כלים חוזרים לגמח מלוכלכים, מה ניתן לעשות

חדוה

משתמש מקצוען
מניסיון שלנו

היה לי הרבה מה לכתוב ולהגיב ורק עכשיו מצאתי זמן, אבל אני רואה שבנתיים יש פה כמה כמה אנשים שרוצים לפתוח כזה גמ"ח אז אני לא רוצה ח"ו להרפות אף אחד! אבל רק צריך לקחת בחשבון כמה דברים לפני שפותחים כזה גמ"ח...
בתור בעלת גמ"ח מראות לשעבר דבר ראשון כל הכבוד לך!! מניסיון זה אחד הגמח"ים שקשים לתפעול בעיקר בגלל השעות המאוחרות שהכלים חוזרים, וגם זה שאנשים לפעמים מזמינים חודשיים מראש. ובסוף ברגע האחרון לא ברור איפה הכלים ואנשים לא עונים וכ'
הגמ"ח שלנו היה אחד הגמח"ים היפים והמבוקשים בקרית ספר,השקענו בו המון, והיו בו מראות שלא רואים כמעט בשום מקום, בטח לו בגמ"ח.
אבל בסוף הוא נסגר כי יום אחד חזרה המזוודה ויותר מחצי!! מהמראות שבורות!!
נאלצנו לסגור, בעיקר מתוך תסכול, המשבר היה גדול, באמת, השקענו בו המון ואנשים נורא הצטערו...
בעז"ה אנחנו נפתח שוב פעם אבל עם כללים מאד מאד ברורים. בעיקר מנסיון מה שחשוב הוא-
א. רק בנ"א אחד אחראי לקחת ולהחזיר, מה שקורה בעיקר בברים של ארוסים שהחברות מכינות, אחת מקבלת, אחרת מחזירה, ולא ברור על מי נופלת האחריות בסוף, ומי שמע את הכללים וההוראות.
ב. הגמ"ח שלנו הוא יוקרתי! אם לא מתאים לכם לקחת אחריות, ואח"כ לשלם על מה שנשבר אז אל תקחו! זה לא בשבילכם. מאד נחמד וכיף להיות נחמדים לכולם אבל בסוף נשארנו המומים מול מראות שבורות בלי לקבל פיצוי הולם...
ג. ואת זה אני אומרת בטלפון הראשון שמתקשרים אלי-הכלים חייבים לחזור נקיים! אם מישהו לא יקיים את זה אין מה לעשות אם כל חוסר הנעימות הוא יצטרך לחזור ולנקות.
זה הרי לא הגיוני שאני ינקה כל פעם, ומי אמר שיש לי זמן באותו יום,
מה שכן אנחנו מתכננים להביא ערכת ניקיון כדי שלאנשים לא יהיו תרוצים...
ד. בזה אני עדין לא בטוחה, נצטרך לחשוב על זה אבל או שנכין פעמיים מהכול או שלא נוכל להשאיל יום אחרי יום כי זה יוצר לחץ מטורף.
אני מאד מקווה שלא הרפיתי אף אחד, זה רק עצות מניסיון, חבל להשקיע הרבה כסף ובסוף להתאכזב
מה שכן אני מאד מאד מחזקת את כל מי שיש לו או מתכנן לפתוח כזה גמ"ח זה דבר גדול ועצום! אנשים לא גמרו לברך אותנו ולהודות על זה.
המון הצלחה
רחלי

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י א-ירושלמית;2481991:
א. תעיפי את האסרטיביות המיותרת. אסרטיביות אמיתית, זה לעמוד על שלך באדיבות ובנעימות, לא לוותר.
ב. אל תתנצלי. את צריכה לגבות קנסות, תגבי. בלי התנצלויות ובלי 'לא נעים'. לא נעים מת.

ואם לא מחזירים בטווח הזמן שאת נוקבת בו ומוודאת שהלווה הבין - את גובה את הקנס. מספיק פעם-פעמיים (מקסימום שלוש פעמים), כדי שאף אחד לא יעיז להתעסק איתך יותר.

אולי תעשי לי קורס. זה הקטע שממש קשה לי, אני לא אוהבת לריב עם אנשים...
ומרגישה מאוד לא נעים כשעלי לגעור, לקנוס וכד'..

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שריתיש;2482134:
עוד רעיון,
את יכולה לצרף לחבילת האביזרים
מארז קטן של סבון כלים. (אפילו בתשלום סימלי)
בשמחה האחרונה של דודתי, עזרנו לארגן בסוף את המגשים וכ'ו
אבל כשנעמדנו לשטוף, גילינו את המחסור בסבון כלים...
ממש לא רצינו לארוז הכל מלוכלך (ואז הדודה תאלץ לפתוח הכל בבית, לשטוף, לנגב ולארוז שוב...)

ובהחלט, הוסיפי את דף ההוראות גם למארזי הכלים,
לא תמיד הבחורה שלוקחת היא גם זו שאורזת בסוף.

אהבתי את הרעיון!

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חדוה;2482580:
מניסיון זה אחד הגמח"ים שקשים לתפעול בעיקר בגלל השעות המאוחרות שהכלים חוזרים, וגם זה שאנשים לפעמים מזמינים חודשיים מראש. ובסוף ברגע האחרון לא ברור איפה הכלים ואנשים לא עונים וכ'

רחלי

מזדהה עם כל מילה.

אגב, אני לא מאפשרת להחזיר בלילה, חוץ מהרעש והטרחה בכאלו שעות, זה מתכון בדוק לקבל כלים מלוכלים או רטובים.
ההשאלה מתאפשרת יום כן יום לא, ז"א לוקחים יום לפני הארוע ומחזירים יום אחרי הארוע.
לדוג: לוקחים ביום א לארוע ביום ב, מחזירים ביום ג' אחה"צ, ואז בערב אפשר להשאיל לארוע שיהיה ביום ד'.

כך לא תצטרכי כלים כפולים...

חדוה

משתמש מקצוען
יום כן יום לא זה בעייתי בעונה הבוערת של השמחות אנחנו כן רוצים לשרת קהל גדול וחושבים על סט כפול
אמא של רחלי(חדוה)

gg

משתמש מקצוען
האמת, אשכול מרגש!
נכנסתי לפרוג אחרי יום עייף... זה ממש נתן לי כח!
מי כעמך ישראל!!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י rafeli;2482889:
אולי תעשי לי קורס. זה הקטע שממש קשה לי, אני לא אוהבת לריב עם אנשים...
ומרגישה מאוד לא נעים כשעלי לגעור, לקנוס וכד'..
אם תעמדי על שלך, זה לא נקרא "לריב עם אנשים". להפך, יעריכו אותך יותר. את תהיי חזקה, עקרונית וערכית.
וגערה וקנס, זו תוצאה טבעית. לא עונש. תזכרי את זה.

(יצא לי פעם לצעוק על מישהי. לא מתחרטת על הצעקות, זה הגיע לה ביושר! חודש, נדמה לי, השאירה אצלה את המזוודה. ועד שהיא ענתה בכלל לטלפונים!
טוב, יש גם אנשים כאלו. אני חושבת שהיא נבהלה מהצעקות, וזה גרם לה להחזיר את המזוודה. מכירה את אלו שה-כ-ל ז-ו-ר-ם ל-ה-ם ע-ל מ-י מ-נ-ו-ח-ו-ת-? אין להם עול משום דבר?)

שלכם

משתמש פעיל
לגבי החוזה
שני הערות קטנות.
א) חוץ מאשר לכתוב להחזיר יום למחרת בין השעות 4-6 שזה משהו לא מספיק בולט, מומולץ לרשום באשר הדף [הן החוזה והן כל דף אחר של הגמ"ח] שעות פתיחת הגמ"ח הם בימים א -ה בין השעה 4 - 6 אחה"צ, נא לא להפריע בשעות אחרות. [אפשר להוסיף סעיף של במקרים מיוחדים ניתן לתאם בטלפון...]

בצורה כזו זה הרבה יותר מובן וברור שרק בשעות אלו להגיע [ניתן גם לתלות מודעה על הדלת].

ב) ההחלק ההלכתי, בצורה בה החוזה נכתב כעת אני לא בוטח שהוא יעיל על פי הלכה לחייב את השואלים.
אוכל לתת כאן כמה המלצות כלליות, אך הטוב ביותר זה להתייעץ עם דיין, ניתן לפנות באמצעות הדוא"ל הטלפון או הפקס לבית הדין הישר והטוב ולבקשם לעבור על החוזה,
אני מצרף כאן את הפרטים של הישר והטוב
דוא"ל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> סניף אשדוד <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
טלפון: 02-5388380 סניף אשדוד 08-8650613
פקס: סניף אשדוד 08-8650615

וכעת ההערות על החלק ההלכתי באופן כללי,
1) יש להוסיף סעיף שהשואלים מקבלים על עצמם אחריות תשלום גם במתה מחמת מלאכה.
2) לכתוב שהשואלים מקבלים על עצמם שבעלי הגמ"ח נאמנים לומר מה חזר או לא חזר וכן מה חזר שלם ומה שבור, וכן מה ניתן שלם ומה שבור לשואלים, ולא יצטרכו להוכיח זאת.
3) החלק של קנס הוא בעייתי, ולכן עדיף לכתוב שהכלים מושכרים [ולא מושאלים] אך בדיני שואל עם אחריות אונסים, ומתה מחמת מלאכה, ותשלום השיכרות הוא שמהיות השני לאחר האירוע 100 ש"ח ליום. וכן במדיה והכלים לא חוזרים שטופים תשלום השכירות [ולא קנס] על הכלים הוא 100 ש"ח.

כמובן שהכל רק לעורר ומומלץ לשאול רב המתמצא בהלכות אלו

שושנה דרור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עוד הערה קטנה (אין בה כ"כ חידוש) -בכדי שיהיה תוקף להנ"ל ,החתימה על הכללים צריכה להיות של בעל השיק ולא של הילד שלו וכו'.

rafeli

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שושנה דרור;2485376:
עוד הערה קטנה (אין בה כ"כ חידוש) -בכדי שיהיה תוקף להנ"ל ,החתימה על הכללים צריכה להיות של בעל השיק ולא של הילד שלו וכו'.

סבכת אותי לגמרי.....
בד"כ לא בעל הצ'ק מגיע בעצמו....

שלכם

משתמש פעיל
כיוון שאני מניח שלא תרצו לכתוב בחוזה ניסוחים הלכתיים סבוכים
מצורף נוסח שיותר עונה על הדרישות ההלכתית אך עדיין בלי מלים מפוצצצות.
הניסוח הינו סקיצאי וללא עריכה לשונית, רק הרעיון.

לקיחת כלים מהגמ"ח הינה על דעת התנאים דלהלן.
1) את הכלים יש להחזיר עד יום לאחר האירוע בין השעות... כשה נקיים ושטופים.
2) במידה והכלים לא יוחזרו עד יום לאחר האירוע יחויב עבור השימוש בכלים סך 30 ש"ח עבור כל יום שהכלים אצלכם [החל מיום הלקיחה ועד ליום ההחזרה, כאשר יום הלקיחה ויום ההחזרה נחשבים גם הם ליום, לא משנה באיזה שעה הם בוצעו].
3) במידה והכלים יוחזרו כשהם לא שטופים ונקיים, תחויבו בסך 150 ש"ח עבור השימוש בכלים.
4) את הכלים יש להשיב באותו המצב בו נקלחו, בכל מקרה שהכלים לא יושבו במצבם המקורי (מכל סיבה שתהיה גם אם באונס גמור), יחויב הלקוח בדמי רכישת כלי זהה חדש בחנות, במידה והכלי שיושב יהיה עדיין ראוי לשימוש הוא יועבר לרשות השואל, לאחר קבלת התשלום בשווי כלי חדש. (סעיף זה טעון בדיקה האם חל מבחינה הלכתית)
5) בעלי הגמ"ח יהיו נאמנים לומר מה היה בכל מקרה של ספק או דיון אודות מצב הכלים בעת לקיחתם או החזרת, וכן מספר הכלים שהושאלו או החזרו, וכן לגבי זמן הלקיחה וההשבה, או כל דיון אחר, בלא שיצטרכו להביא ראיות נוספות לדבריהם, והשואלים מקבלים על עצמם שיהיו בעלי הגמ"ח נאמנים עליהם.

הניסוח עדיין טעון שיפור אך זה הכיוון.
כזכור יש להתייעץ עם רב על מנת לבדוק שלא יהיה בעיות של אסמכתא, קנינים, רבית, ועוד.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י rafeli;2480987:
יש לי גמח לכלים לבר, מראות מגשים הגבהות וכד'. ההשאלה מהגמ"ח אינה כרוכה בתשלום.

בתקופה האחרונה קרה מספר פעמים שהכלים חזרו מלוכלכים!!!!
כן מה שאתם קוראים.... אנשים שהשאילו מהגמ"ח, חינם אין כסף, כלים, החליטו כנראה ש"המחיר" כולל גם שטיפה....

שלא לדבר על החזרה שלא בזמן שנקבע שפוגעת במי שאמור לשאול אח"כ ונשאר עם הלשון בחוץ. החזרה ביום שישי בצהרים (מלוכלך). טלפונים ב 12 בלילה (אולי אפשר להחזיר עכשיו מיד אחרי הארוע? ...)

מה הייתם ממליצים לי לעשות, אני כבר מיואשת וחושבת לסגור את הגמ"ח.

כפי שבוודאי הציעו...
צ'ק פיקדון + חוזה פשוט וקריא ונעים לעין, חתום.

וכאן המקום להודות לבל גמ"ח למזוודת חופה שמקבל את הנרות לחופה בחזרה עם כל השעווה ואשתו טורחת שעות לנקות את הכוסות מהשעווה... כל יום מחדש...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה