דרוש מידע יתושים

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
שהיתושים, בהתאם לדור, חצופים לגמרי ;)
ועכשיו ברצינות:
במו עיני ראיתי את היתוש מתיישב על הבגד ועוקץ. כנראה יש זנים אלימים יותר, שמצליחים לעקוץ מבעד לבגדים. כשזה קרה לי ברגליים, חשבתי שאולי הגרביים לא מספיק עבות, אבל כשזה קרה גם עם גרבי כותנה - הרמתי ידיים (רגליים) לגמרי.
יש לי בגב עקיצות נפוחות, מזכרת מליל שבת (אפשר למשש ולהרגיש עדיין את הנפיחות), ותחושה דומה בכף הרגל - והייתי עם גרבי כותנה. עבה לכל הדעות...
כנראה סוג הדם שלך שווה מאמץ. :p
ואווו.

מציאותית

משתמש סופר מקצוען
הבעיה שהורשתי את זה לילדים :|

למה יתושים נמשכים דווקא אליכם?​

אם אתם מרגישים בקיץ כאילו אתם האוכל האהוב על היתושים, גם כשיש אנשים אחרים בסביבה, הכתבה הזו היא בשבילכם. מדברים על 7 גורמים שיכולים להוות מקור משיכה ליתושים. בואו נכיר אותם וננסה להשתמש בהם כדי להרחיק מעלינו את החרקים הטורדניים.

1 בגדים
אחת העובדות המפתיעות היא שיתושים משתמשים בראייה שלהם כדי לאתר ולצוד את פונדקאי הדם (זה אתם). למעשה, הראייה של יתושים היא מפותחת למדי, בעיקר בשעות אחר הצהריים המאוחרות, והדבר הראשון שהם עושים כדי לאתר את הטרף שלהם (שוב, זה אתם) הוא פשוט להסתכל סביב. בגדים בצבעים כהים, כמו כחול כהה או שחור, וצבעים עזים כמו אדום, הופכים אתכם לטרף נראה לעין וקל יותר עבור יתושים. אז אם אתם רוצים להתחמק מהם כמה שאפשר, התלבשו בהתאם.

2 סוג דם
היתושים מציקים לכם כי הם ניזונים מהדם שלכם. היתושות, יותר נכון לומר, ניזונות מהדם שלכם, וליתר דיוק – מהברזל בדם שלכם, לטובת הבשלת הביצים. לכן זה די הגיוני ואינטואיטיבי, שסוגי דם מסוימים יהיו אטרקטיביים יותר ליתושים מסוגי דם אחרים. מחקרים מצאו שאנשים בעלי סוג דם O הם אטרקטיביים ליתושים פי שתיים בהשוואה לאנשים עם סוג דם A, ואנשים עם סוג דם B נמצאים באמצע טווח האטרקטיביות ליתושים.

3 כמה אתם נושפים
יתושים מרגישים נוכחות של דו תחמוצת הפחמן ממרחק של כ- 50 מטרים. לכן, ככל שאתם נושפים יותר אוויר החוצה, כך אתם מושכים אליכם יותר יתושים. מאחר שאנשים בממדים גדולים יותר נושפים יותר ומשחררים יותר דו תחמוצת הפחמן, הם יכולים להיות אטרקטיביים יותר ליתושים. בנוסף, בגלל שאנחנו משחררים דו תחמוצת הפחמן מהנחיריים ומהפה שלנו, יתושים נמשכים יותר לאזור הראש שלנו, מה שמסביר למה הם מזמזמים לנו ליד האוזן והראש בלילה.

4 חום וזיעה
יתושים "מריחים" לא רק דו תחמוצת הפחמן, אלא גם חומצת חלב, חומצת שתן, אמוניה ותרכובות נוספות שמשתחררות כשאתם מזיעים. גם חום וגם זיעה "עושים את זה" ליתושים. לכן, כאשר הגוף שלכם חם וכאשר אתם מזיעים, אתם הופכים לארוחה הכי מפתה שיש עבור יתושים.

5 תרכובת העור שלכם
מחקרים מסוימים מראים כי סוגי וכמות החיידקים המצויים בעור שלכם משחקים תפקיד במידת המשיכה שלכם בעיני יתושים. באופן כללי, יש לנו שלל חיידקים במערכת העור שלנו, והתרכובת הספציפית של חיידקים אלו יוצרת ניחוח ייחודי. במחקר שבדק אנשים שמושכים אליהם הרבה יותר יתושים מאחרים נמצא שהאנשים האטרקטיביים יותר ליתושים היו בעלי מיקרובים ספציפיים בעור שלהם בהשוואה לאלו שפחות אטרקטיביים ליתושים. המשיכה של יתושים לחיידקים בעור שלנו יכולה להסביר גם את המשיכה של יתושים מסוימים לאזור כפות הרגליים והקרסוליים, שהם אזורים בגוף שלנו העשירים בחיידקים.

6 הריון
נשים בהריון הן סביר להניח האחרונות שרוצות להיות אטרקטיביות ליתושים. אבל למרבה הצער, זה בדיוק המצב. זנים לא מעטים של יתושים נמשכים יותר לנשים בהריון. מחקר שנערך באפריקה מצא כי נשים בהריון הן פי 2 אטרקטיביות ליתושים מקומיים בהשוואה לנשים שאינן בהריון. חוקרים מאמינים כי הסיבה לכך היא העלייה בכמות הפחמן הדו חמצני שהן נושפות, מאחר שנמצא כי נשים לקראת סוף ההיריון נושפות 21% יותר פחמן דו חמצני מנשים שאינן בהריון, ואם זה לא מספיק – אז גם גורם החום משחק כאן תפקיד, היות שאזור הבטן של נשים בהריון חם משמעותית מזה של נשים שאינן בהריון.

7 שתיית בירה
אחד המחקרים המפתיעים הוא זה שמצא כי יתושים נמשכו יותר לאנשים ששתו לפני כן כמה כוסות של בירה. החוקרים משערים שהסיבה לכך היא העלייה בכמות האתנול ובטמפרטורת הגוף בעקבות השתייה, אבל הם לא הצליחו למצוא את הגורם הסיבתי המדויק לתופעה.

מכאן

גינדי

משתמש מקצוען
ללבוש פיג'מה שמכסה את כל הגוף (שרוולים אורכים, דובון דק; פחות שטח בשר מגולה)
לא עוזר!!
הם עוקצים גם במקומות המכוסים יתושים חסרי גבולות!!
(אולי במקביל גם מנורה כחולה)
בדיוק זה הצרוף המושלם מטקה חשמלית+מנורה כחולה!!!
מנסיון זה עוזר!

ציטא

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מחפשים קוטל יתושים זול, ללא ריח, הכנה בבית קלה ופשוטה? קבלו אותו:
לוקחים מיכל ריק + תרסיס כגון סנו אוקסיג'ן שנגמר או ונטולין וכדו' מרוקן מתכולתו ושמים בו מעט פיירי ומים וזה מוכן!
הפיירי קוטל את היתושים במיידי.
לא משאיר אחריו ריח, לא מלכלך, קוטל מיד והכי חשוב לא מרגישים אותו בארנק.

קבצים מצורפים

• 8001841625287.jpg
    8001841625287.jpg
    KB 28.8 · צפיות: 25

סלט פרות

משתמש פעיל
המנורה הכחולה בכלל לא עוזרת, יש לי 2 מ- 2 סוגים וחברות שונות ,
הם משמשים רק כמנורת לילה, בכלל לא קוטל יתושים..
מה כן, אני שמתי כוס חומץ,
ונמרחת בסנו דיי לפני השינה,
זה מה שהכי עוזר.
אם כי, יש גם חיסולים ממוקדים בלילה לפעמים בעקבות זמזום מעצבן באוזן.

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אשדודיות!!!!!!
המצב קטסטרופלי,אמרו שזה מגיע מחוץ לעיר וזה בטיפול, כל הלילה מלחמת כוחות.
הילדים נראים אחרי קרב.

יחודית

משתמש צעיר
1.אולי הסנו די משנה שעברה ופחות יעיל
2.חומץבחדר עזר פלאים
3.שינה עם מאוורר
4. אומרים שגם עם אטמי אוזניים

אבל נירא לי שהסנו די לא יעיל או שהחדר גדול וצריך שני מכשירים

HP מעצבת

משתמש מקצוען
אשדודיות!!!!!!
המצב קטסטרופלי,אמרו שזה מגיע מחוץ לעיר וזה בטיפול, כל הלילה מלחמת כוחות.
הילדים נראים אחרי קרב.
גם אני גרה באשדוד.
כמה יתושים יש, וואו.
ועוד לא התחיל הקיץ.

בעוד אני כותבת כאן אני רואה יתוש שנחת על המסך,
אחרי שהעפתי עליהם מגבות בכל הבית.

אעדכן בהמשך מה קרה ליתוש הנ"ל.

נערך לאחרונה ב:

HP מעצבת

משתמש מקצוען
אם אין לכם רשתות-- אז

ללבוש פיג'מה שמכסה את כל הגוף (שרוולים אורכים, דובון דק; פחות שטח בשר מגולה)

ללכת לישון אחרי אמבטיה (הם אוהבים לכלוך ושות')

מזגן קירור (קור מרחיק יתושים)
לבשתי חולצה ומכנסיים ארוכים ועבים מאוד עם גומי בקרסוליים, והתכסיתי בפוך עבה,
ולמרות זאת יש לי שתי עקיצות גדולות ונפוחות קרוב לברכיים,
ככה שאין לי מושג אין הצליחו לעקוץ אותי.

אולי קרה לי מה שקרה ל @תמי אחת
שהיתושים, בהתאם לדור, חצופים לגמרי ;)
ועכשיו ברצינות:
במו עיני ראיתי את היתוש מתיישב על הבגד ועוקץ. כנראה יש זנים אלימים יותר, שמצליחים לעקוץ מבעד לבגדים. כשזה קרה לי ברגליים, חשבתי שאולי הגרביים לא מספיק עבות, אבל כשזה קרה גם עם גרבי כותנה - הרמתי ידיים (רגליים) לגמרי.
יש לי בגב עקיצות נפוחות, מזכרת מליל שבת (אפשר למשש ולהרגיש עדיין את הנפיחות), ותחושה דומה בכף הרגל - והייתי עם גרבי כותנה. עבה לכל הדעות...

ציטא

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כנראה יש זנים אלימים יותר,
בעולם יש למעלה מ3500 מינים של יתושים ובארץ קרוב ל40 מינים , אשר מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים : כולכית הבית, אנופלס ואדס.
מהנסיון שלי כל מה שתעשו לא ימגר את היתושים במאה אחוז תמיד יהיו את האלו שיצליחו לחדור.

באחד מהלילות כשרדפתי נואשות אחרי יתוש קטנטן חשבתי לעצמי מה ה' רוצה ממני. מה הסיפור.
נזכרתי בסיפור עם טיטוס הרשע שה' הראה לו כי הוא השולט בכל העולמות כמו שמסופר בגמרא גיטין נו: יצתה בת קול ואמרה לו רשע בן רשע, בן בנו של עשו הרשע, בריה קלה יש לי בעולמי ויתוש שמה... עלה ליבשה ותעשה עמה מלחמה, עלה ליבשה, בא יתוש ונכנס בחוטמו, ונקר במוחו שבע שנים, יומא חד הוה קא חליף אבבא דבי נפחא, שמע קול ארפזתא אישתיק, אמר איכא תקנתא, כל יומא מייתו נפחא ומיחא קמיה, לנכרי יהיב ליה ארבע זוזי, לישראל אמר ליה, מסתייך דקא חזית בסנאך, עד תלתין יומין עבד הכי, מכאן ואילך כיון דש דש. תניא אמר רבי פינחס בן ערובא אני היית בין גדולי רומי, וכשמת פצעו את מוחו ומצאו בו כצפור דרור משקל שני סלעים... כי הוה מיית, אמר להו ליקליוה לההוא גברא ולבדרי לקטמיה (יפזרו אפרו) אשב ימי, דלא לישכחיה אלקא דיהודאי ולוקמיה בדינא.
למדתי מזה שיש תפקיד מיוחד ליתוש: להזכיר לנו כי ה' הוא האלוקים ואין בלתו ובשעה שאני רודף אחריו אזכור ואדע כי ה' שלח אותו אלי. הוא בתפקיד גם אני...

שלמה 7151

משתמש חדש
1.אולי הסנו די משנה שעברה ופחות יעיל
2.חומץבחדר עזר פלאים
3.שינה עם מאוורר
4. אומרים שגם עם אטמי אוזניים

אבל נירא לי שהסנו די לא יעיל או שהחדר גדול וצריך שני מכשירים
סופסוף!!!
נכנסתי כעת וחיפשתי את הפיתרון המועיל לגמרי, והוא אפילו ללא כימיקלים וריח...
המאוורר!!!
שמישו יגיד שנעקץ בחדר עם מאוורר!!!
וההסבר מכאן: https://www.swingfans.co.il/ceiling-fans-sukkot-outdoor/

בדומה למקרים רבים אחרים – הפתרון הטוב ביותר הוא דווקא הפשוט ביותר: מאוורר!

כדי לבחון את התיאוריה הזו, ערכו אנטומולוגים מאוניברסיטת מישיגן ניסוי מקיף שבמהלכו נכנסו לביצה מלאת יתושים כשהם מכוונים על עצמם מאווררים פועלים. כשיצאו התברר כי למרות המספר הגדול של היתושים, הם לא נעקצו כלל.

בשנת 2013, לאחר שנות מחקר רבות, האגודה האמריקאית למלחמה ביתושים (AMCA) אף פרסמה את המלצותיה וקבעה שהפעלת מאוורר היא הדרך האפקטיבית ביותר להרחיק מעופפים ולהימנע מעקיצות יתושים.
איך מאוורר תקרה עוזר להרחיק יתושים?

על פי תוצאות הניסוי של האנטומולוגים מאוניברסיטת מישיגן, לאפקטיביות של מאווררים בהרחקת יתושים יש שלוש סיבות עיקריות:

1. הרוח – מבחינה עובדתית, יכולת התעופה של היתושים חלשה יחסית והם מסוגלים לעוף בין קילומטר וחצי לשלושה קילומטרים לשעה בלבד. הרוח שמופקת על ידי מאוורר חזקה מידי עבורם ומקשה עליהם לעוף ולכן, מרחיקה אותם.
  2. הנשימה – מדענים שחקרו את המשיכה של היתושות לבני אדם, ציינו כי היתושות מזהות את טרפן בעיקר באמצעות חיישנים לזיהוי פחמן דו חמצני, שאותו נושפים בני האדם בכמות גדולה יותר ככל שטמפרטורת הגוף שלהם גבוהה יותר. היות שמאוורר מצנן את הגוף, יש פחות פליטה של פחמן דו חמצני ולכן גם פחות משיכה של יתושות.
  3. הריח – מדענים שחקרו את המשיכה של היתושות לבני אדם, ציינו כי היתושות נמשכות לריחות גוף מסוימים. מבחינה זו מאוורר מפזר את הריח ובכך, אינו מאפשר ליתושות לזהות בצורה טובה את האדם שאותו הן רוצות לעקוץ.

וייס

משתמש פעיל
לפי השקט נראה שכולם רצו לקנות מאוררים ונרדמו להרבה זמן בלי עקיצות...
מה שכדאי לא להרפות מהמוקדים העירוניים בכל מקום כי בסוף קשה להיצמד כל היום למאורר...
ובבני ברק גם על שאר המכות כדאי להתלונן
אשמח תגובות/הקפצות לאשכול:

ציטא

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
להשפריץ עליהם חומר לניקוי חלונות.
מפתיע כמה שזה יעיל
העלתי למעלה רעיון יותר יעל וזול. למלא במיכל ריק מים עם קצת פיירי וזה עזר פלאים.
מחפשים קוטל יתושים זול, ללא ריח, הכנה בבית קלה ופשוטה? קבלו אותו:
לוקחים מיכל ריק + תרסיס כגון סנו אוקסיג'ן שנגמר או ונטולין וכדו' מרוקן מתכולתו ושמים בו מעט פיירי ומים וזה מוכן!
הפיירי קוטל את היתושים במיידי.
לא משאיר אחריו ריח, לא מלכלך, קוטל מיד והכי חשוב לא מרגישים אותו בארנק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה