כל המשכנתא פריים

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה רבה. תשובה מפורטת ובהירה גם למי שאינו מונח בתחום (-כמוני למשל).

למעשה, לפי"ז האם כדאי בכלל למחזר משכנתא כדי להרוויח את ה2/3 פריים? [כיום יש לי 1/3 פריים ב -0.7- למשך כ15 שנה, ו- 2/3 קל"צ ב-2.5 (בערך) למשך כ-5 שנים].
אכפול תודה
עם ריביות כאלה למה לגעת? או שפיספסתי משהו?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה.
בכל אופן, אפשר קצת פירוט למה לא כדאי למחזר עכ"פ באותו הבנק שהמשכנתא כעת? הרי 1/3 פריים כבר יש לי ב--0.7- ואת זה כלל אינני ממחזר, ו1/3 מהקל"צ אפרע ואשלמו מ1/3 הפריים הנוספים שאקח (שמסתמא הריבית ע"כ תהיה עדיין פחות מה2.5 שעכשיו יש לי על הקל"צ). [העמלת היוון על כל הקל"צ הינה כמדומה כ800 ש"ח].
הייתי נותן לך כיוון אחר. היום בבנקים יש הלוואות מאוד יפות בתנאים מעולים לפותחי חשבון משכורת וכדומה. תקח תפרע את הקלצ וזהו

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
הייתי נותן לך כיוון אחר. היום בבנקים יש הלוואות מאוד יפות בתנאים מעולים לפותחי חשבון משכורת וכדומה. תקח תפרע את הקלצ וזהו
אינני בתחום, אך יש בכלל בנק שנותן הלוואה בסכום רציני (למשך זמן סביר) שהינה טובה משמעותית יותר מה2.5 של הקל"צ?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אינני בתחום, אך יש בכלל בנק שנותן הלוואה בסכום רציני (למשך זמן סביר) שהינה טובה משמעותית יותר מה2.5 של הקל"צ?
שכירים מעל 18 ואפילו 15 במקרים מסוימים מרכנתיל נותנים 150 אלף ב פריים נקי ל10 שנים

דוד המלך!

משתמש פעיל
שכירים מעל 18 ואפילו 15 במקרים מסוימים מרכנתיל נותנים 150 אלף ב פריים נקי ל10 שנים

אם יש צפי לעליית הפריים בשנה הבאה לא בטוח שזה בכלל משתלם
תלוי כמה הריבית שהוא משלם היום וכמה יקחו לו על פרעון מוקדם

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש מצב שזה עדיף
ברוך השם ליברמן שר אוצר
אני בונה על אינפלציה... :D
אני חושב שלא. לדעתי עדיף פריים. מכיוון שהוא נסמך על ריבית בנק ישראל. בנק ישראל לא יתן לריבית ככה לעלות. זה הערכתי. וגם. עד שזה יעלה לרמות האלה בנתיים כמה שנים יפות חסכת את הריביות האלה במקום לשלם אותם מראש בקלצ

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
במקרה הזה אין פשוט מזה.
תחשוב שבין השליש פריים לשליש קל"צ אתה משלם בממוצע 1.7% (0.9+2.5/2=1.7), אם תעביר ל2/3 פריים סביר להניח שתקבל ריבית כזו, או דומה לזו, ואם תוסיף את זה שהפריים בוודאות כמעט מוחלטת יעלה במהלך השנים, להבדיל מהקל"צ, נשארת עם הפסד.

האמת שהחשבון נכתב בשפה קצת מקצועית מידי עבורי, ומ"מ מתוך מה שנראה לי שהבנתי אנסח את שאלתי;

אני לא מתכוין כלל למחזר את ה1/3 פריים שיש לי ב0.7-, אלא רק חצי מתוך יתרת הלוואה שהינו בקל"צ, כדי שיהיה לי 2/3 פריים. ומעריך שבכל מקרה הריבית על 1/3 שאמחזר תהיה נמוכה מה2.5 שאני משלם כעת על הקל"צ. האם החישוב הזה נכון, והאם הא בכלל בר ביצוע מצד הבנק (לפצל 2 מסלולים של פריים בריביות שונות ולתקופות אחרות).
אגב, כל החוב של הקל"צ מסתיים בעוד 5 שנים, כך שאולי גם את זה יש לקחת בחשבון (בעיקר מצד זה שגם כשאני ממירו לפריים, הסיכון שאני לוקח עליו אינו ליותר מידי זמן).

אודה לתגובה נבונה ובהירה.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אין סיבה שהבנק יעלה לך את הפריים ל2/3, ומצד שני ישאיר את מסלול הפריים המעולה, הבנק או יעלה את 2 המסלולים, או שלא יאשר את המחזור.
מקווה שהייתי בהיר.

22222

משתמש רשום
עריכה תורנית
אין סיבה שהבנק יעלה לך את הפריים ל2/3, ומצד שני ישאיר את מסלול הפריים המעולה, הבנק או יעלה את 2 המסלולים, או שלא יאשר את המחזור.
מקווה שהייתי בהיר.
תודה רבה!!
חסכת לי הרבה ריצות, כאב ראש ואכזבה מיותרת.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
התבקשתי לשאול:
משכנתא על 1,060,000 ש"ח.
חצי בפריים +0.2 (30 שנה) = 531,375 ש"ח
שליש (365,688) בקבוע ללא הצמדה 2.84%- ל16 שנה (דהיינו - אחר 16 שנה המשכנתא יורדת ב2365 לחודש)
15% 165,687- צמוד מדד +1.9% (30 שנה)
סך חודשי התחלתי 4880 ל16 שנה ואח"כ 2415
הצעה מציאה?

פרקל משכנתאות

משתמש צעיר
מה אחוז המימון, במילים אחרות, מה מחיר החוזה של הדירה?
ככל שאחוז המשכנתא מתוך מחיר הדירה נמוך יותר כך אתה אמור לקבל ריביות טובות יותר אז חשוב לדעת באיזה מצב מדובר.

פרקל משכנתאות

משתמש צעיר
ההצעה נראית טובה,
אני אישית לא אוהבת להצמיד למדד למשך 30 שנה,
אני ממליצה לפרוע את החלק הזה מוקדם ככל שניתן או לפחות לקצר ל25 שנה ולהאריך כנגד את הקל"צ בשנה (זה יוצא בערך אותו החזר חודשי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה