עזרה ראשונה! כוויה בכף יד- לאן מכאן? פליז עצה מנסיון

סמינר דוד

משתמש מקצוען
שלא תצטרכי, אבל רק תדעי שהבת של ברנשטיין מבני ברק גרה ממש קרוב אליך בתחכמוני נדמה לי ומטפלת במקצועיות רבה היא ובעלה לגברים ויש להם את כל המשחות - משפ' דייטש
תודה רבה!
זה באמת חשוב לדעת.
את כל המשחות שהיו לי באותם ימים נתתי לשכנים שידעו שנכוויתי, ובכל פעם ביקשו ממני.
זה כל כך חשוב.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
לכאורה ברנשילד לא ממש היה אמור לעזור מיד
זו משחה לעזרה ראשונה צריך למרוח אותה תוך דקות מקבלת הכוויה
אחר כך יש משחות כמו סילברול ( מורחים כמה פעמים ביום וחובשים )
מה שאמרה לנו אז גב' וויספיש שברנשילד מרגיע.
ואחרי שעתיים שלא נרגע, התקשרנו שוב, והיא אמרה לשפוך ממש כמות גדולה, ושפכתי יותר מחצי בקבוק. וזה באמת עזר להרגיע.
אני כותבת את זה, כדי שיבינו, שאם משתמשים בחומרים האלה, כדאי להתייעץ, כי אפילו הכמות יכולה לשנות את התמונה.
מי שמבין בזה, יודע להדריך.

*שפרה*

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שאמרה לנו אז גב' וויספיש שברנשילד מרגיע.
ואחרי שעתיים שלא נרגע, התקשרנו שוב, והיא אמרה לשפוך ממש כמות גדולה, ושפכתי יותר מחצי בקבוק. וזה באמת עזר להרגיע.
אני כותבת את זה, כדי שיבינו, שאם משתמשים בחומרים האלה, כדאי להתייעץ, כי אפילו הכמות יכולה לשנות את התמונה.
מי שמבין בזה, יודע להדריך.
תדעי שחבל כ"כ לסבול, מנסיון אם שמים את החומרים של ברנשטיין כמה שיותר מוקדם הרפוי מהיר יותר והכאבים מתפוגגים הרבה יותר מהר, חבל לסבלוו שעתים מול מים זורמים
וחשוב אם יש שלפוחיות להתיעץ איתם וללכת לפוצץ אותן, הריפוי הרבה יותר מהיר מלטפל בשלפוחיות כעבור כמה ימים כשהכל מעמיק וההחלמה מהירה הרבה יותר

סמינר דוד

משתמש מקצוען
תדעי שחבל כ"כ לסבול, מנסיון אם שמים את החומרים של ברנשטיין כמה שיותר מוקדם הרפוי מהיר יותר והכאבים מתפוגגים הרבה יותר מהר, חבל לסבלוו שעתים מול מים זורמים
וחשוב אם יש שלפוחיות להתיעץ איתם וללכת לפוצץ אותן, הריפוי הרבה יותר מהיר מלטפל בשלפוחיות כעבור כמה ימים כשהכל מעמיק וההחלמה מהירה הרבה יותר
תודה רבה! טוב לדעת. וטוב לפרסם, כי באמת לא ידעתי מה לעשות.
אני מספרת, כדי להסביר שבאמת יש מצבים קשים, ולא לדאוג, יש תרופה, ויש אנשים טובים.
ב"ה, היד שלי חזרה לכשהיתה.
ולא האמנתי שזה יכול להיות.
אני מאמינה שאין מי שלא חווה כוויות. אלא שיש כוויות ויש כוויות. זה היה פשוט נורא.
טוב שיש מי שיודע מה לעשות. חיפשנו בספר טלפונים כדי להגיע לוויספיש.
אגב, לגבי השלפוחיות, היא פוצצה אותם, ואמרה לי להזהר לא לפתוח אותם, כדי לשמור מזיהומים.

sem

משתמש פעיל
בהחלט, לכוויות - הכי טוב מים זורמים!!! לא הייתי אומרת שלא מומלץ לשים במים קרים אבל מים זורמים זה הדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות עם כוויה כעזרה ראשונה .

לגבי המשחות אני השתמשתי עם המשחה של קליין לצלקות (הבנתי שזה כמו של גרין )
לטיפול בכוויה עצמה חבשתי עם סילברול
כשהבן שלי נכווה, הלכנו לטפל אצל ברנשטיין והוא אמר שזו טעות לשטוף במים זורמים כי זה מקלף את העור.

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תרופת פלא
למרוח חלמון ביצה ולהשאיר כך שעה

המסודרת

משתמש מקצוען
כשהבן שלי נכווה, הלכנו לטפל אצל ברנשטיין והוא אמר שזו טעות לשטוף במים זורמים כי זה מקלף את העור.
ממש לא !
לכוויות רק מים זורמים קודם כל אחר כך משחות . ותזכרו שכוויה זה לא רק צלקת! יש כוויות בדרגות חמורות שמסכנות חיים .
תשאלו כל מי שלמד רפואה

זה ממכבי: (זה הם כותבים לגבי כוויות חמורות )
יש לשטוף את אזור הכוויה עם הרבה מים ולעטוף אותו במגבת ספוגה במים קרים. יש לפנות את נפגע הכוויה לחדר המיון הקרוב או למוקד רפואה דחופה. רצוי להמשיך ולהרטיב את החבישה עם מים עד לקבלת סיוע רפואי.
  • אין לשים קרח על אזור הכוויה ובשום אופן אין לחבוש עם פד גזה או צמר גפן שעלולים להדבק לעור שנכווה. אין למרוח לבן, משחת שיניים או ביצה על אזור הכוויה. (מאתר כוויות)
  • שטיפת האזור במים זורמים וקירור הכוויה – יש להחזיק את האזור הפגוע תחת מים זורמים למשך כ-15 דקות, עד שהכאב מוקל. בדרך זו מקטינים בצורה הדרגתית את הטמפרטורה של העור, ומאפשרים לתהליך שפוגע בעור להפסיק. כמו כן קירור האזור מפחית את הנפיחות ומקל על ההחלמה מהכוויה. במידה ולא ניתן לשטוף את האזור בצורה טובה, ניתן לקרר אותו על ידי מגבת רטובה אך לא על ידי קרח!
  • 1. לשטוף את הכוויה במים זורמים בטמפרטורת החדר.(דוקטורס )

המסודרת

משתמש מקצוען
מעניין... אני שמעתי חלבון ביצה.

אין לשים קרח על אזור הכוויה ובשום אופן אין לחבוש עם פד גזה או צמר גפן שעלולים להדבק לעור שנכווה. אין למרוח לבן, משחת שיניים או ביצה על אזור הכוויה
זה ציטוט מאתר של מכבי
לא בדקתי את הנושא

אתי פרידלנדר

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עשית מצויין
תמשיכי,
תבדקי שיש משחה מתחת לניילון הנצמד
הרעיון- הניילון מוציא את החום מהרקמות

ניק 8030

משתמש רשום
טיפול מידי בכויה שטחית-
אחרי שטיפה במים זורמים
למרוח משחה אנטיביוטית, לעטוף בנילון נצמד ולהחליף פעם בכמה שעות

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
מנסיון הכי הכי טוב
מומלץ שמן לבנדר הוא מקום ראשון בכוויות ,ובכל פציעה שלא תהיה, מרפא מחלים מהר. בפרט אם שמים אותו מיד זה מרפא ומעלים הכל פלאים! הבת שלי חטפה כוויה ממים רותחים שנשפכו עליה מקומקום רותח. שמתי לה מיד שמן לבנדר תוך כדי עיסוי במשך כחצי שעה ולאחר מכן לא היה זכר לכוויה! מומלץ להחזיק שמן לבנדר בבית. לי יש כמה כאלה. משתמשת לכל דבר אפילו לעקיצות יתושים מזוהמות .זה מרפא ומחלים מהר. ומאד מרגיע. רק אחרי שמסיימים להתעסק עם זה לשטוף ידיים היטב.
גם אנחנו שמנו לבנדר על כויה אבל בסוף היד הזדהמה נוראאא
והיה צריך אנטיביוטיקה ומשחות חזקות וכו’
כל כויה לגופה אם זה משהו רציני חייב יעוץ מקצועי אחרת יכול להגיע אפילו לאשפוז במיוחד אם שכבת העור התקלפה.....
וזה לא סותר שלפצעים קלים זה עוזר ממש

!smile

משתמש רשום
הטיפול שגרין נותנים עוזר בצורה מטורפת!! לבת שלי הייתה כוויה חמורה בשתי הידיים וקצת מהגב זה היה במצב גרוע מאוד והמשחות של גרין עזרו ושנמו גם את הזיפר שזה מוריד צלקות וב"ה היום לא רואים כלום!!
אגב לא לעטוף בניילון נצמד אלא רק לשים חתיכות על החלק של הכוויה כי כשסותמים את זה לגמרי מאוויר זה עושה שלפוחיות.
לגבי פניה להית חולים אנשי מקצוע וגם הצלה אמרו שהבתי חולים לא מטפלים בשיטה טובה ולא כדאי לפנות אליהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה