יש!!! מענק קורונה "שני" ארה"ב

חני25

משתמש צעיר
מישהו הגיש בשבילנו בקשה , ואומר שהשהו לו את החשבון שלו באמריקה ולכן לא קיבלנו דולר,
מה אני עושה שלו תהיה פעימה שלישית, לא יכנס אליו הכסף???
אשמח לעזרה
זה היה אמור להיכנס לחשבון שלו?
בכל מקרה, ככל שלא ניתן להפקיד אותו בבנק, אז הם שולחים צ'ק נייר לכתובת המופיע בדו"ח.

חיה קפ.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
מתי זה היה?
בשנה שעברה הם שלחו שיקים חדשים.
אבל כל מי שלא נשלח לו שיק חדש עד סוף שנת 2020, אסור להם לשלוח חדש. והדרך היחידי זה להגיש דוח מס לשנת 2020.
אז את אומרת שלהגיש עכשיו דו"ח 2020 .
ואיפה אני מצינת את זה?

בינה

משתמש מקצוען
אנחנו קיבלנו רק את השני, ככל הנראה הצ'ק הראשון נאבד באדיבות דואר ישראל הידוע,

לפני שבועיים קיבלתי את הצק שנשלח בתחילת חודש מאי!!!
מתחרטת על הכסף ששילמתי למישהו שיבטל ויזמין לי חדש.

חיה קפ.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
צריך לפעול לפי ההנחיות כאן (שאלה 3): https://www.irs.gov/newsroom/questi...but-lost-stolen-destroyed-or-not-received#qf3
ורק אח"כ להגיש דו"ח מס ל2020 ולדרוש בו את המענק.
אני כבר שלחתי להם פקס.
וגם התקשרתי אליהם טלפונית.
והם אמרו לי שזה בטיפול.
אז יש צורך להגיש דו"ח 2020 ולכתוב זאת שלא קיבלתי.?

בעזרת ה'

משתמש פעיל
השבוע קיבלתי את המכתב על ההודעה על זכאות ל 600 $, תוך כמה זמן אמור להגיע הצ'ק, והאם יש מישהו שקיבל את המכתב בלי הצ'ק?

m3

משתמש מקצוען
האם יש מי שקיבל את הצ'ק השלישי - 1400 $ ?

חני שכטר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
@יעקב 613

דבר ראשון תודה על כל המידע המקצועי, קראנו את כל האשכול ונתרמנו המון! יישר כח!

במחילה, יש לי עוד מס' שאלות, אשמח אם תוכל לענות-
התחלנו למלאות דו"ח 2020 עבור בעלי שהוא אזרח אמריקאי (עדיין לא קבלנו מענקים...)
אני לא אזרחית, נתקלנו בכמה שאלות כשהתחלנו למלאות את הטופס 1040 באתר:

1. האם לדווח כנשוי לאישה לא אזרחית או לדווח כיחיד (כשניסנו לכתוב נשוי האתר בקש מספר SSN לאישה -ואין לי.... אני ישראלית)

2. באיזה שורה של הכנסות צריך לדווח מלגה של הכולל (אנחנו רוצים לדווח אפילו שיש כאלו שלא מדווחים)

3 בנוסף, האם יש סיבה שצריך לשלוח בדואר רגיל ולא באתר? לא הצלחנו לשלוח כי לא הצלחנו להזין מספר טלפון ישראלי, אולי יש אפשרות לשלוח בדואר אלקטרוני?

ושוב, תודה ענקית על כל המידע! חסך לנו הרבה כסף וזמן....

Rochit

משתמש מקצוען
2. באיזה שורה של הכנסות צריך לדווח מלגה של הכולל (אנחנו רוצים לדווח אפילו שיש כאלו שלא מדווחים)
ממה שאני יודעת אסור לדווח מלגת כולל, זה לא הכנסה מיגיעה אישית (לא הכנסה שחייבת במס) ולכן אי אפשר להזדכות עליה ולקבל את מס ההכנסה השלילי עבורו.

3 בנוסף, האם יש סיבה שצריך לשלוח בדואר רגיל ולא באתר? לא הצלחנו לשלוח כי לא הצלחנו להזין מספר טלפון ישראלי, אולי יש אפשרות לשלוח בדואר אלקטרוני?
בשנה הראשונה חייבים בדואר רגיל, אח"כ ניתן באופן מקון.

חני שכטר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ממה שאני יודעת אסור לדווח מלגת כולל, זה לא הכנסה מיגיעה אישית (לא הכנסה שחייבת במס) ולכן אי אפשר להזדכות עליה ולקבל את מס ההכנסה השלילי עבורו.

תודה רבה על התשובה.

אז בעצם אם אני לא מדווחת על מילגת כולל, זה יוצא דו"ח ללא הכנסות, זה מחשיד ונראה לא אמין, לא?

מאן דאמר

משתמש פעיל
צריך לפעול לפי ההנחיות כאן (שאלה 3): https://www.irs.gov/newsroom/questi...but-lost-stolen-destroyed-or-not-received#qf3
ורק אח"כ להגיש דו"ח מס ל2020 ולדרוש בו את המענק.
אחרי שתקבלי אישור שביטלו את הצ'ק הקודם, בד"כ את אמורה לקבל כתב תוך כ 6- 8 שבועות.

מה יכול לעשות מי שלא עשה ככה? דהיינו, הגיש דוח וביקש את המענקים, לפני שמילא טופס Trace?

יש עדיין מה לעשות? אולי לשלוח עכשיו?

יעקב 613

משתמש פעיל
@יעקב 613

דבר ראשון תודה על כל המידע המקצועי, קראנו את כל האשכול ונתרמנו המון! יישר כח!

במחילה, יש לי עוד מס' שאלות, אשמח אם תוכל לענות-
התחלנו למלאות דו"ח 2020 עבור בעלי שהוא אזרח אמריקאי (עדיין לא קבלנו מענקים...)
אני לא אזרחית, נתקלנו בכמה שאלות כשהתחלנו למלאות את הטופס 1040 באתר:

1. האם לדווח כנשוי לאישה לא אזרחית או לדווח כיחיד (כשניסנו לכתוב נשוי האתר בקש מספר SSN לאישה -ואין לי.... אני ישראלית)

ושוב, תודה ענקית על כל המידע! חסך לנו הרבה כסף וזמן....
1 ו3 תנסו באתר www.olt.com , לא חייבים לרשום טלפון ונותן לרשום NRA לבן זוג בלי מספר.
2 ב other income לרשום foreign scholarship
אם אתם ב Free file, אז נראה לי שאפשר להשאיר ריק, אם לא מסתדר תגישו single (פחות מומלץ, אבל אם כל מה שאתם רוצים זה את המענקים אז זה לא נורא). לגבי הטלפון אני חושב שאפשר לסמן שאתם לא רוצים לקבל קוד טלפוני, ואז תוכלו להכניס כל מספר שבא לכם.

יעקב 613

משתמש פעיל

@Rochit את ענית כאן לגבי החזרי מס לילדים, זו לא הייתה השאלה. הכנסות מכולל עקרונית נחשבות כהכנסות חייבות במס אבל לא מעבודה, שני מושגים שונים לגמרי.
רק כשמנפיקים מס' ITIN צריך להישלח בדואר, כל השאר בודאי יכולים להגיש אלקטרונית בלי קשר אם זה פעם ראשונה @חני שכטר את יכולה להגיש אלקטרונית אלא א"כ יש איזושהי בעיה שצריך לפתור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  43  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה