חידות הגיון כדי להפעיל קצת את הראש בימים האלו...

מצב
הנושא נעול.

תלת מימד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מי שרוצה יכול/ה לשתף פה גם, בחידות/חידודים וכ'ו מה שעולה בדעתכם:
(כתעסוקה לילדים וגם לגדולים)
לא נראה לי שיש מישהו שמתנגד עכשיו לכל תעסוקה שהיא...;) ;)
התחלנו?
אז אני הראשונה-(נראה מי יפתור)

חידה-
הכנעתי מלכים ושרים של מדינות

חיות גדולות וחיות קטנות

כל יצור חי ביכולתי להכניע

ואם טרם הגעתי

אז תכף אגיע

(ולא, זה לא הקורונה, חידה שנוצרה עוד לפני הימים המטורפים האלו...)

יענקי די

משתמש פעיל
חזק אתה,רש"י אומר שמלאכת המים לא נגמרה ביום שני רק ביום שלישי
לכן נכפל בו כי טוב
וכתוב באיוב אבנים שחקו מים
כלומר, המים הרכים המטפטפים במשך שנים ודורות שוחקים את האבנים הקשות ומפוררים אותן.
ברור?

chef

משתמש רשום
שלושה אנשים עומדים בתור, כך שהראשון אינו רואה את האנשים מאחוריו, השני רואה רק את הראשון והשלישי רואה את שניהם. ישנם 2 כובעים שחורים ושלושה לבנים.שמים כובע אחד על ראשי האנשים ומבקשים מהם להגיד איזה צבע כובע נמצא על ראשם.
האיש השני והאיש השלישי שתקו ואז האיש הראשון אמר איזה צבע כובע על ראשו.
מהו צבע הכובע שנמצא על ראש האיש הראשון ומדוע?

chef

משתמש רשום
ישנו בית כלא גדול, יום אחד בא מנהל הבית כלא והודיע לכל האסירים: "מחר בערב תתכנסו בחצר הגדולה, אנו נסדר אתכם במעגל ונשים על ראש כל אחד מכם כובע שחור או לבן. איש אינו יוכל לראות את כובעו שלו אך יוכל לראות את כובעי כל האחרים. אני אעבור לפי הסדר, מאסיר שאבחר ואשאל שאלה פשוטה את כל אחד שאגיע אליו: מה הצבע של הכובע שעל ראשך? מי שיענה נכון יחיה וישוחרר לחופשי ומי שיטעה ימות. האסירים התכנסו והחליטו על שיטה, שבה מבחינה סטטיסטית 99.5% מהם יחיו
מהי השיטה?

נ"ב: הם לא יכולים לזוז בשום צורה, או להוציא קול בזמן שהם מחכים לתורם. הם גם מחשבים מאוד טוב ומאוד מהר

chef

משתמש רשום
קוסם אחד הגיע למלא משאלות של חיות.
הוא פעל לפי כלל מסוים:
היו שלוש קבוצות. קבוצה ראשונה קיבלה משאלה, קבוצה שנייה שתי משאלות וקבוצה שלישית שלוש משאלות.
בקבוצה 1 היו סוס ופיל.
בקבוצה 2 היו תיש וכבשה
בקבוצה 3 היו חילזון וג'ירפה.
לפי הכלל הזה כמה משאלות יקבלו צבי, פרה וארנבת?

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
שלושה אנשים עומדים בתור, כך שהראשון אינו רואה את האנשים מאחוריו, השני רואה רק את הראשון והשלישי רואה את שניהם. ישנם 2 כובעים שחורים ושלושה לבנים.שמים כובע אחד על ראשי האנשים ומבקשים מהם להגיד איזה צבע כובע נמצא על ראשם.
האיש השני והאיש השלישי שתקו ואז האיש הראשון אמר איזה צבע כובע על ראשו.
מהו צבע הכובע שנמצא על ראש האיש הראשון ומדוע?
לבן.
האיש הראשון עושה חשבון אם לי היה כובע שחור ולשני היה כובע שחור אז השלישי היה יודע שלבן,
ואם הוא שתק סימן שהוא ראה לפחות אחד לבן, ואם השני היה רואה שאני שחור היה מבין לבד שהוא לבן, ולכן חייב להיות שהראשון לבן

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ישנו בית כלא גדול, יום אחד בא מנהל הבית כלא והודיע לכל האסירים: "מחר בערב תתכנסו בחצר הגדולה, אנו נסדר אתכם במעגל ונשים על ראש כל אחד מכם כובע שחור או לבן. איש אינו יוכל לראות את כובעו שלו אך יוכל לראות את כובעי כל האחרים. אני אעבור לפי הסדר, מאסיר שאבחר ואשאל שאלה פשוטה את כל אחד שאגיע אליו: מה הצבע של הכובע שעל ראשך? מי שיענה נכון יחיה וישוחרר לחופשי ומי שיטעה ימות. האסירים התכנסו והחליטו על שיטה, שבה מבחינה סטטיסטית 99.5% מהם יחיו
מהי השיטה?

נ"ב: הם לא יכולים לזוז בשום צורה, או להוציא קול בזמן שהם מחכים לתורם. הם גם מחשבים מאוד טוב ומאוד מהר
את זה אני מכיר, לענות?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה