עזרה ראשונה! כוויה בכף יד- לאן מכאן? פליז עצה מנסיון

דיאן

משתמש צעיר
זו היתה הדרך היחידה להרגיע את היד, ולשרוד את הזמן עד שאחיינית שלי הביאה לי ברונשילד מוויספיש.
לא הייתי מסוגלת ללכת את המרחק של 7 או 8 דקות הליכה עד הבית שלה. היד בערה ממש.
הייתי חייבת לעזור לעצמי לשרוד.
גם הברונשילד לא עזר מיד. הכוויה היתה ממש קשה.
ובאמת התחלתי עם מים זורמים, אבל אפשר להשאר שעתיים במים זורמים?
בשעות קשות נעזרים בכל מה שאפשר.
והעיקר - יש אנשים טובים שעוזרים. אחרי הסבל הזה, חזרתי לעצמי לגמרי.
בשביל זה כתבתי וסיפרתי את החוויה שלי, כדי שיידעו, שבע"ה, למרות הסבל העכשוי, זה יעבור לגמרי, רק צריך טיפול נכון.
=====
תודה רבה על ההערה
כתבתי בשביל מי שקורה ואם הוא יתקל בסיטואציה
והתחושה מוכרת לצערי זה כואבבב פשוט נורא!
אני באיזה שהוא שלב הלכתי למיון מרוב כאבים (הוצאנו הפניה עוד בחבישה בטרם ליתר ביטחון)
בהחלט, לכוויות - הכי טוב מים זורמים!!! לא הייתי אומרת שלא מומלץ לשים במים קרים אבל מים זורמים זה הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות עם כוויה כעזרה ראשונה .

לגבי המשחות אני השתמשתי עם המשחה של קליין לצלקות (הבנתי שזה כמו של גרין )
הכוונה למים קפואים ברמה שאי אפשר להשאיר בתוכם את היד (כמו מי קרח)

**Moko**

משתמש פעיל
@שרה בנ''י בחיים אל תלכי לקופת חולים עם כוויות, וק"ו לא לבית חולים - הטיפול שלהם גרוע בתכלית,
יש לך בבני ברק את קליין ברבי טרפון : 0504111136 תתקשרי מראש
ברנשטיין בשיכון ה' : לצערי אין לי את המספר :( אולי בספר טלפונים,
ואם את ממשיכה אח"כ לירושלים אז תבקשי להגיע לגרין (האמת שבכל שכונה יש מישהי שלמדה אצלה ויש לה בבית משחות ברוקחות הפרטית שלה)
אז שיהיה לך בהצלחה ותגידי תודה שזה רק שעווה מהמיקרוגל ולא מכשיר שמחובר לחשמל או משהו כזה
החלמה מהירה ! :)

המסודרת

משתמש מקצוען
@שרה בנ''י בחיים אל תלכי לקופת חולים עם כוויות, וק"ו לא לבית חולים - הטיפול שלהם גרוע בתכלית,
ואם את ממשיכה אח"כ לירושלים אז תבקשי להגיע לגרין (האמת שבכל שכונה יש מישהי שלמדה אצלה ויש לה בבית משחות ברוקחות הפרטית שלה)
אז שיהיה לך בהצלחה ותגידי תודה שזה רק שעווה מהמיקרוגל ולא מכשיר שמחובר לחשמל או משהו כזה
מדגישה שכשמדובר בכוויות שהן בדרגה נמוכה.
יש מצבים שמצריכים אשפוז ובית חולים לא עלינו
(כוויה לעיתים זה לא רק צלקת חיצונית )
כמו"כ הטיפול בכוויות מחשמל חיצונית זהה אבל יש גם טיפולים נוספים בעקבות חשיפה למתח גבוהה

**Moko**

משתמש פעיל
מדגישה שכשמדובר בכוויות שהן בדרגה נמוכה.
יש מצבים שמצריכים אשפוז ובית חולים לא עלינו
(כוויה לעיתים זה לא רק צלקת חיצונית )
כמו"כ הטיפול בכוויות מחשמל חיצונית זהה אבל יש גם טיפולים נוספים בעקבות חשיפה למתח גבוהה
נכון אבל עדיין כנראה שצריך לקבל טיפול ראשוני בבית ולא לסיוע לבית חולים ולהמתין ביחד עם כולם במיון עד שיתייחסו ליד הבוערת מכאבים,
אז מי שייתן את הטיפול הראשוני כנראה יהיה מד"א עם חבישת ברנשילד או ללכת עצמאית לאחד מהרשומים מעלה ..
רק לעניין הטיפול הראשוני כמובן, כל השאר - מה שאמרת

המסודרת

משתמש מקצוען
נכון אבל עדיין כנראה שצריך לקבל טיפול ראשוני בבית ולא לסיוע לבית חולים ולהמתין ביחד עם כולם במיון עד שיתייחסו ליד הבוערת מכאבים,
אז מי שייתן את הטיפול הראשוני כנראה יהיה מד"א עם חבישת ברנשילד או ללכת עצמאית לאחד מהרשומים מעלה ..
רק לעניין הטיפול הראשוני כמובן, כל השאר - מה שאמרת
מד"א ואיחוד זה בהחלט פלטפורמה מצויינת כי אם יש צורך באשפוז זה יעשה דרכם והם נחשבים טיפול רפואי
כוונתי היתה לא לנסות למרוח משחות של ** וכדומה (למרות שהן מצוינות לטיפול בכוויות נמוכות )
אלא לפנות לטיפול רפואי.
כמובן לפי רמת הכוויה (יש דרך להחליט האם הכוויה מצריכה דאגה או לא לפי חומרה , גודל, אזור והתפשטות .)
זה ציטטתי ממד"א

דרגות כוויה​

נהוג לחלק כוויות לדרגות המאופיינות עפ"י עומק השכבות שנפגעו:

כוויה דרגה ראשונה: פגיעה בשכבת העור החיצונית ביותר, הסיבה הנפוצה ביותר היא חשיפה ממושכת לשמש, העור יהיה חם, אדום ורגיש למגע

כוויה דרגה שנייה: מחולקת לכוויה שטחית ולכוויה עמוקה. לעיתים קרובות נבחין בשלפוחיות מלאות בנוזל.

כוויה דרגה שלישית: פגיעה בכל שכבות העור לעיתים קרובות נבחין בסימני חריכה.

כיצד נטפל בנפגע שנכווה?​

א. שטיפה במים זורמים (פושרים)
ב. כיסוי בתחבושת סטרילית/ סדין נקי / מגבת נקייה
ג. פינוי לבית החולים
בכוויות דרגה ראשונה בלבד, ניתן למרוח אלוורה או תכשירים שלא על בסיס שמן להרגעת העור.

אני אני

משתמש פעיל
רק בי"ח!!! מנסיון מר וכואב!!! הייתי אלרגית לחומרים הנ"ל והתפתח אצלי זיהום קשה, ואושפזתי לשבוע עקב המשחות הנ"ל.

נחמה למה

משתמש פעיל
רק בי"ח!!! מנסיון מר וכואב!!! הייתי אלרגית לחומרים הנ"ל והתפתח אצלי זיהום קשה, ואושפזתי לשבוע עקב המשחות הנ"ל.
אם את אלרגית - זה דבר שעולים עליו יחסית מהר, לא? יכולת להיות אלרגית גם למשחה שביה"ח מציע.
אני אגב, הייתי אלרגית למשחה שהרופא בקופ"ח (מומחה) רשם לי. כך שבמקרה של אלרגיה הגרד ותופעות הלואי בולטים ממש.
ואגב, לא אושפזת בגלל המשחות - אלא בגלל אלרגיה שיש לך. קצת שונה.
וזיהום לא בטוח קשור לאלרגיה, זו תופעת לוואי שקורית הרבה עם עור פתוח כמו בכוויות.
לגבי פיזיותרפיה - צודקת, אבל לא היה נשמע מהתיאור הנ"ל שהמצב חמור עד כדי פיזיותרפיה.

אני אני

משתמש פעיל
אם את אלרגית - זה דבר שעולים עליו יחסית מהר, לא? יכולת להיות אלרגית גם למשחה שביה"ח מציע.
אני אגב, הייתי אלרגית למשחה שהרופא (המומחה) רשם לי. כך שבמקרה של אלרגיה הגרד ותופעות הלואי בולטים ממש.
לגבי פיזיותרפיה - צודקת, אבל לא היה נשמע מהתיאור שהמצב חמור עד כדי פיזיותרפיה.
לאחר שבוע של טיפול במשחות של הגמחים, היד הזדהמה, אבל לא בטוח שרק בגלל האלרגיה, הייתי בבילינסון ואני ממליצה עליהם מאד, היחס, הטיפול, המקצועיות, הדיאטנית, הפיזיותרפיה והריפוי בעסוק שממשיכים ללוות אותי עד החלמה מלאה. רק בבי"ח יש מעטפת טיפול גדולה כ"כ.

נחמה למה

משתמש פעיל
לאחר שבוע של טיפול במשחות של הגמחים, היד הזדהמה, אבל לא בטוח שרק בגלל האלרגיה, הייתי בבילינסון ואני ממליצה עליהם מאד, היחס, הטיפול, המקצועיות, הדיאטנית, הפיזיותרפיה והריפוי בעסוק שממשיכים ללוות אותי עד החלמה מלאה. רק בבי"ח יש מעטפת טיפול גדולה כ"כ.
טובבבבבבבבב
זה לא נשמע אלרגיה
פצע פתוח זה מצב שמושך זיהומים.
צריך סטריליזציה מוקפדת מאד מאד.
אלרגיה מורגשת מיד שהחומר נוגע ביד. גרד מטורף / אדמומיות ושלפוחיות / ועוד
אני חושבת שאין מצב לשרוד איתה שבוע... (מנסיון מר...)

אני אני

משתמש פעיל
בבילינסון אמרו שזה גם אלרגיה למשחה הצהובה והבנתי שזה לא מקרה ראשון.

יהודי פושט

משתמש פעיל
סתם לידיעה, שיטת ברנשטיין&קליין בנויה בעיקר מהבסיס של גרין.
ברנשטיין שיכלל את המשחות והן יכולות לעזור לצלקות ועוד.
אגב, יש לו אישור ממשרד הבריאות.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בביתר יש את שמשי גרוסברגר שמטפל באותה השיטה
ואגב, דייטש - הבת של ברנשטיין שוטפת בירושלים ספרה לי שאביה מפנה לא פעם לבתי חולים היות ורואה צורך גם בקבלת עירוי נוזלים או אנטיביוטיקה הוריד ויש בתי חולים (נראה לי ספרה על שיבא אאל"ט) שנותנים לאביה לבוא לטפל במחלקה במטופלים שמבקשים זאת, במקביל לטיפול הרפואי שלהם.

golddvdv

משתמש חדש
קיבלתי כוויה בכף יד ,
הייתי בעזר מציון חבשו לבינתיים,
יש למישהו מידע לטיפול בכוויות בבני ברק,

ואולי עדיף ללכת לקופת חולים?
מנסיון הכי הכי טוב
מומלץ שמן לבנדר הוא מקום ראשון בכוויות ,ובכל פציעה שלא תהיה, מרפא מחלים מהר. בפרט אם שמים אותו מיד זה מרפא ומעלים הכל פלאים! הבת שלי חטפה כוויה ממים רותחים שנשפכו עליה מקומקום רותח. שמתי לה מיד שמן לבנדר תוך כדי עיסוי במשך כחצי שעה ולאחר מכן לא היה זכר לכוויה! מומלץ להחזיק שמן לבנדר בבית. לי יש כמה כאלה. משתמשת לכל דבר אפילו לעקיצות יתושים מזוהמות .זה מרפא ומחלים מהר. ומאד מרגיע. רק אחרי שמסיימים להתעסק עם זה לשטוף ידיים היטב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה