמי הניהול עכשיו, זה לפי המכרז החדש.
ואגב לא מצאתי בפנסיה נט את מסלול 1328 הנ"ל
כי זה לא מס' מסלול אלא הקוד באוצר של כל הקרנות פנסיה מקיפה של אלטשולר שחם.
אילון מיטב מקיפה הלכה וכן מחקה מדד 500 s&p בהכשר העדה
וכן בקרן הכללית
וגם בהכשר של גלאט הון.

נתיי

משתמש פעיל
לחברת אלטשולר שחם יש הרבה מסלולי השקעה בקרן הפנסיה וכולם הם "קרן נבחרת" בין המסלולים יש מסלול עם הכשר, שזה מסלול "הלכה".
המסלול הזה משקיע עד כ50% במניות, עוד כ30% זה אג"ח, והשאר זה בהשקעות אלטרנטיביות.
הקוד באוצר זה 1328
מבדיקה שלי בפנסיה נט למסלול מס' 9760 של אלטשולר הרכב הנכסים הוא 60% אגח מתוכם 30% מיועדות רק 20% במניות והשאר מזומנים
לכאורה יש לשקול בהתאם לדמי ניהול מצבירה 0.22 שיש שם כיום לפתוח את הפנסיה במחקה מדד S&P 500 בהתאם לכך שלטווח ארוך הוא מתקן עצמו ובפרט שיש בכל קרן כ30% אגח מיועדות

קבצים מצורפים

• פנסיה נט.JPG
    פנסיה נט.JPG
    KB 179.3 · צפיות: 34

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מבדיקה שלי בפנסיה נט למסלול מס' 9760 של אלטשולר הרכב הנכסים הוא 60% אגח מתוכם 30% מיועדות רק 20% במניות והשאר מזומנים
לכאורה יש לשקול בהתאם לדמי ניהול מצבירה 0.22 שיש שם כיום לפתוח את הפנסיה במחקה מדד S&P 500 בהתאם לכך שלטווח ארוך הוא מתקן עצמו ובפרט שיש בכל קרן כ30% אגח מיועדות
טעות
לא מסתכלים בטבלה הזו אלא בטבלה שמתחתיה חשיפה במונחי דלתא שם רואים שיש חשיפה למניות של מעל 50%
חשיפה במונחי דלתא.PNG

נתיי

משתמש פעיל
טעות
לא מסתכלים בטבלה הזו אלא בטבלה שמתחתיה חשיפה במונחי דלתא שם רואים שיש חשיפה למניות של מעל 50%
צפה בקובץ המצורף 1059044
אשמח לקבל הסבר למה זה 50 % מניות אם יש 30% אגח מיועדות ו30 אחוז אגח סחירות ועוד 12% מזומנים
אא"כ נחשב אגח ממשלתי סחיר כמניות
ועוד אשמח לשמוע את דעת המומחים כאן על פנסיה מחקה מדד S P 500 למה אתם לא ממליצים עליה
אני המלצתי לאחרים
אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות
וצריך לקחת בחשבון שתמיד יש לה עוגן בטוח בדמות 30% אגח ממשלתי מיועדות שזה תשואה קבועה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ועוד אשמח לשמוע את דעת המומחים כאן על פנסיה מחקה מדד S P 500 למה אתם לא ממליצים עליה
אני המלצתי לאחרים
אני מבינה שאתם מאד מומחים אם אתם כבר מייעצים לאחרים...
רק שא"כ לא מובן לי מה שרשמתם

ובאופן כללי אני לא ממליצה על שום דבר, מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא חוקי לתת עצות והמלצות ללא רישיון מתאים.
הדבר היחיד שאני יכולה לתת זה עזרה והבאת נתונים.
וצריך לקחת בחשבון שתמיד יש לה עוגן בטוח בדמות 30% אגח ממשלתי מיועדות שזה תשואה קבועה
זה לא מדויק.
בעתיד הקרוב זה כבר לא יהיה חלק ממסלול ההשקעה הזה.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אשמח לקבל הסבר למה זה 50 % מניות אם יש 30% אגח מיועדות ו30 אחוז אגח סחירות ועוד 12% מזומנים
אא"כ נחשב אגח ממשלתי סחיר כמניות
אני המלצתי לאחרים
חשוב להבין כמעט בכל הקרנות בארץ משתמשים עם נגזרים קרי חוזים אופציות או קרנות שעוקבות באמצעים הללו על מדדי מניות או מניות ספציפיות בחו"ל, כשמשתמשים בכלים הללו ניתן במעט מאוד של כסף להיחשף לאחוזים גבוהים במניות כיון שהתשלום הוא רק על כתב האופציה או על החוזה אבל מנגד ישנה חשיפה משולמת למניות כמו בהחזקה ישירה, לכן ניתן לראות שמבחינת אחוז התפלגות הכספים יש במניות אופציות וכו' רק כ20% אבל מנגד במונחי דלתא זה הרבה יותר מכיון שכפי שהסברתי אחוז המניות בפועל חסר משמעות אם יש חשיפה באמצעות נגזרים.

נתיי

משתמש פעיל
אני מבינה שאתם מאד מומחים אם אתם כבר מייעצים לאחרים...
רק שא"כ לא מובן לי מה שרשמתם

ובאופן כללי אני לא ממליצה על שום דבר, מהסיבה הפשוטה שזה פשוט לא חוקי לתת עצות והמלצות ללא רישיון מתאים.
הדבר היחיד שאני יכולה לתת זה עזרה והבאת נתונים.

זה לא מדויק.
בעתיד הקרוב זה כבר לא יהיה חלק ממסלול ההשקעה הזה.
לא שפתחתי משרד יעוץ אלא יעוץ לבני משפחה וחברים והרחבת הנושאים האלו תמיד טוב לגבי החוקיות עד שלוש אנשים מותר חוקית עד כמה שזכור לי
ונכון שאגח מיועדות לא יהיה בעתיד הקרוב אבל המדינה תעניק הבטחת תשואה של5% בשנה

נתיי

משתמש פעיל
חשוב להבין כמעט בכל הקרנות בארץ משתמשים עם נגזרים קרי חוזים אופציות או קרנות שעוקבות באמצעים הללו על מדדי מניות או מניות ספציפיות בחו"ל, כשמשתמשים בכלים הללו ניתן במעט מאוד של כסף להיחשף לאחוזים גבוהים במניות כיון שהתשלום הוא רק על כתב האופציה או על החוזה אבל מנגד ישנה חשיפה משולמת למניות כמו בהחזקה ישירה, לכן ניתן לראות שמבחינת אחוז התפלגות הכספים יש במניות אופציות וכו' רק כ20% אבל מנגד במונחי דלתא זה הרבה יותר מכיון שכפי שהסברתי אחוז המניות בפועל חסר משמעות אם יש חשיפה באמצעות נגזרים.
תודה על ההסבר המפורט אומנם אך מראה עד כמה צריכים ללמוד את הנושאים האלו

קלאהרקייט

משתמש רשום
פורסם בלוחות מודעות בכמה ערים חרדיות
על קרן שמצילה אנשים מאיסור ריבית.

לפי הפרסומים שלהם, הם עוזרים לאנשים להעביר את קרנות הפנסיה למסלולים כשרים כדי להינצל מאיסור ריבית החמור.

שתי נקודות שמעוררות אצלי קצת תמיהה. (אין קשר בין אחת לשניה)
1. הם מפרסמים שניוד לחברה אחרת ע"י סוכן עולה כמה מאות שקלים אבל הם השיגו סוכן שעושה "מבצע" ותמורת 150 שח (בערך לפי זכרוני) הוא מנייד את הקרן לקרן כשרה.
זה תמוה לי, כי למיטב ידיעתי ולפי מה שהבנתי כאן באשכול. מי שמנייד לקרן כשרה. הסוכן לא אמור לקחת לו כסף על זה אלא הוא מקבל כסף מהחברה אליה הוא מנייד את הלקוח. הלא כן?

2. הם מפרסמים מחירים. יחסית זולים. במיוחד הדמי ניהול מהצבירה.
מיטב דש 2.49 ו 0.05
פסגות 1.68 ו 0.09

איך אתם מסבירים את זה?

הקו שבו ניתן לקבל פרטים על הנ"ל (מערכת קולית) 0737500613

אודה למי שיבהיר לי את העניין

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
1. הם מפרסמים שניוד לחברה אחרת ע"י סוכן עולה כמה מאות שקלים אבל הם השיגו סוכן שעושה "מבצע" ותמורת 150 שח (בערך לפי זכרוני) הוא מנייד את הקרן לקרן כשרה.
זה תמוה לי, כי למיטב ידיעתי ולפי מה שהבנתי כאן באשכול. מי שמנייד לקרן כשרה. הסוכן לא אמור לקחת לו כסף על זה אלא הוא מקבל כסף מהחברה אליה הוא מנייד את הלקוח. הלא כן?
נכון.
2. הם מפרסמים מחירים. יחסית זולים. במיוחד הדמי ניהול מהצבירה.
מיטב דש 2.49 ו 0.05
פסגות 1.68 ו 0.09
מעניין הם מצרפים לפי המכרז הקודם של הברירות מחדל, ואפי' לחברות שלא קיימות יותר...
ככל הנראה ההודעה לא מעודכנת למציאות העכשווית.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני יודעת שיש הרבה שמחכים לבשורה הזאת, אז בבקשה.
בשורה משמחת לכל המשקיעים שרוצים דווקא גלאט הון.
חברת הראל קיבלה גם את הכשרות של גלאט הון על המסלולים שלה שמחכים את מדד S&P 500.
והנה תעודת הכשרות
1644941528991-png.1065617

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מקווה שאני לא מטריחה עם שאלה בסיסית מדי...
אני עובדת חדשה (חצי שנה) בעמותה ועכשיו פתחו לי קרן פנסיה. דחפו לי כמה טפסים, רק לחתום וזהו.
לא הספקתי בכלל לעבור עליהם ולחצו עלי שחייבים את זה דחוף.
תכל'ס, לפי מה שאני קוראת כאן, עדיף לי בכלל להיות בחברת פנסיה אחרת, מה גם שאני לא בטוחה בכלל שזה כשר. (מסלול רגיל של הפניקס, ברירת המחדל שלהם) איך אני עוברת לחברה אחרת ובוחרת לעצמי מה שאני רוצה?
תודה על הסבלנות הרבה לכולם, זה עזרה נצרכת מאוד!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה