יש משהו שאני לא מבין.....

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
בקרתי בהרבה אתרים של פלייבקים ושמעתי הרבה דוגמיות של פליבקים ויש משהו שאני לא מבין
בחלקם ראיתי תמונות של האולפן עם אורגנים שנראים לא הכי מקצועיים ואפילו פשוטים וזה מסביר את מה שאני שומע
דהיינו הפלייבקים מבחינת נגינה וסאונד נשמעים מעולים ומקצועיים מאוד אבל מבחינת סוג בכלים לא בכולם אבל בחלקם
נשמעים לפעמים לא הכי נעים לאוזן כאילו אני מתחיל לשמוע פלייבק וואוו נשמע טוב ופתאום נכנס איזה סקסופון נגיד שנשמע מזעזע
למה בעלי האולפנים שמקליטים פלייבקים לא משקיעים פעם אחת לקנות אורגן מקצועי של קורג שנשמע מעולה מבחינת הכלים או ימהה וכדו ואז הפלייבקים יהיו עוד יותר טובים ולא.....
מקווה שהבנתם אותי

נערך לאחרונה ב:

music

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
בד"כ בעלי אתרים לא משתמשים באורגניות כדי לנגן, אלא בתור מקלדת שליטה לפלאגינים שבמחשב, וזה מה שאתה רואה, לא קשור לסאונד שאתה שומע, כי אתה לא יכול לדעת איזה פלאגינים יש לו במחשב......

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
בד"כ בעלי אתרים לא משתמשים באורגניות כדי לנגן, אלא בתור מקלדת שליטה לפלאגינים שבמחשב, וזה מה שאתה רואה, לא קשור לסאונד שאתה שומע, כי אתה לא יכול לדעת איזה פלאגינים יש לו במחשב......
אבל זה אני שואל למה לא מנגנים באורגן שזה ישמע עוד יותר מקצועי וטוב כמו שצריך

יהודית ר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

פלאגינים במחשב זה בד"כ דגימות של כלים חיים, כך שזה יותר מקצועי וגם נשמע יותר טוב מאשר באורגנית.

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
פלאגינים במחשב זה בד"כ דגימות של כלים חיים, כך שזה יותר מקצועי וגם נשמע יותר טוב מאשר באורגנית.
כן אבל אני שומע לפעמים דברים די מזעזעים
אני מצפה מהם ליותר הם מקצוענים

music

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אם יודעים להשתמש כמו שצריך בדגימות, אז זה נשמע הרבה יותר מקצועי מאורגנית, כי יש לך שליטה על כל דבר בנפרד כמו שצריך, וגם מעצם היותם דגימות של כלים חיים...

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש יתרון ענק של שימוש בתוכנות במחשב עם פלאגיניםב כי הכל הכל פרוס לך מול העינים, אתה מנגן והכל נכנס לך לטבלאות שאתה יכול תמיד לשנות תו פה ותו שם ולתקן דברים בקטנה תמיד.
ויש המון המון פלאגינים יפים, רק צריך להשיג ולקנות ולדעת איך להשתמש

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש יתרון ענק של שימוש בתוכנות במחשב עם פלאגיניםב כי הכל הכל פרוס לך מול העינים, אתה מנגן והכל נכנס לך לטבלאות שאתה יכול תמיד לשנות תו פה ותו שם ולתקן דברים בקטנה תמיד.
ויש המון המון פלאגינים יפים, רק צריך להשיג ולקנות ולדעת איך להשתמש

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם יודעים להשתמש כמו שצריך בדגימות, אז זה נשמע הרבה יותר מקצועי מאורגנית, כי יש לך שליטה על כל דבר בנפרד כמו שצריך, וגם מעצם היותם דגימות של כלים חיים...
סתם דוגמא בשביל שתבין בפלייבק של עלינו לשבח של יעקב שוואקי של אלירן אלקובי הסקסופון בהתחלה.....

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מחילה יצא פעמיים..
דוד ביתן אני יודע שהוא מקליט מהקלידים, א כי הוא מנגן מדוייק מאוד, וגם הוא בונה את הדגימות היטב בקלידים שלו (קורג קרונוס פי אי 4 ואי אי 7)

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
מחילה יצא פעמיים..
דוד ביתן אני יודע שהוא מקליט מהקלידים, א כי הוא מנגן מדוייק מאוד, וגם הוא בונה את הדגימות היטב בקלידים שלו (קורג קרונוס פי אי 4 ואי אי 7)
לא הבנתי מה שכתבת "מחילה יצא פעמיים"

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
דרך אגב מי שהכי הרשים אותי עד עכשיו מבחינת פלייבקים מקצועיים ונאמנים למקור מאוד זה אלעד דויטש הוא לטעמי הכי טוב בתחום של הפלייבקים
אני לא אומר שבשאר אין דברים טובים יש פלייבקים מסויימים שנשמעים טוב ונאמנים למקור
אבל הוא הכי טוב!

music

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
לא הבנתי מה שכתבת "מחילה יצא פעמיים"
ההודעה נשלחה לו פעמיים, ובקשר לאלקובי, לא שמעתי את הפלייבק שלו, אבל זה בדיוק, כל אחד בוחר בפלאג שלפי טעמו הכי נשמע לו יפה, אמיתי, ונאמן למקור.., לכל הדעות מידי הרבה יותר מובחר מסתם אורגנית, ולכן ככה גם ההבדל במחירים...

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
ההודעה נשלחה לו פעמיים, ובקשר לאלקובי, לא שמעתי את הפלייבק שלו, אבל זה בדיוק, כל אחד בוחר בפלאג שלפי טעמו הכי נשמע לו יפה, אמיתי, ונאמן למקור.., לכל הדעות מידי הרבה יותר מובחר מסתם אורגנית, ולכן ככה גם ההבדל במחירים...
אני לא אומר שאת כל הפלייבק יעשו רק באורגן אלא שאת הכלים שלא שייכים ללווי אלא יותר לקולות שניים את אלו יעשו דרך האורגן ששם זה נשמע יותר טוב בחלק מהדברים

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
איך עושים את הפלייבקים בדרך כלל? בונים ערוץ ערוץ החל מתופים בס וכו או שבונים מקצב או מקצב בנוי ועליו בונים את הפלייבק (ככה אמר לי עדי נתנאלי שבדרך כלל פלייבק עושים על מקצב בנוי)?

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה

music

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
איך עושים את הפלייבקים בדרך כלל? בונים ערוץ ערוץ החל מתופים בס וכו או שבונים מקצב או מקצב בנוי ועליו בונים את הפלייבק (ככה אמר לי עדי נתנאלי שבדרך כלל פלייבק עושים על מקצב בנוי)?
יש לופים מוכנים (במידי), ואפשר גם לתופף לבד, אח"כ מוסיפים בס וכו'

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אגב, אני לא כזה מבין בזה אבל הבנתי שזה קיים. אפשר לבנות את המקצב באורגן ולנגן מה שרוצים, אני לא יודע אם אפשר דרך הבניה הרגילה של המקצבים או רק דרך song שמקליטים שם מה שרוצים בכמה ערוצים.
בכל אופן אחרי שהקלטת אתה יכול לשמור את זה ולהעתיק את זה כקובץ מידי למחשב, פותח בקיובייס והכל נכנס לך שם לטבלאות ואתה יכול לערוך את הצלילים כאוות נפשך..
אבל נראה לי שזה לא יכול לנגן את הצלילים של האורגן אלא אתה צריך להלביש על זה פלאגינים מהמחשב.
היתרון הוא שאם יותר קל לך לעבוד על פלייבק בתוך האורגן אתה יכול אחר כך להעביר למחשב ולערוך ולשפר ולעשות עוד מלא דברים, תיקונים הוספות וכו'.

חוץ מזה חוזץ מזה, אמורות להיות תוכנות במחשב ששם עורכים סטים ודגימות של קורג וממילא לכאורה אפשר לנגן דרכם לקיובייס ואז אתה כן משתמש בצלילים של קורג.

לא מספיק מבין בזה.. אבל זה אולי קצה חוט טוב, בטח יש פה מבינים גדולים שיודעים באמת מה זה..

music

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נכון, לי אישית יש גם סט של קורג, כך שזה גם אופציה, וגם האופציה שאמרת בקשר לתופים היא נכונה וכמובן שצריך "להלביש" עליה פלאג מהמחשב, עוד משהו שאני הייתי עושה בהתחלה והיה לי קשה לתופף לבד, הייתי מחברת את האורגנית למחשב בכבל מידי כמובן , והייתי בוחרת איזה מקצב שאהבתי והוא היה כותב לי אותו במחשב דרך הפלאג שבחרתי מהמחשב, היתרון היה שהתופים נשמעו יותר אמיתיים וגם שאח"כ במחשב עצמו הייתי נכנסת לאדיטור ומשנה מה שאני רוצה, מזיזה, שמה אפקטים, מה שבא לי....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה