חידות הגיון כדי להפעיל קצת את הראש בימים האלו...

מצב
הנושא נעול.

תלת מימד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מי שרוצה יכול/ה לשתף פה גם, בחידות/חידודים וכ'ו מה שעולה בדעתכם:
(כתעסוקה לילדים וגם לגדולים)
לא נראה לי שיש מישהו שמתנגד עכשיו לכל תעסוקה שהיא...;) ;)
התחלנו?
אז אני הראשונה-(נראה מי יפתור)

חידה-
הכנעתי מלכים ושרים של מדינות

חיות גדולות וחיות קטנות

כל יצור חי ביכולתי להכניע

ואם טרם הגעתי

אז תכף אגיע

(ולא, זה לא הקורונה, חידה שנוצרה עוד לפני הימים המטורפים האלו...)

רינתיה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
2. יקחו נר וידליקו אותו משתי הצדדים-ובו זמנית ידליקו נר מצד אחד
שיגמר הנר ה-1 ידליקו את הנר השני- שעברה עליו חצי שעה מ2 הצדדים וכשיגמר- יעבור שלושת רבעי שעה...
5. משפט שנקרא מההתחלה לסוף ומהסוף להתחלה

לאה!

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
2. יקחו נר וידליקו אותו משתי הצדדים-ובו זמנית ידליקו נר מצד אחד
שיגמר הנר ה-1 ידליקו את הנר השני- שעברה עליו חצי שעה מ2 הצדדים וכשיגמר- יעבור שלושת רבעי שעה...
5. משפט שנקרא מההתחלה לסוף ומהסוף להתחלה
נכון!!! :)

לאה!

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הנה ;)

1) שמואל חייב לדעת מתי תעבורנה 9 דקות בדיוק, כדי לחשב את משך הזמן של אכילת פרס. אין לו שעון רגיל אלא שני שעוני חול. אחד מהם מונה 4 דקות ואחד 7 דקות. איך יוכל שמואל באמצעות שני השעונים הללו לחשב 9 דקות בדיוק?
2) אם מוטי הולך לחיידר ברגל וחוזר בהסעה, הזמן שהוא נמצא בדרכים זה שעה וחצי בסך הכל. אבל אם הוא נוסע בהסעה בשני הכיוונים, דרכו אורכת חצי שעה בסך הכל. כמה זמן תארך דרכו אם ילך ברגל בשני הכיוונים?
3) חני סיפרה: היום ראיתי את הדודה היחידה שיש לביתה של בת אבי, פנים מול פנים! את מי בדיוק ראתה חני, ואיפה היה המפגש?
4) הייתי צמא וביקשתי לקנות בקבוק מים, אך שקל אחד היה חסר לי. אילו במקום השקל הייתי משלם את החסר לי, היה חסר לי לשלם מה שעכשיו חסר לי לשלם. מה מחירו של בקבוק המים?

אילת א.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
2) אם מוטי הולך לחיידר ברגל וחוזר בהסעה, הזמן שהוא נמצא בדרכים זה שעה וחצי בסך הכל. אבל אם הוא נוסע בהסעה בשני הכיוונים, דרכו אורכת חצי שעה בסך הכל. כמה זמן תארך דרכו אם ילך ברגל בשני הכיוונים?
שעתיים וחצי

תלת מימד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
איזה עוף מייצג בשמו שתי מדינות שונות? בשמו העברי מדינה ובשמו הלועזי מדינה אחרת?

קטגוריה

משתמש צעיר
בשמי 6 אותיות ניתן לקרוא את שמי כאדם שלא חי + דרישתו של משה רבנו במהופך, ניתן לקרוא את שמי כלא חזק + אחד מארבעה בנים. מה שמי?

תם?

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה