כאבי בטן של תינוקות

פרוזה

משתמש סופר מקצוען
אם יש לכם עצות, רעיונות, תרופות סבתא לכאבי בטן האלו שגורמים לתינוקות הרכים לצרוח ולהתפתל מכאבים. אנא שתפו.
תודה.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גרפווטר - תכשיר מצוין לכאבי בטן.
אבל אם זה לא עוזר ומדובר בתינוק צרחן באמת, מומלץ מאוד לנסות רפקסולוגיה, לגיסתי יש תינוקות צרחנים בצורה מוגזמת ממש, ובילד השלישי היא החליטה לנסות רפקסולוגיה, והיא ראתה פשוט ניסים, אחרי כ2 טיפולים הילד הפסיק לבכות, אבל היא המשיכה איתו עוד כמה טיפולים, והיום הילד בן שמונה חודשים, הילד הכי רגוע שאני מכירה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לחפש בגוגל "דוקתורים", ולקבוע תור לרופא המשפחה הקרוב.
או לשאול את ד"ר פרוג

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שמן עיסוי לתינוקות (נמכר בבית החלמה טלז סטון על ידי היצרנית).
מעסים עם האגודל ממרכז הבטן בתנועות מעגליות בכיוון השעון וחוזרים פנימה באותו כיוון - כך מספר פעמים.
נ.ב. עיסוי לתינוקות מרגיע אותם, וכיף להם. כך בכל אופן אצל ילדי.

פרוזה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;1238982:
או לשאול את ד"ר פרוג

לידיעתך נכבדי, מדובר בתופעה אונברסלית של רוב תינוקות העולם. לרופאי המשפחה אין פיתרון . הם רק מרגיעים שזה יעבור עד גיל 3 חודשים.
אז בנתיים ניתן לתינוקות לצרוח ולהתפתל ולא נתייעץ?

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
ועוד משהו,
לבדוק אם זה בטוח כאבי בטן, או שזה רפלוקס למשל.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ואחרי שתלכי לרופא (בחזור אבל אפשר גם לפני)
תרתיחי מים עם כפית גדושה כמון. תתני לגרגרים לרדת למטה, סנני לתוך בקבוק ותתני לו/לה לשתות את זה.(לא הרבה, תלוי בגיל)
אחרי כמה זמן, סליחה מכבודכם הם עושים גרעפס רציני ואז נרגעים. לאחר זמן הם גם "משתחררים"...

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1238982:
או לשאול את ד"ר פרוג

יש הבדל בין שאלה רפואית שהדוקתור הוא הכתובת לבין שאלה שאינה מיועדת לדוקתורים אלא לטיפים ותרופות סבתא שכל אם יודעת, לתופעה מוכרת.

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י פרינטופ;1238984:
שמן עיסוי לתינוקות (נמכר בבית החלמה טלז סטון על ידי היצרנית).
מעסים עם האגודל ממרכז הבטן בתנועות מעגליות בכיוון השעון וחוזרים פנימה באותו כיוון - כך מספר פעמים.
נ.ב. עיסוי לתינוקות מרגיע אותם, וכיף להם. כך בכל אופן אצל ילדי.

אצל הילדים שלי לא עזר בכלל!:(
אמבטיות בהחלט עוזרות בד"כ אבל אי אפשר לעשות יותר מפעם פעמיים ביום....

מה שכן אם זה הנקה אז יכול להיות שזה גזים. כדאי להמנע מלאכול דברים שעושים גזים
ולא לשכוח להתפלל בזמן הפנוי שיהיו בריאים!

פרינטופ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ov;1238997:
אצל הילדים שלי לא עזר בכלל!:(

יתכן בהחלט שלא לכולם זה עוזר.

אבל יתכן גם שזה רפלוקס, ואז זה לא ישנה גם לילדים שזה עוזר להם ברעיון.
אם הילד צורח בהסטריה, פולט בכמויות, ויתכן גם סימפטומים נוספים - סביר להניח שזה רפלוקס, ולשם כך יש לקבל מרשם מהרופא...

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
סימן שמגיע לך מזל טוב!

החלק הקשה יותר בהתמודדות- הוא להימנע מכל מה שעלול לייצר גזים.
חוץ מן המאכלים הידועים, חשוב לעקוב ולראות מה מביא על הילד שלך ספיציפית לילה צרחני.

מה שמאד מאד עוזר, הוא להחזיק את הילד על גבו, ולקפל את רגליו באופן שהברכיים לוחצות לו על הבטן.
עוזר פלאים!

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש תכשיר (אני חושבת של טיפטיפות) שנקרא סימיקול, הוא ממש עוזר.

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י קשר כשר;1239118:
יש תכשיר (אני חושבת של טיפטיפות) שנקרא סימיקול, הוא ממש עוזר.

גם תלוי למי.. לא לכולם! אצלי לפעמים כן עוזר ולפעמים ממש לא!

כוס קולה

משתמש פעיל
נכתב ע"י אבש;1238996:
יש הבדל בין שאלה רפואית שהדוקתור הוא הכתובת לבין שאלה שאינה מיועדת לדוקתורים אלא לטיפים ותרופות סבתא שכל אם יודעת, לתופעה מוכרת.

שאני אבין.
כולכם כותבים בכוונה "דוקתור"?

אבש

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י כוס קולה;1239200:
שאני אבין.
כולכם כותבים בכוונה "דוקתור"?

כן.
סתם השבתי באותו משחק מילים

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ה"דוקתורים" מתחלקים לשניים:
אלו שאף פעם לא חוו לילה ללא שינה עם תינוק מתפתל מכאבים ואמא יולדת שבוכה ביחד איתו,
ואז הם יהנהנו בראשם המלומד וידקלמו מה שלמדו בביה"ס לרפואה- שקוראים לזה קוליק וזה עובר עד גיל 3 חודשים מקסימום גג גג חצי שנה... מעודד.

ואלו שכבר חוו את זה ויודעים על מה מדובר ויהנהנו בראשם המלומד בהשתתפות
ו..יגידו את אותו הדבר. כי אין להם משהו אחר לומר.

כמובן שאם תינוק צורח ללא הפסקה יום ולילה או פולט הרבה ובקשתות, או כל משהו אחר שנראה חריג חשוב ללכת לרופא ילדים טוב עדיף אחד שיש לו התמחות בתינוקות עד גיל שנה.

אבל בגדול אכן זו תופעה שחולפת בערך בגיך 3 חודשים (אז מתחילים כאבי צמיחת השיניים)

מנסיוני עזר מאד שילוב של גרייפווטר+ בייבי זים, על פי דבריו של הרוקח בבית מרקחת שפירא בב"ב, "אם זה לא עוזר- ללכת לרופא ילדים כי זה כנראה משהו אחר ולא קוליק"

ועוד משהו שמאד עזר לי וייתר את הצורך בתכשירים, לעטוף את התינוק בשמיכה בצורה יחסית מהודקת, דהיינו פורשים שמיכה דקה- טריקו או פליז ממש דקה מניחים את התינוק באמצע כשראשו בחוץ ועוטפים מימין ומשמאל כמו רולדה.. בצורה שישאר סגור ומהודק(לא מידי חזק כי אז יכול לגרום לעודף לחץ ולפליטות) את השוליים אפשר לשים תחתיו וכך זה לא יפתח.
משהו בהגנה הזו ובתנוחה כנראה מקל על העיכול וגם על ההרגשה של התינוק הפצפון שמפחד מהעולם הזר והמוזר שנפל אליו. התוצאה בד"כ- שינה ברוכה ורגועה.

המקור לרעיון- בתי ההחלמה טלזסטון+ אם וילד.

הרבה נחת!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה