מדריך כל מה שרציתם לדעת או לשאול על הפנסיה שלכם

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הנקודה הקטנה היא, שאין קרן פנסיה שעוקבת אחר ה S&P 500.
יש קרן פנסיה הלכתית של מנורה, שמחזיקה 40% מניות, ורובן מניות בחו"ל.
השאלה שלנו היא לא איפה להשקיע , אלא קודם כל תיאורטית, מה מצליח יותר לטווח ארוך פאסיבי או אקטיבי.
במידה והסכמנו שהשקעה פאסיבית , אין שום סיבה לא לבחור את הקרן פנסיה שמחזיקה הכי הרבה אחוזים של השקעה פאסיבית בחו"ל.
וודאי שאני אעדיף אותה על פני אלטשולר שמחזיקה 30% כנראה מניות בודדות בישראל.
כי לטווח ארוך הפאסיבי ינצח, ככל הנראה.

השקעה אקטיבית היא גרועה, גם בסיכון, גם בתשואה, ואין סיבה לבחור בה.

כמובן אם לא רוצים לפצל ולהסתבך.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
במידה והסכמנו שהשקעה פאסיבית , אין שום סיבה לא לבחור את הקרן פנסיה שמחזיקה הכי הרבה אחוזים של השקעה פאסיבית בחו"ל.
הסכמנו שפאסיבית של מדד S&P 500 עדיף מאקטיבית של הארץ.

עכשיו את רוצה להבין למה אני לא ממליצה על מנורה?
בבקשה
יש קרן פנסיה הלכתית של מנורה, שמחזיקה 40% מניות, ורובן מניות בחו"ל.
קודם כל, רוב זה לא הכול.
דבר שני, מה עם ה 60% האחרים?
והמציאות שלבינתיים הקרנות פנסיה של אלטשולר ושל ילין, מנצחות בגדול את כל שאר קרנות הפנסיה. [במסלולים מקבילים]
צעד נכון ודאי, השאלה אם צעד פשוט
מותר לנו גם לחלוק בנקודה הזאת.

לא יועצת, ולא ממליצה, אין לי רישיון ייעוץ.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
את צודקת לגמרי!!
ואני מעולם לא טענתי שאלטשולר הניבו תשואת של יותר מ S&P 500.
הנקודה הקטנה היא, שאין קרן פנסיה שעוקבת אחר ה S&P 500.
מה שיש בקופות גמל, ובקרן השתלמות, ובאלו אני בהחלט ממליצה על הפאסיבית של מור. [כשזה לטווח ארוך]
ואני חושבת שגם @קול מבשר מסכים עם זה.
ולהחליף את הקרן פנסיה, בקופת גמל, אני לא בטוחה שזה צעד נכון. [בגלל החלק הביטוחי]
ולכן המלצתי שבקרן פנסיה אלטשולר שחם עדיפה.

לא יועצת, ולא ממליצה, אין לי רישיון ייעוץ.
אכן מעולם [ואפשר לבדוק] לא טענתי שבארץ מנצחים מדדים עולמיים, כל הדיון נסוב אודות הקרנות הכשרות שכמו רוב הקרנות בארץ משקעיות חלק משמעותי בהשקעות בארץ [הסברתי את זה פעם ע"פ מה ששמעתי ממנהלי השקעות שהסיבה שיש חשיפה כ"כ גדולה לארץ היא מכיון שזה השוק שהם מכירים ברמה של טלפון למהל חברה שמשרת איתם במילואים נותן להם יתרון שנקרא הכרת השוק שהינו פקטור משמעותי בהשקעות]
ומכיוו שרובם המכריע של הקרנות הכשרות נחשפים להשקעה בארץ דרך מדדים ישראלים על ת"א 135 או 35 וכד', כתבתי שזה אחד הסיבות וההסברים לפערים המשמעותיים שיש בין קרן פנסיה כשרה לכללית שמשקיעה באופן אקטיבי, ולכן כשבאים לבחור קרן פנסיה סטנדרטית כמו 99% מאזרחי ישראל עדיף לבחור קרן שמשקיעה בארץ באופן אקטיבי ולא פאסיבי. ובהלכה יש רק את הקרנות של אלטשולר!
הנתון הזה נכון לגבי כל הקופות בארץ שעקבו את מדד היחוס שלהם שהוא ת"א 35!
הסיבה שהמדדים בארץ מניבים תשואה נמוכה מהשקעה אקטיבית, היא כי בארץ השוק קטן ואין הפתעות גדולות וקל ללמוד את השווק משא"כ בחול שיש מאות חברות.
כמו"כ ניתן בקלות לשקר את משקולות המדד ולהכניס לתוכו חברות זבל שבאות מחו"ל טרום קריסה ע"מ להסחר במדדים.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
קודם כל, רוב זה לא הכול.
דבר שני, מה עם ה 60% האחרים?
ה60% האחרים , מושקעים בדיוק כמו באלטשולר באגח ממשלתי וקונצרני.
יש לנו בחירה לגבי 30-40%
האם עדיף מניות בודדות בארץ - אלטשולר
או תעודות מחקות מדדים חלק של הארץ וחלק בחו"ל.
אם סיכמנו שהשקעה פאסיבית לטווח ארוך מנצחת. אין סיבה לבחור באלטשולר למרות שכרגע הם קצת על הסוס.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש לנו בחירה לגבי 30-40%
האם עדיף מניות בודדות בארץ - אלטשולר
או תעודות מחקות מדדים חלק של הארץ וחלק בחו"ל.
אם סיכמנו שהשקעה פאסיבית לטווח ארוך מנצחת. אין סיבה לבחור באלטשולר למרות שכרגע הם קצת על הסוס.
מכיון שיש שם חלק של הארץ, אז התשובה היא לא! חד משמע, זה שיש חלק בחו"ל זה עדין לא קופה שמשקיעה בחו"ל.
בנוסף לזה אין לנו שום הבטחה שזה מה שיהיה בקרן בעתיד זה לא מדיניות הקרן הרשמית וזה שכרגע יש מנהל השקעות שבחור להשקיע ככה זה לא אומר שזה מה שהיה עוד שנה, כאחד שעוקב באופן קבוע אחרי רשימות הנכסים של החברות השונות אני רואה שינויים משמעותיים בין תקופה לתקופה.
נתון נוסף מהרגע שהקרן של אלטשולר עברה לתשואה כהלכה עד עכשיו יש פער של מעל 4% מהקרן של מנורה. זה לא קצת על הסוס.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אכן מעולם [ואפשר לבדוק] לא טענתי שבארץ מנצחים מדדים עולמיים, כל הדיון נסוב אודות הקרנות הכשרות שכמו רוב הקרנות בארץ משקעיות חלק משמעותי בהשקעות בארץ [הסברתי את זה פעם ע"פ מה ששמעתי ממנהלי השקעות שהסיבה שיש חשיפה כ"כ גדולה לארץ היא מכיון שזה השוק שהם מכירים ברמה של טלפון למהל חברה שמשרת איתם במילואים נותן להם יתרון שנקרא הכרת השוק שהינו פקטור משמעותי בהשקעות]
ומכיוו שרובם המכריע של הקרנות הכשרות נחשפים להשקעה בארץ דרך מדדים ישראלים על ת"א 135 או 35 וכד', כתבתי שזה אחד הסיבות וההסברים לפערים המשמעותיים שיש בין קרן פנסיה כשרה לכללית שמשקיעה באופן אקטיבי, ולכן כשבאים לבחור קרן פנסיה סטנדרטית כמו 99% מאזרחי ישראל עדיף לבחור קרן שמשקיעה בארץ באופן אקטיבי ולא פאסיבי. ובהלכה יש רק את הקרנות של אלטשולר!
הנתון הזה נכון לגבי כל הקופות בארץ שעקבו את מדד היחוס שלהם שהוא ת"א 35!
הסיבה שהמדדים בארץ מניבים תשואה נמוכה מהשקעה אקטיבית, היא כי בארץ השוק קטן ואין הפתעות גדולות וקל ללמוד את השווק משא"כ בחול שיש מאות חברות.
כמו"כ ניתן בקלות לשקר את משקולות המדד ולהכניס לתוכו חברות זבל שבאות מחו"ל טרום קריסה ע"מ להסחר במדדים.
אוקי, אז בארץ המדד גרוע, לכל הדעות.
אתה מציע לקנות בגלל זה קרן דפוקה שמנצחת במעט את המדד בינתיים, בתקווה שתמשיך כך.
אני מציעה לבחור קרן של מנורה - שמכילה 34.09% מניות מתוכן 50% בחו"ל.
או ללכת על קופת גמל מנייתית פאסיבית שלכל הדעות טובה יותר, וכמובן מומלץ IRA.

ההצעה של אלטשולר היא בסך הכל ברירת מחדל גרועה למי שלא רוצה להסתבך עם קופת גמל, או להשקיע במסלול של הפניקס פאסיבי עולמי בגלל שאין לו הכשר (למרות שכל המוצרים שלו כרגע גלאט)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
גם את 60% האלו צריך לדעת לנהל, ואיך להפיק מזה תשואה גבוהה, בדיוק כמו מהחלק המנייתי.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כל הקופות באלטשולר גם משקיעות בערך דומה בחו"ל וחלקם הגדול ע"י מדדים ניתן לראות בהרכבי הנכסים, כך שאני לא רואה יתרון במנורה
וכן גם את האג"ח קונצרני ואפילו ממשלתי צריך לדעת לנהל.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כל הקופות באלטשולר גם משקיעות בערך דומה בחו"ל וחלקם הגדול ע"י מדדים ניתן לראות בהרכבי הנכסים, כך שאני לא רואה יתרון במנורה
ולמרות זאת , לא מגיעות לתשואה של המדד , אלא קצת יותר טוב מהארץ
יתכן והתשואה תשתווה בסופו של דבר, אבל הסיכון בוודאי גדול יותר ולא מצדיק את התוצאה.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הקופה של הפניקס פאסיבי מדדי חו"ל מניבה תשואה מגוכחת ביחס לרמת הסיכון ואחוז החשיפה למניות שם, כך שלא הייתי ממליץ עליה. והנתונים בשטח מוכיחים הקופה מנהלת רק 180 מליון ש"ח לעומת 18 מליארד בקופה הכללית שלהם, ואין לה בכלל ביקוש.

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ולמרות זאת , לא מגיעות לתשואה של המדד , אלא קצת יותר טוב מהארץ
יתכן והתשואה תשתווה בסופו של דבר, אבל הסיכון בוודאי גדול יותר ולא מצדיק את התוצאה.
התכונתי בערך דומה לזה של מנורה בהשקעות בחו"ל כך שאיני לא רואה ייתרון בקופה של מנורה, שאלטשולר עוקפת ובגדול.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מותר לנו גם לחלוק בנקודה הזאת.
אשמח אם תסבירי למה.
אם לכל הדעות התשואה שלי בקופת גמל עוקבת סנופי תהיה הרבה יותר גבוהה
(כי השוויתי לאלטשולר המנייתי, האלטשולר ההלכתי בטח עשה פחות)
ויש לי ביטוחים .
מה ההבדל חוץ מזה שאין שחרור בהפקדות במקרה של אכ"ע?

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ו
גם את 60% האלו צריך לדעת לנהל, ואיך להפיק מזה תשואה גבוהה, בדיוק כמו מהחלק המנייתי.
יש עוד חלק חשוב מאוד והוא מרכיב משמעותי בתשואות של אלטשולר שזה נקרא הנכסים הבלתי סחירים, שמשתנים מאוד מקופה לקופה השנה לבד זה הוסיף באלטשולר קרוב ל4% מה שנותון להם את הפייט.

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הקופה של הפניקס פאסיבי מדדי חו"ל מניבה תשואה מגוכחת ביחס לרמת הסיכון ואחוז החשיפה למניות שם, כך שלא הייתי ממליץ עליה. והנתונים בשטח מוכיחים הקופה מנהלת רק 180 מליון ש"ח לעומת 18 מליארד בקופה הכללית שלהם, ואין לה בכלל ביקוש.
בדיוק בגלל שרוב האנשים לא יודעים להשקיע בהשקעה פאסיבית.
אין לי כח להשוות תשואה, וחבל על המילים.
אבל אני לא מבינה איך אתם מסכימים איתי על העיקרון -שפאסיבי מדדי חול מנצח בענק, ואיפשהו ממליצים על אלטשולר..
אם פאסיבי זו הדרך הנכונה, ומדדי חו"ל כנל, וזה הוכח בכל העולם מחפשים את הקופה שמכילה את הדברים האלו.
ואם היא קונה תעודות סל זה ממש לא משנה איך היא עושה את זה , גם אם יש טעויות עקיבה קטנות, היא תגיע למדד, ואם המדד מנצח. גם היא.
אגב, בסולידית יש הסכמה רחבה שזוהי הקופה שיחסית מכילה את הדברים הכי נכונים - קרנות סל עוקבות מדדי חו"ל ב100%
ולא מחליטים שום דבר על סמך השוואות בין דברים שמישהו כרגע מצליח בהם .נקודה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ניסיתי להשוות..
אבל בגמל נט אין נתונים מלפי 09/18
כלומר, כל קופות ההלכה של אלטשולר קיימות בסך הכל שנה ורבע!
אז על מה מבוססות התיאוריות?
גם 10 שנים זה קצת, אבל שנה זה אפילו לא בשביל לבדוק..

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בואי נחדד את הדיון, אם בוחרים במוצר קרן פנסיה, הוויכוח בנינו זה האם לבחור במסלול ההלכתי של אלטשולר, או של מנורה.
כשהסכמנו על זה, נתקדם הלאה.
אני מציעה לבחור קרן של מנורה - שמכילה 34.09% מניות מתוכן 50% בחו"ל.
את טוענת שרק בגלל ה 17% מהכסף שמושקע בצורה פאסיבית במניות חו"ל, אז צריך להעדיף אותם.
ואני ו @קול מבשר סה"כ טוענים שמסתכלים על הכל, וגם על ה83% האחרים שלא מושקעים במניות חו"ל.

בנוגע לבחירה בין קופ"ג לקרן פנסיה, דעותינו חלוקות, וזה בסדר גמור.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח אם תסבירי למה.
אם לכל הדעות התשואה שלי בקופת גמל עוקבת סנופי תהיה הרבה יותר גבוהה
(כי השוויתי לאלטשולר המנייתי, האלטשולר ההלכתי בטח עשה פחות)
ויש לי ביטוחים .
מה ההבדל חוץ מזה שאין שחרור בהפקדות במקרה של אכ"ע?
קודם כל ביטוחים חיצוניים הם הרבה יותר יקרים.
וגם דמי הניהול בקופ"ג יותר גבוהים.
להרחבה, תראי פה.
https://pensuni.com/?p=1111

קול מבשר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כנ
ניסיתי להשוות..
אבל בגמל נט אין נתונים מלפי 09/18
כלומר, כל קופות ההלכה של אלטשולר קיימות בסך הכל שנה ורבע!
אז על מה מבוססות התיאוריות?
גם 10 שנים זה קצת, אבל שנה זה אפילו לא בשביל לבדוק..
כנראה שבדקת בקופת גמל להשקעה וקרן השתלמות אבל פנסיה וחיסכון לכל ילד יש כבר כמה שנים

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה