כאבי בטן של תינוקות

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
פקאן, סבתא שלי היתה עוטפת כך את הילדים שלה וגם אותנו הנכדים...
כך שזו גם "תרופת סבתא"...

עוד תנוחה שעוזרת להרגיע את התינוק זה כשהתינוק שוכב על היד של האמא (בדר"כ שמאל), כך היד בעצם "מחזיקה" לו את הבטן וזה מרגיע את הכאב, בתנוחה זו גם ניתן לנענע את התינוק מעט כשמרגישים שהוא מתכווץ וכך דעתו מוסחת מהכאב.

מנסיוני - כן עוזר לעסות את הבטן בכיוון השעון (הכיוון ההפוך גורם לעצירות!) - עם או בלי שמן, עם או בלי בגדים, בכל מקרה זה עוזר.

טוב לשלב מס' עיסויים כאלה (למשל עשרה סיבובים בכיוון השעון), ולאחר מכן מס' פעמים של כיפוף הרגליים לכיוון הבטן (לשים שתי ידיים מתחת לברכיים ולכופף בעדינות).

הרבה בריאות!

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לידיעת אלו שלא יודעם,
"דוקתורים" זהו אתר לקביעת תורים לרופאים.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לבת שלי לא עזר שום תכשיר.
היתה על הידיים כמעט 20 שעות ביממה (כן, גם בלילה הסתובבתי איתה).
אח"כ הרגיעו אותי שלמי שיש כאבי בטן, אין לו אחרי זה כאבי צמיחת שיניים;).
זה היה נכון אצל כל ילדיי. כאבי בטן בינקותם, ובלי כאבי צמיחת שיניים.
לאחרון לא היו כאבי בטן בינקות, וכל שן שצומחת עכשיו מכאיבה לו בגדול..:D

אבל סתם כך, שמעתי כמה שחששו לכאבי בטן, והאמת היא שהחלב לא הספיק והבכיות נבעו מרעב. כך שיש מצב לבדוק אופציה כזאת (במיוחד כשזה לא ילד ראשון, שאז מסתמכים על כל מה שהיה אצל הילדים הקודמים שינקו מעולה וכו וכו, ועד שמבינים שאולי הפעם זה שונה).

ניקול

משתמש מקצוען
אם מעניין אותך עיסויים
תשלחי לי אימייל ואעלה לג'מבומייל כמה הדרכות טובות
שמאד עזרו לתינוקת הצרחנית שלי
(ב"ה היא כבר בת שנתיים :D)

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ניקול;1239465:
אם מעניין אותך עיסויים
תשלחי לי אימייל ואעלה לג'מבומייל כמה הדרכות טובות
שמאד עזרו לתינוקת הצרחנית שלי
(ב"ה היא כבר בת שנתיים :D)

שלחתי לך באישי.
תודה מראש!

ח פוגל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אני חושבת שכאבי בטן אצל תינוקות שונים מפעם לפעם. לפעמים זה כאב מעצירות, לפעמים מגזים ולפעמים מה שקוראים לזה 'כאב שגרתי אצל תינוקות'.

אצל הבן שלי ניסיתי כל כך הרבה דברים. חלקם עזרו, חלקם לפעמים עזרו, וחלקם אף פעם לא עזרו.

להחזיק את התינוק שכוב על יד האם - עזר ברוב המקרים (אבל עד מתי להחזיק?)

בקבוק עם תה קמומיל ומעט סוכר לטעם- עוזר פלאים בחלק גדול מהמקרים.

לפעמים, כשהבעיה היא עצירות, לקחת צמרון אוזניים, לטבול בוזלין, ולהחדיר בעדינות. ברוב המקרים זה משחרר ומקל מאוד על התינוק (והאמא...). רק לשים לב לא להחדיר מידי עמוק, רק בפתח ממש, וכן להניח את התינוק על מגבת או משטח החתלה, למנוע לכלוך.

עיסוי עם השמן המיוחד שנמכר בטלז סטון - לי אישית לא עזר אפילו פעם אחת.

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ח פוגל;1239782:
בקבוק עם תה קמומיל ומעט סוכר לטעם- עוזר פלאים בחלק גדול מהמקרים.

טעים להם גם בלי סוכר.
הערה: לאחרונה בטיפת חלב אוסרים שימוש בחליטות צמחים למיניהם, באבקות ובגרגרים, וכן דברים נוספים.

chani2006

משתמש מקצוען
אצל תינוקות יונקים, ייתכן שזה נובע מעודף אוכל שגורם ללחץ ולכאבים.
התינוקות נהנים מתחושת המציצה, ולא מודעים לכמויות האוכל שהם בולעים תוך כדי.
(מי ששואבת, יודעת אילו כמויות מצטברות משאיבה של חצי שעה.)
אני יודעת שכל יועצות ההנקה טוענות שהתינוק יודע כמה הוא צריך, ולא מגבילים אותו, וכל זה, אבל בהנחייתה של אמא שלי אני מקפידה ברגע שמתחילות להופיע הצרחות המתפתלות, להגביל ל-5 דק' כל צד! ומקסימום רבע שעה הנקה בסך הכל! אם יש מספיק חלב (ואת זה חשוב לוודא ולטפח), זו כמות שמספיקה לתינוק בגיל הזה די והותר.
ואכן, ב"ה, הילדים שבעים ורגועים, ואין צרחות.
הרבה נחת.

שריתי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כשמדובר בהנקה כדאי לבדוק טוב טוב מה אוכלים
אצל המון נשים כשהן אוכלות מאכלי חלב זה גורם לגזים בדוק ומנוסה!
וביום שהם צורחים המון לבדוק מה אכלת למשל אצל הילדה שלי שמתי לב שביום שאני אוכלת הרבה לחם(יותר מ3 פרוסות) אז יש לה גזים
ועוד דבר שעושה גזים זה - המצה של פסח!!

• תודה
Reactions: SHB

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי בן שימול;1238993:
ואחרי שתלכי לרופא (בחזור אבל אפשר גם לפני)
תרתיחי מים עם כפית גדושה כמון. תתני לגרגרים לרדת למטה, סנני לתוך בקבוק ותתני לו/לה לשתות את זה.(לא הרבה, תלוי בגיל)
אחרי כמה זמן, סליחה מכבודכם הם עושים גרעפס רציני ואז נרגעים. לאחר זמן הם גם "משתחררים"...

ואחרי שתעשי את זה, ואולי גם לפני...
לכי לחנות תבלינים, תקני זרעי שומר. חולטים כמה זרעונים במים. מסננים ושותים. (אם את מניקה אז את, ואם לא אז התינוק). ואם את ממש אוהבת חליטות, תוסיפי לזה גם פרחי קמומיל...
אצלנו זה תרופת סבתא ידועה. (השומר, הקמומיל זה סתם תוספת שלי)
אה, וזה גם טעים... :)

RAME

משתמש מקצוען
אני שמעתי שמיץ ענבים עם מים (כמובן מינרליים) עוזר מאד
זה בעצם הרעיון של גרפווטר
Grape-ענבים
Water-מים
מישהו עוד שמע על זה ?
האם זה בסדר להביא לתינוקת בת שבועיים?

נועה ב

משתמש מקצוען
תינוקת בת 3 שבועות
שצורחת בלי הפסקה, שומעים בבטן את הגזים:(
ולא, היא לא יונקת
מה אפשר לעשות????

msh

משתמש רשום
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
גרפווטר - תכשיר מצוין לכאבי בטן.
אבל אם זה לא עוזר ומדובר בתינוק צרחן באמת, מומלץ מאוד לנסות רפקסולוגיה, לגיסתי יש תינוקות צרחנים בצורה מוגזמת ממש, ובילד השלישי היא החליטה לנסות רפקסולוגיה, והיא ראתה פשוט ניסים, אחרי כ2 טיפולים הילד הפסיק לבכות, אבל היא המשיכה איתו עוד כמה טיפולים, והיום הילד בן שמונה חודשים, הילד הכי רגוע שאני מכירה.
גם מניסיוני גרפווטר הכי טוב:)

פשוט להרוויח

משתמש חדש
מנוי פרימיום
עיסוי של שמן זית מכף רגל ועד ראש כולל הכל ואולי יישמע מפחיד אבל תרופת סבתא ממש שווה שסבתא שלי עשתה לי ואני לילדים והיום גם לנכדים כפית שטוחה סוכר עם כפית ערק לערבב היטב ואז להטביל את המוצץ בטיפה (ממש מעט) מהעיסה ולתת לו למצוץ אם שוב בוכה לתת לו שוב (אני נתתי ברצף אפילו 5 פעמים)

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הבו עצות

תינוק שהיה ממש ממש רגוע בשבוע הראשון לחייו
התחיל לזגזג בארוחות (הנקה מלאה)
אוכל 5 דקות ונרדם, ואז קם ברעב אחרי שעה ואוכל עוד 10 דקות ונרדם שוב
בדקתי - ויש מספיק חלב - די והותר.
הקיא פעמיים ביממה האחרונה, בכמויות, ומתחיל להתפתל מכאבי בטן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה