עזרה ראשונה! כאבי בטן מטורפים - ויראלי??

מצב
הנושא נעול.

ישי.כ

משתמש פעיל
מורה שלך, זה לא הכוונה מישהו שישב ולימד אותך, אלא מישהו שאתה לומד ממנו ומאמץ את כיוון חשיבתו...
אני מאמץ את שיטת הרמב"ם וממשיכי דרכו, לא קשור לד"ר אשחר, רק אח"כ התוודעתי אליו.

תמשיכו לצחוק וללגלג אבל צוחק מי שצוחק אחרון.

אני לא מרוויח שקל על זה, כל מה שאני יודע מוכן לתת בחינם, רק שאנשים יהיו בריאים. אבל אתם חושבים שאתם חכמים גדולים.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מאמץ את שיטת הרמב"ם וממשיכי דרכו, לא קשור לד"ר אשחר, רק אח"כ התוודעתי אליו.

תמשיכו לצחוק וללגלג אבל צוחק מי שצוחק אחרון.

אני לא מרוויח שקל על זה, כל מה שאני יודע מוכן לתת בחינם, רק שאנשים יהיו בריאים. אבל אתם חושבים שאתם חכמים גדולים.
ועל זה אמרו חז"ל אסיא במגן

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
בעיקר תזונה נכונה,
עשיתי כל מיני מחטים של דיקור סיני ולא עזר, כי לא מטפלים בשורש של הבעיה.
אני הולך לישון. תמשיכו להתלוצץ.
ברצינות איזה תזונה?? אני רוצה לנסות ...
ואין חולק שתזונה נכונה יכולה לפתור המון בעיות ...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
השיטה שלי קצת משונה, אל מי שמעיין בה מוצא הרבה היגיון.
אני מאמין רק ברפואה קונבנציונלית.
וסובר שאין מושג כזה רפואה אלטרנטיבית.
נשמע מוזר או קיצוני?
ממש לא.
רפואה קונבנציונלית היא רפואה שעובדת.
רפואה אלטרנטיבית היא רפואה שלא עובדת, (או עובדת על מספר זעום של אנשים, שלא ניתן להבחין אם הרפואה עזרה להם, או שהם התרפאו באופן טבעי, כמו שהגוף יודע לרפא את עצמו ברוב המקרים מהרבה מחלות ללא שום תרופה או טיפול (כולל אבולה)).
זה שבן אדם לא טיפל - והחלים, אין בכך חידוש, להפך - כך פועל הגוף תמיד, בכל יום, לכל השיטות.
האם בן אדם יתבע על זה שהוא לא טיפל בעצמו ומת? או חלה באופן שלא מאפשר לו לתפקד? איני יודע.
האם האדם הפשוט יכול להחליט על סמך אתר מלא אותיות גדולות ואדומות, ומכתבים נלהבים ממטופלים מעריצים? מסופקני.

אבל יש מבחן פשוט - וכל אחד שעשה איזו החלטה כמעט גורלית בחיים שלו, יכול לבחון אותה בעצמו.
נניח שבמקום מחלה, יש לי סכום גדול של כסף שחסכתי כל החיים.
ובמקום בית החולים הדסה, וד"ר גיל שחר, עומדים בפני שני גופים, אחד - בנק מזרחי, והשני - המשקיע השכונתי שנוסע במרצדס נוצצת.
אצל מי הייתי מפקיד את הכסף?

ברגע הראשון היו עולים לי בראש מחשבות: כל הבנקים גנבים, זה ידוע, הם לא נותנים לי כמעט רווח, ובכסף שאני מפקיד אצלם, הם משתמשים לבניית הוילה המטורפת של המנכ"ל באיי הבהמאס.
ומי שלא משלם בזמן, מעקלים לו את הדירה - בלי סנטימנטים - הופ למשאית, כולל הוילונות.
מאידך - הגוף הזה מפוקח על ידי משרד האוצר, רוב המשק מסתמך עליו ועל דומיו בעסקאות ממש גדולות, אז מי אני שאפקפק?

ומצד שני המשקיע השכונתי - נכון שהמרצדס שלו כל כך נוצצת, וקרני השמש שמשתקפות עליה, מאלצים את כל אברכי השכונה לחבוש משקפי שמש באופן תדיר, אבל הוא בסך הכל משקיע קטן יחסית, ורמת הסיכון של השקעה אצלו - נחשבת לגבוהה מאוד. והרבה מהמשקיעים הנחמדים האלה התגלו כנוכלים מקצועיים, שמשאירים אנשים בלי כסותם לעורם, ושולחים נושים נוכריים עתירי שרירים וקעקועים לגבות את המקרר שהאברך שפינטז להתעשר, קיבל מהשווער לחתונה.
ומאידך - הוא משלנו, מדבר בגובה העינים - אין אצלו פקידים חמורי סבר, הכל הוא מנהל מטלפון כשר, והוא בעצמו למד באותה מכללה שבה למד מנהל בנק המזרחי, אבל בשלב מסויים הוא הבין שכולם גנבים, ורק הוא יודע באמת איך גם מרוויחים, וגם נוהגים ביושר קיצוני.

אם אתה אדם שאוהב לקחת סיכונים - אני ממליץ לך לנסות את האברך המשקיע (אבל קודם תפקיד צוואה אצל עורך דין טוב, וגט על תנאי, למקרה שתצטרך לברוח מהארץ)
ואם אתה סולידי, תיכנס לבנק, תראה את מה שהם מציעים לך, ותעשה מה שרוב האנשים עושים.
או שאולי דרך שלישית - תמצא בית השקעות שמשלב גם מקצוענות בנקאית, וגם מגע קסם של יועץ השקעות גאון, כך שגם הרווחת מקצוענות, וגם לא נתקעת בסד המפלצתי של ההשקעות הבנקאיות.

ועכשיו נחזור לנושא שלנו.
אין לאף אחד טענה על הרמב"ם
הרמב"ם וחכמי תקופתו, מהווים את הבסיס לרפואה המודרנית, אין חולק על כך.
ומכאן ואילך, כנדבך על גבי נדבך, התפתחה הרפואה שאותה אנחנו מכירים היום, ולא מפסיקה להתפתח כל העת (כפי שחברת אפל התפתחה מחשבוניה של חרוזים, למחשבים זעירים ורבי עוצמה, וחברת קנון גמלה את אומות העולם מהפילם המסורתי, ומאפשרת כיום לצלם באיכות בלתי נתפסת, אלפי קבצים על כרטיס זעיר)
לעומתה קיימת שיטה ארכאית, שמחד מתיימרת לייצג את תורת הרפואה של הרמב"ם, שהיה חדשני ופורץ דרך.
אך לא מייצגת את החדשנות שלו, ואת חוסר הקיבעון שלו, בכך שהיא מנסה לכפות כללים שנכתבו באופן מסויים בתקופה מסויימת, על פי ידע מסויים, למשך אלפי שנים, בלי התאמה טכנית לידע הקיים.
העובדה שהרמב"ם טרח וחקר וכתב ופרסם את שיטתו, מוכיחה שהשיטה שלו לא היתה ידועה לעולם, אחרת לא היה צורך להרחיב אותה כל כך (היו מספיקים כמה הערות - בדור שקימץ במילים, ועלות כל ספר היתה אסטרונומית.)
נאמני הרמב"ם כביכול, משמרים את שיטתו, להיפך מגישתו.

אין שום סיבה כיום לאמץ שיטות מימי הביניים, בלי לחקור אותם מחדש.
רפואת הרמב"ם היא לא תורה מסיני, ואם מעיינים בהלכות שכתב הרמב"ם לדוגמא בטריפות, ניתן בקלות לראות שהרמב"ם יודע שגישות רפואיות עתידות להתחדש.

ולכן, (אני לא הולך להאריך בזה, כי המעיין יכול למצוא בקלות את המקורות ברמב"ם, בלי העזרה שלי)
נראה שהסתמכות על שיטות הרמב"ם בימנו, הן הפך גישת הרמב"ם, ולפיכך כל רופא שמספר לנו איך הוא מרפא לפי הרמב"ם - הייתי תוהה על קנקנו עוד לפני שהייתי בודק מה יש לו לומר בכלל.

את המסקנות שלי אני לא אכתוב, אבל השארתי מספיק חומר למחשבה, למי שמעוניין קצת להרהר בזה.
היסוד שלי הוא פשוט:
עובד=רפואה קונבנציונלית.
לא עובד = רפואה אלטרנטיבית.

מור יוסף

משתמש פעיל
השיטה שלי קצת משונה, אל מי שמעיין בה מוצא הרבה היגיון.
אני מאמין רק ברפואה קונבנציונלית.
וסובר שאין מושג כזה רפואה אלטרנטיבית.
נשמע מוזר או קיצוני?
ממש לא.
רפואה אלטרנטיבית היא רפואה שלא עובדת, (או עובדת על מספר זעום של אנשים, שלא ניתן להבחין אם הרפואה עזרה להם, או שהם התרפאו באופן טבעי, כמו שהגוף יודע לרפא את עצמו ברוב המקרים מהרבה מחלות ללא שום תרופה או טיפול (כולל אבולה)).
זה שבן אדם לא טיפל - והחלים, אין בכך חידוש, להפך - כך פועל הגוף תמיד, בכל יום, לכל השיטות.
האם בן אדם יתבע על זה שהוא לא טיפל בעצמו ומת? או חלה באופן שלא מאפשר לו לתפקד? איני יודע.
האם האדם הפשוט יכול להחליט על סמך אתר מלא אותיות גדולות ואדומות, ומכתבים נלהבים ממטופלים מעריצים? מסופקני.

אבל יש מבחן פשוט - וכל אחד שעשה איזו החלטה כמעט גורלית בחיים שלו, יכול לבחון אותה בעצמו.
נניח שבמקום מחלה, יש לי סכום גדול של כסף שחסכתי כל החיים.
ובמקום בית החולים הדסה, וד"ר גיל שחר, עומדים בפני שני גופים, אחד - בנק מזרחי, והשני - המשקיע השכונתי שנוסע במרצדס נוצצת.
אצל מי הייתי מפקיד את הכסף?

ברגע הראשון היו עולים לי בראש מחשבות: כל הבנקים גנבים, זה ידוע, הם לא נותנים לי כמעט רווח, ובכסף שאני מפקיד אצלם, הם משתמשים לבניית הוילה המטורפת של המנכ"ל באיי הבהמאס.
ומי שלא משלם בזמן, מעקלים לו את הדירה - בלי סנטימנטים - הופ למשאית, כולל הוילונות.
מאידך - הגוף הזה מפוקח על ידי משרד האוצר, רוב המשק מסתמך עליו ועל דומיו בעסקאות ממש גדולות, אז מי אני שאפקפק?

ומצד שני המשקיע השכונתי - נכון שהמרצדס שלו כל כך נוצצת, וקרני השמש שמשתקפות עליה, מאלצים את כל אברכי השכונה לחבוש משקפי שמש באופן תדיר, אבל הוא בסך הכל משקיע קטן יחסית, ורמת הסיכון של השקעה אצלו - נחשבת לגבוהה מאוד. והרבה מהמשקיעים הנחמדים האלה התגלו כנוכלים מקצועיים, שמשאירים אנשים בלי כסותם לעורם, ושולחים נושים נוכריים עתירי שרירים וקעקועים לגבות את המקרר שהאברך שפינטז להתעשר, קיבל מהשווער לחתונה.
ומאידך - הוא משלנו, מדבר בגובה העינים - אין אצלו פקידים חמורי סבר, הכל הוא מנהל מטלפון כשר, והוא בעצמו למד באותה מכללה שבה למד מנהל בנק המזרחי, אבל בשלב מסויים הוא הבין שכולם גנבים, ורק הוא יודע באמת איך גם מרוויחים, וגם נוהגים ביושר קיצוני.

אם אתה אדם שאוהב לקחת סיכונים - אני ממליץ לך לנסות את האברך המשקיע (אבל קודם תפקיד צוואה אצל עורך דין טוב, וגט על תנאי, למקרה שתצטרך לברוח מהארץ)
ואם אתה סולידי, תיכנס לבנק, תראה את מה שהם מציעים לך, ותעשה מה שרוב האנשים עושים.
או שאולי דרך שלישית - תמצא בית השקעות שמשלב גם מקצוענות בנקאית, וגם מגע קסם של יועץ השקעות גאון, כך שגם הרווחת מקצוענות, וגם לא נתקעת בסד המפלצתי של ההשקעות הבנקאיות.

ועכשיו נחזור לנושא שלנו.
אין לאף אחד טענה על הרמב"ם
הרמב"ם וחכמי תקופתו, מהווים את הבסיס לרפואה המודרנית, אין חולק על כך.
ומכאן ואילך, כנדבך על גבי נדבך, התפתחה הרפואה שאותה אנחנו מכירים היום, ולא מפסיקה להתפתח כל העת (כפי שחברת אפל התפתחה מחשבוניה של חרוזים, למחשבים זעירים ורבי עוצמה, וחברת קנון גמלה את אומות העולם מהפילם המסורתי, ומאפשרת כיום לצלם באיכות בלתי נתפסת, אלפי קבצים על כרטיס זעיר)
לעומתה קיימת שיטה ארכאית, שמחד מתיימרת לייצג את תורת הרפואה של הרמב"ם, שהיה חדשני ופורץ דרך.
אך לא מייצגת את החדשנות שלו, ואת חוסר הקיבעון שלו, בכך שהיא מנסה לכפות כללים שנכתבו באופן מסויים בתקופה מסויימת, על פי ידע מסויים, למשך אלפי שנים, בלי התאמה טכנית לידע הקיים.
העובדה שהרמב"ם טרח וחקר וכתב ופרסם את שיטתו, מוכיחה שהשיטה שלו לא היתה ידועה לעולם, אחרת לא היה צורך להרחיב אותה כל כך (היו מספיקים כמה הערות - בדור שקימץ במילים, ועלות כל ספר היתה אסטרונומית.)
נאמני הרמב"ם כביכול, משמרים את שיטתו, להיפך מגישתו.

אין שום סיבה כיום לאמץ שיטות מימי הביניים, בלי לחקור אותם מחדש.
רפואת הרמב"ם היא לא תורה מסיני, ואם מעיינים בהלכות שכתב הרמב"ם לדוגמא בטריפות, ניתן בקלות לראות שהרמב"ם יודע שגישות רפואיות עתידות להתחדש.

ולכן, (אני לא הולך להאריך בזה, כי המעיין יכול למצוא בקלות את המקורות ברמב"ם, בלי העזרה שלי)
נראה שהסתמכות על שיטות הרמב"ם בימנו, הן הפך גישת הרמב"ם, ולפיכך כל רופא שמספר לנו איך הוא מרפא לפי הרמב"ם - הייתי תוהה על קנקנו עוד לפני שהייתי בודק מה יש לו לומר בכלל.

את המסקנות שלי אני לא אכתוב, אבל השארתי מספיק חומר למחשבה, למי שמעוניין קצת להרהר בזה.
היסוד שלי הוא פשוט:
עובד=רפואה קונבנציונלית.
לא עובד = רפואה אלטרנטיבית.
אתה טוען ש-4000 שנה לא היה רפואה בעולם?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אתה טוען ש-4000 שנה לא היה רפואה בעולם?
אני טוען כמו הרמב"ם ושאר הראשונים (עיין במורה נבוכים חלק ג' פרק ל"ד: "אי אפשר שיהיו התורות נתונות לפי עניני האנשים והזמנים המתחלפים כדמות הרפואה אשר רפואת כל איש מיוחדת לפי מזגו הנמצא בשעתו")
שהרפואה משתנה עם הזמנים, ומתחדשת כל הזמן.
כפי שהתחבורה משתנה כל הזמן. (אתה טוען ש4000 שנה לא היו טסלות בעולם?)

מור יוסף

משתמש פעיל
אני טוען כמו הרמב"ם ושאר הראשונים (עיין במורה נבוכים חלק ג' פרק ל"ד: "אי אפשר שיהיו התורות נתונות לפי עניני האנשים והזמנים המתחלפים כדמות הרפואה אשר רפואת כל איש מיוחדת לפי מזגו הנמצא בשעתו")
שהרפואה משתנה עם הזמנים, ומתחדשת כל הזמן.
כפי שהתחבורה משתנה כל הזמן. (אתה טוען ש4000 שנה לא היו טסלות בעולם?)
אתה טוען שהרפואה האלטרנטיבית עבדה פעם והיום לא עובדת?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אתה טוען שהרפואה האלטרנטיבית עבדה פעם והיום לא עובדת?
לא, אני טוען שאין כזה דבר רפואה אלטרנטיבית.
יש רק רפואה שעובדת - נמצאה מוכחת ויעילה.
ואני טוען שהגוף של האדם משתנה, והחכמה האנושית (כך כיוון הבורא בבריאה) מתפתחת כל הזמן, ומגלה עוד ועוד גילויים חדשים, שהקדמונים לא היו זקוקים להם, מכיוון שהם חיו במחזור חיים שונה, שמשפיע על התכונות הפיזיות של האנשים.
בנוסף - אי אפשר להשוות אנשים ממיקום מסויים של כדור הארץ ולהעניק להם סד בריאותי אחיד, ולכן בן אדם מערבי שחי בימינו שהולך לרפואה סינית עתיקה, סביר להניח שהיא פשוט לא תתאים לו.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מצטרפת. רק מסייגת שאפקט הפלצבו הוא אפקט אמיתי ומוכח. לכן רפואה אלטרנטיבית בהחלט עובדת על חלק מהאנשים ולא רק בגלל שהם היו מתרפאים גם בלי טיפול.
וברפואה קונבנציונליות יש גם את אפקט הפלצבו, וגם את האפקט של התהליך עצמ, לכן היא עובדת יותר.

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הרמב"ם חי לפני כ1000 שנה. מאז טבע האדם השתנה. יש בוודאי תועלת ועניין גדולים בללכת לפי שיטתו, אך גם הוא נתן לחולים תרופות לפי מה שהיה בזמנו!
וכבר שמעתי לא זוכרת ממי שמי שנותן היום כוסות רוח לחולה בתור טיפול יחידי למה שהיו נותנים לפני 100 שנה- הוא רוצח.
מי שהולך לרופא אלטרנטיבי וזונח את כל הוראות הרפואה הקובנציונאלית- מפסיק לקחת תרופות מצילות חיים, דוחה ניתוחים קריטיים- לפי מה שכתוב באתר- יש שם כאלו שדחו בגלל זה ניתוחי חרום! אדם חולה לב שהיה צריך לעבור דחוף ניתוח, ובמקום זה הלך לרפואה האלטרנטיבית- הוא משוגע! סליחה על הביטוי.
לרפואה אלטרנטיבית אפשר לנסות ללכת כדי לשמר מצב קיים ולנסות לרפאות מצב לא מסכן חיים. היו מספיק סיפורים שלא כתובים שם על אנשים שהזניחו את הוראות הרופאים- הפסיקו טיפול תרופתי וכדו', כדי לטפל אלטרנטיבית- שהרבה רופאים שם אומרים קודם כל לזרוק את התרופות- והיום הם לא איתנו ה"י.

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
לגבי שאלת פותחת האשכול:
כן יש עכשיו וירוס של כאבי בטן,
אצלי הילדה השלישית כבר נדבקה מזה,
זה כולל קצת הקאות ושילשולים ביום הראשון וקצת בשני וחום של שלושה עד ארבעה ימים (ילדים קטנים)
אח"כ עוד יום של חולשה וזהו נגמר.
ולא נתתי להם שום תרופה, לא שיניתי כלום בתזונה האמת שגם לא הלכתי לשום רופא, עבר לבד...
(אם לא היה עובר הייתי הולכת.)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה